Autor Wątek: Łyżka aluminiowa dla KG PSP w geście solidaryzacji się z Policją!!!  (Przeczytany 13055 razy)

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Łyżka aluminiowa dla KG PSP w geście solidaryzacji się z Policją!!!
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 09, 2008, 21:32:15 »
Aż szkoda, że nie zdążyliśmy z naszymi łyżkami. Na ponad stutysięczną armię Policjantów komendant dostał "aż 2000" widelców. Pewnie da po komplecie każdemu z pracowników KG.
Jeżeli ktoś naprawdę myśli, że Schetyna podpisał rozporządzenie, bo przestraszył się widelców, to powinien powtórzy badania okresowe. SG nie wysyłała nic, a również ma podpisane rozporządzenie. Po prostu jesteśmy "trochę mniejszą" i "trochę mniej kochaną" córeczką MSWiA, więc możemy pokornie czekać na swoją kolej.

PS ktoś tam miał pokaza dowód nadania przesyłki do KG na Podchorążych :wacko:

Offline fieman1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Łyżka aluminiowa dla KG PSP w geście solidaryzacji się z Policją!!!
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 10, 2008, 20:03:15 »
Aż szkoda, że nie zdążyliśmy z naszymi łyżkami. Na ponad stutysięczną armię Policjantów komendant dostał "aż 2000" widelców. Pewnie da po komplecie każdemu z pracowników KG.
Jeżeli ktoś naprawdę myśli, że Schetyna podpisał rozporządzenie, bo przestraszył się widelców, to powinien powtórzy badania okresowe. SG nie wysyłała nic, a również ma podpisane rozporządzenie. Po prostu jesteśmy "trochę mniejszą" i "trochę mniej kochaną" córeczką MSWiA, więc możemy pokornie czekać na swoją kolej.

PS ktoś tam miał pokaza dowód nadania przesyłki do KG na Podchorążych :wacko:
Jak to powiedzieli koledzy na zmianie następny krzykacz i krytyk sam nie wyśle i innym wmawia że to bez sensu. Może ty masz pomysł na to żeby w ramach protestu nie wyjeżdżać do akcji ( sorry ale chyba tylko ty) to ma być gest jak w tytule wątku w ramach solidaryzacji się z policją i tu nie chodzi tylko o podwyżki ale także o sprzęt!!!! No chyba że ty masz już biurko i długopisy i cóż ci więcej potrzeba (taka mała aluzja). wyśle kto zechce a ja ze swojej strony proponuję się zmobilizować i wysłać więcej od policjantów nasz kolega od zbierania statystyk wyliczył że policjanci wysłali ich 2000 panowie postarajmy się. Pokażmy że też jesteśmy w MSWiA. Pozdrawiam wszystkich strażaków.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Łyżka aluminiowa dla KG PSP w geście solidaryzacji się z Policją!!!
« Odpowiedź #52 dnia: Luty 11, 2008, 00:36:36 »
fireman1 - nie zrozumiałeś do końca intencji sam_go....

Nie chodzi tu o krzyczenie czy krzykactwo ale o fakt że takie akcje nie przynoszą w rezultacie nic więcej niż krótkie wzmianki w mediach.
Jeżeli na tak głośną a raczej nagłośnioną akcje Policjantów na ich forum w postaci wysyłania widelca reaguje tylko 2% funkcjonariuszy to oznacza tylko jedno: reszta ma to w dupie.
Smutne ale prawdziwe. Gdyby do komendy wpłynęło 80.000 widelców można by mówić o determinacji i faktycznym uwidocznieniu problemu..... A tak co ? Kicha....
  I tak samo jest u nas. Dlaczego ? Po prostu: nie ma jedności. Zresztą nigdy jej nie było.
Wszyscy potrafią tylko narzekać i pisać na forum. A już ulubionym moim tematem jest to jak ktoś w temacie ZZ wypisuje :"trzeba pogonić nasze związki zawodowe niech się wezmą do roboty" :D
Niestety ale, takie wpisy nie pochodzą w żadnym wypadku od zwiazkowców, tylko właśnie od takich  cicho-ciemnych co dużo krzyczą zza pleców.
 Gdybym ja miał coś takiego napisać (jako zwiazkowiec) to napisałbym np. ze trzeba ruszyć- wywrzeć nacisk na naszych reprezentantów-przewodniczących wszystkich struktur lub wymóc na nich działania. W innym wypadku pisałbym żeby mnie pogonić :D
 Niestety mentalność ludzi i pogląd, że to inni mają załatwić, inni mają nadstawiać karku a JA mam mieć i dostać tkwi tak głęboko, że jeszcze minie 20 lat za nim cokolwiek się zmieni.
 Wracając do tematu to fakt, że przewodnim zamysłem było solidaryzowanie się z Policjantami.
Więc w ramach solidarności i poparcia należałoby chyba wysłać również widelce i nie do naszego ale do KG Policji.
Od początku byłem przeciwny jednak tej akcji i to nie dlatego że mi się nie chce iść na pocztę w widelcem ale dlatego że szczerze mówiąc nie widzę sensu takiej akcji.
1. jeżeli ktoś twierdzi że jako związkowiec już sobie wszystko załatwiłem to po cholerę z kimś takim mam razem wysyłać "sztućce", skoro mi nic nie brakuje ?
2. niestety ale wszystkie akcje jakiegokolwiek protestu w naszej formacji są olewane przez większą część strażaków i wiedziałem (a nawet byłem pewien),że i tym razem tak by było.
3. przez media takie działania, określane są jako "happening" co ludziom słabo się kojarzy z protestem
Za długo już obserwuje jak to się odbywa i zawsze ten sam wniosek : Ci co najwięcej krzyczą i podjudzają później świetnie się cofają i patrzą co dalej będzie.....
I to się szybko nie zmieni....
Tak, że kolego @fireman1 nie ma co się denerwować. Bardzo fajnie że koledzy na zmianie podzielają Twoje zdanie i jesteście zgrani. Podejrzewam że jesteś stosunkowo młodym strażakiem i dużo w Tobie zapału.Ale to naprawdę za mało. U mnie też tak kiedyś było a teraz wszyscy maja w odbycie i każdy tylko narzeka i patrzy na swoje.
 Cała sytuacja jest na rękę tylko naszym zwierzchnikom. No i jaśnie nam panującym Ministrom SWiA.

PS. Co do form protestu to może zróbmy tak jak pielęgniarki:  odejdźmy od łóżek ;) :D
(to oczywiście taki zasłyszany niesmaczny żarcik )

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Łyżka aluminiowa dla KG PSP w geście solidaryzacji się z Policją!!!
« Odpowiedź #53 dnia: Luty 11, 2008, 09:03:55 »
Masz rację Geddeon. Ludzie nie rozumieją roli ZZ. Jak ZZ coś wywalczy to tego nie widzą lub mówią, że władza i takby dała.
Krzykacze to najprawdopodonie ludzie ze stanowiskami, którzy to głoszą  jaką to krzywdę robią ZZ i umiejętnie wciągają do pyskówek wyprane mózgi.
Minie 20 lat i co, zaczną przyjmowanie do straży od testu na inteligencje?
A po co im tacy są potrzebni, żeby się domagali swego?


Offline inwigilator31

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
  • nie nabiore wody w usta, bo spale sie ze wstydu
Odp: Łyżka aluminiowa dla KG PSP w geście solidaryzacji się z Policją!!!
« Odpowiedź #54 dnia: Luty 11, 2008, 09:32:23 »
Za starych dobrych czasów przyjmując się do mundurówki (czy do straży, czy policji) nie można było mieć wyższego wykształcenia niż zawodowe (znam przypadki gdzie ludzie ukrywali, że mają pokończone szkoły średnie - typu LO czy technikum). Robiono to po to by móc manipulować ludźmi, wtedy nikt nie odważył się nic mówić i robił to co mu kazano, a nawet więcej miał własną inicjatywę zrobić coś dla dobra JRG czy nawet samej zmiany i nie pędził za każdą złotówką. W tej chwili bez średniego nie podchodź, a i tak chętni (kandydaci) są wybrani już przed egzaminami a zapału do pracy mają tyle, że łaskawie przyjdą do strażnicy - na gaszenie czy ratowanie ludzi to im przeważnie już brakuje, a własną inicjatywę ukrywają aby się nie wyróżniać z tłumu. Dlatego też @cul2 dobrze mówisz wrócimy do czasów gdzie będzie liczył się iloraz inteligencji (ale jak najniższy)

Offline guliwer102

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Mam dość juz niedługo emerytura 30 lat pracy na P
Odp: Łyżka aluminiowa dla KG PSP w geście solidaryzacji się z Policją!!!
« Odpowiedź #55 dnia: Luty 14, 2008, 22:03:48 »
Policja  pokazała że ma jaja ,nieważne że KG Policji dostała 2000 lub  widelców , ale zaistnieli, a my co, gadamy, płaczemy i  nic nie nierobimy. Mam szczęście  że po 30 latach  odchodze ze służby,  bo  mi się  chcę słuchać waszych  na wasze narzekania. CO robicie w tym zakresie  ,żeby było lepiej żeby pokazać że my też istniejemy żeby poprawić  nasz byt, że niej esteśmy jakimiś pajacami Jak policja   w warszawie  maniwestowała  to  było kilku strażaków co protestowali , a reszta .Jak prośilem kolegów z jednostki żeby pojechali , to niemieli czasu  Jenast 30 tyś. co niemamy siły. tylko umiecie  nażekać a   zadziałać nić.
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2008, 22:18:00 wysłana przez guliwer102 »

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Łyżka aluminiowa dla KG PSP w geście solidaryzacji się z Policją!!!
« Odpowiedź #56 dnia: Luty 15, 2008, 11:28:09 »
Na Zet-ce od rana idą informacje, że na forum policyjnym trwa akcja wybierania najdurniejszego rozkazu. mało tego, jakiś policjant wypowiedział się, że w firmie krąży powiedzenie,, że "im większy idiota tym dalej zajdzie"! Można więc domniemywać, że albo ktoś z forumowiczów policyjnych przesłał ta informację do radia, albo ktoś z dziennikarzy śledzi co ciekawego dzieje się w necie i wybiera takie ciekawostki, to dobrze.
Nasza firma również jest kopalnią dowcipów, od których i śmieszno i straszno. Mógłbym rzec, że komuna wróciła, ale nigdy tak naprawdę nie odeszła.
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2008, 16:33:47 wysłana przez robard »
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline dago

  • Lubię Cię
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.026
    • Ratowniczy Bank Wiedzy
Odp: Łyżka aluminiowa dla KG PSP w geście solidaryzacji się z Policją!!!
« Odpowiedź #57 dnia: Luty 15, 2008, 12:29:33 »
Radio z opóźnieniem czyta popularne tygodniki, stąd ten news. Już nie pamiętam gdzie nagłośniony w prasie. Pomysł sprzątnięty sprzed nosa  :angry: Czaiłem się, czaiłem, a tu myk - policjanty pierwsze.
Lepiej robić i żałować, niż nie robić i żałować.

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: Łyżka aluminiowa dla KG PSP w geście solidaryzacji się z Policją!!!
« Odpowiedź #58 dnia: Luty 16, 2008, 20:13:37 »
Na Zet-ce od rana idą informacje, że na forum policyjnym trwa akcja wybierania najdurniejszego rozkazu. mało tego, jakiś policjant wypowiedział się, że w firmie krąży powiedzenie,, że "im większy idiota tym dalej zajdzie"! [...]


Do tego, co napisałeś – jak nic pasuje mi puenta dowcipu, który kiedyś przypadkowo zamieściłem na forum.

I tak to już jest drodzy moi. Szefem może zostać tylko ten, co gówno robi.

Tak bez przekąsu napiszę, że chodziło mi o zupełnie inną firmę…




„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline guliwer102

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Mam dość juz niedługo emerytura 30 lat pracy na P
Odp: Łyżka aluminiowa dla KG PSP w geście solidaryzacji się z Policją!!!
« Odpowiedź #59 dnia: Luty 16, 2008, 23:01:27 »
Dlaczego piszecie takie głupstwa , przecież was nic nie obchodzi, widzicie swoje prywatne problemy, narzekacie - czekacie jak za was to rozwiąże.

Offline slawgot

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Łyżka aluminiowa dla KG PSP w geście solidaryzacji się z Policją!!!
« Odpowiedź #60 dnia: Luty 16, 2008, 23:41:23 »
Cytuj
widzicie swoje prywatne problemy, narzekacie - czekacie jak za was to rozwiąże.

Zaraza rośnie świątek i piątek.
(skumbrie w tomacie skumbrie w tomacie)
Idę więc w Polskę robić porządek.
(skumbrie w tomacie pstrąg)
 
Na to naczelny kichnął redaktor
(skumbrie w tomacie skumbrie w tomacie)
i po namyśle powiada: - Jak to?
(skumbrie w tomacie pstrąg)
 
Chce pan naprawić błędy systemu?
(skumbrie w tomacie skumbrie w tomacie)
Był tu już taki dziesięć lat temu.
(skumbrie w tomacie skumbrie w tomacie)
Także szlachetny. Strzelał. Nie wyszło.
(skumbrie w tomacie skumbrie w tomacie)
Krew się polała, a potem wyschło.
(skumbrie w tomacie pstrąg)
"Nie bójcie się przyjaciół. Przyjaciele mogą was tylko zdradzić. Nie bójcie się wrogów. Wrogowie mogą was tylko zabić. Bójcie się ludzi obojętnych. Oni nie zdradzają ani nie zabijają, ale to za ich milczącą zgodą dzieje się zdrada i zabijanie."