Autor Wątek: Samokształcenie  (Przeczytany 5863 razy)

Offline darekfire

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Samokształcenie
« dnia: Luty 11, 2008, 17:59:53 »
Chciałem sie zorientować czy coś takiego jak samokształcenie jest w komendach innych niż na Podkarpaciu? Polega to na tym że ,gdy niema cię w służbie to musisz sam nauczyć się tego co przerabiali na zajęciach a potem uzupełnić w specjalnym dzienniku podając źródła z których korzystałeś.Nie wiedzą co wymyślić żebyśmy sie nie nudzili.Jeden wielki bezsens. :wacko:

Offline sly

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • W stanie spoczynku
Odp: Samokształcenie
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 11, 2008, 18:07:48 »
A gdzie ,byłeś kiedy Cię nie było na służbie????

Ja myślę,że albo na urlopie ,albo na ws lub na wo.... i teraz niech przełożony Ci wskaże punky w ustawie o PSP ,która nakłada na Ciebie obowiązek samo dokształcania się w czasie Twojego wolnego..... normalnie jaja.............   ^_^  ^_^  ^_^  ^_^     pozdrawiam

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Samokształcenie
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 11, 2008, 18:10:44 »
jak Wam zainstalują "Platforme Szkoleniową" to nie trzeba będzie nigdzie szukać tylko siąść i klikać ;)
i to będzie samokształceniem nazywanym również :"ciche zajęcia w grupach" :D

Offline sly

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • W stanie spoczynku
Odp: Samokształcenie
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 11, 2008, 18:22:58 »
Nie neguję tego,że fajnie jest czasami coś ciekawego przeczytać,obejrzeć związanego z Naszą branżą.....ale już szczytem jest wymagać wiadomości,które były przerabiane podczas naszej nieobecności  :huh:  :huh:  :huh: ....nawet dzieciaczki w SP mają czas na nadrobienie zaległości  ^_^  ^_^  ^_^ a z tego wynika ,że Twoi przyłożeni nie mają wykształcenia  pedagogicznego, a więc nie powinni się zabierać za szkolenia.....ale jeśli jesteś "młodym" to lepiej zachowaj moje uwagi dla siebie..... no chyba ,że "twarti" jesteś...                                         PZDR

Offline waldek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Samokształcenie
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 11, 2008, 18:35:12 »
  Jest to bezsens i kolejne naginanie nawet nie wiadomo czego i w imie czego bo nawet nie przepisów bo nie znam takiego przepisu. A co do samo kształcenia i innych czynności to powinno to być zapisane w zakresie czynności albo w regulaminie służby. Sprawdź jak masz to się ucz a jak nie to powiedz przełożonemu by to dopisał. Ten absurd:rolleyes:
POZDRAWIAM

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Samokształcenie
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 11, 2008, 19:02:45 »
Nie to  chyba tylko Psp sa takie jaja  ^_^  już ja bym się uczył  w  domu   hehehhe ^_^  Jak domnie dojdzie takie  rzeczy ze mam  się szkolić w domu to będzie już na mnie czas -  czas na emke .To śmiechu warte  ^_^

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.956
    • JRG SGSP
Odp: Samokształcenie
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 11, 2008, 19:07:21 »
Tak z ciekawości: będąc na służbie ile czasu w godzinach popołudniowych poświęcacie na samokształcenie (książki, prasa fachowa, sprzęt) a ile na relaks (tv, bilard itd)? :mellow:

Offline waldek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Samokształcenie
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 11, 2008, 19:25:52 »
     3 godziny dziennie kształcenie (temat) 2 godziny zajęcia sportowe 0,20 poranny rozruch fizyczny Tak pisze w dzienniku zajęć a dla nie obecnych nieobecność.
POZDRAWIAM

Offline inwigilator31

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
  • nie nabiore wody w usta, bo spale sie ze wstydu
Odp: Samokształcenie
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 11, 2008, 19:29:01 »
Chciałem sie zorientować czy coś takiego jak samokształcenie jest w komendach innych niż na Podkarpaciu? Polega to na tym że ,gdy niema cię w służbie to musisz sam nauczyć się tego co przerabiali na zajęciach a potem uzupełnić w specjalnym dzienniku podając źródła z których korzystałeś.Nie wiedzą co wymyślić żebyśmy sie nie nudzili.Jeden wielki bezsens. :wacko:
No kolego przebiłeś tym postem wszystkie odstępstwa od normalności :) Myślałem, że moi Panowie potrafią wszystko ale to co dzieje się u ciebie to jest dopiero paranoja  ^_^ a tak dodatkowo to pogadaj z chłopakami z podlasia u nich podobno jest tzw "inicjatywa własna" którą realizują jako łatanie węży gaśniczych (podpowiedz to swojemu KP/M a dostaniesz dodatkową nagrodę może)
A wracając do tematu to na wolnym jesteś jedynie zobowiązany do udzielenia pomocy ludziom jeżeli istnieje zagrożenie życia lub mienia a o jakiś śmiesznych dokształceniach to możesz im powiedzieć, że w Ustawie nie ma mowy o pracy domowej - TO NIE SZKOłA PODSTAWOWA  - chociaż oni zachowują się jak przedszkolaki :)
\Pozdrawiam

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Samokształcenie
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 11, 2008, 23:40:53 »
gościu chyba źle się wysłowił, bo nie wierzę osobiście ze każą na WS, czy urlopie uczyć się tematów szkolenia podanych w dzienniku (byłby to super precedens w skali co najmniej Europy).... Myślę, że koledze chodzi o służby w soboty, niedziele, gdzie pewnie jest rozpisane samokształcenie (bo coś tam musi być wpisane), jeśliby w tych dniach byłaby służba to uzupełniałby wiadomości z dni, w których nie był.
Darekfire, uściślij więc swoją wypowiedź.....
pozdr. 
EGO = 1 / wiedza

Offline darekfire

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Samokształcenie
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 12, 2008, 08:09:42 »
W odpowiedzi na pytanie "robin"nie chodzi tu o soboty i niedziele a jedynie o dni ,w których były prowadzone zajęcia.Taki dziwny wymysł komendanta wojewódzkiego z Rzeszowa. :huh: :huh: :huh:

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Samokształcenie
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 12, 2008, 08:11:56 »
ale czy te zaległości odrabiasz na WS będąc w domu czy w sobotę/niedzielę? o to mi chodziło....
EGO = 1 / wiedza

Offline darekfire

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Samokształcenie
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 12, 2008, 08:23:30 »
Nie jest to określone masz mieć uzupełnione w dzienniku samokształcenia i nikogo to nie interesuje kiedy ty to robisz.W każdym bądź razie jak przyjadą na inspekcje to twoi przełożeni są kryci bo ty podpisałeś ze nadrobiłeś zaległości i dany temat nie jest ci obcy.

Offline intruder

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • wszystko jest trudne zanim stanie się proste
Odp: Samokształcenie
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 12, 2008, 10:45:35 »
mam nieodparte wrazenie ,że kazdy mówi  - beee!!! ale czy o to chodzi? w mądrych książkach piszą ,że trzeba miec dojrzała osobowość by wejść na etap samokształcenia - to znaczy by wiedzieć samemu ,że jest to potrzebne? czy jestesmy na tyle dojrzali by zaakceptować samokształcenia ; na wolnym , urlopie itd? widze ,ze nie...
z drugiej strony  ... doskonalenie zawodowe albo inaczej- ćwiczenia doskonalące w wielu jednostkach po prostu leży. fikcyjne dzienniki, plany , scenariusze, konspekty. papier wszystko przyjmie, a człowiek wiedze - nie kazdą.
kolejne pytanie.. mówimy ; bezsens, głupota, katowanie, bzdura, idiotyzm, ale tak naprawde  ...czy komus się chce?

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odp: Samokształcenie
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 14, 2008, 23:11:46 »
... kolejne pytanie.. mówimy ; bezsens, głupota, katowanie, bzdura, idiotyzm, ale tak naprawde  ...czy komus się chce?

chyba nie
ja to po prostu nazywam uzupełnianiem wiadomości. To czy to robicie świadomie, czy nie to inna sprawa, ale podpatrywanie kolegów, czytanie opracowań fachowych, siedzenie w internecie, dyskusje na zmianie, czy śledzenie tematów na forum to wszystko podnosi nasz poziom wiedzy. Prawdą jest, że narzucenie pewnych rozwiązań z góry prowadzi zazwyczaj do oporu drugiej z strony. Jednak ilość czasu wolnego wymusza pewne rozwiązania zastępcze, u nas nie ma toku indywidualnego nauczania. Czy chcielibyście pojechać do zdarzenia z czterema innymi, którzy akurat byli na wolnym gdy temat związany z akcją był przerabiany, chyba nie i co odpowiecie koledze, nie znam się bo nie było mnie na zajęciach. Człowiek czy chce czy nie uczy się przez całe życie, a i tak ....
Pozdrawiam
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline darekfire

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Samokształcenie
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 15, 2008, 08:49:57 »
Jeśli byś sie uczył nie wiadomo ile i z jakiej literatury daje ci słowo, po przyjeździe do akcji nigdy nie będziesz miał takiego zdarzenia co opisują w książkach ,każde zdarzenie jest wyjątkowe i do każdego trzeba inaczej podchodzić tu pomoże ci doświadczenie i własna intuicja.

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odp: Samokształcenie
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 16, 2008, 01:13:15 »
Jeśli byś sie uczył nie wiadomo ile i z jakiej literatury daje ci słowo, po przyjeździe do akcji nigdy nie będziesz miał takiego zdarzenia co opisują w książkach ,każde zdarzenie jest wyjątkowe i do każdego trzeba inaczej podchodzić tu pomoże ci doświadczenie i własna intuicja.

a doświadczenie gdzie zdobywasz na wolnym, nie uzupełniając wiedzy możesz nie zdążyć go nabyć, a intuicja raz pomoże raz zawiedzie.
Pozdrawiam
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Samokształcenie
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 18, 2008, 18:37:09 »
Dlaczego jest tak źle ze samokształceniem, ciekawy artykuł z PP:
http://www.ppoz.pl/wwwold/pwa/0404_1.pdf
http://www.ppoz.pl/wwwold/pwa/0404_2.pdf

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odp: Samokształcenie
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 19, 2008, 00:58:35 »
Dlaczego jest tak źle ze samokształceniem, ciekawy artykuł z PP:
http://www.ppoz.pl/wwwold/pwa/0404_1.pdf
http://www.ppoz.pl/wwwold/pwa/0404_2.pdf

Mamy pokaźną biblioteczkę, ale komu się chce czytać. Najlepiej popołudniu zająć się swoim Audi, a później kompem. Pozycje nawet nie stare z czasów PSP, ale tylko nieliczni lubią słowo pisane. Większość wie tyle na ile przystawi ucho. Zresztą to widać i po wypowiedziach tutaj.
Pozdrawiam
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline MAGIK8311

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
  • Bogu na chwałe,ludziom na pożytek...
Odp: Samokształcenie
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 29, 2008, 22:01:04 »
Dla mnie jest to dość dziwne że tak u ciebie postępują ja się z czymś takim nie spotkałem i zastanawiam się nad jednym czy twój dowódca zmiany będąc po ws, urlopie itd. ma taki sam obowiązek jak ty przecież go obejmują zajęcia.