Autor Wątek: jaką szkołę ponadgimnazjalną wybrać aby łatwiej dostać sie do straży??  (Przeczytany 12559 razy)

Offline PiLu23

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Witam pomóżcie mi przy wyborze szkoły bo ja pisałem do szkół aspirantów ale nikt mi nie odpisał .
Kończę teraz gimnazjum i nie wiem gdzie iść dalej pomocy!!! z góry thx
"BOGU NA CHWAŁĘ ,LUDZIOM NA POŻYTEK "

Offline hapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 359
wiesz co sa licea mundurowe . a moim zdaniem to idz do jakkiegos lo co jest rozszerzona chem lub fiz .
W naszym fachu nie ma strachu... Spadniesz z dachu i po fachu

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
to zależy jak się uczysz... najlepsze będzie pewno liceum tak jak kolega mówił mat lub fiz, ja jestem obecnie w LO mat fiz i sobie chwalę, sama miałam 180 pkt na wejście a do mojej klasy trzeba bylo mieć min 159, także dość wysoko jesteśmy. A ponadto ode mnie ze szkoły kolega teraz się dostał do SA czyli pewno dobrze przygotowano:) mundurówkami nie zaprzątaj sobie głowy:)

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Dokładnie z tymi ostatnio powstałymi "mundurówkami", też radził bym raczej szczerze - sobie odpuścić  :angry:
Dobre liceum lub tech. lub podobnie, a przede wszystkim własna praca /umysłowa i fizycz./ + chęci, zdecydowanie oraz osobista motywacja do zawodu!
Masz jeszcze sporo czasu na zastanowienie  -_-
Powodzenia  ^_^
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline PiLu23

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
dzięki za wyczerpującą odpowiedź ale miałem taki zamiar żeby iść do tech bo jeśli nie wyjdzie ze strażą to zawsze jakieś wyjście. Uczę się dobrze tak na 4,5 no może pasek będę teraz miał . To co czyli lepiej LO ?? kurde niby jeszcze dużo czasu ale zleci i będzie po frytkach :( wiem że najważniejsza jest motywacja i sprawność fizyczna ale szkoła tak samo ważna niee?
"BOGU NA CHWAŁĘ ,LUDZIOM NA POŻYTEK "

Offline Aerk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Ja też się uczyłem podobnie jak ty i poszedłem do technikum obecnie jestem w trzeciej klasie, dużo zależy do jakiego technikum trafisz ale głównie nauczyciel ustala poziom nauczania i to od niego duzo zależy czy dobrze cię przygotuje czy nie a realizowany materiał czy to w ogólniaku(jeśli nie masz żadnego przedmiotu rozszerzonego)czy w technikum jest taki sam no ale w technikum tez nie jest lekko bo dochodza ci  przedmiotowy zawodowe a jest ich sporo i jeszcze materiał przerabiany jak w każdej szkole sredniej . Wybór należy do ciebie jeśli miałbym wybierać drugi raz to poszedłbym do liceum na mat-fizę no ale tak sie nie stało. Punktów po gimnazjum miałem też sporo największa ilość przy przyjęciu do technikum wszyscy sie dziwili czemu do technikum no ale zobaczymy co z tego bedzie czas pokażę.

Offline hapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 359
w tech nauka jest rozlorzona na 4 lata a w LO na 3 wiec w tech masz teoretycznie mniej nauki  :rolleyes: i pozatym rok dluzej chodzisz a mozesz uzyskac zawod technika tak jak po SA
Pozdro
W naszym fachu nie ma strachu... Spadniesz z dachu i po fachu

Offline PiLu23

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
teraz to już całkowicie zgłupiałem a mógłby mi ktoś pomóc co już to przerabiał i jest w SA??
"BOGU NA CHWAŁĘ ,LUDZIOM NA POŻYTEK "

Offline oskar_choi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
teraz to już całkowicie zgłupiałem a mógłby mi ktoś pomóc co już to przerabiał i jest w SA??

ja ci to przyjacielu wytlumacze choc nie jestem w SA  ^_^ ale sie wybieram  ^_^ tzn do SA masz testy no nie z chemi i fizyki. no wiec trzeba to umiec. jak pojdziesz do LO to w najlepszym wypadku na profil chemia-fizyka bo wtedy bedziesz mial najwieksza wiedze. ale powiem ci ze chemia to jeszcze ujdzie ale fizyka to sie troche trudnoscia rozni w LO od gimnazjum wiec dobrze jest tez isc na inny profil a to juz zalezy od ciebie czy ty sie lubisz uczyc historii czy geografii czy matematyki. a technikum to nie wiem bo nie chodze ale niby jest tam wiecej przedmiotow ale masz tez o rok wiecej wiec sie to rozklada ze jest z nauka ''normalnie'' nie zadem tak hard core  ^_^ zrob jak sobie tam chcesz to zalezy od ciebie jak ty sie tam uczysz i jak ci ta wiedza bedzie przychodzic do glowy  ^_^ nie bede cie oklamywal bo fizyka jest w liceum trudna :wacko: sa ludzie ktorym oczywiscie wchodzi jak w maslo ale spytaj sie to ci powiedza ze zazwyczaj to sie fizyki w LO nie lubi  ^_^ dobrze myslisz jak planujesz sobie technikum bo jak nie wyjdzie to lezysz (nie zycze) a na moim przykladzie to jest tak ze mam profil matma-geografia i zdaje na maturze chemie podstawowa bo wiadomo ze potrzebna a geo zdaje na rozszerzonym bo jak sie nie uda do SA to z samom chemia na rekrutacjach bym nie zaszalal rozumiesz. a tak to pojdzie sie na jakies studia a geo chca czesto na rekrutacjach. ja mam taka koncepcje i taka moge realizowac.

Offline MAGIK8311

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
  • Bogu na chwałe,ludziom na pożytek...
chłopaki pierw nuka potem praca skończ tech. maturke i wiesz co jeszcz to poczytaj np. na http://www.straz.zgora.pl/?pid=13&cid=95
jak to zdobedziesz napewno zaczniesz prace w PSP
                                                                                            pozdrawiam i   
                                                                     zacznij dzałać w tej sprawie    :huh:               

Offline PiLu23

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
no to czyli nie ma ogólnie żadnego wymagania odnośnie szkół tylko ważne są egzaminy więc wybieram tech . o kierunku MASZYNY STEROWANE NUMERYCZNIE LUB MECHANIKA POJAZDOWA
dzięki za pomoc
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2008, 19:22:49 wysłana przez PiLu23 »
"BOGU NA CHWAŁĘ ,LUDZIOM NA POŻYTEK "

Offline strazakbj998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
ja jestem w LO, na mat-fizie . mature bede zdawac z matmy ( rozsz.) , fizyki i chemii( pdst) . wydaje mi sie ze te przedmioty sie najbardziej przydaja.

Offline PiLu23

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
no niby tak ale wiesz mechanik+kierowca też sie chyba przyda w wakacje będę chciał zrobić kurs płetwonurka P1 do 20m głębokości w nocy
"BOGU NA CHWAŁĘ ,LUDZIOM NA POŻYTEK "

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
lle Cię taki kurs będzie kosztował orientujesz się może?? Pytam, bo chcę widzieć czy nie przepłaciłem...
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

zeyb0r

  • Gość
strazakbj998: na maturze nie możesz zdawać dwóch przedmiotów na podstawie. Jak zdajesz matme, fize, i chemie to jeden z tych przedmiotów może być tylko podstawowy, a reszta rozsz. :wub:
 
Ja jestem wLO na profilu mat-inf i zdaje fize podstawową a z chemii korki i powinno być dobrze:)

Offline PiLu23

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
u mnie w okolicach Opola 1050 zł jeśli chodzi o kurs a powiedz mi trudny ten kurs i co tam jest ??
"BOGU NA CHWAŁĘ ,LUDZIOM NA POŻYTEK "

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Na początku nurkowanie na basenie, zapoznanie się ze sprzętem, znakami pod wodą. Potem są wody otwarte czyli np. w moim wypadku jechaliśmy na Zakrzówek i tam nurkujesz. Oczywiście wszystko pod okiem instruktora. Na końcu dostałem do przeczytania książkę, z której miałem się nauczyć (wystarczy, że raz przeczytasz i zwrócisz uwagę na choroby nurkowe). Umawiasz się na egzamin. Składa się on z 50 pytań. Jeżeli napiszesz na 40/50 to zdajesz. Potem dostajesz jeszcze do podpisania obrazki ze znakami pod wodą (podstawa, bez której nie zanurkujesz). Ja miałem znaki na bdb, a z egzaminu 49/50 ptk. Padłem na pytaniu: Co należy zrobić jeżeli zostaniesz poparzony przez jeżowce: a)polać zimną wodą, b)ciepłą wodą, c)obłożyć lodem, d)owinąć bandażem. Zaznaczyłem a) lecz miało być b) żeby wyparzyć białko, które postało się do organizmu poprzez kontakt z jeżowcem. Na końcu czekasz koło 3-5 miesięcy na licencję, przed której otrzymaniem jest chrzest tzn. dostajesz płetwą po pupie od każdego :wacko: :wacko:. Wczoraj miałem chrzest i odbiór licencji. Teraz 24 nurkowania na wodach otwartych i robie AOWD w SSI.
Jakbyś miał jakieś pytania pisz na priv.
Pozdrawiam.
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline MAGIK8311

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
  • Bogu na chwałe,ludziom na pożytek...
no niby tak ale wiesz mechanik+kierowca też sie chyba przyda w wakacje będę chciał zrobić kurs płetwonurka P1 do 20m głębokości w nocy
nurkowanie taki kurs się przyda prawko kat,b i c też warto mieć no i dobra sprawność fizyczna

Offline hansik1987

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
u nas do CS PSP trafili chłopaki po liceach i po technikach choc z duzą przewagą tych pierwszych. niekótrzy byli po roku czy dwóch studiów. nie było zbyt wielu kótzry mieli w liceum rozszerzoną fizyke czy chemie. ja jestem po mat-inf. nie powiem bo bardzo pomogła mi rozszerzona matura z fizyki a chemii douczałem sie sam w domu. proponuje ksiażeczke z testami która mozna zakupic w szkole na sztabie w sekretariacie oraz duzo samozaparcia w uczeniu sie i wiary w siebie ;]
a co do prawa jazdy kat. B lub C to prawda, przydaje sie. Są bodajze dodatkowe punkty za posiadanie. za płetwonurka nie wiem czy jest cos dodatkowego. a jesli ktos nie posiada prawka to szkoła zapewnie bezpłatny kurs na kat. B i C. radze jednak zrobic sobie B zanmim wybierzecie sie do szkoły bo pózniej jest straszna zamota z tym prawem jazdy, czasu tez niewiele(kurs zaczyna sie na 3-ostatnim semestrze)a warunek jest taki, ze przed koncem szkoły trzeba podejsc do egzaminu na kat. C.
kurs płetwonurka takze mozna było zrobic w tym roku. kosztował w granicach 600-800 zł nie orientuje sie dokładnie.
pozdrawiam

Offline lukaszc92

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
witam. jestem w 3 gim i jak kazdy w tej klasie mam problem jaką szkole wybrac. Bardzo chce po szkole sredniej probowac dostac sie do sgsp. Mysle zeby isc i skonczyc szkole jako technik budownictwa. Przyda mi sie czy szukac jakiejs innej ??