Autor Wątek: Co z naszym urlopem dodatkowym??  (Przeczytany 4478 razy)

Offline chorążyJRG

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Co z naszym urlopem dodatkowym??
« dnia: Luty 04, 2008, 13:25:41 »
"Komendant Główny PSP, poinformował, że widzi taką możliwość, jednak oczekuje również, ze strażacy zrezygnują z 5 dni dodatkowego urlopu."

"Przepis kwalifikacyjny został cofnięty do Komendy Głównej PSP, ponieważ nowe kierownictwo chce przywrócić wyższe wymagania w posiadanym wykształceniu – szczególnie na stanowiskach kierowniczych oraz zweryfikować staż służby przy uzyskiwaniu uprawnień do awansu na wyższe stanowisko."

Cytaty te pochodzą  ze strony ZZ "S"
http://www.skpnszz.org/news.php?readmore=186http://

Zaczynam się obawiać, że zamiast dodatkowej kasy dla nas (nie liczę tegorocznej podwyżki, która z dnia na dzień i tak traci na znaczeniu, bo "inni" dostają więcej)  rządu i nasza "góra" zrobi nam niezłe KUKU prosto w czółka! I wcale mnie nie pociesza, że niby rozważają, czy też popierają płacenie za nadgodziny, skoro po pierwsze nie wiadomo czy tak będzie w rzeczywistości, a po drugie dlaczego w zamian mamy się wyrzekać urlopu dodatkowego w jakimkolwiek wymiarze.

Odsyłam do przeczytania całego komunikatu na stronie "S"

A MY IM NA TO POZWOLIMY ????!!!!!
" To, że milczę, nie znaczy , że nie mam nic do powiedzenia."

Offline mlody.strazak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: Co z naszym urlopem dodatkowym??
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 04, 2008, 13:45:53 »
Tego się można było spodziewać. Niestety do tego dąży nasza formacja :(
Skoro chcemy pracować po 40 godzin tygodniowo i za nadgodziny mieć płacone, to będą nam zabierać inne przywileje, jak urlop dodatkowy, mieszkaniówka itp.

Żal ...

Offline kowal15

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Co z naszym urlopem dodatkowym??
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 04, 2008, 14:53:33 »
chyba naszemu kierownictwu nie zasleży na nas,zamiast walczyć o nasze przywileje to proponują nam takie żeczy (w policji bie do pomyślenia), a czy urlop dodatkowy jest za to że pracujemy w trudnych warunkach czy za wypracowane nadgodziny??? tego można bylo sie spodziewać ci panowie osiągneli juz szczyt kariery w PSP i maja nas gdzieś..... teraz patrzą pewnie politykom głęboko w oczy i szukają obie w przyszłej kadencji posad ale partyjnych.

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Co z naszym urlopem dodatkowym??
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 04, 2008, 16:20:22 »
Panowie.
Urlop dodatkowy w wymiarze 144 godzin mamy dlatego że pracujemy w PB. Biurowi mają tego urlopu mniej więc skoro chcą nam dać 40godz/tyg to wyrównają urlopy do poziomu biurowych- tu nie ma na co narzekać bo i tak i tak tego wolnego będzie od ch....ry i jeszcze trochę.
Parodią jest, że do pracy przychodzi jakiś młody i od razu musi miec wolne żeby wyrobić się w harmonogramie.
Poza tym każdy chyba się zgodzi, że mógłby pracować w starym systemie co 10tej WS, gdyby tylko ktoś za to dopłacił, a taki stan dałby większe minima na zmianach, lepsze zgranie załogi, lepsze zapoznanie ze sprzętem, więcej doświadczenia...

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Co z naszym urlopem dodatkowym??
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 04, 2008, 16:23:24 »
Niestety @chorazyJRG wyrywa cytaty z kontekstu wypowiedzi przez co tracą swój sens i logikę.
Cytat ze strony Solidarności winien brzmieć:
Cytuj
Związek jest zwolennikiem rozwiązania pozwalającego płacić za nadgodziny. Komendant Główny PSP, poinformował, że widzi taką możliwość, jednak oczekuje również, ze strażacy zrezygnują z 5 dni dodatkowego urlopu.
Taka drobna manipulacja ze strony kolegi "chorazegoJRG".
Cytat przytoczony przez niego mówi o tym że Kierownictwo chce nas ograbić z naszego urlopu dodatkowego.
Rzeczywisty "pełny merytorycznie" cytat mówi o tym że kierownictwo widzi możliwość płacenia za nadgodziny jednak w zamian za to oczekuje rezygnacji z części urlopu dodatkowego czyli urlopu który z założenia miał nam rekompensować to że pracujemy trochę dłużej.

A co do drugiej część
Cytuj
chce przywrócić wyższe wymagania w posiadanym wykształceniu – szczególnie na stanowiskach kierowniczych

WRESZCIE!

Offline waldek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Co z naszym urlopem dodatkowym??
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 04, 2008, 17:36:15 »
Co do urlopu to jest on zapisany w kodeksie pracy i przepisach, które są zapisane w przepisach polskich ale i unijnych i tu będzie nie zgodność z przepisami unijnymi   
 :angry:
POZDRAWIAM

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Co z naszym urlopem dodatkowym??
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 04, 2008, 18:15:57 »
w kodeksie pracy zapisano gdzieś warunki udzielania urlopów dodatkowych ? :)

Offline kowal15

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Co z naszym urlopem dodatkowym??
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 04, 2008, 18:54:45 »
tylko że pracownik biurow zakombinuje i weźmie jedną służbę w MSK i już mu się należy urlop dodatkowy w pełnym wymiarze i tak jest bo u mnie w Komendzie tak robią.

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Co z naszym urlopem dodatkowym??
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 04, 2008, 20:13:30 »
Sprzedam urlop :). Ceny rosną szybo, a u nas pewnie w maju  wyrównanie.
« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2008, 20:23:27 wysłana przez cul2 »

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Co z naszym urlopem dodatkowym??
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 04, 2008, 20:41:12 »
Co do urlopu to jest on zapisany w kodeksie pracy i przepisach, które są zapisane w przepisach polskich ale i unijnych i tu będzie nie zgodność z przepisami unijnymi   :angry:
w kodeksie pracy zapisano gdzieś warunki udzielania urlopów dodatkowych ? :)
co do strażaków pracujących w PSP to jeszcze obowiązuje ustawa o PSP.... art 71, wraz z pochodnymi....
odsylam TUTAJ bo za dużo cytownia.....
pozdr
EGO = 1 / wiedza

Offline jasiuf

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Co z naszym urlopem dodatkowym??
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 04, 2008, 21:43:27 »
tylko że pracownik biurow zakombinuje i weźmie jedną służbę w MSK i już mu się należy urlop dodatkowy w pełnym wymiarze i tak jest bo u mnie w Komendzie tak robią.

Na moje oko to niezgodne z ustawą o PSP czyli łamanie prawa.

Offline waldek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Co z naszym urlopem dodatkowym??
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 04, 2008, 21:46:44 »
Ale w przepisach o urlopach dodatkowych ustawodawca nie przewidział widełek tylko jest stały urlop w zależności od tego w jakiej grupie zagrożenia życia i zdrowie pracujesz ( służysz )i jest to dla wszystkich pracowników. Więc jak można zmniejszyć nie rozumiem.
POZDRAWIAM

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Co z naszym urlopem dodatkowym??
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 04, 2008, 22:03:33 »
Ale w przepisach o urlopach dodatkowych ustawodawca nie przewidział widełek tylko jest stały urlop w zależności od tego w jakiej grupie zagrożenia życia i zdrowie pracujesz ( służysz )i jest to dla wszystkich pracowników. Więc jak można zmniejszyć nie rozumiem.


zmieniając ustawę o PSP ??

Offline strazakSam

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Co z naszym urlopem dodatkowym??
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 04, 2008, 22:21:46 »
Skoro " dajcie bo nam się nalezy" nie skutkowało przez ostatnie lata to może " coś za coś " pchnie sprawę na własciwe tory.... czas chyba opanować szlachetną sztukę negocjacji.... w końcu  jestesmy w UE..... być może gdzieś trzeba ustąpić zeby ugrać więcej na innym polu.... ale zawsze pozostanie to pytanie "Dlaczego w ogóle mamy coś oddawać?! " i czy to przypadkiem nie początek odbierania... to już do indywidualnego rozważenia....

Offline waldek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Co z naszym urlopem dodatkowym??
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 04, 2008, 22:35:39 »
Nie ma czegoś takiego jak oddajemy odbierają ustawa mówi tyle dni to tyle i koniec.
Przecież to dotycz i innych grup zawodowych.
POZDRAWIAM

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Co z naszym urlopem dodatkowym??
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 05, 2008, 09:02:18 »
Tu chyba trzeba już spadać na  emke  , chyba szykuje  sie większy cyrk , żeby swoje gniazdo srać (za przeproszeniem) . Ciekawi mnie co na to wszystkie ZZ odpowiedzą , prawnik powinien teraz zaczerpnąć informacje czy tak można  w ogóle robić takie machlojki . Pomału , pomału,pomalutku nas dumają  I TO NASI PRZEłOżENI  Z KG

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline MisiaczekM

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
Odp: Co z naszym urlopem dodatkowym??
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 05, 2008, 09:25:46 »
Tego się można było spodziewać. Niestety do tego dąży nasza formacja :(
Skoro chcemy pracować po 40 godzin tygodniowo i za nadgodziny mieć płacone, to będą nam zabierać inne przywileje, jak urlop dodatkowy, mieszkaniówka itp.

Żal ...
A czemu tu się dziwić! Ich rozporządzenie o kwalifikacjach z 2006 roku (przecież to za ich czasów tak rygorystycznie je zmieniono i zastosowano sztuczne podziały.... np. 0 oficerów, 6 aspirantów w KP kat.IV w JRG - i mamy bardzo dziwne reg. organizacyjne (18-kierowców na 35 strażaków)) zostało zmienione w 2007 na korzystniejsze dla strażaków. Teraz wracają do swoich chorych pomysłów, jak zaoszczędzić kasę na ludzi do IV zmiany lub płatności za nadgodziny...
Nawet w piśmie o wnioskach na nadanie stopni zacytowali swoje rozporządzenie, a nie te nowsze.... Nie mówię już o zmianie samego wniosku.... bo to w ogóle szok!! heh... żegnajcie awanse...
Pozdrawiam,
 () ()
 ( o )   MisiaczekM
()_() 
 () ()

Offline chorążyJRG

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Co z naszym urlopem dodatkowym??
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 05, 2008, 10:48:25 »
Niestety @chorazyJRG wyrywa cytaty z kontekstu wypowiedzi przez co tracą swój sens i logikę.
Cytat ze strony Solidarności winien brzmieć:
Cytuj
Związek jest zwolennikiem rozwiązania pozwalającego płacić za nadgodziny. Komendant Główny PSP, poinformował, że widzi taką możliwość, jednak oczekuje również, ze strażacy zrezygnują z 5 dni dodatkowego urlopu.
Taka drobna manipulacja ze strony kolegi "chorazegoJRG".
Cytat przytoczony przez niego mówi o tym że Kierownictwo chce nas ograbić z naszego urlopu dodatkowego.
Rzeczywisty "pełny merytorycznie" cytat mówi o tym że kierownictwo widzi możliwość płacenia za nadgodziny jednak w zamian za to oczekuje rezygnacji z części urlopu dodatkowego czyli urlopu który z założenia miał nam rekompensować to że pracujemy trochę dłużej.

A co do drugiej część
Cytuj
chce przywrócić wyższe wymagania w posiadanym wykształceniu – szczególnie na stanowiskach kierowniczych

WRESZCIE!

    Kolego Mario68, po pierwsze nie było z mojej strony żadnej manipulacji, bo nie odnosiłem się do Kierownictwa ZZ tylko do rządu i KG, i odnoszę wrażenie, że źle to odebrałeś. W moim cytacie wskazałem , że "...KG widzi taką możliwość..." itd, a o związkach nie napisałem , bo do nich nie mam żadnych pretensji i nie mam zamiaru ich krytykować w tym kontekście!!
    Wiem, że możesz być przeczulony, bo na naszym forum często atakuje się ZZ pod byle jakim pretekstem, ale nie to było miom celem - JA ODNIOSłEM SIĘ TYLKO DO POSTAWY NASZEGO KG I MOŻLIWE ŻE TAKŻE RZĄDU - oni chcą nas wydymać!
    A z drugiej strony , czy wiadomo ci czy związki popierają takie rozwiązanie?????

    Po drugie napisałem, że "niby" nadgodziny mają być płatne , ale zabiera się nam urlop dodatkowy, który należy nam się wg ustawy (ustawa o PSP art71a "...przysługujący strażkowi z tytułu pełnienia służby w warunkach szkodliwych dla zdrowia lub szczególnie uciążliwych ze względu na przedłużony czas pracy...") nie tylko za to że pracujemy "trochę dłużej" jak to określasz.

    Po trzecie, to że kierownictwo (KG) widzi możliwość jeszcze nic nie znaczy,  a mnie chodziło o podkreślenie faktu, że odbywa się to na zasadzie "poszczujemy ich kasą za nadgodziny, a z drugiej strony zabierzemy im urlop dodatkowy" I z tego powodu mamy skakać z radości? :huh: Jakoś w innych służbach nie ma mowy o " coś za coś".

    Po czwarte,
Cytuj
chce przywrócić wyższe wymagania w posiadanym wykształceniu – szczególnie na stanowiskach kierowniczych

WRESZCIE!
[/quote]

masz rację, tylko oby w końcu określono, czarne na białym , jasne i nie pozostawiające wątpliwości wymagania i zasady obowiązujące przy awansach!!!! A nie jak jest w tej chwili - czeski film , nikt nic nie wie. "Gdzieś tam" awansują tylko po SGSP, "gdzieś" także po studiach cywilnych, ale kierunkach naprawdę przydatnych w PSP, a "gdzie indzie" nawet po tzw. wychowaniu przedszkolnym. Gdzie tu sprawiedliwość i sens?
" To, że milczę, nie znaczy , że nie mam nic do powiedzenia."

Offline Taker

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Co z naszym urlopem dodatkowym??
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 10, 2008, 00:33:45 »
Tego się można było spodziewać. Niestety do tego dąży nasza formacja :(
Skoro chcemy pracować po 40 godzin tygodniowo i za nadgodziny mieć płacone, to będą nam zabierać inne przywileje, jak urlop dodatkowy, mieszkaniówka itp.

Żal ...
Powolutku prawo mowi  ze jezeli pracujesz w uciazliwych warunkach to nalezy ci sie urlop dodatkowy ,wiec nie moga nam tego zabrac Czyz nie !!!
NIC TYLKO OFLAGOWAĆ SIĘ I PODPALIĆ

Offline waldek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Co z naszym urlopem dodatkowym??
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 10, 2008, 01:20:16 »
   Zgadza się bo jest to zapisane w kodeksie pracy i w przepisach unijnych.  ^_^
POZDRAWIAM