Autor Wątek: Ratownictwo Medyczne (szkoła policealna / licencjat)  (Przeczytany 12834 razy)

Offline Tomcio1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 114
Odp: Ratownictwo Medyczne (szkoła policealna / licencjat)
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 06, 2010, 18:43:26 »
Z tego co mi wiadomo kształcenie ratowników medycznych na studiach wyższych dotyczy tylko licencjatu, a po jego zdobyciu nie przewiduje się dwuletniej kontynuacji, aż do zdobycia magistra.
Kiedyś duża ilość ratowników medycznych po zdobyciu licencjatu kontynuowała swoją naukę na kierunku pielęgniarstwa - to umożliwiało zdobycie magistra. Teraz, z tego co wiem to niemożliwe. Tytuł można aktualnie zdobywać na kierunkach typu "zdrowie publiczne". 

Offline stalowycieciu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Ratownictwo Medyczne (szkoła policealna / licencjat)
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 06, 2010, 19:50:50 »
Dobrze, a zatem czy po zdobyciu wykształcenia wyższego na którymś z wydziałów Nauk o Zdrowiu miałoby to swoje odzwierciedlenie w wysokości otrzymywanego wynagrodzenia, pracując w zawodzie Ratownika Medycznego?

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: Ratownictwo Medyczne (szkoła policealna / licencjat)
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 06, 2010, 20:23:08 »
Frycz to uczelnia prywatna, gdzie ilość oblanych egzaminów jest proporcjonalna do kasy, którą trzeba zapłacić. W moim środowisku uczelnia nie cieszy się dobrą opinią. Co do DOBREGO rat med - Nowy Targ PPWSZ. Ja się np wybieram.

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline Toniu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Ratownictwo Medyczne (szkoła policealna / licencjat)
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 06, 2010, 21:39:09 »
Witam
Ktoś tu pisał, że kompletnie nie warto iść do szkoły policealnej kształcić się na Ratownika Medycznego. Mówicie, że poziom jest niski, itd, że planowane jest zamknięcie takich szkół i ludzie którzy pokończyli te szkoły stracą uprawnienia. Po ukończeniu tej 2 szkoły trzeba zdać egzamin i dopiero po zdaniu tego egz. uzyskuje się dyplom i można pracować. Pewna dyrektor szpitala poradziła mi abym udał się do policealnej szkoły zamiast robić licencjat na uczelni która też jest nieopodal. A jeśli zaczną likwidować te szkoły ludzie na pewno nie stracą uprawnień. Gdzie tak jest napisane ?   

Offline raker15

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Ratownictwo Medyczne (szkoła policealna / licencjat)
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 06, 2010, 21:55:18 »
jak mam takie pytanie czy chodząc do technikum dziennego można jeszcze zacząć szkołę policealna na kierunku ratownictwo medyczne.

Offline stalowycieciu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Ratownictwo Medyczne (szkoła policealna / licencjat)
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 07, 2010, 07:23:54 »
Frycz to uczelnia prywatna, gdzie ilość oblanych egzaminów jest proporcjonalna do kasy, którą trzeba zapłacić. W moim środowisku uczelnia nie cieszy się dobrą opinią. Co do DOBREGO rat med - Nowy Targ PPWSZ. Ja się np wybieram.

A jak znajdujesz sobie PWSZ w Nowym Sączu?

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: Ratownictwo Medyczne (szkoła policealna / licencjat)
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 07, 2010, 09:13:20 »
idzcie na ratownictwo, zasilcie stado bezrobotnych ratowników....
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline Tomcio1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 114
Odp: Ratownictwo Medyczne (szkoła policealna / licencjat)
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 07, 2010, 11:28:39 »
jak mam takie pytanie czy chodząc do technikum dziennego można jeszcze zacząć szkołę policealna na kierunku ratownictwo medyczne.

Jak sama nazwa placówki mówi, jest to szkoła policealna. Technikum równa się liceum, są wprawdzie różnice o których wszyscy wiemy, lecz nadal jest uznawane za szkołę średnią (bo np. ZSZ już nie). Reasumując, do rozpoczęcia nauki w szkole policealnej, choćby ratownictwa medycznego, wymagany jest dyplom ukończenia szkoły średniej (w Twoim przypadku czwartej, ostatniej klasy technikum).  -_-
Pozdrawiam!

Offline Azama

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
  • ratownik medyczny :]
Odp: Ratownictwo Medyczne (szkoła policealna / licencjat)
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 07, 2010, 14:09:55 »
A jak znajdujesz sobie PWSZ w Nowym Sączu?

Co masz do do mojej szkoły?  :kjezyk:
Do not search for us, we will find You.
Do not wait for us, we are here... all ready.
Do not ask about our name, You know it well.
We are Your Guardian Angels.

Offline stalowycieciu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Ratownictwo Medyczne (szkoła policealna / licencjat)
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 07, 2010, 16:42:49 »
A jak znajdujesz sobie PWSZ w Nowym Sączu?

Co masz do do mojej szkoły?  :kjezyk:

Pytam o jej poziom na tym kierunku.

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: Ratownictwo Medyczne (szkoła policealna / licencjat)
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 07, 2010, 19:37:48 »
a kogo poziom obchodzi. pierwsze kogo sie teraz przyjmuje to licencjat, tylko plecaki po studium znajduja robote.
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline Azama

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
  • ratownik medyczny :]
Odp: Ratownictwo Medyczne (szkoła policealna / licencjat)
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 07, 2010, 19:52:46 »
Poziom jest bardzo dobry, biorąc po uwagę wykładowców oraz o ilość zajęć praktycznych oraz praktyk zawodowych. A interesują Cię konkretne nazwiska czy ogół? Jak coś to zapraszam na pw  :kusm:
Do not search for us, we will find You.
Do not wait for us, we are here... all ready.
Do not ask about our name, You know it well.
We are Your Guardian Angels.

Offline Piotr_W

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
  • sierżant
Odp: Ratownictwo Medyczne (szkoła policealna / licencjat)
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 09, 2010, 23:24:56 »
@bulon - chyba ci się ostatnio jeszcze bardziej nudzi niż kiedyś bo już takie dyrdymały piszesz, że zbiera się na wymioty  :klol:  Przeczytaj sobie twoje posty z trzech ostatnich stron z sam dojdziesz do wniosku, że chyba sam ich nie pisałeś - bo wiem, że ogólnie jesteś dobrym ratownikiem a nie taki malkontentem jak widać na twoich postach...
 
A najbardziej rozbawił mnie ten dotyczący literki "S" na karetkach:
te napisy to najczesciej taki wymysl ich operatorow bo to niko,mu do niczego nie potrzebne. bardzo czesto karetka jest zupelnie inaczej oznaczona niz jej specyfikacja, wiec sie tym kompletnie nie sugeruj tylko pytaj- kto dowodzi
Przecież wiem, że masz jakieś pojęcie o systemie, więc nie wal takich kwiatków...

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: Ratownictwo Medyczne (szkoła policealna / licencjat)
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 10, 2010, 00:06:16 »
Cytuj
@bulon - chyba ci się ostatnio jeszcze bardziej nudzi niż kiedyś bo już takie dyrdymały piszesz, że zbiera się na wymioty  :klol:  Przeczytaj sobie twoje posty z trzech ostatnich stron z sam dojdziesz do wniosku, że chyba sam ich nie pisałeś - bo wiem, że ogólnie jesteś dobrym ratownikiem a nie taki malkontentem jak widać na twoich postach...

Własnie dlatego ze jestem ratownikiem m. i pracuje w pogo to wiem co pisze :) skoncza ludziki szkolke, pojda z cv a tam im powiedzą sio :) w samej warszawie odrzucono 150 podan konkursowych... w zadnym szpitalu nie chca z toba rozmawiac jak mowisz ze masz studium " bo ci po studiach sa lepsi".
zobaczymy czy dyrdymaly :)

z dobroci serca przestrzegam was, mlodzi zapalency a  w szczegolnosci moja ulubienicą. jak mawial klasyk " nie idzcie tą drogą" !

Cytuj
Przecież wiem, że masz jakieś pojęcie o systemie, więc nie wal takich kwiatków...

ale czego nie zrozumiales w mojej wypowiedzi ? :)
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline masiun1975

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Ratownictwo Medyczne (szkoła policealna / licencjat)
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 18, 2010, 20:11:00 »
Osobiście stawiam na studia,ponieważ dla strażaka jest bardziej opłacać jeśli chodzi o późniejszą możliwość awansu.wiedza zdobyta na studiach wysoko zawyża potrzeby straży,choć ja wychodzę z założenia,że im więcej w tym temacie -tym lepiej.fakt,na zaocznych jak chcesz liczyć na przekazaną wiedzę bez własnej nauki to można niewiele się nauczyć.pracuję ponad 9 lat w PSP studia zacząłem ze względu na pasję i chęć podjęcia pracy w pogotowiu.obecnie jako wolontariusz działam w pogotowiu. nie ma lepszej praktyki.
zdecydowanie obstawiam za studiami.u mnie na roku jest wiele młodych ludzi,którzy robią studia z uwagi na chęć dostania się do straży.tak na marginesie-w mojej firmie nie bardzo kogoś to interesuje co studiuje i czy to się komuś przyda.