Autor Wątek: Pytanie dotyczące zebrań sprawozdawczych  (Przeczytany 4996 razy)

Offline mikiomah

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Pytanie dotyczące zebrań sprawozdawczych
« dnia: Styczeń 31, 2008, 09:49:29 »
Czy na takie zebranie każdy ma wstęp, czy są one przeznaczone wyłącznie dla członków? Można z zebrania wyprosić niezrzeszoną osobę bez podawania przyczyn i robienia sobie problemów? Ktoś coś wie na ten temat?

Offline wolszczanin

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 265
    • OSP Nowy Targ
Odp: Pytanie dotyczące zebrań sprawozdawczych
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 31, 2008, 09:58:58 »
u nas byli zaproszeni choćby radni, czy reporterzy, więc raczej nie powinno być problemu zaprosić inne osoby. tylko daj znać wcześniej prezesowi i naczelnikowi co oni na to.

Offline mikiomah

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Pytanie dotyczące zebrań sprawozdawczych
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 31, 2008, 10:07:12 »
nie sprecyzowałem - chodzi właśnie o to żeby kilku osób NIE było na takim zebraniu :D

Offline młody prezes

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
Odp: Pytanie dotyczące zebrań sprawozdawczych
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 31, 2008, 11:57:06 »
No to jeśli to osoby które zapraszacie to nie zapraszajcie i po problemie
a jeśli nie to zawsze możecie powiedzieć ze nie byli zapraszani i dowidzenia my tak raz zrobiliśmy z takim facetem kiedyś był w straży nie opłacał składek był skreślony i po kilku latach od skreślenia przypomniało mu sie ze on jest strażakiem prosiliśmy o podanie i opłacenie składek ale nie przyniósł i był wyproszony
Jakoś mało sprecyzowałeś albo mi sie zdaje
pozdrawiam
Strażak to taki człowiek, który jest przygotowany na wszystko to na co inni ludzie nie są przygotowani...

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Pytanie dotyczące zebrań sprawozdawczych
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 31, 2008, 14:25:58 »
Musiał bym poszukać a nie mam teraz czasu, ale wydaje mi się że może przyjść każdy kto jest zainteresowany losem straży. Ale nie jestem tego pewny. chyba że macie coś do ukrycia.

Offline Meku

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 413
    • OSP w Kruszwicy
Odp: Pytanie dotyczące zebrań sprawozdawczych
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 31, 2008, 14:45:18 »
Po mojemu to walne zebranie jest tylko dla członków i zaproszonych gości. Lista zaproszonych gości jest ustawiana przez prezydium zarządu. 
Więc po co zaproszenia skoro mógłby wejść każdy ?
Popatrz choćby z innej strony po zebraniu organizujesz skromny poczęstunek więc musisz znać ilość porcji. Gdy byś pozwolił wchodzić wszystkim to miałbyś cały przytułek dla bezdomnych na zebraniu.  :angry:

Pozdrawiam
 
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2012, 15:45:03 wysłana przez Meku »
ZSR  +  ZOSP  +  OSP
          http://www.ospkruszwica.pl

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Pytanie dotyczące zebrań sprawozdawczych
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 31, 2008, 14:57:13 »
Tak mówi statut OSP:
Walne zebranie zwoływane jest przez zarząd, który zawiadamia członków o terminie, miejscu i porządku obrad co najmniej 7 dni przed terminem zebrania.

O terminie, miejscu i porządku obrad walnego zebrania zarząd OSP zawiadamia zarząd gminny Związku, samorząd terenowy i komendę powiatową straży pożarnych co najmniej na 7 dni przed terminem zebrania.

Co do pozostałych gości zaproszonych zarząd zaprasza kogo chce.
Nie wydaje mi się, że ktoś nie będąc zaproszony przyszedł by na zebranie, chociaż wszystko jest możliwe. W takim wypadku można go wyprosić, ale trzeba rozważyć w jakim celu on przyszedł i kogo reprezentuje. Przecież radnego ze swojej miejscowości chyba nie wyprosisz.

Offline kozirozi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Pytanie dotyczące zebrań sprawozdawczych
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 31, 2008, 16:52:13 »
Dobra,dobra a co z sympatykami straży i osobami które by się do straży chciały zapisać - też nie wpuszczacie.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Pytanie dotyczące zebrań sprawozdawczych
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 31, 2008, 16:57:32 »
Na pewno przedmówca nie miał na myśli sympatyków straży, ani osób chcących zapisać sie do OSP.
To raczej byłoby nielogiczne wypraszanie ich z walnego zebrania.

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: Pytanie dotyczące zebrań sprawozdawczych
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 31, 2008, 17:45:23 »
Nie wydaje mi się, że ktoś nie będąc zaproszony przyszedł by na zebranie, chociaż wszystko jest możliwe. W takim wypadku można go wyprosić, ale trzeba rozważyć w jakim celu on przyszedł i kogo reprezentuje. Przecież radnego ze swojej miejscowości chyba nie wyprosisz.

Co do wypraszania to bym się wstrzymał. Rozumiem tą sytuację, wiem, że są czasem osoby niepożądane na zebraniu, ale gdzie jest napisane że nie mogą przyjść?!
Wg. mnie nie ma podstawy prawnej do wypraszania kogokolwiek o ile swoim zachowaniem na to nie zasługuje. Jeśli ktoś siada z boku słucha grzecznie, nie zabiera głosu - nie ma za co go wypraszać. W końcu chodzimy po wsi zbierając różne datki więc nie zdziwiłbym się gdyby ktoś był zainteresowany tym co z tymi datkami robimy.

Pamiętajmy że jesteśmy stowarzyszeniem a nie lożą masońską...

Jeśli komuś bardzo na tym zależy to powinien wprowadzić do swojego statutu zdanie o tym, że na zebraniu mają prawo przebywać wyłącznie członkowie OSP i zaproszeni goście. Bez tego raczej nie ma podstawy...

Offline młody prezes

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
Odp: Pytanie dotyczące zebrań sprawozdawczych
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 31, 2008, 18:05:13 »
Tylko gorzej jak taki Pan XY przyjdzie i zacznie gadać swoje "mądrości" pewnie często pod wpływem % żeby mu dobrze szło no i wtedy można wyprosić ale szkoda ze mikiomah nie napisał o co chodzi wtedy by było łatwiej coś doradzić a tak ogólne pytanie ogólna odpowiedź.
Strażak to taki człowiek, który jest przygotowany na wszystko to na co inni ludzie nie są przygotowani...

Offline beniok

  • Podkarpacie
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 277
    • Ochotnicza Straż Pożarna Majdan Królewski
Odp: Pytanie dotyczące zebrań sprawozdawczych
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 31, 2008, 18:35:07 »
Zgadzam się z Pedrosem.
Jeśli przyjdą np mieszkańcy lub wspierający jednostkę to dużym nietaktem było by wypraszanie ich.
Oni też mogą nas wyprosić gdy przyjdziemy z prośba o wsparcie.
http://www.ospmk.info
bk(małpka)ospmk(dot)info

Offline a_n_d

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
  • No. 1
Odp: Pytanie dotyczące zebrań sprawozdawczych
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 31, 2008, 19:35:06 »
Cytuj
Wg. mnie nie ma podstawy prawnej do wypraszania kogokolwiek o ile swoim zachowaniem na to nie zasługuje. Jeśli ktoś siada z boku słucha grzecznie, nie zabiera głosu - nie ma za co go wypraszać. W końcu chodzimy po wsi zbierając różne datki więc nie zdziwiłbym się gdyby ktoś był zainteresowany tym co z tymi datkami robimy.
Zgadzam się, są to środki pochodzące również z gminy (czyli pieniądze podatników) i mają prawo wiedzieć jak były rozdysponowane.

Nie można takich zebrań utajniać i zabraniać osobom postronnym uczestnictwa w nich. Takie postępowanie może mieć przykre konsekwencje: np. spadek zaufania do OSP. Tym bardziej, że na takich zebraniach nie mówi się o niczym ciekawym, a już na pewno o niczym "tajnym".  Oczywiście myślę o osobach reprezentujących kulturę i potrafiących zachować pewną formą. Uczestniczą w zebraniu tylko jako słuchacze!
Pozdrawiam!!!

Offline pikoza

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Pytanie dotyczące zebrań sprawozdawczych
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 31, 2008, 20:24:28 »
U mnie sprawa wygląda następująco zaprasza się strażaków i wszystkich sympatyków naszej osp. I problemu nie ma każdy ma prawo przyjść.

Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
Odp: Pytanie dotyczące zebrań sprawozdawczych
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 31, 2008, 21:11:30 »
U nas moze przysc kazdy oczywiscie o ile jest miejsce .
Wadomo podstawa to druhowie wojt i goscie z KP oraz KW ale to jest zebranie czlonkow OSP tak wiec nie ma zbednych gapiow

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: Pytanie dotyczące zebrań sprawozdawczych
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 31, 2008, 21:17:48 »
A my nawet wywieszamy ogłoszenie o zebraniu do wiadomości publicznej, także każdy kto chce może przyjść. Wprawdzie zdarzają się nieproszeni goście, którzy przychodzą na część końcową, czyli ten mały poczęstunek, ale szybko są usuwani w
sposób delikatny. ;-)

Offline Darek3xP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 131
Odp: Pytanie dotyczące zebrań sprawozdawczych
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 31, 2008, 21:30:05 »
Tylko gorzej jak taki Pan XY przyjdzie i zacznie gadać swoje "mądrości" pewnie często pod wpływem % żeby mu dobrze szło no i wtedy można wyprosić ale szkoda ze mikiomah nie napisał o co chodzi wtedy by było łatwiej coś doradzić a tak ogólne pytanie ogólna odpowiedź.
Sprawa jest bardzo prosta: Można nieproszonego gościa wyprosić jeszcze przed zebraniem, ale jak już jest i spokojnie siedzi to niech siedzi może się czegoś nauczy. Jak próbuje w jaki kolwiek sposób zakłócać porządek obrad to :
1. Przewodniczący zwraca uwagę delikwentowi że nieudzielono mu głosu.
2. Jeżeli to nieskutkuje prosi go o opuszczenie sali obrad.
3. Ostateczność przewodniczący prosi strażaków o wyprowadzenie nieproszonego gościa i ok.

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Pytanie dotyczące zebrań sprawozdawczych
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 01, 2008, 13:42:46 »
Tak jak napisałem wcześniej to według mnie każdy może przyjść i zobaczyć co gra w naszym stowarzyszeniu. Ludzie Ci jednak nie mogą głosować na tym zebraniu, ale co do zabrania głosu to jeśli ma coś mądrego do powiedzenia to tego należy wysłuchać czy to jest dobre czy złe. Inaczej ma się sprawa gdy gościu jest % i się takiego osobnika wywala.

Offline Krzyś Mila

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 558
  • By zawsze wracać z tarczą i z dumą nosić mundur...
Odp: Pytanie dotyczące zebrań sprawozdawczych
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 02, 2008, 12:14:21 »
Witam

Walne zebranie to ogół członków stowarzyszenia, a nie wszyscy dookoła. Jednak statuty w większości nie zabraniają zapraszać "wszystkich dookoła".
Zatem to od woli strażaków, będzie zależało, kto i na jakich zasadach będzie uczestniczył w zebraniu.
Ja osobiście nie zgodziłbym się, by osoba nieuprawniona, niezaproszona mogła uczestniczyć w walnym zebraniu. Zresztą tak samo myślą strażacy z mojej OSP.

Pozdrawiam

Offline Raders

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Pytanie dotyczące zebrań sprawozdawczych
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 04, 2008, 20:53:17 »
Jesli chodzi o zebranie sprawozdawcze lub sprawozdawczo-wyborcze to decyduje w tej kwestii zarzad kogo zapraszaja na impreze podsumowywujaca caloroczna prace jednostki osp, warto zaprosic znane osoby na te zebranie gdzie mozna przedstawic szreg informacji z rocznej dzialonosci gdzie rozchodzi sie kasa, a co najwazniejsze wymienic braki sprzetowe co brakuje co nalezy dokupic i w co zainwestowac, a tym samym utworzyc nowy plan dzialonosci na nastepny rok. Mysle ze dzieki takiemu zebraniu mozna dojsc do sedna sprawy poszukac sponsorow, gdzie uderzyc o dotacje czy dofinansowanie, a co do telewizji jak ktos chce mozna sprobowac - co tu duzo mowiac co 2 glowy to nie 1

Pozdrawiam

Offline michał559[S]

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 167
Odp: Pytanie dotyczące zebrań sprawozdawczych
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 05, 2012, 17:43:13 »
U nas na zebranie, zapraszają mieszkańców wsi, a zaproszenia wysyłmy do zarządu powiatowego i PSP...a jak już piszę to czy na zebraniu powinien byc sztandar ...????

Jacek2310

  • Gość
Odp: Pytanie dotyczące zebrań sprawozdawczych
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 05, 2012, 17:47:48 »
U nas jest sztandar, ślubują przy nim nowi strażacy.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Pytanie dotyczące zebrań sprawozdawczych
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 05, 2012, 18:01:16 »
U nas na zebranie, zapraszają mieszkańców wsi, a zaproszenia wysyłmy do zarządu powiatowego i PSP...a jak już piszę to czy na zebraniu powinien byc sztandar ...????

Wszystko zależy od sytuacji: podniesienie rangi zebrania, ślubowanie nowo przyjętych strażaków, ślubowanie MDP na sztandar, wręczenie medali i odznaczeń itp. Jeżeli jednostka posiada sztandar, to powinien być "wystawiony" na zebraniu.

Co prawda artykuł ze "Strażaka" dotyczy: Jak przygotować i przeprowadzić zebranie sprawozdawczo-wyborcze w OSP?

http://www.zosprp.poznan.pl/files/pliki/14%289%29.pdf

ale można się wzorować.  :kwit: