Autor Wątek: Ratownictwo Medyczne (szkoła policealna / licencjat)  (Przeczytany 12746 razy)

Offline Inferno

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Ratownictwo Medyczne (szkoła policealna / licencjat)
« dnia: Styczeń 05, 2008, 17:06:31 »
Witam,

Czy ktoś z Panów studiował niestancjonarnie ratownictwo medyczne? Czy do tego potrzebny jest koniecznie dyplom ratownika medycznego? Czy z racji wykonywanego zawodu strażak ratownik- można podjąć studia niestacjonarne na ww kierunku bez takowego dyplomu?

przeniosłem
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2008, 17:17:34 wysłana przez bulon »
Plus Ultra
In a world without walls & fences , who needs windows & gates ?

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Ratownictwo Medyczne (szkoła policealna / licencjat)
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 05, 2008, 17:29:55 »
z tego co mi wiadomo można zacząć licencjat bez dyplomu ratownika medycznego...w sumie po ogólniaku masz dwie opcje albo iść na 2 letnie policealne na ratownika medycznego albo od razu na licencjat 3 letni....dużo strażaków studiuje licencjat zaocznie w Mysłowicach szkoła nawet idzie na rękę
w stosunku do pracy...pozdrawiam

Offline Inferno

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Ratownictwo Medyczne (szkoła policealna / licencjat)
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 05, 2008, 17:57:41 »
Dzięki, za błyskawiczną odpowiedź ;) A jest tutaj ktoś spoza Śląska np. z Pomorza? (zachodniego) ;)
Plus Ultra
In a world without walls & fences , who needs windows & gates ?

Offline Wilk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Ratownictwo Medyczne (szkoła policealna / licencjat)
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 07, 2009, 16:05:26 »
Czy jest ktoś kto studiuje niestacjonarnie ratownictwo medyczne (licencjat) i ma to jakoś refundowane przez komendę PSP. Jeśli tak to jakimi przepisami można się podeprzeć.

Offline tomek72

  • gasior
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
  • omc emeryt
Odp: Ratownictwo Medyczne (szkoła policealna / licencjat)
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 03, 2009, 10:18:26 »
jeśli z pomorza to bydgoszcz....ja jestem w trakcie...2 sem. a jesli chodzi o refundację straży to u nas nie ma takiej opcji...samo życie ;)
polewający śmietniki od 16 lat

Offline ślizki

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
  • Nie ma rzeczy nie do ugaszenia - M:**
    • :D
Odp: Ratownictwo Medyczne (szkoła policealna / licencjat)
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 03, 2009, 02:00:11 »
refundacji zero, parę groszy do pensji więcej a odpowiedzialność ogromna...ale kształcić sie trzeba żeby robić to co sie lubi jak najlepiej i może doczekać lepszych czasów...:)

Offline majki997

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Ratownictwo Medyczne (szkoła policealna / licencjat)
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 05, 2009, 18:05:43 »
nie wiem czy jesr sens robić studia z RM jak chcesz tylko pracować straży, ajeżeli chcesz dorabiać wpogotowiu to nie radziłbym studiować zaocznie bo to jest strasznie duża i dopowiedzlana praca a na zaocznych studiach mysle, ze wiesz jak się studiuje. Wieć po co sobie szukać prokuratora na plecy. A jak Cie juz tak bardzo interesuje RM i chcesz top wykorzystac tylko w PSP to nie lpiej iśc na 2 letnie studium?

Offline ślizki

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
  • Nie ma rzeczy nie do ugaszenia - M:**
    • :D
Odp: Ratownictwo Medyczne (szkoła policealna / licencjat)
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 06, 2009, 13:09:31 »
i tak chyba będzie najlepiej jak skończę te studium. Ale jeszcze mam trochę czasu żeby spokojnie i dokładnie to wszystko przemyśleć:)

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Ratownictwo Medyczne (szkoła policealna / licencjat)
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 06, 2009, 16:53:13 »
a moim zdaniem zrobienie studium to jest bezsensowne, prócz wiedzy nie dostajesz po tym niczego:
- nie są to studia wyższe,
- nie masz znaczącego tytułu (chodzi o lic. - czy też w przypadku innych studiów - inż. czy mgr)
- docelowo i tak będziesz raczej musiał zrobić kiedyś jakieś studia - trzeba iść naprzód,
- wybór następnej szkoły należy dokładnie rozważyć, w zależności czy chcesz ją łączyć z dodatkowym zatrudnieniem, czy też chcesz pracować wyłącznie w straży,
pozdr
EGO = 1 / wiedza

Offline ślizki

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
  • Nie ma rzeczy nie do ugaszenia - M:**
    • :D
Odp: Ratownictwo Medyczne (szkoła policealna / licencjat)
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 06, 2009, 18:08:17 »
w tym kierunki chciałbym się kształcić tylko i wyłącznie pod kątem pracy w PSP. Ale biorąc pod uwagę o ile większa odpowiedzialność będzie na mnie wtedy spoczywać to trzeba się poważnie zastanowić żeby nie narobić sobie problemów podczas jednej akcji na kilka następnych lat które spędzę w sądzie tłumacząc się dlaczego zrobiłem tak a nie inaczej i dlaczego nie jestem cudotwórcą i nie mam magicznej mocy uzdrawiania chorych i poszkodowanych...

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Ratownictwo Medyczne (szkoła policealna / licencjat)
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 06, 2009, 18:30:48 »
nie ważne czy skończysz licencjat czy studium z RM - jak nie będziesz jeździł dodatkowo w karetkach to po 5 latach gwarantuje że będziesz miał poważne luki w wiedzy (z autopsji). Dlatego lepiej zrobić studia i to pod kątem przydatnym tylko dla Ciebie (w tym co chcesz też później robić). Powtórzę jeszcze raz - lepiej nie marnować czasu ani kasy na pośrednie nauczanie - lepiej zrobić studia.
pozdr 
EGO = 1 / wiedza

Offline ślizki

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
  • Nie ma rzeczy nie do ugaszenia - M:**
    • :D
Odp: Ratownictwo Medyczne (szkoła policealna / licencjat)
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 06, 2009, 18:40:09 »
do października jeszcze trochę czasu... A RM chciałbym już robić po dostaniu się do jakiejś z okolicznych JRG i to jest główny cel. dzięki za rady:)

Offline MarcinRM

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Ratownictwo Medyczne (szkoła policealna / licencjat)
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 10, 2009, 15:27:25 »
Ja skonczylem 3 letnie studia licencjackie na Kierunku Ratownictwo Medyczne w Słupsku. Obecnie ubeigam sie o prace w JRG w Koszalinie. Chcialbym podzielic sie z kolegami pewnymi faktami. Po pierwsze szkoly policelane maja zniknac na dobre juz od 2011 roku. Oznacza to ze rok 2009 jest ostatnim rokiem naboru do takich szkol. Prawdopodobnie, nie jestem pewien na 100% ale informacja pochodzi od jednego z tworcow medycyny ratunkowej w Polsce, ktory byl moim wykladowca, ratownicy medyczni policealni (nazywani tak zgodnie z Ustawa) straca swoje uprawnienia po 2011 roku. W sumie to nie chce mi sie w to wierzyc osobiscie bo przeciez takich osob jest tysiace! No ale jak to w naszym pieknym kraju bywa, pozyjemy zobaczymy. Po drugie jesli chodzi o Studia Ratownictwa Medycznego, jest to piekna sprawa. Poziom jaki osiagaja licencjonowani ratownicy medyczni jest nieporownywalnie wiekszy od policealnych, choc praktyka ma tez tutaj swoje znaczenie. Zrobilem te studia tylko i wylacznie pod katem dostania sie do strazy pozarnej i mam nadzieje ze umozliwia mi to one. Nie bylo latwo musze przyznac ale lepiej podczas naboru patrzy sie na to ze ktos ma licencjata czyli studia wyzsze medyczne niz policealna szkole. Osobiscie tez uwazam, ze ratownictwo medyczne w strazy jest nie celem ale srodkiem do samoksztalcenia i jak najlepszego wyszkolenia dla samego siebie.
Pozdrawiam

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Ratownictwo Medyczne (szkoła policealna / licencjat)
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 03, 2009, 19:37:44 »
Witam,

Czy ktoś z Panów studiował niestancjonarnie ratownictwo medyczne? Czy do tego potrzebny jest koniecznie dyplom ratownika medycznego? Czy z racji wykonywanego zawodu strażak ratownik- można podjąć studia niestacjonarne na ww kierunku bez takowego dyplomu?

przeniosłem
  w tej szkole można : http://www.wsmlegnica.pl/
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline RAFKA

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 252
Odp: Ratownictwo Medyczne (szkoła policealna / licencjat)
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 04, 2009, 22:10:24 »
Mam krótkie pytanko co oznacza litera s na karetkach?
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
                        Albert Einstein

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: Ratownictwo Medyczne (szkoła policealna / licencjat)
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 04, 2009, 22:16:31 »
specjalistyczne (karetki S), z minimum trzyosobową obsadą, w skład których wchodził będzie lekarz określonych specjalności, a docelowo od 2020 r. lekarz wyłącznie specjalizujący się w medycynie ratunkowej, oraz co najmniej dwóch ratowników. Po 2010 r. karetki (S) całkowicie przejmą zadania karetek (R);

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: Ratownictwo Medyczne (szkoła policealna / licencjat)
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 04, 2009, 22:58:16 »
te napisy to najczesciej taki wymysl ich operatorow bo to niko,mu do niczego nie potrzebne. bardzo czesto karetka jest zupelnie inaczej oznaczona niz jej specyfikacja, wiec sie tym kompletnie nie sugeruj tylko pytaj- kto dowodzi
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline strażak sam-olsztyn

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 455
Odp: Ratownictwo Medyczne (szkoła policealna / licencjat)
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 28, 2009, 23:22:30 »
Ja aktualnie jestem na po pierwszym roku RM w szkole policealnej w Olsztynie. Poszedłem tylko dlatego że jest ona bez płatna i mam na nią czas( odrabiam też wojo w straży;)).

Co do jakości kształecnie to powiem że jest o niebo lepszy niz w prywatnych szkołach tego typu. Chociażby ze względu na sprzęt, moja szkolę finansuje marszałek województwa. Wielu ciekawych rzeczy dowiedziałem sie na zajeciach, cwiczone są też do bólu pozoracje zdarzeń masowych. Liczę że po ukończeniu tej szkoły bedzie jakaś pomostówka na licencjat.

Ta szkoła ma najwiekszy sens jak sie jeszcze odbywa wolontariat w pogotowiu, wtedy wiele rzeczy można zobaczyć i przećwiczyć w praktyce. Pozdrawiam

Offline RAFKA

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 252
Odp: Ratownictwo Medyczne (szkoła policealna / licencjat)
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 28, 2009, 23:37:57 »
Jak ukończysz tę szkółkę to najlepiej po niej zrobić licencjat, ponieważ od 2011 roku szkoły policealne będą zamykane, a co zatym idzie to utracisz papier i uprawnienia.
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
                        Albert Einstein

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: Ratownictwo Medyczne (szkoła policealna / licencjat)
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 28, 2009, 23:46:59 »
jesli skonczysz szkole to zadnych uprawnien nie stracisz poki co
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline strażak sam-olsztyn

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 455
Odp: Ratownictwo Medyczne (szkoła policealna / licencjat)
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 28, 2009, 23:58:41 »
Jeżeli w Olsztynie na uniwerku otworza kierunek Rat- Med( a chodzą takie słuchy) to oczywiście że zrobie licencjat. A jeżeli chodzi o papier, to "papier to nie wszystko";)

A moze słyszał ktoś o pomostówkach?? Pozdrawiam

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: Ratownictwo Medyczne (szkoła policealna / licencjat)
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 29, 2009, 00:34:03 »
pomostowek nie przewiduje sie w najblizszym czasie mimo ze duzo ludzi by chcialo.
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline stalowycieciu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Ratownictwo Medyczne (szkoła policealna / licencjat)
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 05, 2010, 15:40:59 »
Witam,

Czy ktoś studiował Ratownictwo Medyczne w Krakowie u Frycza (o ile nie jest to nowy kierunek)? Są to studia licencjackie, a zatem czy trzeba mieć ukończoną szkołę policealną, aby rozpocząć tutaj kształcenie?

Offline wowek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Ratownictwo Medyczne (szkoła policealna / licencjat)
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 06, 2010, 08:47:12 »
Do studiowania potrzebna jest matura i chęć.

Offline stalowycieciu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Ratownictwo Medyczne (szkoła policealna / licencjat)
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 06, 2010, 18:30:47 »
Mam na myśli to, czy właśnie z maturą (i chęciami) można spokojnie iść na ten kierunek, a po jego ukończeniu dalej kształcić się w tym kierunku. Co najzabawniejsze, na stronie nie można znaleźć nawet wymaganych przedmiotów, etc.

Chciałbym jeszcze zapytać, gdzie - najbliżej Krakowa - studiować można dalej RM, by zdobyć tytuł magistra?