Autor Wątek: Sprowadzanie aut z zachodu...  (Przeczytany 11391 razy)

Offline skorpion

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Sprowadzanie aut z zachodu...
« dnia: Październik 21, 2004, 18:45:06 »
witam.gdzie w polsce można kupić używane auta.nasz jelcz się już sypie i potrzebujemy kupić używany ciężki wóz.oczywiście najlepiej w polsce.jeżeli ktoś zna jakieś firmy zajmujące się tym to proszę o kontakt.

Offline druh Marek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 247
Odp: Sprowadzanie aut z zachodu...
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 21, 2004, 21:11:56 »
ja dostałem ostatnio ofertę na magirusy i inne auta, jak jesteś zainteresowany to pisz na mego majla : admin@strazacy.pl

odpiszę w piątek późnym wieczorem, albo w sobotę

nara

Offline Piorun

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Sprowadzanie aut z zachodu...
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 22, 2004, 10:22:52 »
Czesc- wiem, ze sprowadzone pojazdy pozarnicze dostac mozna w Chełmnie (kuj-pom). Firma znajduje sie po przeciwnej stronie ulicy przy ktorej jest KP PSP i JRG.

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Sprowadzanie aut z zachodu...
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 24, 2004, 09:07:29 »
Cześć,
masz tu kilaka linków z moich zakładek:

1) http://www.steo.com.pl/ Steo - firma od której w mojej gminie jeździ 6 wozików z Holandii - przedstawiciel na Polskę FTE (kliknij na FTE)
2) http://firecars.webpark.pl/ Prometeusz - czyli wymienione wyżej Chełmno
3) http://www.procom.waw.pl/index.php Procom - czyli głównie samochody z niemieckiej firmy Thoma
 4) http://www.bascco.lublin.pl/index.htm Bascco - starocie z Niemiec  sprowadzane do Lublina (ale ten mercedesik na stronie za około 130 tys całkiem całkiem)

Jeśli ktoś potrzebuje to jeszcze kilka linków do firm zagranicznych:

1) http://www.fte.nl/ FTE, Holandia czyli najmłodsze używane samochody do kupienia w Europie (tak mi się przynajmniej wydaje) wykonane w ciekawym standardzie, strona często aktualizowana z zawsze aktualną ofertą
2) http://www.thoma-feuerwehrfahrzeuge.com/ Thoma z Niemiec - też ciekawe samochody stare i nowe, jak napiszesz maila to wyśla aktualną ofertę z cenami w euro
3) http://www.firetrucks.de/Inhalt.htm jeszcze jedna firma z Niemiec - podobno odpowiadają na maile po Polsku

Oprócz tych firm śledź też ogłoszenia w Strażaku - ogłaszają się firmy i ludzie którzy sprowadzają samochody - może się okazać że wyjdzie taniej bo firmy w Polsce, mam wrażenie, mają duże narzuty.

Pozdrawiam i życze owocnych poszukiwań,
Sylwek

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Odp: Sprowadzanie aut z zachodu...
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 26, 2004, 20:28:22 »
nie kupujcie tylko tych starych mercedesów- koledzy z osp mają kłopot z zarejestrowaniem a także pompy dają d..y

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Sprowadzanie aut z zachodu...
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 27, 2004, 08:57:23 »
Cześć,
Bartek a "te stare mercedesy"  to które są? Może to te terenówki 1113 B? W mojej gminie na 6 sprowadzonych z Holandii nikt nie miał problemu z zarejestrowaniem - papiery załatwia firma która je sprowadza. Co do autopompy to Ziegler, Rosenbauer i Magirus chodzą od 3 lat bez zarzutu - jedyne problemy to sami sobie narobiliśmy (brudna woda - zanieczyszczone sitko i uszkodzone uszczelki na trakomacie). Na naukę obsługi poświęciliśmy około 3 - 4 godzin (tylko, że my mamy kierowców z PSP którzy znają wiele typów autopomp) no i jeszcze kilka doświadczeń z akcji zebraliśmy i je omówiliśmy. Z tego co zauważyłem to sprowadzane z Niemiec mają autopompy Metz i jeszcze jakieś - może to z  nimi sa problemy? Poza tym samochody z Holandii (te u nas) to teraz rocznik 1976 - 1980 (teraz są dostępne mniej więcej w roczniku od 1980 do 1990) a te sprowadzane z Niemiec są z reguły starsze - wydaje mi się że Niemcy później wymieniają samochody niż Holendrzy i te w dobrym stanie to najpierw przekazują do swoich OSP a potem dopiero je sprzedaja. Wadą samcohodów z Holandii jest to że z reguły nie są 4 x 4.

Pozdrawiam, Sylwek

Offline mjk

  • specjalista ds. zbędnych
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 220
  • Semper Fi.
Odp: Sprowadzanie aut z zachodu...
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 31, 2004, 12:44:04 »
Agencja Mienia wojskowego ma do sprzedania GBA, GCBA i GLM
http://www.amw.com.pl/rsm_product_info.php..._products_id=14
to jest link do GBA


Samochód gaśniczy GBA-2,5/16
 
masa pojazdu – 10700 kg;
podwozie – Star 244 Ł;
prędkość maksymalna –82 km/h;
załoga – 2 + 4;
pojemność zbiornika wodnego- 2500 l;
pojemność zbiornika środka pianotwórczego – 250 l;
nominalna wydajność piany – 24 m3/h;
długość węża – 40 m;
działko gaśnicze – RM 16, wodno – pianowe;
urządzenie zasysające środek gaśniczy – „200” firmy Rosenbauer;
wymiary pojazdu (długość x szerokość   x wysokość) -  6960 x 2490 x 3320 mm
 
Cena 32 tys.
 
 
biznes jest zawsze sprawą osobistą...

Offline Juhas

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Sprowadzanie aut z zachodu...
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 07, 2006, 20:59:16 »
Koledzy OSP której jestem członkiem chce zakupić używany samochód gaśniczy. Poradźcie gdzie taki można zakupić. Jak macie to podajcie strony internetowe z takimi firmami.
Dzięki
Juhas

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: Sprowadzanie aut z zachodu...
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 07, 2006, 23:45:00 »
A szukałeś na forum ^_^?? A wiesz, że jest dział „OGŁOSZENIA” ^_^? A sprawdzałeś na www.google.pl ^_^? A wiesz, że marny z tego temat na dyskusję ^_^?
Sorry no ale :wacko:!!
„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline Marcin Grzelaczyk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 144
  • http://s7.metaldamage.pl/c.php?uid=130831
    • MG
Odp: Sprowadzanie aut z zachodu...
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 08, 2006, 00:10:40 »
A szukałeś na forum ^_^?? A wiesz, że jest dział „OGŁOSZENIA” ^_^? A sprawdzałeś na www.google.pl ^_^? A wiesz, że marny z tego temat na dyskusję ^_^?
Sorry no ale :wacko:!!

I tu masz plusa MGNACZUS na forum jak dobrze poszperać to trochę tego jest.
Marcin - Kleczew - Wielkopolska - Poland http://s7.metaldamage.pl/c.php?uid=130831

Offline 266

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Sprowadzanie aut z zachodu...
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 25, 2008, 23:05:35 »
Witam. Chcem dzisaj poruszyc temat sprowadzania aut za zachodniej granicy... Czy jednostka OSP wciskane sa stare graty, czy te auta moga jednak pojeździc u nas jeszcze kilka lat... w mojej gminie sa 3 auta z niemiec... 2 rosypały sie już prawie do konca... ja nie widze, sensu sprowadzania auto używanych np z niemiec, bo to podobna inwestycja jak zakup nowego auta... Czekam na opinie. Pozdrawiam 266

Offline Siedemsetter

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 656
Odp: Sprowadzanie aut z zachodu...
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 26, 2008, 09:05:43 »
wiadomo, że jak kupi się 40-letniego Magirusa to nie można od niego wymagać, żeby był w pełni sprawny i służył długo, jednak kupowanie samochodu w wieku np. 15 lat to już lepsza inwestycja a koszt takiego samochodu w bardzo dobrym stanie to nawet nie 1/3 ceny nowego GBA
"Cóż może być piękniejszego nad człowieka rycerskiego?..."

Offline gasior_grzeniu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Sprowadzanie aut z zachodu...
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 26, 2008, 09:33:52 »
to zależy na co traficie. My kupiliśmy 30 letniego magirusa - deutz'a, siedzi teraz na warsztacie i wymaga tylko delikatnych poprawek. Minimalnie zżarta blacha. Poza tym samochód miał 11600 km przebiegu, z czego 1000 to ściągnięcie samochodu. Samochód ma nowe opony, podwozie terenowe i napęd na 4 koła. Nasz stary star 28 wymięka. Moim zdaniem warto okazyjnie ściągnąć coś takiego. Już z prezesem kombinujemy i ściągamy kolejny samochód dla naszej gminy. Co do kosztów to nie zawsze są wysokie, i przy starszych samochodach naprawdę cena bywa niesamowicie niska

Offline 266

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Sprowadzanie aut z zachodu...
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 26, 2008, 10:03:50 »
Czasami można naprawdę trafić niezła okazje, ale jak Słysze coś takiego od kumpli z innej OSP, że muszą swojego magirusa palić na popycha bo coś tam nie działa to trafia mnie to, że auto nie dawno sprowadzone i zapewniane było że będzie długo służyć od przyjaciół z Niemiec, którzy chcieli się go jak najszybciej pozbyć, a dwa że nikt nie dba o niego... U nas trafili jedynie z dwoma Mercedesami GBA i GLM  w gminnie... elegancko działają. Ale gmina od dłuższego czasu chyba odstąpiła od zakup używanych z zagranicy... Ostatnio pojawiło się nowe wole które zastąpiło Stara 244... szykuje się chyba następny nowy pojazd... to wszytko chyba zależy od zamożności gminy... i pozyskanych sponsorów.

Offline mieszko

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 237
Odp: Sprowadzanie aut z zachodu...
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 26, 2008, 18:21:45 »
Trzeba sie zastanowić czemu oni to sprzedają? pewnie że są to już zabytki. Moim zdaniem jest to zły pomysł

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: Sprowadzanie aut z zachodu...
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 26, 2008, 23:18:20 »
Sytuacja jest chyba analogiczna do samochodów osobowych.  Przesiadając się z Malucha do kilkunastoletniego Golfa każdy jest zachwycony. Z czasem jednak ten zachwyt mija i zaczyna się rozglądanie za czymś lepszym.
Jeszcze kilka lat temu ( końcówka lat 90) na pomysł aby kupić do OSP nowy samochód prawie wszyscy reagowali uśmiechem i szybko zmieniali temat. Pojawił się temat "załatwiania" ( zakupy, darowizny od zaprzyjaźnionych miast itp) używanych samochodów z zachodu. Pojawiły się takowe , ale pierwotny zachwyt szybko minął. Owszem, nadal służą w OSP, wykonują swoje zadania , ale raczej nie mogą konkurować z nowymi samochodami. Inne założenia konstrukcyjne, inne możliwości, mniejszy problem z ewentualnymi naprawami itp.
Ci których stać raczej nie "pójdą w używane" , bo to jest tylko sposób na krótkoterminowe załatwienie sprawy. Nowy samochód ma służyć przecież minimum 15-20 lat, więc      nie ma co się oszukiwać, że kupując 30-latka  mamy załatwiona sprawę na owe 15-20 lat. Za kilka lat i tak powróci temat wymiany samochodu , najczęściej w przypadku awarii i kłopotów ze znalezieniem nietypowych części, albo ich ceny związanej z faktem że dany pojazd nie jest od dawna produkowany. 
W OSP pojawiają się nowe pojazdy i to już nie tylko takie zastępujące sławne Żuczki, ale też samochody techniczne, gaśnicze średnie, a nawet i ciężkie. Pieniądze więc są, może więc lepiej poczekać i postarać się o coś nowego , niż zamykać sobie drogę na co najmniej  kilka następnych lat. Jeśli jednak nie można czekać to trzeba dobrze wybierać , a nie brać co pierwsze wpadnie w oko , pamiętając o tym co pisał Mieszko - skoro ten używany jest taki dobry, to dlaczego go sprzedają ? ;)

Offline 266

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Sprowadzanie aut z zachodu...
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 27, 2008, 01:59:02 »
Tak popieram Cie w twoich rozważaniach... Niektórzy naraźie nie narzekają na auta sprowadzone z zachodu... ale pewnie szybciej takie auto rozsypie się od nowego Volvo... i trzeba będzie na szybkiego coś szukać... Ciesze się, że moja gmina jednak szuka w nowościach, niż zaopatrywania swoich jednostek auto sprowadzonych z Niemiec itp....
Niemcy pozbywaj się tych auto bo wiedza, że polak weźmie i będzie z tego auta szczesliwy... dla OSP które posiadają NP Żuczka to rozwiązanie z 20-letnim Magi rusem jest bardzo dobre... ale nie dla jednostek które siegają rocznie ponad 60 wyjazdów...

Powiem wam, że nie chciał bym zastąpic naszego 266(choć ma swoje lata i można znaleść młodszego GBA w Niemczech) w mojej OSP niczym z Niemiec... jeżeli coś się zepsuje w naszym 266 to można kupić to w sklepie który jest zaopatrzonym praktycznie w wszytko... i na allegro nie ma problemu z częściami zamiennymi... Ostatnio udało mi się załatwić łożysko pośrednie wałów... które przenosiło napęd na ostania oś.... w 5 dni auto odzyskało napęd na 6 kół... nie wiem czy np częsci do starego magirusa nie trza by było robić na zamówienie....

dlatego zapytałem Usherów z forum co myslą na ten temat... jak naraźie "słabo" wyrażają się na ten temat...
 Piszcie jak u was sprawuje się takie auta, czy warto... czy jednak tak jak pisał kolega wyżej warto poczekać i kupić auto na lata...
Pozdro 266

Offline Siedemsetter

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 656
Odp: Sprowadzanie aut z zachodu...
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 27, 2008, 10:23:55 »
skoro ten używany jest taki dobry, to dlaczego go sprzedają ? ;)
bo dostali nowy? w Niemczech z reguły nie wymienia się samochodów gdy są rozlatującymi się gratami tylko gdy znajdą się pieniądze na nowy samochód a z tym większych problemów nie ma
"Cóż może być piękniejszego nad człowieka rycerskiego?..."

Offline dawid_a

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 97
Odp: Sprowadzanie aut z zachodu...
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 27, 2008, 11:10:30 »
tak ostatnio przeglądam oferty allegro w uzywkach aut p.poz.
dla wlasnej ciekawości bo raczej jeszcze trochę wody w rzece uplynie zanim bedzie sposobnosc wymienic naszego "żuczka".

auto uzywane - przebieg nie ważny ale stan.
auto uzywane - zabudowane jako p.poż czy z ramą pod zabudowę.
auto uzywane - max 10 lat (no 12).

dlaczego tak?

stan licznika to bajka - kazdy to wie.

auto z zabudową - nie wiem co będzie jak będzie wypadek i ktos sie czepnie ze to może i spełnia normy czy dyrektywy unijne ale nie spełnia polskich.
auto pod zabudowę - stan idzie określić ale zabudowa to jeden koszt + to ze przeważnie mają spore przebiegi i są wyslużone. na spory plus przemawia jednak fakt ze lepsze 10 letnie iveco czy mercedes niz nowy lublin choc to tez nie jest takie zle autko (rozlgądalem sie za autkiem typu glm8).

co do bajek typu porównania malucha z golfem - patrzy się na stan - znajomy zawsze jezdził autkami z logiem BMW - najdrozej wyszedl mu przegląd 1000PLN na serwisie BMW. widzial co kupuje, jaki ma stan. wiedział tez ile będzie jezdził. znajomi tez jezdzą BMW - po roku autko muszą sprzedać bo cos jest nie tak.

wiek - max 10 lat gdyż pozniej będzie jazda z częściami i nie idzie mi o dostępność bo one zawsze są ale o jakość - obecnie mam trochę sprzętu rolniczego, znajomi tez tego troche mają. jesli cos się psuje a ma 15-20 lat (np traktor) czasem na oryginalną część idzie poczekac i kosztuje ona więcej (ostatnio bralem pompę wodną dla kumpla - jedna 60 zl za druga 100, tansza to zamiennik - wziąłem oryginał i dobrze ze był). założenie części nieoryginalnej to loteria - sprawdzone na pompach wodnych - zamiennik wytrzyma 2 no max 3 lata a oryginał następne 15 czy 20 lat.

kolejna sprawa to jak wiadomo ilość wyjazdów - im więcej rocznie tym logiczniejszy staje się fakt zakupu nowego auta ktore można mocno ekspolatowac. im mniej wyjazdów i mala jednostka - uzywka moze miec racje bytu.

jeszcze jedno - serwis - nie wiem jak jest z gazelami czy transitami jako glm ale w zuczku instalacja elektryczna jest prosta jak konstrukcja cepa i idzie to ponaprawiac we wlasnym zakresie, tansitem nie jezdzilem więc nie wiem ale jesli w jednostce nie ma kogoś kumatego w elektronice to może się okazać dodatkowy koszt serwisowania.

dobra - tyle moich przemyslen ;)

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Sprowadzanie aut z zachodu...
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 27, 2008, 23:02:43 »
tak tak fajnie jest kupić nowy wózek tylko w Polsce nie dobrze zabudowanych samochodów (tzn. są śladowe ilości). osobiście szkoda by mi było wydać np. 600 tyś zł i potem cierpieć podczas użytkowania takiego wózka przez 20-25 lat. Jak ktoś sprowadza zajeżdżony samochód, który ma 20-25 lat to niech się nie dziwi że się rozsypie bo ma prawo. Można sprowadzić samochód 5-10 lat i będzie on o niebo lepszy w ergonomii od tych polskich nowości, a przy tym zostaje nam w kieszeni 2/3 kasy w portfelu.
Ja będę się męczył z zakupem lekkiego w przyszłym roku więc już niedługo.

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Sprowadzanie aut z zachodu...
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 28, 2008, 02:30:11 »
My jeździmy sprowadzonym i bardzo sobie chwalimy, cała gmina takimi jeździ - trzeba dobrze patrzeć co się kupuje, gdzie się kupuje no i może troszkę szczęścia mieć.

Są w Polsce firmy, których dewizą jest kupić jak najtaniej nie ważne co, podpicować i sprzedać, ale jest (lub są) też taka, która ma sprawdzonego dostawcę na zachodzie z własnym serwisem, ma w Polsce także serwis, daje gwarancję i zapewnia części i serwis pogwarancyjny, tylko, że cena jest dość wysoka w porównaniu do reszty.

Offline mieszko

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 237
Odp: Sprowadzanie aut z zachodu...
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 28, 2008, 08:21:37 »
ojej piszecie że te stare z zagranicy są lepsze niż nasze nowe ale coś mi się wydaje że podwozia są takie same i tu i tu co innego nadwozie. Inna sprawa to kasa pewnie że drogi jest nowy ale on będzie służyć 20 lat a stary...? cześć z nas moim zdaniem też jest winna że nie mają kasy na nowy. znam jednostki w których się tylko kłucą między soba [to i jak zalatwić coś np w radzie gminy]? już tu gdzieś pisalem że jestem z mazur a tu gminy nie są za bogate i jakoś nowe auto udalo sie zalatwić.

Offline dawid_a

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 97
Odp: Sprowadzanie aut z zachodu...
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 28, 2008, 08:52:45 »
... już tu gdzieś pisalem że jestem z mazur a tu gminy nie są za bogate i jakoś nowe auto udalo sie zalatwić.

a dokładniej?
może powiat?

Offline mieszko

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 237
Odp: Sprowadzanie aut z zachodu...
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 28, 2008, 12:07:24 »
powiat giżycki

Offline dawid_a

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 97
Odp: Sprowadzanie aut z zachodu...
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 29, 2008, 12:53:37 »
no to powiatami sąsiadujemy bo ja z kętrzynskiego ;)

PS: sorry za OT