Autor Wątek: Chorobowe 80%?  (Przeczytany 302915 razy)

Offline Pudzianow

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Chorobowe 80%?
« Odpowiedź #300 dnia: Październik 21, 2013, 21:00:06 »
Witam. Po przeczytaniu kolejnego już komunikatu "walki" o 100% L4 ( http://www.zzsflorian.pl/files/file/zalaczniki/komunikaty/2013/2013_10_10/Komunikat_ZZZSM_z_10.10.13.pdf ) śmiać mi się chce  :rofl:  Jest ponoć " potrzeba wprowadzenia regulacji pozwalających ŚCIŚLEJSZĄ KONTROLE W OBSZARZE ZWOLNIEŃ LEKARSKICH" domyślam się , że chcą "udupić - kontrolować strażaków". A co niby STRAŻAK wypisuje sobie sam L4 ????????  Przecież to lekarz ma do tego uprawnienia.Jako strażak nie mam nic do powiedzenia. Nie ma tak ze ja chce L4 i dostanę, a jeśłi tak myślą to strzelają w kolano lekarzom (winny jest tylko i wyłącznie skorumpowani lekarze wypisujący L4 za kase) Jeśli mają coś do prawdziwości L4 to niech się wezmą za dupy lekarzom, którzy biorą w łapy i wypisują L4 !!!!!!!!!!!! i problem rozwiązany.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.

Offline GK_Jano

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Chorobowe 80%?
« Odpowiedź #302 dnia: Październik 22, 2013, 09:35:37 »
ŚCIŚLEJSZĄ KONTROLE W OBSZARZE ZWOLNIEŃ LEKARSKICH" domyślam się , że chcą "udupić - kontrolować strażaków". A co niby STRAŻAK wypisuje sobie sam L4 ???????? 

Chodzi chyba moim zdaniem w komunikacie o kontrolę przestrzegania zaleceń lekarskich.
Jak ma leżeć, to ma leżeć - i tu lekarz już nic na to nie poradzi, jak ktoś na zwolnieniu z "1" chodzi dorabiać.
Na chwilę obecną orzecznicy ZUS nie mają prawa nas kontrolować, również przełożeni nie mają takich uprawnień.
Czy więc lepiej ustąpić w kwestii kontroli !!!??? Wg mnie dwóch srok za ogon to my nie złapiemy  :-\.
Jako kraj co roku się zadłużamy, to w przyszłości oprócz 80% L4 to i po uposażeniach nas kiedyś pojadą, tak jak w Grecji,
tylko Nas bardziej zaboli - taka jest prawda.

Offline boloyung

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Chorobowe 80%?
« Odpowiedź #303 dnia: Październik 22, 2013, 16:01:59 »
ŚCIŚLEJSZĄ KONTROLE W OBSZARZE ZWOLNIEŃ LEKARSKICH" domyślam się , że chcą "udupić - kontrolować strażaków". A co niby STRAŻAK wypisuje sobie sam L4 ???????? 

Chodzi chyba moim zdaniem w komunikacie o kontrolę przestrzegania zaleceń lekarskich.
Jak ma leżeć, to ma leżeć - i tu lekarz już nic na to nie poradzi, jak ktoś na zwolnieniu z "1" chodzi dorabiać.
Na chwilę obecną orzecznicy ZUS nie mają prawa nas kontrolować, również przełożeni nie mają takich uprawnień.
Czy więc lepiej ustąpić w kwestii kontroli !!!??? Wg mnie dwóch srok za ogon to my nie złapiemy  :-\.
Jako kraj co roku się zadłużamy, to w przyszłości oprócz 80% L4 to i po uposażeniach nas kiedyś pojadą, tak jak w Grecji,
tylko Nas bardziej zaboli - taka jest prawda.
Może więc lepiej niech zaczną nasi włodarze od swoich przywilejów, czyż przykład nie powinien iść od góry??? Może od siebie troszkę odjąć, itd itd. Wiem to  tylko mrzonki ale niestety Grecją już nas straszono - nie działa.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.

Offline boloyung

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Chorobowe 80%?
« Odpowiedź #305 dnia: Październik 27, 2013, 20:42:29 »
Śmiech na sali. Przecież od 6lat ten sam styl, ten sam sarkazm i dyrdymały. Przyjrzymy się, zobaczymy , może to budzić pewne sprzeczności..............sru tu tu tu. Kto się ma przyglądać ??? Ci sami którzy wyszli z projektami ustaw ?? Ludzie przecież to jawne granie w kulki z mundurowymi. Rzygać się chce jak się czyta takie pierdo.y.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie.

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Chorobowe 80%?
« Odpowiedź #306 dnia: Październik 29, 2013, 19:21:33 »
Dobrze , że do wyborów pozostał rok .. Podziękujemy rządzącym na pewno  za to co wyprawiają teraz.. Na cały świecie dba się o służby a w Polsce się je gnębi i dyskredytuje w oczach społeczeństwa.
To mi przypomina epokę która odeszła w 1989 roku .. ale ludzie u władzy i ich mentalność się nie zmieniła przez te dzieścia lat.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline joker26

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 410
Odp: Chorobowe 80%?
« Odpowiedź #307 dnia: Październik 29, 2013, 21:25:11 »
Nic to nie da. PO znowu będzie górą. Ludzie boją się Kaczyńskiego i PISu
Ciemny naród kupi wszelkie "Pełowe" obietnice.
Wystarczy popatrzeć na warszawę (celowo napisałem). Wielkie okrzyki o dymisję - hmm a tu figa z makiem :).
Przepraszam za offtopa.

Offline szakal

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Chorobowe 80%?
« Odpowiedź #308 dnia: Październik 30, 2013, 12:04:45 »
Dobrze , że do wyborów pozostał rok ..

Jak już to dwa lata, za rok są wybory samorządowe i do EU.

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Chorobowe 80%?
« Odpowiedź #309 dnia: Październik 30, 2013, 20:15:13 »
Dobrze , że do wyborów pozostał rok ..

Jak już to dwa lata, za rok są wybory samorządowe i do EU.
celowo napisałem rok bo mam nadzieję , że po porządnym laniu przy erowyborach w maju i jesiennych samorządowych jakie dostaną rządzący, mam nadzieje , że coś drgnie i się zmieni.
Zresztą jakby nie patrzeć to jedynym ugrupowaniem jakie dbało o mundurowych było PiS , i w niewielkim stopniu SLD.. Ja nie widzę innego wyboru ... chyba że pojawi się ktoś inny nowy i zaproponuje realne rzeczy , a nie gruszki  na wierzbie.
A wracając do tematu topica , to mam cały czas nadzieję , że rząd opamięta się i nie wprowadzi przed wyborami niekorzystnych dla nas zmian .
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.

Offline boloyung

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Chorobowe 80%?
« Odpowiedź #311 dnia: Listopad 22, 2013, 13:00:20 »
No to jak zwykle, poinformują ZZ o podjętych decyzjach i po sprawie. Ordynarne, nadęte bufony robią tak od 6 lat, więc nic nowego
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie.


Offline boloyung

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Chorobowe 80%?
« Odpowiedź #313 dnia: Listopad 29, 2013, 18:23:42 »
No to teraz będzie odbijanie piłeczki że ZZ nie mają dobrej woli do rozmów,ble ble ble i donaldinio wyjdzie i blebnie że mundurowi to ......ale kasa pusta wydatki duże i takie tam pierdoły. Nic nie będzie z tego dopóki nie będzie porządnego NIE darmozjadom a nie tylko proszenie o to co się nam należy.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 06, 2013, 21:34:12 wysłana przez grzela »

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.

Offline boloyung

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Chorobowe 80%?
« Odpowiedź #316 dnia: Grudzień 13, 2013, 13:02:42 »
Wszystko jasne, zrobili to co zamierzali. Super że ZZ wyszły z takim pismem i prośbą o spotkanie, tylko pytam dlaczego po fakcie gdzie wszystko już zostało przyklaśnięte??Pewnie zaraz odezwą się głosy zrób coś sam a nie tylko krytykuj . OK tylko wtedy ZZ chyba będą niepotrzebne??Nie macie wrażenia że te wszystkie próby pokazania że coś się robi są tylko na pokaz???
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Chorobowe 80%?
« Odpowiedź #317 dnia: Grudzień 14, 2013, 07:56:46 »
... pytam dlaczego po fakcie gdzie wszystko już zostało przyklaśnięte?...
Co już jest przyklapnięte - było czytanie w komisjach, teoretycznie jeszcze wszystko może się wydarzyć. I teraz jest pora na działanie wszystkich, kierowane przez związki. A Ty zamiast wspomnieć o planowanej pikiecie i swoim w niej udziale tylko krytykujesz. Typowe zachowanie. Krytykować i narzekać nic samemu nie robiąc.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline boloyung

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Chorobowe 80%?
« Odpowiedź #318 dnia: Grudzień 15, 2013, 11:08:18 »
Na pierwszy rzut oka widać że takim samym stosunkiem głosów przejdzie w parlamencie. Rozmowy nic nie dały, na żadne argumenty nie odpowiadano merytorycznie. Co jeszcze potrzeba byś zauważył że schemat działań rządzących jest cały czas ten sam, pisma są ignorowane lub po prostu przemilczane.....Ta rozmowa na forum ma takie same skutki jak rozmowy w komisjach, czy sejmie. Może zatem niech nikt nie marnuje państwowej kasy i debatuje na forach - będzie znacznie taniej. Na ilu pikietach już byłeś? Jaki był ich efekt? Może czas pomyśleć o formie protestu rodem np z Anglii lub Hiszpanii. Oni swego czasu wywalczyli to co chcieli.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Chorobowe 80%?
« Odpowiedź #319 dnia: Grudzień 16, 2013, 08:10:28 »
... Na ilu pikietach już byłeś? Jaki był ich efekt? Może czas pomyśleć o formie protestu rodem np z Anglii lub Hiszpanii. Oni swego czasu wywalczyli to co chcieli.
Byłem na większości pikiet, niektóre nawet z racji pełnionej funkcji związkowej organizowałem. Z efektami było różnie, z reguły coś się utargowało.
Zanim zaczniesz porównywać protesty strażaków angielskich z naszymi porównaj uwarunkowania prawne - zamiast organizować strajk można od razu zrezygnować ze służby.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline boloyung

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Chorobowe 80%?
« Odpowiedź #320 dnia: Grudzień 16, 2013, 14:01:57 »
Uwarunkowania prawne nic nie mówią o tworzeniu bzdurnych statystyk, którymi chełpi się KG w mediach, kilkukrotnym poprawianiu meldunku, nie wykonywania innych zajęć niż szkolenia i ćwiczenia, - to trzy  z kilkunastu jak nie kilkudziesięciu możliwości oddziaływania niż siedzenia na wysłuchaniach publicznych nic nie wnoszących. Sam przyznałeś że efekty były różne. Wywalczone było tylko to co miało być dane przez rządzących. Oni od samego początku zakładali że dadzą tylko tyle i to jeśli będziemy się ,,stawiać". Mamy chronić wszystkich bez wyjątku ale nie lizać im du.y. Jeżeli brałeś udział we wszystkich pikietach to powinieneś pamiętać to zdanie. Trzeba tylko chcieć a nie wiecznie mówić że się nie da. Pisałem że należy zrobić coś na wzór kolegów z Anglii i Hiszpanii - pewnie że u nas rządzący się zabezpieczyli i nie możemy strajkować. Kto mówi o strajku.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie.

Bombar

  • Gość
Odp: Chorobowe 80%?
« Odpowiedź #321 dnia: Grudzień 16, 2013, 18:03:36 »
Przez wiele lat było 80% i było nieźle część funkcjonariuszy było na zwolnieniach - dawało sie radę. Idea 100% była sensowna ale widać była. Kilka lat temu wstecz w naszej służbie wprowadzono 40 godz. tygodniowo pracy i wiele (nie wszyscy !!!) naszych kolegów zaczeło kombinować niestety. Nawet 7 razy w miesiącu to za dużo dla niektórych i zaczęło się - służba stała się trochę przeszkodą dla innych celów. Np w policji 6000 ludzi dziennie na zwolnieniach. Efekt- ktos sie w końcu przyjrzał. Także trochę bicia we własne piersi.   Uważam że 80 % jest w jakiś sposób sprawiedliwe. Strona słuzbowa oraz ZZ powinny w zamian zachować inne ważniejsze przywileje. Oczywiście władza ukrócając pewne przywileje sama powinna dawać przykład to fakt. Nie nazywajcie tylko że sram we własne gniazdo po prostu taka jest prawda.

Offline boloyung

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Chorobowe 80%?
« Odpowiedź #322 dnia: Grudzień 17, 2013, 16:36:34 »
Wszystko się zgadza, tylko dlaczego za jakiś odsetek durnych cwaniaków i kombinatorów wszyscy mają stracić?? Dlaczego coś co nie tak dawno wywalczono i nam dano -teraz się zabiera???Zauważ kolego że powoli odcina się ,,kupony " z przywilejami - powoli powoli dopina się budżet naszym kosztem. Oczywiście jesteśmy jednymi z wielu którym się likwiduje coś co się nam należy, chociażby z racji specyfiki służby powinno się to jednak utrzymać. Ktoś siedząc za biurkiem szybciej zachoruje niż ten który ratuje na ziemi, w wodzie, na wysokości, pod ziemią, w mrozie i przy lejącym deszczu????To jeżeli nie ma się zapewnionych identycznych warunków pracy i nawet służby to dlaczego przy chorobowym ma się wszystkich jednakowo traktować??? Za chwilę powróci pomysł wrzucenia ekwiwalentu mundurowego i 13 w pensję. I tak do usra.ej śmierci. Może lepiej przyjrzeć się zwolnieniom niż,,karać" wszystkich jednakowo. A w piersi bić się muszą ci co kradną i malwersują, oszukują i gwałcą, defraudują robią przekręty pod przykrywką prawa. Potem dopiero reszta
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie.

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Chorobowe 80%?
« Odpowiedź #323 dnia: Grudzień 18, 2013, 10:34:17 »
Pełna zgoda z boloyungiem!!!zarówno co do sposobu protestów, reprezentowania PSP przez ZZ, działanie rządu etc.- zresztą w moich komentarzach w danych dziedzinach też sie to pojawia. Bombar byłeś na powodzi??? Ja byłem i widziałem jak kilku moich podwładnych zasuwało (ja na "szczęście " byłem nie na 1 linni  :rofl:). Efekt 2 "słabeuszy" po powrocie do domu następnego dnia poszli na zwolnienie 2 tygodniowe ze względu na problemy z kręgosłupem. I teraz kolego mi wyjaśnij czy powinni dostać 80% czy 100% wynagrodzenia!!!! Bezpośrednio po przyjeździe nie zgłosili problemów a więc nie można mówić o chorobie związanej z pracą wg nowych pomysłów rządzących. Uważam, że poprzez taki przykład i takie przepisy jeszcze bardziej powiekszy się stopień "lewych" zwolnień. Bomber kto teraz w straży chodzi na zwolnienia??? W większości "góra", która chce zwiększyć szanse na otrzymanie grupy (skróci się to już niedługo i z tym w pełni się zgadzam, bo i tak szarak nie mógł z tego korzystać bo Kom. mówił albo maxa na odchodne albo sobie chorujesz). Dalej trzeba dodać kobitki w ciąży i wypadki w pracy. Tym sposobem Bamber zobaczysz, że niewiele razy będziesz bił sie w pierś.Zgadzam się, że nie powinno być 100% np. za opiekę nad dzieckiem chorym czy też wypadkiem nie związanym ze służbą np. złamanie ręki na wczasach, ale nie traktowanie jak w obecnych propozycjach i właśnie w taki sposób ZZ powinny iść na ustępstwa. Dlaczego nie idą? dla mnie dlatego, że w ZZ decyzje podejmują zazwyczaj tacy "kombinatorzy" o których pisałem i w tym problem naszej niemocy w każdej dziedzinie czy to podwyżek, emerytur etc.

Offline boloyung

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Chorobowe 80%?
« Odpowiedź #324 dnia: Grudzień 19, 2013, 08:48:10 »
officer, nic się nie zmieni, bo nawet jeżeli ktoś będzie próbował coś zrobić to zaraz zostanie stłamszony , zacznie być niewygodny dla kierownictwa ZZ. Zaraz usłyszy taki człowiek : co ty robisz tak nie możne, to nic nie da, i tak się nie uda, to już przerabialiśmy, na to nie pójdą........i wiele innych pierdół. Albo : zrób coś, każdy wiele mówi a nic nie robi. Tylko tyle że jak zaczniesz podpowiadać jak to zrobić, co robić to znajdą się tacy, którzy cię zaczną biadolić jak wyżej. :gwiazdki: :zamknij:
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie.