Autor Wątek: Swego czasu KG odpowiadał na forum  (Przeczytany 4722 razy)

Offline trb

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Swego czasu KG odpowiadał na forum
« dnia: Styczeń 26, 2008, 22:25:54 »
Pytanie może głównie do moderatorów. Był swego czasu wątek gdzie KG odpowiadał na pytania z tego forum. Czy jest szansa, ew. jak to zrobić aby ponownie zainteresować KG takim sposobem prowadzenia konwersacji? Z tego co pamiętam to wątek cieszył się sporym zainteresowaniem.

Offline sebas

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: Swego czasu KG odpowiadał na forum
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 26, 2008, 22:30:44 »
było to za Pana Skomry, ale lepiej nie wracać do tego, bo skończyło się to nie najlepiej. Formowiczom i KG puszczały nerwy, a nic poza oficjalnym stanowiskiem i tak nie usłyszymy. KG zamiast pisać na forum niech główkuje ze swoimi doradcami, bo jest o czym!! :)

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: Swego czasu KG odpowiadał na forum
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 26, 2008, 22:40:57 »
I tak długo wytrzymał. Dosyć długo znosił zmasowany atak.
Nie mam na myśli konstruktywnej i rzeczowej krytyki. Po prostu niektórzy użytkownicy za zasłoną anonimowości własnego monitora dawali upust swojej frustracji. Momentami było to wręcz żenujące.
I KG po prostu zawiną się z forum. A szkoda, bo to chyba jedyny taki przypadek. 
„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Swego czasu KG odpowiadał na forum
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 26, 2008, 22:43:55 »
@mgnaczus - a ja myślę że czasami wpada - forum to  bakcyl, którego jak się załapie to ciężko "odstawić".
Może nawet popisuje sobie pod innym nickiem. :)

Offline trb

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Swego czasu KG odpowiadał na forum
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 26, 2008, 22:44:48 »
No tak. Że to było za Skomry to pamiętam. Jak się skończyło również. Ale może udałoby się to zrobić w jakiś mniej emocjonalny sposób. Po to jest właśnie moderacja forum i z tego co wiem da się utemperować niektórych i patrolować wątek skutecznie... A poprzez taką formę rozmowy może uda się choć w większym stopniu zainteresować KG tym forum i postami forumowiczów... Młody jestem i jeszcze wierzę w ludzi  ^_^ ^_^ ^_^

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: Swego czasu KG odpowiadał na forum
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 26, 2008, 22:50:32 »
@mgnaczus - a ja myślę że czasami wpada - forum to  bakcyl, którego jak się załapie to ciężko "odstawić".
Może nawet popisuje sobie pod innym nickiem. :)


Hahah!!!
Jestem podobnego zdania! Może i nawet „nowy” tu zagląda?!
Czasami zastanawiająca jest wiedza i sposób „rozumowania” niektórych użytkowników forum.
Czytają nas to pewne.

„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Swego czasu KG odpowiadał na forum
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 26, 2008, 22:54:06 »
Żaden z moderatorów nie jest w stanie siedzieć bez przerwy na forum i pilnować żeby ktoś nie "nawrzucał"  KomGłównemu.
A zauważcie ile ostatnio (w okresie odwoływania starej ekipy i powoływania nowej) logowało się "kilkupostowych" użytkowników.
To właśnie frustraci związani z "odeszłymi" którzy nie darowaliby sobie przyjemności poużywania na nowym kierownictwie.

Poza tym trzeba zauważyć, że akurat komendant Skomra było stosunkowo młodym człowiekiem i chyba nawykłym do używania komputera i internetu - tak, że udzielanie się na forum nie sprawiało mu problemu.

Offline dago

  • Lubię Cię
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.026
    • Ratowniczy Bank Wiedzy
Odp: Swego czasu KG odpowiadał na forum
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 26, 2008, 22:56:46 »
trb, nawet pewnie nie przypuszczasz, jak by ta rozmowa wyglądała, gdyby "modzi" po kilku nie siedzieli przy nim non-stop. A i tak ociosywane dyskusji było zgrubne. Kiedyś może po 24.00 puszcze nieocenzurowaną wersję hard dla dorosłych (żart)
Lepiej robić i żałować, niż nie robić i żałować.

Offline Sajmonowski

  • World Citizen. Son of Man. A Moving form of dust.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 679
  • Strażaku - ratuj się sam!
    • Grupa Szybkiego Reagowania
Odp: Swego czasu KG odpowiadał na forum
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 26, 2008, 23:30:33 »
to fakt, sam Komendant Główny, nawet nie Zastępca, to już poważna sprawa i sukces. Oznacza to niepodzielne panowanie tego forum nad innymi strażackimi. :) obecność st. bryg. Skomry na forum to zdarzenie bez precedensu, ale również jestem pewien, że kierownictwo PSP czyta forum (lub jego recenzje). Dla nas (mam tu na myśli m.in Witolda, również użytkownika gribu) było to okazją do zainteresowania Pana Komendanta zagadnieniami "ratowania strażaków przez strażaków", przez co wyznaczył swojego zastępcę oraz dyrektora kckriol do analizy przesłanych przez nas materiałów. Mimo tego, że Kmdt. Skomra został niedługo później odwołany i oficjalna odpowiedź nie dotarła do nas, to np. materiały z propozycjami do rozszerzenia szkolenia zawodowego trafiły do szkoły w Bydgoszczy, i gdy rozmawiałem z kierownictwem szkoły powiedziano mi, że mają one wartość merytoryczną i mogą być (i już są!) wykorzystane w procesie szkolenia zawodowego strażaków... dlatego czasy, w których komendant wykazał sie dużą odwagą i był na forum, wspominam miło ... :)
pozdrawiam
Zawsze ćwicz tak, jakby od tego zależało Twoje życie. Bo zależy!

www.cfbt.pl

Offline trb

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Swego czasu KG odpowiadał na forum
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 27, 2008, 11:12:49 »
trb, nawet pewnie nie przypuszczasz, jak by ta rozmowa wyglądała, gdyby "modzi" po kilku nie siedzieli przy nim non-stop. A i tak ociosywane dyskusji było zgrubne. Kiedyś może po 24.00 puszcze nieocenzurowaną wersję hard dla dorosłych (żart)

Dago. Jak to mówią nie ma dymu bez ognia. Jeśli dyskusja była mocno niecenzuralna to wniosek z tego taki, że akurat takie a nie inne emocje i kontrowersje wywołuje osoba naszego "najwyższego". Aczkolwiek osobiście uważam, że zaproszenie nowego KG do dyskusji i utworzenie mu wątku byłoby ciekawe i podnosiłoby rangę tego forum jak to zauważył któryś z moich przedmówców. Piszesz również, że musiało przy tym wątku siedzieć kilku "modów". Przyznam Ci się szczerze, że sam chętnie bym posiedział przy moderowaniu tego wątku, tylko w zamian za możliwość jego zaistnienia na tym forum. Administrowałem już kilka pomniejszych forów, zajmuję sie webmasterką od dobrych kilku lat. Zostawiam to pod rozwagę.

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: Swego czasu KG odpowiadał na forum
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 27, 2008, 11:32:44 »
trzeba by kazde pytanie ze strony userow akceptowac- to jedyna sensowna forma, bo jeszcze na forum nie jestesmy na takim poziomie, zeby mozna bylo wszystkim zaufac
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Swego czasu KG odpowiadał na forum
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 27, 2008, 11:33:30 »
Także uważam że p. Skomra miał "jaja" gdyż chciał się wypowiadać na tym forum. Nie zgadzałem sie co prawda z jego wypowiedziami (sławne 40=48), lecz nie oznacza to, że nie mam szacunku dla niego za próbę rozmowy i przedstawienia jego punktu widzenia. Okazało się, że znaczna większość strażaków ma inny punkt widzenia i skończyło się to tak jak skończyło. Inni nawet nie próbują jawnie tego powtórzyć, bo cześć z nas (użytkowników) dała sobie upust frustracji i niedowartościowania (nie wnikam, czy słusznego czy też nie...).
Chciałbym, żeby nowy KG tez się wypowiadał na forum, lecz ten wątek w którym on byłby pod nickiem Komendanta Głównego to musiałby być chroniony szczególnie przez modów, którzy by nie zrobili z tego postu wypłakiwalni prywatnych żalów i frustracji, tylko dyskusja byłaby bardziej merytoryczna i dotyczyła problemów przedstawianych na forum.
Może coś takiego by zafunkcjonowało. Może KG dogada się z adminem na coś takiego??? Może warto spróbować? pozdr.
EGO = 1 / wiedza

Offline Sajmonowski

  • World Citizen. Son of Man. A Moving form of dust.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 679
  • Strażaku - ratuj się sam!
    • Grupa Szybkiego Reagowania
Odp: Swego czasu KG odpowiadał na forum
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 27, 2008, 11:58:30 »
robn zgadzam się z tym co napisałeś. Panie i Panowie, myślę, że można przedstawić na tyle odpowiednie warunki, że kierownictwo PSP mogłoby "korespondować" z forum. Moim zdaniem wpisy (pytania użytkowników) powinny być wysyłane najpierw do moderacji, potem zamieszczane. Odsiało by to jakieś niepotrzebne emocje i zaczepki pozostawiając na naszym forum kwestie typowo merytoryczne, ostatecznie najważniejsze dla każdego użytkownika. Myślę, że w sprawie współpracy można (należy?) skontaktować się np. z rzecznikiem Kmdta Głównego, on mógłby być osobą która pośredniczyła by w przekazie informacji, bo sam Pan Komendant Główny (mówię tu ogólnie o stanowisku a nie konkretnej osobie) może nie zawsze mieć czas na odpowiedź na pytania, które z kolei dla forumowiczów mogą być niezwykle ważne lub pilne. Aczkolwiek, przykład Pana Komendanta Skomry pokazuje, że "dla chcącego nic trudnego", z tym że brak odpowiedniej kontroli nad dyskusją może niezasłużenie psuć reputację zarówno KG, użytkownikom forum jak i samemu forum. Dlatego wydaje mi się, że takie podejście do sprawy mogłoby faktycznie dać nam realną możliwość w miarę bezpośredniego kontaktu z kierownictwem PSP i poruszania interesujących nas, merytorycznych kwestii. Pomyślcie nad tym, uważam, że to naprawdę ogromna szansa tak dla forum jak i dla wszystkich jego użytkowników (i wszystkich strażaków). POZDRO!
Sajmonowski
Zawsze ćwicz tak, jakby od tego zależało Twoje życie. Bo zależy!

www.cfbt.pl

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Swego czasu KG odpowiadał na forum
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 27, 2008, 12:08:43 »
Rzeczywiście sprawa jest kusząca i warta rozpoznania. Myślę, że jeżeli admin - Dago wyrazi zainteresowanie nie będzie żadnej przeszkody aby zwrócić sie oficjalnie do kierownictwa KG czy nie byłoby zainteresowane "bezpośrednim" kontaktem z "dołami  strażackimi".
Oczywiście, tak jak pisze @sajmonowski musiałoby to być obwarowane kilkoma  podstawowymi warunkami - przede wszystkim staranną MODERACJĄ.
Co prawda nie wierzę, że zawitałby do nas sam KG - raczej można by było zasugerować kontakt z nami rzecznika prasowego lub któregoś z z-ców.

Równolegle piszę posta w dziale Rady Klubu. Zobaczymy jakie jest zdanie reszty chłopaków. Ja jestem "ZA"!

Gdyby to się udało to oznaczać to będzie znaczny wzrost prestiżu naszego forum a przede wszystkim oznakę dobrej woli strony służbowej w kwestii rozwiązywania palących problemów PSP.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2008, 12:15:23 wysłana przez mario68 »

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: Swego czasu KG odpowiadał na forum
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 27, 2008, 12:19:16 »
rzecznik tez juz byl; dlugo mu sie nie udalo usiedziec
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline Sajmonowski

  • World Citizen. Son of Man. A Moving form of dust.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 679
  • Strażaku - ratuj się sam!
    • Grupa Szybkiego Reagowania
Odp: Swego czasu KG odpowiadał na forum
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 27, 2008, 12:21:13 »
rzecznik tez juz byl; dlugo mu sie nie udalo usiedziec
może właśnie dlatego, że nie było odpowiedniej moderacji i każdy mógł pisać co chce, głównie anonimowo. No to się znalazło kliku, co nawrzucało tu i ówdzie, temu i owemu .... Jeżeli powstanie taka inicjatywa, to będzie bardziej interaktywny wywiad z KG niż typowe forum. POZDRO.
Zawsze ćwicz tak, jakby od tego zależało Twoje życie. Bo zależy!

www.cfbt.pl

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: Swego czasu KG odpowiadał na forum
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 27, 2008, 13:13:14 »
Z moderacją tego typu postów jest nie wesoło.
Z jednej strony pojawiają się głosy o „starannej moderacji”, „doboru postów”.
Już ja widzę efekt. Malkontenci byli będą i są! Już ja słyszę te wszystkie głosy w stylu – cenzorzy KG, lizusy, komuniści, palanty i inne temu podobne.
Po prostu poziom inteligencji niektórych użytkowników nie pozwala im na zrozumienie szansy i okazji, jaką jest bezpośrednia rozmowa z kierownictwem. I wcale nie mam tu na myśli „czapkowania” czy lizania tyłka – myślę o poziomie dyskusji a przede wszystkim o kulturze.
Nie ma potrzeby zgadzać się z wszystkim, ale czy pisanie do KG słów w stylu „debilu” jest na miejscu? No chyba raczej nie…
„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Swego czasu KG odpowiadał na forum
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 27, 2008, 13:35:03 »
Być może modami w takiej dyskusji mogliby być koledzy nie pracujący w PSP.... nie rodziłoby to podejrzeń o lizanie tyłka.... pozdr
EGO = 1 / wiedza

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: Swego czasu KG odpowiadał na forum
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 27, 2008, 13:38:34 »
Być może modami w takiej dyskusji mogliby być koledzy nie pracujący w PSP.... nie rodziłoby to podejrzeń o lizanie tyłka.... pozdr

No ja nie pracuję a też dostałem kilka ciekawych PW. Chcesz poczytać? Chyba mam je jeszcze na skrzynce.

„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline Sajmonowski

  • World Citizen. Son of Man. A Moving form of dust.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 679
  • Strażaku - ratuj się sam!
    • Grupa Szybkiego Reagowania
Odp: Swego czasu KG odpowiadał na forum
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 27, 2008, 13:43:06 »
Już ja widzę efekt. Malkontenci byli będą i są! Już ja słyszę te wszystkie głosy w stylu – cenzorzy KG, lizusy, komuniści, palanty i inne temu podobne.

Malkontentów proponuję olać jak w każdej poważnej i merytorycznej dyskusji. Z czasem nikt nie będzie chciał należeć do tej grupy. A w ogóle to nie pozwólmy żeby grupa rozsądnych ludzi, chcących wykorzystać nadarzającą się okazję oglądała się na inną grupę, która chce tylko psuć lub walczyć ... forum przetrwało już wiele zawirowań, przetrwa i to (naturalna selekcja).
Zawsze ćwicz tak, jakby od tego zależało Twoje życie. Bo zależy!

www.cfbt.pl

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Odp: Swego czasu KG odpowiadał na forum
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 27, 2008, 14:56:22 »
Być może modami w takiej dyskusji mogliby być koledzy nie pracujący w PSP.... nie rodziłoby to podejrzeń o lizanie tyłka.... pozdr

To samo chciałem napisać. Z drugiej strony, mnie nikt z KG z roboty nie wywali :)

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Swego czasu KG odpowiadał na forum
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 27, 2008, 15:57:09 »
a ja nie tęsknię za rozmowami z ludźmi z KG ... i tak te rozmowy nic nie wnoszą... tylko człowiek się denerwuje niepotrzebnie...

Jak KG zacznie robić co do nich należy, to żadne dyskusje na forum nie będą potrzebne...

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: Swego czasu KG odpowiadał na forum
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 27, 2008, 16:09:31 »
No, ale dla innych była to okazja bezpośredniego przekazania swoich pomysłów.
KG zasłonięty wianuszkiem „doskonałych doradców” może nawet nie widzi i nie wie gdzie tkwi problem.
I właśnie tu na forum miał okazję dowiedzieć się z pierwszej ręki. A to już był przełom. Tylko szkoda, że „kilku” ludzi nie zrozumiało wagi wydarzenia.
„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline trb

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Swego czasu KG odpowiadał na forum
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 27, 2008, 17:53:41 »
Po Waszych wypowiedziach cieszę się jednak że ruszyłem temat. Czy będzie to tylko moderowane ze strony doradców, czy "główny" sam też zajrzy czasami, to uważam że i tak warto. Wszystko co powiedzieliście przede wcześniej jest słuszne i lepiej zainteresować KG problemami "dołów" bezpośrednio niż przez milion szczebli i ZZ-ty po drodze.
Pozdrawiam

Offline hołek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Swego czasu KG odpowiadał na forum
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 27, 2008, 20:35:51 »
Jestem "za" tym żeby taki wątek powstał z kiloma modami zawsze to rózne poglądy (spojrzenia) bedą mieli i pytania obiektywniejsze,a malkontentom zawsze mozna dać bana i pare dni bez klawiatury na forum:) Myśle ,że sytuacja tego wymaga aby zacząc od rozmów na poziomie z najwyższym w zawodzie