Autor Wątek: uposażenie stażysty  (Przeczytany 2188 razy)

Offline młody 23

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
uposażenie stażysty
« dnia: Styczeń 09, 2008, 06:25:18 »
witam.
Być może podobny wątek już był jednak uaktualnienie nie zaszkodzi.
Mianowicie chciałbym wiedzieć ile zarabiają nowo przyjęci stażyści. Na jakie profity mogą liczyć. Czy przysługują im jakieś dodatki itd. ? Kiedy otrzymują tzw. "pensję na zagospodarowanie" ?
ogółem wszystko co dotyczy pieniędzy dla młodych strażaków.
Nowo przyjęci wypowiadajcie się jak to jest u Was.
POZDRAWIAM

poprawiłem capsa
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2008, 08:28:11 wysłana przez bulon »

Offline piowo2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 191
Odp: uposażenie STAŻYSTY
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 09, 2008, 08:06:18 »
Po pierwsze nie mylić określenia stażysta z okresem przygotowawczym. Stażysta to stanowisko służbowe - pierwsza grupa. Niema żadnych obwarowań co do czasu. Ile miesięcy strażak powinien zajmować to stanowisko. Oczywiście nie więcej niż 3 lata -_- Okres przygotowawczy trwa 3 lata - niezależnie czy będziesz miał stanowisko stażysty, młodszego ratownika czy wyższe. Pensję na zagospodarowanie otrzymasz po zakończeniu okresu przygotowawczego i przyjęciu do służby stałej.
Gdy obowiązek wezwie mnie
Tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj,
Bym życie ludzkie ocalił

Offline dżagulator

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 93
Odp: uposażenie STAŻYSTY
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 09, 2008, 09:29:21 »
Niema żadnych obwarowań co do czasu. Ile miesięcy strażak powinien zajmować to stanowisko. Oczywiście nie więcej niż 3 lata -_- Okres przygotowawczy trwa 3 lata - niezależnie czy będziesz miał stanowisko stażysty, młodszego ratownika czy wyższe.

W sumie masz rację, ale jedna rzecz Ci uciekła, są obwarowania co do czasu ile trzeba być stażystą ( Mł. Ratownik lub Mł. Technik to stanowiska na które jest wymagany roczny staż służby), a więc rok trzeba się "przemęczyć" na stanowisku Stażysty.
Co do pytania młodego23 to u mnie w komendzie powiatowej najmniejszej kategorii na starcie stażysta otrzymuje następujące uposażenie:
1 grupa - 870 + stopień str. 380 + dodatek służbowy 100 + stazowe ? = 1350 brutto+ ewentualne stażowe.
 Po pozytywnej opinii w 2 roku służby awans na stanowisko Młodszego ratownika i uposażenie następujące:
gr 2 - 1190 = stopień st.str. 390 + dodatek słuzbowy 150 + stażowe ? = 1730 brutto + ewentualne stażowe
Po 3 latach zasiłek na zagospodarowanie wg przepisów w wysokości jedego uposażenia miesięcznego.

Offline młody 23

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: uposażenie stażysty
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 12, 2008, 04:38:57 »
dzięki za wypowiedzi.
dziś dostałem decyzję mianowania i przyznano mi kwotę wynagrodzenia, na którą składa się:
uposażenie zasadnicze - 887, 40 zł.
dodatek za posiadany stopień - 380, 00 zł.
dodatek służbowy - 121, 00 zł.

razem - 1388, 40 zł. brutto

wszystko jasne i przejrzyste jednak proszę o podtrzymanie wątku i informacje jak kształtuje się wynagrodzenie w dalszym czasie, po jakim czasie jaki dodatek.... za co otrzymujecie dodatek(może jakieś osiągnięcia). Po jakim czasie dostajecie awanse ( wiem że to różnie bywa. Byłem na służbie zastępczej w Komendzie Powiatowej i tam chłopaki po roku pracy dostawali awans na Starszego Strażaka ze stanowiskiem np. Ratownik kierowca.)
oczywiście odróżniam pojęcie stażu od służby przygotowawczej... ta druga musi trwać 3 lata co do pierwszego jest różnie.
proszę opisujcie swoje etapy wynagrodzenia.

Offline emmil

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 169
Odp: uposażenie stażysty
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 12, 2008, 10:15:24 »
 :straz:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 09, 2017, 11:25:24 wysłana przez emmil »

Offline miły

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: uposażenie stażysty
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 12, 2008, 12:18:37 »
moja płaca brutto to 1450PLN.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 08, 2008, 09:38:18 wysłana przez miły »

Offline adamutas

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: uposażenie stażysty
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 12, 2008, 14:04:27 »
witam. mam pytanie, odnosnie uposazenia. Czy jesli ukonczy sie np. SA PSP, to uposazenie strazaka takze ksztaltuje sie na poziomie 1400-1500 zl? gdzies na forum czytalem i wyszlo na to ze ml. aspirant ma pensje 2154 +dodatki za stopien itp... wiec jesli wiecie cos na ten temat, prosze o dopowiedz. pozdrawiam. :)

Offline jozef998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: uposażenie stażysty
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 13, 2008, 00:14:55 »
każdy wie na jakich zasadach się przyjmuje do psp /to po co te pytania na forum /są komórki w komendach które udzielają takich informacji.