Autor Wątek: nadbryg. J Skulich - dobre czasy dla SK?  (Przeczytany 17769 razy)

Offline Alchemik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: nadbryg. J Skulich - dobre czasy dla SK?
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 03, 2008, 00:18:14 »
Zgranie ze zmianami (np. przy 5 JRG podległych pod dane MSK - bajka dla dzieci), choćby te raporty/kłopoty z SWD - tylko trochę więcej pracy na poziomie WSKR/KCKR -zsumować 2 12-godzinne raporty, niektórym przeszkadza zmiana służby o 20 nie wiem tylko czemu, nie spotkałem się jeszcze z problemami, niektórzy podnoszą argument, że czasami trzeba przejąć zdarzenie w toku od poprzednika - ale to tylko czasami, a wytłumaczyć jaka jest sytuacja i co się do tej pory zrobiło to chyba nie aż taki problem. ITD.

Jakiego systemu pracy jesteś zwolennikiem?
PW!
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2008, 21:02:55 wysłana przez Ajax »
KCKRiOL

Offline Maxx

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 185
Odp: nadbryg. J Skulich - dobre czasy dla SK?
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 03, 2008, 10:58:00 »
12/24/48 albo 24/72

10.   Staraj się nie umieszczać postów jednozdaniowych, a tym bardziej jednowyrazowych.
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2008, 21:01:54 wysłana przez Ajax »
Tricks are for kids.

Offline Alchemik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: nadbryg. J Skulich - dobre czasy dla SK?
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 03, 2008, 15:48:46 »
To chyba nie mogę mieć dla Ciebie dobrych wiadomości.
I mamy prosty przykład, że nie da rady każdego zadowolić - Tobie pasują dwa systemy, które powiedzmy nie pasują mi - jest nas dwóch i już jest konflikt interesów ^_^.
Nie wyobrażam sobie zaspokojenia żądań dyżurnych z całego kraju, bo jest to najzwyczajniej w świecie niemożliwe.
Cieszę się, że wszedł system 24/48.
W życiu nie można mieć wszystkiego - pamiętaj o tym -_-.
KCKRiOL

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: nadbryg. J Skulich - dobre czasy dla SK?
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 03, 2008, 20:24:09 »
Ankieta jak była przeprowadzana w ubiegłym roku dała obraz za jakim systemem jesteśmy , zdecydowana większość (przeciwnicy to ułamek) była za 24 , czyli o czymś to świadczy. A wracając do raportów z 12 to powiem tak wiele by uprościło gdyby raporty były wysyłane zgodnie z prawdą czyli po służbie a nie ponad godzinę przed zmianą
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: nadbryg. J Skulich - dobre czasy dla SK?
« Odpowiedź #54 dnia: Marzec 03, 2008, 20:49:52 »
Maxx i kilku ...
Cytuj
Dlaczego niektórzy zawsze wiedzą lepiej, najczęściej ci, którzy z służbą na PSK/MSK (takim 1-osobowym) mają niewiele wspólnego (a czasem nawet nic)?
Bardzo proszę spróbujcie choć m-c! Pełnić służbę 24/72 i sami  niebawem na pewno to docenicie  -_-
U mnie jest tak jak już nie raz w tym wątku pisałem od blisko roku i szczerze - sprawdza się!!!
Grafik prosty i czytelny. Każdy wie co i jak. Można samemu i w KP/KM zaplanować, co najmniej na pół roku służby, bez żadnego problemu. Owszem mogą zdarzyć się sytuacje trudne do przewidzenia i na które nieraz nie mamy wpływu, ogólnie jest to najlepszy w SK z wszystkich dotychczasowych systemów służby!
SWD itd. nie stanowi techn. żadnego problemu, bardziej sama wola i zdecydowanie zainteresowanych oraz /lokalnych/ decydentów  :wacko:
Pozdr.
Ps. Akurat m.in. z tą służbą mam od wielu >>> lat /obecnie/ do czynienia.
P.Skulich niewiele ma aktualnie zasług odnośnie nt. jw. Choć spory plus, za odgórne decyzję /pismo KG/. Jednak nie do końca TAK jak - powinno być wszędzie.  :angry:
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2008, 20:59:30 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline trb

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: nadbryg. J Skulich - dobre czasy dla SK?
« Odpowiedź #55 dnia: Marzec 04, 2008, 12:12:59 »
Jak zobaczę te 24-ki to uwierzę... Bo już zaczynam wierzyć że w lubuskim to nawet wiatr w drugą stronę wieje żeby tylko żadnych dobrych wiadomości odnośnie zmiany systemu z góry nie przywiało :angry:
A od opinii niektórych kolegów po fachu pisanych powyżej, to nie obrażając nikogo, rzygać się chce... Najmądrzejsi - bo do pracy mają 5 minut, dzieci odchowane i spokój bez dodatkowych fuch. Nie musza przez 12-tki rozwalać całego życia, witać i żegnać się z rodziną w progu i kombinować jak dorobić kilka złotych przez rozwalony system pracy.
Zaraz pewnie ktoś napisze - "to jak Ci się nie podoba to zmień pracę". No ale mi się właśnie praca podoba i lubię to, ale nie mogę zdzierżyć naszej polskiej, wyniesionej jeszcze chyba z polski szlacheciej, mentalności wiecznego stawania w poprzek wszystkim możliwym zmianom.
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2008, 12:23:09 wysłana przez trb »

Offline zipol5

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: nadbryg. J Skulich - dobre czasy dla SK?
« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 22, 2008, 21:17:50 »
A może pan Zuchora, w którego łbie zrodzily sie te "12" i  który ma teraz sporo wolnego czasu odpowie nam ,czy po tych prawie dwóch latach system sie sprawdził i czy jest z siebie zadowolony. Wg mnie takich ludzi nie nalezy rozliczac ich trzeba leczyć. Artystycznie coś spierdolić, a teraz niema jak tego naprawić. 

Offline slaw

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: nadbryg. J Skulich - dobre czasy dla SK?
« Odpowiedź #57 dnia: Marzec 23, 2008, 15:59:26 »
A może pan Zuchora, w którego łbie zrodzily sie te "12" i  który ma teraz sporo wolnego czasu odpowie nam ,czy po tych prawie dwóch latach system sie sprawdził i czy jest z siebie zadowolony. Wg mnie takich ludzi nie nalezy rozliczac ich trzeba leczyć. Artystycznie coś spierdolić, a teraz niema jak tego naprawić. 
Właśnie wymieniony wyżej pan wprowadził 12 "eksperymentalnie" w łódzkim kiedy był tamtejszym komendantem wojewódzkim. System trwa i trwa chociaż pan ten nie pełni jusz wysokich funkcji w PSP. Cóż duchy straszą, a eksperyment chyba sie "powiódł", bo pozwolił na awans do KGPSP, chociaż 99% zainteresowanaych go przeklina.

Offline zoddali

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 161
Odp: nadbryg. J Skulich - dobre czasy dla SK?
« Odpowiedź #58 dnia: Marzec 23, 2008, 16:26:01 »
No widzisz slaw - tak już jest. Nie przyjdzie taki "mądry" jeden z drugim na SK, nie zapyta ludzi tu pracujących, tylko traktuje nas jak klocki do "eksperymentalnego" przestawiania. I metodą prób i błędów stara się naprawić PSP robiąc eksperymenty na zywym organiźmie. Panowie - my to nie klocki LEGO.

I warto do obecnie rządzących zakrzyknąć: "PANOWIE, NA DOLE SIĘ PRACUJE! TUTAJ TEŻ SĄ LUDZIE!"

I warto te, wspomniane przez Ciebie slaw, duchy także z naszej formacji przepędzić. A jak wszyscy pamietają, od początku roku 2006 tych "duchów" było dużo - niektórzy do dzisiaj trwają na zajetych w ciągu ostatnich lat stołkach, na niezłych grupach, z prawie 50% dodatkami. Czyz nie najwyższy czas na zmiany? Przydałby się dobry, stary Gazda...

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: nadbryg. J Skulich - dobre czasy dla SK?
« Odpowiedź #59 dnia: Marzec 27, 2008, 08:37:30 »
dobre czasy jak na razie !! awans o 1 grupę dla wszystkich dyżurnych a przy okazji d-cy sekcji i zastępu - myślę że nie jest źle
Pozdr
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: nadbryg. J Skulich - dobre czasy dla SK?
« Odpowiedź #60 dnia: Marzec 27, 2008, 08:57:51 »
Akurat nie widziałbym tu ręki gen. Skulicha.

Wydaje mi się raczej, że jest to rezultat "zadymy" jaka trwa od dłuższego czasu w kwestii zaszeregowania grup dyżurnych i pomocników. A ciągnąc w górę d-ców sekcji i zastępu głupio było pozostawić SK w tyle. Stąd to przesunięcie grupę w górę.

Od gen. Skulicha oczekiwać raczej by należało znacznego docenienia służb Stanowisk Kierowania oraz dostrzeżenia wreszcie przez kogoś ich wagi i postulatów dotyczących jednolitego systemu pełnienia służby. Tak, że myślę że jemu akurat może podziękujemy za jakiś czas..... :)

wariant

  • Gość
Odp: nadbryg. J Skulich - dobre czasy dla SK?
« Odpowiedź #61 dnia: Maj 19, 2008, 21:20:33 »
Nie widzę żadnej poprawy na psk od owej zmiany kierownictwa na tym szczeblu.
-   grupy zaszeregowania nadal niskie
-   12/24/12/48 nadal tak pracuje
myślę ze ci na górze myślą tylko o sobie bać bujają wysoko w w obłokach

Offline Alchemik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: nadbryg. J Skulich - dobre czasy dla SK?
« Odpowiedź #62 dnia: Czerwiec 11, 2008, 13:08:36 »
Czy nie jest przypadkiem tak, że komendant powiatowy może decydować o systemie pracy PSK?
Mnie się coś wydaje, że właśnie tak jest.
Dlatego myślę, że mówiąc o tych na górze bujających w obłokach masz na myśli tylko i wyłącznie swojego KP..
KCKRiOL