Autor Wątek: Kontrola na MSK - CPR  (Przeczytany 3495 razy)

Offline Lothar

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Kontrola na MSK - CPR
« dnia: Styczeń 18, 2008, 09:46:24 »
Witam jestem nowym użytkownikiem forum, mam problem i chciałbym uzyskac od was informacje.Jak to jest z kontrolami w MSK/CPR.
Chodzi mi o to jakiego zakresu mej wiedzy może dotyczyc kontrola. Podobno są przepisy określające ten zakres. Dotychczas mimo usilnych prób do nich nie dotarłem. Słyszałem zaś od kilku dyspozytorów o tym że podczas kontroli na moim stanowisku osoba kontrolująca może tylko sprawdzać moją wiedzę ze znajomości dokumentacji będącej na wyposzażeniu MSK/CPR. Czyli po ludzku: nie może mi zadac pytania ile łużek jest w takim a takim szpitalu, ile miejsc jest w takiej hali i ile na terenie miasta jest budynków wysokich. Ja muszę wiedzieć gdzie mam w dokumentacji takie informacje jak z nich korzystać  a nie z pamięci. Najlepiej by było gdybym posiadał wyciągi z przepisów i ustaw i mając je pod ręką wytrącał bym takim panom ich argumenciki z łap.Z góry dziekuje za pomoc.

Sorki tylko CPR, użyłem tego sformułowania tylko jako uogólnienia, MSK to już nazewnictwo nieaktualne.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2008, 13:59:53 wysłana przez Ajax »

Offline jaroslawus

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Kontrola na MSK - CPR
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 18, 2008, 17:21:37 »
po pierwsze:
Cytuj
"Czyli po ludzku: nie może mi zadac pytania ile łużek"
jak piszesz możesz skorzystać z funkcji "Sprawdź ortografię"   - baaardzo proponuję  a to dlatego, że ponoć do straży pożarnej przyjmują już tylko ludzi baaardzo  "wykształconych"  ^_^ ^_^

po drugie:
Cytuj
"MSK to już nazewnictwo nieaktualne"
coś przegapiłem, zaspałem, ostatnio nawet dużo nie piłem może więc dlatego .... :rolleyes:

po trzecie:
Zakres tematyczny inspekcji Stanowisk Kierowania PSP zawarty winien być w Rozkazie właściwego terytorialnie Komendanta Wojewódzkiego w sprawie inspekcji gotowości bojowej. Tak przynajmniej jest w województwie pomorskim.

po czwarte:
Cytuj
"Najlepiej by było gdybym posiadał wyciągi z przepisów i ustaw i mając je pod ręką"
a któż Ci broni, no któż?!?!
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2008, 17:26:32 wysłana przez bulon »

Offline mgoleb

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Kontrola na MSK - CPR
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 18, 2008, 17:55:19 »
Jeśli chodzi o kontrolę z KW to tak, ale z KG jeśli przyjedzie kontrola to są specyficzne wymagania, gdyż były one przekazywane na odprawie w KG w formie prezentacji,
dot. zarówno stanowisk kierowania jak i podziału bojowego, między innymi 60 sekund od odłożenia słuchawki dyspozytora o przyjęciu zgłoszenia o alarmie inspekcyjnym ma podział do ruszenia z miejsca garażowania. Posiadam takową prezentację, jak coś to służę i mogę na maila wysłać, bo podejrzewam, że nie wszędzie poszło to niżej, ja przekazałem komendom powiatowym/miejskim na szkoleniu dyspozytorów w miesiącu grudniu.

pozdrawiam
mgoleb

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Kontrola na MSK - CPR
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 18, 2008, 23:09:24 »
Ech...
Cytuj
Jeśli chodzi o kontrolę z KW to tak, ale z KG jeśli przyjedzie kontrola to są specyficzne wymagania, gdyż były one przekazywane na odprawie w KG w formie prezentacji,
Nie chcę się wiele rozwodzić nt. tych ps. kontroli  :angry: Mam od lat odnośnie swoje zdanie /już sporo ich "zaliczyłem"/  -_-  Sam fakt ich przeprowadzania jest... o formie itp. nie wspomnę. Nie wiele się w tym względzie zmienia, mimo zmian na tzw. górze!
Choć nie - przecież powstają kolejne, procedury, prezentacje, wytyczne, itd. Wciąż mam cichą nadzieję, że może kiedyś?
Niektórzy zachowują się jak duże dzieci, bo jak to nazwać? Kto czytał te wymagania i miał z nimi do czynienia wie o co chodzi  :wacko:
Uśmieszki, pełnia władzy nad poddanym, brak dyskusji i pewna arogancja. Cóż, by Ci ludzie robili w PSP, gdyby zabrano im nagle te zabawki. No, ale póki co jak widać się nie zanosi. ^_^ Mogą /w odróżnieniu/ na pewno spać na co dzień spokojnie.
Poziom wiedzy i doświadczenie zawodowe wielu tych Pań i Panów pozostawia często sporo do życzenia. Klapki na oczach i pkt. w głowie /czyt.kartce/
Tak to bywa, że nie każdy może od razu trafić do KW lub KG i w ciągu roku,dwóch np. awansować na Naczelnika wydz. Trzeba się wykazać!  :wub:
Każda kontrola w pierwotnym już założeniu ma znaleźć błędy i niedociągnięcia, bo inaczej... Po co kontrole i kontrolujący skoro jest dobrze? Czym więcej różnych pkt. tym łatwiej prawda?
Nie mam ogólnie nic przeciw, ale wiele do sposobów i ludzi którzy się tym "zawodowo" zajmują  :mellow:
No... ale to tylko moje /w skrócie/ skromne zdanie.
Pozdr.

Ps.Czy ktoś kontroluje również CPR od strony medycznej i CZK od strony OC. Może sprawdza czas wyjazdu karetki z obsadą lub np. zebrania się zespołu problemowego. Testuje ich wiedzę zawodową, spr. pieczątki na dokumentach, aktualizacje procedur, stan psychofizyczny, coś jeszcze... ^_^
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2008, 23:12:18 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline Dys998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Kontrola na MSK - CPR
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 22, 2008, 20:23:16 »
Jeśli chodzi o zakres kontroli z KG określają to Wytyczne Komendanta Głównego PSP z Listopada 2007 „W  sprawie  sposobu przeprowadzania inspekcji gotowości operacyjnej których siły tworzą Centralny Odwód Operacyjny”. Chętnie obejrzał bym prezentacje jaką posiada  „mgoleb”  Pozdrawiam