Autor Wątek: Co Sądzicie O Nagrywaniu Rozmów Telefonicznych?  (Przeczytany 3237 razy)

Offline tom500

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Co Sądzicie O Nagrywaniu Rozmów Telefonicznych?
« dnia: Październik 04, 2004, 21:18:32 »

PS. Nawet na infoliniach Banku jest ostrzeżenie: "rozmowa dla celów bezieczeństwa jest nagrywana, jeżeli nie wyrażasz na to zgody - rozłącz się".
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2004, 07:37:44 wysłana przez tom500 »

Offline aniolstroz

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
    • http://
Co Sądzicie O Nagrywaniu Rozmów Telefonicznych?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 05, 2004, 00:08:17 »
U nas nagrywane są tylko rozmowy prowadzone przez radiostacje i rozmowy prowadzone przez telefon alarmowy 998.

Offline pielgrzym

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
    • http://
Co Sądzicie O Nagrywaniu Rozmów Telefonicznych?
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 05, 2004, 08:14:42 »
U mnie podobnie jak u anioła do rejestratora podłączone są linie alarmowe i radiostacja, a właściwie końcówki lini na centrali, i często dla własnego zabezpieczenia d.... na taką końcówkę przełączam rozmowy przychodzące na numer nierejestrowany a powiązane z prowadzonymi działaniami. W ten sposób mam zabezpieczone tyły.  :ph34r:  
Pomyśl zanim coś powiesz, jeśli nie masz czasu zamilknij.

Boże chroń mnie od "mundrych" którzy są wszystkowiedzący i uważają, że nikt i nic już ich niczego nie nauczy.

Offline p strażak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Co Sądzicie O Nagrywaniu Rozmów Telefonicznych?
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 05, 2004, 10:46:28 »
Mam prośbe napiszcie mi rozporządzenie odnośnie nagrywania ,bo gdzieś mi uleciało , ważne!!!!!!!!

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Co Sądzicie O Nagrywaniu Rozmów Telefonicznych?
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 05, 2004, 12:00:59 »
u mnie podłaczone sa nawet numery wewnętrzne- i służy to przedewszystkim komendantowi który co tydzień odsłuchuje sobie i wie co, gdzie , kiedy się dzieje
chamstwo no ale cóż władza może wszystko

Offline tom500

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Co Sądzicie O Nagrywaniu Rozmów Telefonicznych?
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 05, 2004, 13:29:29 »
Nagrywanie rozmów to dokladnie przestępstwo:

Art. 267. § 1. Kto bez uprawnienia uzyskuje informację dla niego nie przeznaczoną, otwierając zamknięte pismo, podłączając się do przewodu służącego do przekazywania informacji lub przełamując elektroniczne, magnetyczne albo inne szczególne jej zabezpieczenie,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto w celu uzyskania informacji, do której nie jest uprawniony, zakłada lub posługuje się urządzeniem podsłuchowym, wizualnym albo innym urządzeniem specjalnym.
§ 3. Tej samej karze podlega, kto informację uzyskaną w sposób określony w § 1 lub 2 ujawnia innej osobie.
§ 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1-3 następuje na wniosek pokrzywdzonego.
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2004, 21:41:29 wysłana przez tom500 »

Offline tom500

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Co Sądzicie O Nagrywaniu Rozmów Telefonicznych?
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 05, 2004, 13:37:46 »
Każdy kij ma dwa końce
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2004, 21:43:51 wysłana przez tom500 »

Offline p strażak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Co Sądzicie O Nagrywaniu Rozmów Telefonicznych?
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 05, 2004, 14:29:35 »
tom500 dzięki  Ci za doinformowanie.!!!!!!!!!!!

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Co Sądzicie O Nagrywaniu Rozmów Telefonicznych?
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 05, 2004, 15:23:14 »
Podobnie chyba jak w większości komend nagrywamy rozmowy z numeru alarmowego /działa również identyfikacja nr./ oraz korespondencję radiową. Do godz. pracy biura wszystkie połączenia zewnetrzne na nr. miejskie przełączane są na sekretariat /były z tym opory/. Ogólnie rozwiązanie to sprawdza się na codzień dobrze.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline tom500

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Co Sądzicie O Nagrywaniu Rozmów Telefonicznych?
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 05, 2004, 19:00:15 »
Jak sami widzicie nagrywanie rozmów przeważnie prowadzone jest na nr 998 i radiostacjach, co ma po części swoje uzasadnienie w ewentualnych, poźniejszych celach dowodowych. OK.

Kwestia do rozważenia - by wilk był syty i owca cała:

Czy rejestrowane połączenie powinno mieć krótką (5 - 10 sek.) zapowiedź o tym, że jest nagrywane?
Druga strona medalu: kto będzie zwracał uwagę na takie pierd....., gdy ktoś w wypadku umiera pod kołami lub wyskakuje przez okno w czasie pożaru? Jak znaleźć złoty środek?
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2004, 21:45:22 wysłana przez tom500 »

Offline huncio

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 293
Co Sądzicie O Nagrywaniu Rozmów Telefonicznych?
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 06, 2004, 17:39:50 »
W komedzie, w ktorej pracuje jeszcze nie ma rejestratora. Niestety wymogi tworzenia CPR-u okreslaja ze rejestrator musi byc. Z tego co pamietam ma byc nagrywany 998 i korespondencja z radiostacji. Zastanawiam sie tylko czy linie miejskie z wyjsciem na PSK nie powinny byc nagrywane, bo Policja i Pogotowie zglaszaja nam wypadki po lini MSW lub po TPSA (wnioskuje ze powinno to byc nagrane).
 

Offline TomekP

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
    • http://
Co Sądzicie O Nagrywaniu Rozmów Telefonicznych?
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 07, 2004, 09:01:17 »
Cześć!
U mnie jest na PSK rejestrator. Nagrywa wszystki radiostacje + linie alarmowe i jedną miejską.
Z tymi arytkułami z KK to bym nie przesadzał. Przeciez rejestratory mają zabezpieczać PSP przed sytuacjami, w których zarzuca sie np niewytłumaczalnie długi czas od przyjecia zgłoszenia do wyjazdu pojzadów, albo co nie daj Panie zignorowanie zgłoszenia, czy też jakieś nieodpowqiedzialne decyzje podczas prowadzenia akcji.
Tylko ze starych nawyków naszej wierchuszki wynika fakt wykorzystywania tegoż urządzenia do np. ........'uciskania ludu", który również przesiąkniety nawykami z epoki nie folguje sobie i np dzwoni na potęgę, gdzie popadnie. Ale to już sprawa każdego z nas ( jak moralnie wygląda) hahaha :lol:  :lol:  :lol: .
Do bartka6 musicie koniecznie opracować kody do porozumiewania się. Może być śmiesznie.
Do tom500 sorry ale jesteś niekonsekwentny.
Nagrywanie rozmów jest przestępstwem w przypadku gdy robi się to bez uprawnienia, co jasno wynika z cytowanego przez Ciebie art.KK. Urządzenia rejestrującego nie nazwałbym też podsłuchowych, ale to już inna sprawa.
Odpowiedz mi tylko na jedno pytanie. Rejestrowania jakiego typu wypowiedzi boisz się, czy obawiasz? Jeżeli obgadujesz swoich przełożonych przez służbowy telefon, to jesteś niemądry. Handlu prochami też chyba nie uskuteczniasz, to czego można sie obawiać.........? INFOLINIA. no to jest problem, a i jeszcze odmienna orientacja seksualna, bo w tak demokratycznym państwie jak nasze nie jest to mile widziane.
Ponieważ jednak nie mam podstaw do takiego osądu, a nawet gdyby, to nie moja sprawa, więc ponawiam pytania o so ta cała dyskusja?
W czym tkwi problem rejestratorów, a raczej z rejestratorami?
Dla mnie nie ma problemu. Jeśli juz rozmawiam bo ktoś do mnie zadzwonił, to patrzę w "mrugające oczko rejestratora" i najwyżej szybciej skończę. :)  

Offline tom500

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Co Sądzicie O Nagrywaniu Rozmów Telefonicznych?
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 07, 2004, 21:08:19 »
:lol:  
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2004, 21:38:35 wysłana przez tom500 »

Offline tom500

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Co Sądzicie O Nagrywaniu Rozmów Telefonicznych?
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 07, 2004, 21:36:09 »
:lol:
Cytuj
Jeśli juz rozmawiam bo ktoś do mnie zadzwonił, to patrzę w "mrugające oczko rejestratora" i najwyżej szybciej skończę. :)
Teraz wróć do swojego posta i go uważnie przeczytaj. Wybiorę kilka Twoich słówek:
- jesteś niekonsekwentny.
- jakiego typu wypowiedzi boisz się, czy obawiasz?
- obgadujesz swoich przełożonych przez służbowy telefon
- Handlu prochami też chyba nie uskuteczniasz
- odmienna orientacja seksualna.

To po co się rozłączasz, gdy widzisz, że rejestrator nagrywa?

W zasadzie nie powinienem odpowiadać na Twoj post, bo nie ma sensu odnosić się do głupoty.
Ponieważ nie jesteś w stanie pojąć po co jest ta dyskusja to wyjaśnię ci, że służy ona przedstawieniu różnych poglądów i aspektów dotyczących rejestrowania. Czy rejestratory pomagają nam, czy też nie.

Poza tym jak nie jestes zainteresowany - nie musisz zabierać w tym temacie głosu.  
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2004, 21:39:33 wysłana przez tom500 »