Autor Wątek: Wojewódzkie Komisje Lekarskie...  (Przeczytany 3492 razy)

Offline młody prezes

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
Wojewódzkie Komisje Lekarskie...
« dnia: Styczeń 30, 2008, 01:03:31 »
Witam!
Chciałem was bardzo serdecznie PROSIĆ abyście podawali w miarę możliwości adresy i numery telefonów do Wojewódzkich Komisji Lekarskich oprócz Łodzi.

Teraz powód zależy mi bardzo na tym aby pracować w PSP ale mam wadę wzroku która (na dzień dzisiejszy) wyklucza u mnie laserową korektę wzroku ale możliwe jest wszczepienie tzw. SOCZEWKI FAKIJNEJ dzięki której wzrok wg wstępnych założeń powinien być na tyle dobry aby móc stanąć przed WKL.
I jak się zwróciłem (telefonicznie) do WKL w łodzi z pytaniem o to jak oni by podeszli do tej sprawy kazano mi poczekać tydzień bo nie byli zorintowani co to jest to wszczepienie soczewki fakijnej następnie Pan orzecznik potraktował mnie ... (można domyśleć się jak) zadzwonilem do okulisty i sie pytam jak to mozliwe ze orzecznik mi powiedział ze po czymś takim wysiłek fizyczny jest zabroniony na to on ze orzecznik pomylił zabiegi ponieważ jest jeszcze podobny zabieg polegający na usunięciu naturalnej soczewki i wszczepieniu sztucznej (tu wysiłek fizyczny wzbroniony) a ja będę miał 2 soczewki naturalna tą swoja nie tkniętą i tą sztuczna korygującą wade (w tym przypadku nawet duży wysiłek fizyczny nie przeszkadza). polecił zwrócić sie do komisji na piśmie ale uznałem ze najlepiej będzie wysłać do wszystkich w Kraju żeby wiedzieć co o tym sądzą. Niedługo będe jechał do Katowic na badania to poprosze o pomoc w zredagowaniu pisma ale tym czasem prośba do was jako pracowników PSP po prostu macie dużo łatwiejszy dostęp do tych właściwych danych.
Jestem bardzo zdeterminowany bo chce robić co uwielbiam ale nie chce sytuacji ze jakiejś możliwości nie sprawdziłem.

Z góry dziękuje za zrozumienie i adresy. ^_^
Strażak to taki człowiek, który jest przygotowany na wszystko to na co inni ludzie nie są przygotowani...

Offline jaroskwaro

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Wojewódzkie Komisje Lekarskie...
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 30, 2008, 09:18:40 »
Poliklinika ZOZ MSWiA
tel. 0 81 528 55 95
adres
20-074, Lublin, Spokojna 3
woj. lubelskie
dodatkowe tel.

0 81 528 45 26Rejestracja
0 81 528 46 25Wojewódzka Komisja Lekarska
godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek: 8-20

Offline kg877

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: Wojewódzkie Komisje Lekarskie...
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 30, 2008, 09:45:15 »
www.google.pl wpisz Wojewódzka Komisja Lekarska MSW i A - i znajdziesz, pozdrawiam

Offline inwigilator31

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
  • nie nabiore wody w usta, bo spale sie ze wstydu
Odp: Wojewódzkie Komisje Lekarskie...
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 30, 2008, 12:22:46 »
Witam!
Chciałem was bardzo serdecznie PROSIĆ abyście podawali w miarę możliwości adresy i numery telefonów do Wojewódzkich Komisji Lekarskich oprócz Łodzi.

Teraz powód zależy mi bardzo na tym aby pracować w PSP ale mam wadę wzroku która (na dzień dzisiejszy) wyklucza u mnie laserową korektę wzroku ale możliwe jest wszczepienie tzw. SOCZEWKI FAKIJNEJ dzięki której wzrok wg wstępnych założeń powinien być na tyle dobry aby móc stanąć przed WKL.
I jak się zwróciłem (telefonicznie) do WKL w łodzi z pytaniem o to jak oni by podeszli do tej sprawy kazano mi poczekać tydzień bo nie byli zorintowani co to jest to wszczepienie soczewki fakijnej następnie Pan orzecznik potraktował mnie ... (można domyśleć się jak) zadzwonilem do okulisty i sie pytam jak to mozliwe ze orzecznik mi powiedział ze po czymś takim wysiłek fizyczny jest zabroniony na to on ze orzecznik pomylił zabiegi ponieważ jest jeszcze podobny zabieg polegający na usunięciu naturalnej soczewki i wszczepieniu sztucznej (tu wysiłek fizyczny wzbroniony) a ja będę miał 2 soczewki naturalna tą swoja nie tkniętą i tą sztuczna korygującą wade (w tym przypadku nawet duży wysiłek fizyczny nie przeszkadza). polecił zwrócić sie do komisji na piśmie ale uznałem ze najlepiej będzie wysłać do wszystkich w Kraju żeby wiedzieć co o tym sądzą. Niedługo będe jechał do Katowic na badania to poprosze o pomoc w zredagowaniu pisma ale tym czasem prośba do was jako pracowników PSP po prostu macie dużo łatwiejszy dostęp do tych właściwych danych.
Jestem bardzo zdeterminowany bo chce robić co uwielbiam ale nie chce sytuacji ze jakiejś możliwości nie sprawdziłem.

Z góry dziękuje za zrozumienie i adresy. ^_^
A sprawdziłeś jak taka soczewka reaguje na wysokie temperatury czy poprostu masz z góry obiecany stołek w biurze???

Offline młody prezes

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
Odp: Wojewódzkie Komisje Lekarskie...
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 30, 2008, 12:45:06 »
inwigilator31 stołka obiecanego nie mam mimo ze kilka osób sie zna
ale jeśli chodzi o tą soczewkę to przyznam ze nie dowiadywałem sie wpływu na temperature ale jeśli tan sam chirurg okulistyczny odrzuca pomysł soczewki kontaktowej bo wie ze może sie stopić na oku i proponuje tą fakijną to chyba powinien to wiedzieć ale co tu gdybać pojade na badania będe wiedział wszystko poza tym soczewka jest w środku oka pod rogówką.

dzięki za Lubelskie  i tobie kg877 (tylko z aktualnymi danymi różnie bywa)
Strażak to taki człowiek, który jest przygotowany na wszystko to na co inni ludzie nie są przygotowani...

Offline inwigilator31

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
  • nie nabiore wody w usta, bo spale sie ze wstydu
Odp: Wojewódzkie Komisje Lekarskie...
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 30, 2008, 12:49:34 »
nie stwierdzam, że masz zapewnione i to że kilka osób sie zna to wiadomo nie od dziś, że myśleć a być strażakiem to trzeba znać, a u mnie w Komendzie jest rzeczą normalną, że pociotki Komendantó pracują na etatach mundurowych chociaż są strasznie chorzy - prawie że inwalidzi.
Pozdrawiam i życzę abyś sie dostał do straży a po roku zrozumiesz dlaczego prze wejściem widziałeś napis "WELCOME to HELL"
zajrzyj tutaj http://www.mswia.gov.pl/wai/pl/78/124/
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2008, 12:52:21 wysłana przez inwigilator31 »

Offline młody prezes

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
Odp: Wojewódzkie Komisje Lekarskie...
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 30, 2008, 13:11:12 »
z tymi pociotkami to wszędzie tak jest głównie patrz cała ADMINISTRACJA PUBLICZNA (urzędy)
dzięki rozumiem ze nie jest słodko (np. pieniądze jak na to co sie robi w straży to i tak małe na początek ale to tak wszędzie) na tej stronie nie ma WKL ale tam poszukam :)
powinni też mieć wymagania co do stanu zdrowia

a właśnie aktualnie prawo na temat soczewek fakijnych NIC nie mówi czyli jest luka ewolucyjna a to dla mnie +
Strażak to taki człowiek, który jest przygotowany na wszystko to na co inni ludzie nie są przygotowani...

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: Wojewódzkie Komisje Lekarskie...
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 07, 2008, 19:44:48 »
Życzę ci wszystkiego najlepszego  i powodzenia oraz wytrwałości w dążeniu  … ale jestem realistą i z praktyki wiem że będziesz miał ciężką przeprawę.
Sytuacja wygląda tak że do policji na pewno byś się dostał   a do straży z jakimikolwiek soczewkami będzie ” kicha”. Powód jest podobno prozaiczny   szkło w masce oddechowej jest wykonane z jakiegoś materiału który przekłamuje obraz w połączeniu z soczewką. Nie jest powiedziane jaka to soczewka.
Będzie ciężko to „przeskoczyć” ale kombinuj

Offline młody prezes

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
Odp: Wojewódzkie Komisje Lekarskie...
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 07, 2008, 20:45:09 »
tego nie słyszałem ale to może chodzić o te soczewki kontaktowe chociaż soczewki kontaktowe i gaszenie pożaru to już w ogóle brzmi jak próba samobójcza a na pewno samookaleczenie.
Dziękuje na pewno będę się starał jak wcześniej napisałem w przepisach na razie nic nie ma o tym to moze da się przeskoczyć tą sprawę.
Jak tylko wróce z Katowic z informacjami to od razu tu napisze co i jak.
Strażak to taki człowiek, który jest przygotowany na wszystko to na co inni ludzie nie są przygotowani...

Offline młody prezes

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
Odp: Wojewódzkie Komisje Lekarskie...
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 01, 2008, 16:50:54 »
Byłem w Katowicach
I klops Panowie Koledzy bo powiedzieli mi ze NIE  :angry:
Tzn. na laserową korekte mam za dużą wade i nie zrobili by mi na tyle abym przeszedł przez WKL, a wszczepy fakijne odpadają bo oni robią na wadach minusowych a ja mam plusową wróciłem trochę załamany aha a wcześniej znalazłem  rozporządzenie Rady ministrów o tym jakie dokładnie predyspozycje pod względem zdrowia powinien mieć kandydat do PSP.
czekam jeszcze za chirurgiem z łodzi mozę on coś wymyśli bo szkoli sie w tej dziedzinie za granicą.
Szkoda ale może kiedyś...
Strażak to taki człowiek, który jest przygotowany na wszystko to na co inni ludzie nie są przygotowani...