Autor Wątek: nadbryg. J Skulich - dobre czasy dla SK?  (Przeczytany 17759 razy)

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
nadbryg. J Skulich - dobre czasy dla SK?
« dnia: Styczeń 22, 2008, 12:43:58 »
Nowy z-ca Komendanta Głównego nadbryg. J.Skulich w swojej karierze zawodowej bardzo blisko zetknął się z problematyką Stanowisk Kierowania. Początek jego kariery to, z tego co słyszałem, stanowisko szefa WSKR (bodajże w Katowicach).
Stanowiska Kierowania to jego pasja, był m.in. współtwórcą  "pierwszego" EWIDa.
Czy mamy prawo mieć nadzieję, że wreszcie, dzięki nowemu z-cy KG, rola SK w strukturze  PSP zostanie doceniona?  I oczywiście pozycja dyżurnych SK w "drabince zaszeregowania" stanowisk służbowych :)

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: nadbryg. J Skulich - dobre czasy dla SK?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 22, 2008, 17:31:36 »
Pamiętam czasy, gdzie dowodzący i ZZ obiecywały porównywalne stanowiska dyżurnych z dowódcami zmian. Wtedy byliśmy jedną grupę niżej. Z biegiem lat różnica zrobiła sie do trzech grup.
Teraz zgodnie z nowym rozporządzeniem będziemy tylko, albo aż dwie grupy niżej.
Nikt przez te lata o nas się nie upominał. Praca na SK była traktowana jako kara dla strażaka, bo nikt nie chciał siedzieć sam w "dziupli". Siedzieli tam junacy lub nie ujmując innym starsi wiekiem.
Tak kiedyś było.
Teraz praca na SK jest bardziej dostrzegana i doceniana przez naszych dowodzących.
Na SK pełnią służbę strażacy z większymi kwalifikacjami niż kilkanaście lat temu. Wyposażenie SK diametralnie się zmieniło.
Miejmy nadzieję, że obrany kierunek będzie owocował dalszymi zmianami (nie mam na myśli tylko wyposażenia SK), tym bardziej, że u sterów stoją ludzie, którzy mieli bliski kontakt ze specyfiką pracy na SK.   

Offline asp2001

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: nadbryg. J Skulich - dobre czasy dla SK?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 22, 2008, 20:40:20 »
Nowy z-ca Komendanta Głównego nadbryg. J.Skulich w swojej karierze zawodowej bardzo blisko zetknął się z problematyką Stanowisk Kierowania. Początek jego kariery to, z tego co słyszałem, stanowisko szefa WSKR (bodajże w Katowicach).
Stanowiska Kierowania to jego pasja, był m.in. współtwórcą  "pierwszego" EWIDa.
Czy mamy prawo mieć nadzieję, że wreszcie, dzięki nowemu z-cy KG, rola SK w strukturze  PSP zostanie doceniona?  I oczywiście pozycja dyżurnych SK w "drabince zaszeregowania" stanowisk służbowych :)

Chyba żartujesz że w końcu nas ktoś zauważy wszyscy nas (dyżurnych) mają głęboko w d........ Oby nam tylko nie zabrali grup i zdegradowali nas do grupy starszego ratownika, przecież jak niektórzy twierdzą to my tylko siedzimy w cieplutkim miejscu i pijemy kawkę.

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: nadbryg. J Skulich - dobre czasy dla SK?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 23, 2008, 13:06:52 »
hmmm..... gdyby tak porównać PSP z np. jkimś urzędem to borąc pod uwagę zakres obowiązków byłoby to stanowisko kierownicze.

Sorki... ale Racja!!! ^_^
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2008, 19:33:55 wysłana przez Ajax »

Offline marus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Alkohol konserwuje wszystko, prócz tajemnic
Odp: nadbryg. J Skulich - dobre czasy dla SK?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 24, 2008, 15:37:37 »
Nie wiem czy to że nadbryg. Janusz Skulich został Zastępcą Komendanta Głównego zwiastuje dobre czasy dla SK. Jeżeli chodzi o działania operacyjne i przygotowanie dla nich podstaw prawnych i logistycznych, to powinien to być strzał w "10". W naszym województwie nie robił żadnych przeszkód w natychmiastowym powrocie Stanowisk Kierowania na system 24 godzinny. Powiedział nawet coś w tym stylu:
- "wolę aby była 4 osobowa obsada WSKR i 3 w tym czasie spało w pokoju obok, niż mieć tylko 2 i nikogo do pomocy"
Ale czy to zwiastuje dobre czasy dla SK? Czy wraz ze zmianą zadymionych Katowic na czystszą Warszawę i awansem zawodowym, nie zmieni się Jego wizja SK?
Czas pokaże !!!
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2008, 16:06:41 wysłana przez marus »
"Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi" - Jan Paweł II

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: nadbryg. J Skulich - dobre czasy dla SK?
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 25, 2008, 15:28:27 »

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: nadbryg. J Skulich - dobre czasy dla SK?
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 25, 2008, 16:02:49 »
wybiórczy cytat:
Cytuj
W dniu 24 stycznia 2008 roku w godzinach przedpołudniowych nadbrygadier Janusz Skulich spotkał się z załogą KCKRiOL. Przedstawił swój pogląd na kilka aspektów funkcjonowania PSP.
Odniósł się m.in. do:
....................
10. Czasu i systemu pełnienia służby w stanowiskach kierowania. Decyzja w tym zakresie zostanie podjęta w najbliższym czasie po przeprowadzeniu analizy w tym zakresie.

chyba co niektórych na naszym forum już niedługo ucieszą decyzje nowego KG :)

Jak ktoś ma kumpli na KCKiROL może by tak zadzwonił i podpytał jakie stanowisko reprezentował JS na spotkaniu....

Offline mgoleb

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: nadbryg. J Skulich - dobre czasy dla SK?
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 05, 2008, 09:35:54 »
Witam,
pismo z kw poszło dot. ujednolicenia systemu na SK w województwie,
w chwili obecnej kuj.pom. - my wskr pracujemy 24/48, 13 kp/km 24/48 lub 72 i 6 komend 12/24
w przewodnim z kg było zaznaczenie 24/48
jak będzie zobaczymy
 :mellow:
pozdrawiam

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: nadbryg. J Skulich - dobre czasy dla SK?
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 05, 2008, 13:06:50 »
dobre czasy ?? zobaczymy :wacko:
najpierw potrzeba podpisać parę pisemek w ministerstwie - oczywiście związane z grupami zaszeregowania !! :rolleyes: ^_^
Pozdr
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: nadbryg. J Skulich - dobre czasy dla SK?
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 05, 2008, 19:09:30 »
Hm...
Cytuj
w przewodnim z kg było zaznaczenie 24/48
Daj Wam... ale powrotu do 12/24/48 i 24/48 nikomu osobiście nie życzę!  :angry:
Myślę, że jednak zdrowy rozsądek i realia wezmą górę - nie tylko odn. systemu służby.  -_-
Oby!
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

wariant

  • Gość
Odp: nadbryg. J Skulich - dobre czasy dla SK?
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 05, 2008, 20:07:01 »
12/24/48 tego systemu nikomu nie życzę drugi rok według niego pracuje. Ten system to totalny koszmar. A czy będzie 24/48 czy 24/72 to mi wszystko jedno, byle nie te H... 12-Stki

Offline waldek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: nadbryg. J Skulich - dobre czasy dla SK?
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 05, 2008, 20:28:41 »
Wariant -  podaj tak po naszemu strażacku czemu tak go nie lubisz?   :wub:
POZDRAWIAM

Offline 28_sekund

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: nadbryg. J Skulich - dobre czasy dla SK?
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 05, 2008, 21:00:25 »
NO właśnie co jest takiego w tym systemie że tak go nie lubicie.
Ja pracuje na podziale i co poł roku mam średni po 200 - 250 nadgodzin których nikt mi nie odda i nie zapłaci.
A podobno w tym systemie nie ma nadgodzin.
Więc skoro nie ma nadgodzin to powinno być ok.

Offline waldek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: nadbryg. J Skulich - dobre czasy dla SK?
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 05, 2008, 21:07:24 »
Chyba tak nie bo nie. Wszystkie zmiany są be dla zasady. Pamiętam że nawet jeden w mojej JRG był przeciw 40 godzin tygodniowo bo to znamy a nowego nie
POZDRAWIAM

Offline slaw

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: nadbryg. J Skulich - dobre czasy dla SK?
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 05, 2008, 21:23:54 »
Wariant -  podaj tak po naszemu strażacku czemu tak go nie lubisz?   :wub:
Waldek1 poczytaj sobie wczesniejsze wypowiedzi na forum, to dowiesz się czemu tak nie lubimy 12-stek. Duzo tu było pisane na ten temat i nie sposób wymienić tego wszystkiego w jednym poscie. Na pewno nie życzę Ci abys kiedykolwiek doznał przyjemności pracowania w tym popieprzonym systemie. Kiedyś pracowałem 24/48 i naprawdę nie narzekałem. Na razie tak samo jak WARIANT pracuję  12/24/48 od lipca 2006r. Mam nadzieję że w niedługim czasie się to zmieni.

wariant

  • Gość
Odp: nadbryg. J Skulich - dobre czasy dla SK?
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 05, 2008, 21:26:34 »
To nie system pracy generuje nadgodziny tylko ilość osób.
Niezależnie w jakim systemie będziemy pracować to na PSK jest potrzebna  zawsze jedna osoba. Czyli jeżeli etat komendy przewiduje 5 osób na PSK to niezależnie od systemu pracy liczba nadgodzin będzie narastała taka sama.  To samo tyczy się podziału bojowego jeżeli regulamin Komendy nie będzie przewidywał większej ilości osób lub nie zostanie zmniejszony minimalny stan na zmianie to się liczba nadgodzin nie zmieni. Jedyną różnicą jest to że przy systemie trzy zmianowym jest potrzebne 3 dowódców zmiany a przy systemie cztero zmianowym będzie ich potrzebnych  4. I adekwatnie będzie i pozostałymi stanowiskami na zmianach.
PS systemu 12/24/12/48 nie lubię bo mam 40 km do pracy.  Cały czas pracuje się i innymi osobami. Na noc przychodzę do pracy bardziej zmęczony niż bym był od rana.

Offline pebble

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: nadbryg. J Skulich - dobre czasy dla SK?
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 07, 2008, 09:34:02 »
NO właśnie co jest takiego w tym systemie że tak go nie lubicie.
Ja pracuje na podziale i co poł roku mam średni po 200 - 250 nadgodzin których nikt mi nie odda i nie zapłaci.
A podobno w tym systemie nie ma nadgodzin.
Więc skoro nie ma nadgodzin to powinno być ok.


28_sekund - nie obraź się kolego, ale Ty pracujesz na podziale. Pytałeś kiedyś kumpli z PSK/MSK, czy czasem kiedy Ty leżałeś przed TV, oni nie mieli roboty ? A może byłeś kiedyś na PSK i widziałeś ile jest telefonów ? (zwłaszcza jeśli ktoś ma 112)
12-tki - tak, jak napisał slaw - wiele było już napisane, wg mnie dużo bardziej męczące, grafik to rozpizdziaj, nigdy nie wiesz jak będziesz pracował w przyszłym miesiącu, a nie daj Boże jak ktoś chorobowe położy...
Oby wróciło stare. Oby !!!

Offline trb

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: nadbryg. J Skulich - dobre czasy dla SK?
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 07, 2008, 11:07:37 »
28_sekund. zapraszam na moje miejsce na SK na miesiąc.... będziesz miał odpowiedź dlaczego nie lubimy 12-stek. a co do nadgodzin to każdy ma tak samo... zresztą ja na SK w systemie 12/24/48 też mam za 2007 podobno jakieś 60 nadgodzin wygenerowanych. sam nie wiem skąd zresztą, ale są ^_^

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: nadbryg. J Skulich - dobre czasy dla SK?
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 07, 2008, 20:19:50 »
Chyba czas na emke bo jak czytam co pisze 28_sekund to nerw mnie bierze, dlaczego nie potraficie lub nie chcecie uwierzyć ludziom którzy tam pracują na te 12??
Może tak  dla zasady jak to ktoś ujął ??

Polecam niedowiarkom przejście na 12 tak na jeden okres rozliczeniowy tzn 6 miesięcy.

A dyżurnych proszę o niepodejmowanie dyskusji w sprawie  „ dlaczego wam się nie podoba”
To walenie grochem o ścianę podział tego nie rozumie, przecież to oni są pępkiem świata.

Offline asp2001

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: nadbryg. J Skulich - dobre czasy dla SK?
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 08, 2008, 19:42:02 »
NO właśnie co jest takiego w tym systemie że tak go nie lubicie.
Ja pracuje na podziale i co poł roku mam średni po 200 - 250 nadgodzin których nikt mi nie odda i nie zapłaci.
A podobno w tym systemie nie ma nadgodzin.
Więc skoro nie ma nadgodzin to powinno być ok.

To przejdź gościu na te pierdolone 12-tki na PSk a nie pieprz głupot że strasznie się napracowałeś bo masz 200 nadgodzin. POmyśl troche to że masz nadgodziny to nie wina systemu pracy !!!!!!!!!!!

Offline 28_sekund

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: nadbryg. J Skulich - dobre czasy dla SK?
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 08, 2008, 21:02:07 »
No Panowie widzę że strasznie nerwowo się zrobiło.
Z waszych wypowiedzi widzę, że już nie tylko jest podział i biuro ale próbujecie lansować nowy na podział i stanowisko.
Zupełnie  niepotrzebnie ponieważ pracujemy bardzo podobnie. my śpimy ale wy taż przecież całej nocy nie macie zawalonej.
Nie licytujmy się czy my pracujemy więcej czy może jednak wy.
Każdy ma swoją robotę do zrobienia i trzeba to szanować a nie udowadniać że jest się pępkiem świata.
Jak tylko wprowadzono 12 to na zmianie się zaczęliśmy zastanawiać z chłopakami jakie są tego minusy.
Jak byśmy do tego nie podchodzili to wyszły nam tylko dwa.
pierwszy - to bałagan z dodatkowymi robotami, co podnoszone jako element przeciw 12 jest kompromitacją i merytorycznie nie ma zadnego uzasadnienia.
drugi to czeste dojazdy. Ale tu taż mozna polemizować ponieważ jak komuś nie pasuje to ze zbyt czesto dojezdza do pracy to moze poszukac pracy blizej miejsca zamieszkania. W komendach pracują lidzie którzy codziennie dojezdzają i jakoś nie słychać biadolenia z ich strony.
A i prosze nie piszcie że nie możecie się przyzwyczajać do róznych zmian na podziale.
Bo pomyśle że mam do czynienia z prowokacją i rozmawiam z biurem.

Offline slaw

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: nadbryg. J Skulich - dobre czasy dla SK?
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 08, 2008, 21:47:09 »
No Panowie widzę że strasznie nerwowo się zrobiło.
Z waszych wypowiedzi widzę, że już nie tylko jest podział i biuro ale próbujecie lansować nowy na podział i stanowisko.
Zupełnie  niepotrzebnie ponieważ pracujemy bardzo podobnie. my śpimy ale wy taż przecież całej nocy nie macie zawalonej.
Nie licytujmy się czy my pracujemy więcej czy może jednak wy.
Każdy ma swoją robotę do zrobienia i trzeba to szanować a nie udowadniać że jest się pępkiem świata.
Jak tylko wprowadzono 12 to na zmianie się zaczęliśmy zastanawiać z chłopakami jakie są tego minusy.
Jak byśmy do tego nie podchodzili to wyszły nam tylko dwa.
pierwszy - to bałagan z dodatkowymi robotami, co podnoszone jako element przeciw 12 jest kompromitacją i merytorycznie nie ma zadnego uzasadnienia.
drugi to czeste dojazdy. Ale tu taż mozna polemizować ponieważ jak komuś nie pasuje to ze zbyt czesto dojezdza do pracy to moze poszukac pracy blizej miejsca zamieszkania. W komendach pracują lidzie którzy codziennie dojezdzają i jakoś nie słychać biadolenia z ich strony.
A i prosze nie piszcie że nie możecie się przyzwyczajać do róznych zmian na podziale.
Bo pomyśle że mam do czynienia z prowokacją i rozmawiam z biurem.

Poczytaj sobie wczesniejsze posty, poczytaj, a bedziesz wiedział o co chodzi. Ja pracuję na 12-ski i mam 150 nadgodzin i nie mam ich jak odebrać, do tego jeszcze zaległy urlop z 2006, nie mówiąc o 2007.
Jesli chodzi o dojazdy to dla mnie nie problem bo mieszkam na miejscu, ale system 12 godzinny jest najgorszym z możliwych i nie zyczę Ci abys musiał w nim pracować

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: nadbryg. J Skulich - dobre czasy dla SK?
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 08, 2008, 21:47:44 »
Ufff!
Cytuj
Panowie widzę że strasznie nerwowo się zrobiło.
28_sekund ponieważ sam takim tokiem myślenia i pisania jw. wprowadzasz tą niepotrzebną nerwową atmosferę!  :angry:
Masz oczywiście prawo, ale nie uogólniaj, bo szczerze mówiąc mnie też szlag trafia jak zabierają głos nt. SK ,ludzie którzy widzą je przez szybkę i w życiu dobrowolnie nie przyszli by <Tu> pracować. Wiedzą jednak zwykle odnośnie tej służby bardzo wiele  ^_^  Ostatnio m.in. w jakim systemie będzie dla Nas najlepiej ją pełnić /nie mówię tylko o Tobie/.
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline Z.Z...o

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: nadbryg. J Skulich - dobre czasy dla SK?
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 08, 2008, 21:50:50 »
Witam
28_sekund!!! nie pracujesz na 12 to się nie wypowiadaj i nie uświadamiaj mi co jest dla mnie lepsze. Dotyczy ten wątek Ciebie ?? Jak masz pisać pierdoły to pisz sobie ale do jakichś czasopism kobiecych!!  :wacko:
A jak nie to przejdź sobie na 12 i się odzywaj!!!
Pozdro!!

Offline kamo001

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Dyżurny Operacyjny- EMERYT
Odp: nadbryg. J Skulich - dobre czasy dla SK?
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 08, 2008, 21:58:32 »
Panowie nie ma się denerwować!!!
Czy są jakieś głosy o zmianie systemu na SK???
Coś konkretnego???
Coś długo to trwa,a po spotkaniu w KCKR  napisano że decyzja będzie podjęta w najbliższym czasie.
Pozdrawiam
P.S.Kto nie pracowqał w tym systemie(a poprzednio pracował 24/48) to nie zrozumie .......