Autor Wątek: nadbryg. J Skulich - dobre czasy dla SK?  (Przeczytany 17768 razy)

Offline 28_sekund

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: nadbryg. J Skulich - dobre czasy dla SK?
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 08, 2008, 22:10:25 »
Panowie
bardzo was przepraszam jezeli ktos sie czuje urazony.
cały czas uwazam ze nikt z was nie podał zadnego powodu merytorycznego nie bo nie nie jest zadnym argumentem.
Jestem szczesliwy ze pracuje w podziale i nie ma sie co oszukiwac nie mam predyspozycji do pracy w punkcie.
Jeszcz raz powtarzam sznuje waszą pracę i nawet mi nie w głowie deprecjonować waszą rolę.



Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: nadbryg. J Skulich - dobre czasy dla SK?
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 08, 2008, 22:34:42 »
Cytuj
A dyżurnych proszę o niepodejmowanie dyskusji w sprawie  „ dlaczego wam się nie podoba”
To walenie grochem o ścianę podział tego nie rozumie, przecież to oni są pępkiem świata.

Podział to akurat rozumie, a wyjątek (28_sekund) jak zwykle potwierdza regułę.
W mojej KM też były 12, teraz na szczęście 24/72. Wbrew pozorom 12 w SK "ułatwiają" życie nie tylko Wam. Zmiana obsady SK w czasie trwania akcji - zdarzały się takie przypadki - roz...la cały misterny plan. Od początku trzeba tłumaczyć dyżurnemu sytuację, mówić co już się zrobiło, czego nie itd. Z kolei ciągła zmiana obsad SK i PB powoduje niepotrzebne problemy, wiadomo inaczej się współpracuje z gościem, który jest wciąż na "mojej" zmianie, inaczej, jeśli co służba jest ktoś inny.
A co do pępkowania światu, to nie osądzaj zbyt pochopnie, bo (bez urazy) dyżurni służący 24/72, też nie rwą włosów z głowy z powodu nadgodzin PB.
Sorry, właśnie przeczytałem życzenia kol. Ajaksa 24/72 dla PB, więc nie jest tak źle jak napisałem.

« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2008, 22:42:04 wysłana przez sam_go »

Offline slaw

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: nadbryg. J Skulich - dobre czasy dla SK?
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 08, 2008, 23:05:51 »
Cytuj
A dyżurnych proszę o niepodejmowanie dyskusji w sprawie  „ dlaczego wam się nie podoba”
To walenie grochem o ścianę podział tego nie rozumie, przecież to oni są pępkiem świata.

Podział to akurat rozumie, a wyjątek (28_sekund) jak zwykle potwierdza regułę.
W mojej KM też były 12, teraz na szczęście 24/72. Wbrew pozorom 12 w SK "ułatwiają" życie nie tylko Wam. Zmiana obsady SK w czasie trwania akcji - zdarzały się takie przypadki - roz...la cały misterny plan. Od początku trzeba tłumaczyć dyżurnemu sytuację, mówić co już się zrobiło, czego nie itd. Z kolei ciągła zmiana obsad SK i PB powoduje niepotrzebne problemy, wiadomo inaczej się współpracuje z gościem, który jest wciąż na "mojej" zmianie, inaczej, jeśli co służba jest ktoś inny.
A co do pępkowania światu, to nie osądzaj zbyt pochopnie, bo (bez urazy) dyżurni służący 24/72, też nie rwą włosów z głowy z powodu nadgodzin PB.
Sorry, właśnie przeczytałem życzenia kol. Ajaksa 24/72 dla PB, więc nie jest tak źle jak napisałem.
Dokładnie tak jest jak napisałeś. Dzieki za zrozumienie. Pozdrawiam!


Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: nadbryg. J Skulich - dobre czasy dla SK?
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 11, 2008, 23:00:43 »
Ok. przepraszam chłopaków z PB , rzeczywiście niezbyt ładnie to zabrzmiało   a  28_sekund powinien mieć nik  ( 28_lat do emki  ) tak mi się wydaje że długo dymu nie wącha. Co do godzin pracy ja jestem za tym aby podział i  PSK pracowali w jednym systemie godzinowym a najlepiej to na 72.

Offline 28_sekund

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: nadbryg. J Skulich - dobre czasy dla SK?
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 15, 2008, 19:56:55 »
do "firepl" masz racje dawno dymu nie wahałem, ponieważ w przeciwieństwie do ciebie używam podczas akcji aparatu.
musisz wiedzieć że nie jest ładnie tak reagować na wyrażone opinie w sposób demokratyczny czyli na forum.
Zastanawiam się czy jak byśmy się spotkali to czy nadal byś twierdził że masz większe doświadczenie podczas akcji.
To co przeczytałem na forum odnośnie systemu pracy bardzo mnie interesuje i mam do tego prawo nawet jeżeli nie mam pojęcia o słuzbie w PA.
Nie chcę się powtarzać jestem ze systemem 24/72.
Tylko dlatego żę bedę miał szanse spotkać wszystkich kolegów ze zmiany.
To co się teraz dzieje powoduje ze z niektórymi nie widzę się po kilka miesięcy i to jest jakaś paranoja a nie zapewnienie ciągłości służby jak twierdzą niektórzy.
Choć mój grafik na obecne półrocze jest tak fantastyczny że tylko głupiec może dążyć do zmiany systemu.
W naszej jednostce rozpoczęto odbieranie godzin.
Jest to możliwe ponieważ z kursów wrócili koledzy i jest kim pracować więc dzięki temu mój grafik w okresie sześciu miesięcy jest tak przygotowany że mam 3 / trzy / służby w miesiącu !!!
Jezeli moją pensje podzielę na trzy to wychodzi całkiem fajna suma.
Jednak ja wcale się z tego powodu nie cieszę, że mam tyle wolnego bo już po styczniu i połowie lutego brakuje mi pracy w jednostce.
Może ktoś powie znajdź sobie jakąś robotę dodatkową i będziesz miał czas wypełniony - pewnie będziesz miał racje ale ja myśle inaczej mnie to wcale nie zadowala.
Jak patrzę na tych którzy służbę w straży traktują jako odpoczynek przed drugą pracą to mnie szlag trafia.
Może gdyby był całkowity zakaz dodatkowej pracy to może to by nas wszystkich zmobilizowało do wspólnej walki o większe pieniądze. A tak jak dadzą to biedzie ok. a jak nie to wina związków.
Przyszedłem do służby żeby pomagać innym i to mi daje największą satysfakcji . Takie dziwne sytuacje jak zamieszanie z systemem służby mnie zainteresowały co niestety zostało odebrane jako atak na kolegów z PA.

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: nadbryg. J Skulich - dobre czasy dla SK?
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 17, 2008, 08:37:22 »
Cytuj
Jak patrzę na tych którzy służbę w straży traktują jako odpoczynek przed drugą pracą to mnie szlag trafia.

Przed wypowiedzeniem tych słów może pomyśl o tych którzy maja dwoje dzieci i niepracującą żonę. Jakby godnie zarabiali to na pewno nie podejmowali by dodatkowego zatrudnienia.
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: nadbryg. J Skulich - dobre czasy dla SK?
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 17, 2008, 17:13:23 »
28_sekund - musisz nauczyć się pisania wymijającego, wtedy nie będziesz miał problemów na forum, każdy nowy obrywa ja też na początku swojej kadencji na forum obrywałem (popatrz ile minusów) ^_^  ale to co mnie cieszy to zauważ ile postów napisano w odpowiedzi na Twój post. (rozumiem jaki byłeś wk.......) :wacko:
A wracając do tematu - dobre czasy dla SK będą wtedy kiedy będziemy pracować w całym kraju jednakowo a i w zarobkach nie będzie tak wielkiej różnicy. W końcu nasza pracę docenią wszyscy a zwłaszcza przełożeni. Do zjebki pierwsi a do nagród ostatni bo na SK nic się nie robi przecież, tylko siedzi z nogami na stole jak w stanach!
Pozdr
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2008, 17:20:42 wysłana przez stępień »
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline asp2001

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: nadbryg. J Skulich - dobre czasy dla SK?
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 17, 2008, 17:30:09 »
28_sekund - musisz nauczyć się pisania wymijającego, wtedy nie będziesz miał problemów na forum, każdy nowy obrywa ja też na początku swojej kadencji na forum obrywałem (popatrz ile minusów) ^_^  ale to co mnie cieszy to zauważ ile postów napisano w odpowiedzi na Twój post. (rozumiem jaki byłeś wk.......) :wacko:
A wracając do tematu - dobre czasy dla SK będą wtedy kiedy będziemy pracować w całym kraju jednakowo a i w zarobkach nie będzie tak wielkiej różnicy. W końcu nasza pracę docenią wszyscy a zwłaszcza przełożeni. Do zjebki pierwsi a do nagród ostatni bo na SK nic się nie robi przecież, tylko siedzi z nogami na stole jak w stanach!
Pozdr

Dokładnie tak!!!!!

Offline trb

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: nadbryg. J Skulich - dobre czasy dla SK?
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 26, 2008, 00:08:22 »
Widzę że ten wątek zamiast skupić się na nadbryg. Skulichu i jego plusach i minusach zabrnął na manowce użerania się z 28_sekund - podziałowcem, który nie wiedzieć czemu postanowił powkurwiać ludzi z SK. Chłopie ja ci się w tematy o podziale nie wpier.... i proszę o to samo co do SK, zresztą sam powiedziałeś że niewiele masz wspólnego ze stanowiskiem więc po co tu się produkujesz? Dziękuję za uwagę i proponuję wrócić do meritum wątku!! Co z tym Skulichem w końcu? Bedzie z tego coś dobrego czy nie?

Offline el Fuego

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: nadbryg. J Skulich - dobre czasy dla SK?
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 26, 2008, 07:51:48 »
W mojej komendzie na początku roku głośno było o przejściu na system 24/48, ale teraz jakoś tak cicho się zrobiło.
Straciłem już wszelką nadzieję...

Offline trb

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: nadbryg. J Skulich - dobre czasy dla SK?
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 27, 2008, 19:19:36 »
niestety El_Fuego... ja też już straciłem.... kilka "jaskółek" mogło świadczyć o tym że będzie szansa, ale niestety nic z tego chyba nie będzie...

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: nadbryg. J Skulich - dobre czasy dla SK?
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 28, 2008, 00:04:50 »
Współczuję kol.  :angry:
Nie wiem /do końca/ jak to się stało, że u mnie 1 na 24/72 przeszło WSKR i tak powoli - nieraz z oporami cała (niemal) reszta woj. Jakoś nikt <obecnie> nie narzeka  ^_^
Jest ok. tylko jak długo  :huh: Hm...

"Pokój to tylko brak wojny"

Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline arus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 48
  • st.asp. w stanie spoczyku
Odp: nadbryg. J Skulich - dobre czasy dla SK?
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 28, 2008, 15:55:54 »
Dobre czasy jakoś ich nie widać miały być nowe przepisy kwalifikacyjne podwyżki w grupach i co ???
Ani widu ani słychu.  Pomorski KW najpierw  wymyślał co tylko można aby nie przywrócić systemu pracy 24/48, każdy powód był dobry, a teraz twierdzi , że nie może bo czeka na decyzje z Warszawy, wydaje mi się,że przydała by się jakaś informacja na te tematy z KG bo po cholerę były robione jakieś ankiety w jakim systemie chcemy pracować, ludzie się tylko denerwują. A może czas na jakąś akcję protestacyjną?? z nagłośnieniem w mediach. Może koledzy mają jakieś pomysły??

Offline Dyspo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: nadbryg. J Skulich - dobre czasy dla SK?
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 28, 2008, 17:29:05 »
Tak samo jest na mazowszu KW leci sobie z nami ch.... inni pozmieniali po kilku miesiącach.
Na protest jest nas zamało.
Trzeba raczej rozważyć ewakuacje na Emke.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: nadbryg. J Skulich - dobre czasy dla SK?
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 28, 2008, 21:49:45 »
Hm...
Cytuj
Na protest jest nas zamało.
Trzeba raczej rozważyć ewakuacje na Emke.
Nikt się tym nie przejmie, a już na pewno p. nadbryg. Posadzą TU odgórnie junaka lub stażystę i <będzie> ok! Już takie sytuacje mają miejsce - jaka oszczędność przy okazji!  :wacko:
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: nadbryg. J Skulich - dobre czasy dla SK?
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 28, 2008, 21:56:03 »
Z całym szacunkiem panowie ( i panie) ale czy tytuł tego wątku nie brzmi teraz nieco komicznie? Jak mawiał pewien mądry człowiek: "lepsze jutro było wczoraj" - odsyłam do wątku o nadgodzinach w forum zawodowców.

Offline Alchemik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: nadbryg. J Skulich - dobre czasy dla SK?
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 01, 2008, 21:48:16 »
Nowy z-ca Komendanta Głównego nadbryg. J.Skulich w swojej karierze zawodowej bardzo blisko zetknął się z problematyką Stanowisk Kierowania. Początek jego kariery to, z tego co słyszałem, stanowisko szefa WSKR (bodajże w Katowicach).
Stanowiska Kierowania to jego pasja, był m.in. współtwórcą  "pierwszego" EWIDa.
Czy mamy prawo mieć nadzieję, że wreszcie, dzięki nowemu z-cy KG, rola SK w strukturze  PSP zostanie doceniona?  I oczywiście pozycja dyżurnych SK w "drabince zaszeregowania" stanowisk służbowych :)

Faktycznie, JS robi dużo dobrego dla SK, podejmuje kokretne decyzje, których efekty są widoczne jak na dłoni.
Jestem jak najbardziej na tak, oby trend się utrzymał -_-
KCKRiOL

Offline arus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 48
  • st.asp. w stanie spoczyku
Odp: nadbryg. J Skulich - dobre czasy dla SK?
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 02, 2008, 09:45:46 »
Alchemik może podaj mi choć jeden przykład ,,dobrego działania " JS w województwie pomorskim albo jakiś inny argument który byłby w stanie mnie przekonać bo ja na swoim podwórku jakoś tego nie widze a kłopotów ze wzrokiem nie mam. Z tego co zaobserwowałem w pomorskim jest to ujęte w dwóch punktach:
1. KW ma zawsze rację.
2. A jak nie ma racji to patrz pkt. nr 1

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: nadbryg. J Skulich - dobre czasy dla SK?
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 02, 2008, 10:10:41 »
Cytuj
Faktycznie, JS robi dużo dobrego dla SK, podejmuje kokretne decyzje, których efekty są widoczne jak na dłoni.

Poproszę o przykłady!!!! Bo ja podobnie jak arus jakoś żadnej zmiany na dobre nie zauważyłem
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline Alchemik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: nadbryg. J Skulich - dobre czasy dla SK?
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 02, 2008, 22:22:58 »
Alchemik może podaj mi choć jeden przykład ,,dobrego działania " JS w województwie pomorskim albo jakiś inny argument który byłby w stanie mnie przekonać bo ja na swoim podwórku jakoś tego nie widze a kłopotów ze wzrokiem nie mam. Z tego co zaobserwowałem w pomorskim jest to ujęte w dwóch punktach:
1. KW ma zawsze rację.
2. A jak nie ma racji to patrz pkt. nr 1


Nie wiem, jak u was w województwie, ale ja odczułem działanie JS - wczoraj miałem pierwszą służbę 24h, więc nie mam powodów do narzekań.
Unifikacja systemu w całym kraju moim zdaniem dojdzie do skutku, tylko potrzeba na to trochę czasu - nie ma się co przesadnie ekscytować.
Pierwsze ruchy dają powody do optymizmu, czego jestem doskonałym przykładem :mellow:


Poproszę o przykłady!!!! Bo ja podobnie jak arus jakoś żadnej zmiany na dobre nie zauważyłem

Może po prostu niedokładnie patrzysz:)
Województwa powoli przechodzą na jedyny słyszny system, więc chyba coś się zmienia na lepsze.
Powtarzam, nic od razu, bądźmy optymistami -_-
KCKRiOL

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: nadbryg. J Skulich - dobre czasy dla SK?
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 02, 2008, 22:42:48 »
Pochwalę go jak odczuję na własnej skórze
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline Alchemik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: nadbryg. J Skulich - dobre czasy dla SK?
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 02, 2008, 22:49:56 »
Odczujesz, mam nadzieję, że już niedługo.
Zresztą ujednolicenie systemu jest po prostu wygodne - nie ma problemów z SWD-ST, z raportami itp.
Szczerze trzymam kciuki, żeby wszystko się udało -_-
Naprawdę będzie się o niebo wygodniej współpracowało.
KCKRiOL

Offline Maxx

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 185
Odp: nadbryg. J Skulich - dobre czasy dla SK?
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 02, 2008, 23:40:05 »
Alchemik, a ilu was tam siedzi w KCKR na zmianie? Bo w 2 czy 3 to można nawet 48 godzin bez przerwy pełnić służbę...
Dlaczego 24/48 to według Ciebie jedyny słuszny system? Dlaczego nie 24/72? A może komuś pasuje 12/24/48?
Dlaczego niektórzy zawsze wiedzą lepiej, najczęściej ci, którzy z służbą na PSK/MSK (takim 1-osobowym) mają niewiele wspólnego (a czasem nawet nic)?
Jak dotąd słyszałem wiele argumentów za systemem 24/48, jedyny racjonalny to ten, że trzeba dojeżdżać 2 razy częściej do pracy no i dorabiać trochę trudniej. Cała reszta jest wyssana z palca.
Tricks are for kids.

Offline Alchemik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: nadbryg. J Skulich - dobre czasy dla SK?
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 03, 2008, 00:04:06 »
Generalnie 2 zmianowych, w porywach do trzech. ^_^
Tak jak w całym kraju na każdym szczeblu - zależy od okoliczności - bywają służby spokojne, bywają bardzo ciężkie, na to nie ma reguły.
Istotne jest to, że jest możliwość przejścia na system 24, moim zdaniem to jest super sprawa.
Zresztą - w PL jest ponad 300 powiatów, naprawdę wydaję się być niemożliwym ustalenie kompromisu dobrego dla wszystkich.
Gdzie dwóch polaków, tam trzy zdania.
To powiedzenie cały czas nabiera nowego znaczenia.

Co uważasz, że jest wyssane z palca w kontekście systemu 24/48?
KCKRiOL

Offline Maxx

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 185
Odp: nadbryg. J Skulich - dobre czasy dla SK?
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 03, 2008, 00:11:45 »
Zgranie ze zmianami (np. przy 5 JRG podległych pod dane MSK - bajka dla dzieci), choćby te raporty/kłopoty z SWD - tylko trochę więcej pracy na poziomie WSKR/KCKR -zsumować 2 12-godzinne raporty, niektórym przeszkadza zmiana służby o 20 nie wiem tylko czemu, nie spotkałem się jeszcze z problemami, niektórzy podnoszą argument, że czasami trzeba przejąć zdarzenie w toku od poprzednika - ale to tylko czasami, a wytłumaczyć jaka jest sytuacja i co się do tej pory zrobiło to chyba nie aż taki problem. ITD.
Tricks are for kids.