Autor Wątek: Kwalifikacje Oficerskie  (Przeczytany 2639 razy)

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Kwalifikacje Oficerskie
« dnia: Wrzesień 25, 2004, 21:42:39 »
Czy w świetle, Art. 53. 1. Pierwszy stopień oficerski może być nadany osobie, która spełnia warunki określone w art. 28, a nadto posiada wykształcenie wyższe i odbyła przeszkolenie zawodowe ustawy o PSP, osoba -  z tak nadanym stopniem - ma kwalifikacje oficerskie czy nie?
Może ktoś wyjaśni?

 

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Kwalifikacje Oficerskie
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 26, 2004, 21:47:16 »
poczytaj w innych postach a zorientujesz się że nie ma to tak jak napisane w ustawie- zwłaszcza w tym roku odmówiono wiele awansów- robcio osmycki ma sprawdzić i podac ile procent ( w moje 70% nie wierzy) a ja nie wierze że będzie to sprawdzane w komendach

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 608
Kwalifikacje Oficerskie
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 27, 2004, 11:38:27 »
Zgodnie z tym co jest zapisane może. Ale czy "może" jest równoznaczne z tym że mu się "należy" tego nie wiem.

Art. 53. 1. Pierwszy stopień oficerski może być nadany osobie, która spełnia warunki określone w art. 28, a nadto posiada wykształcenie wyższe i odbyła przeszkolenie zawodowe.

Art. 28.[/B] Służbę w Państwowej Straży Pożarnej może pełnić obywatel polski korzystający z pełni praw publicznych, posiadający określone kwalifikacje zawodowe oraz zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia tej służby.

Co do kwalifikacji to niestety nie posiada kwalifikacji oficerskich, poniewaz

§ 2. 1Warunkiem uzyskania kwalifikacji zawodowych oficera, aspiranta i podoficera jest ukończenie odpowiedniej szkoły Państwowej Straży Pożarnej. - a nie przeszkolenia

§ 3. 1. Warunek, o którym mowa w § 2 ust. 1, uważa się za spełniony przez:
   1)   oficera, jeżeli:
a)   ukończył Szkołę Główną Służby Pożarniczej lub Wyższą Oficerską Szkołę Pożarniczą albo
B) ma wyższe wykształcenie i ukończył Szkołę Oficerów Pożarnictwa,
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2004, 11:42:06 wysłana przez strazak998 »

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 608
Kwalifikacje Oficerskie
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 27, 2004, 11:40:02 »
Co innego jest posiadac stopiń oficera, a co innego kwalifikacje oficerskie. Przynajmniej ja tak uważam. Ale może się mylę.  

Offline Mark1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
    • http://
Kwalifikacje Oficerskie
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 27, 2004, 15:37:06 »
Co do kwalifikacji oficerskich to prawda wygląda następująco?
 
1. Nie wszyscy, którzy mają spełnione kwalifikacje muszą być oficerami.
2. To komendant powiatowy, nie jak Bartek podaje zz decydują o tym, dla kogo wystąpić z wnioskiem o awans.
3. Co roku jest określony limit na stopnie oficerskie, dla osób, które spełniają wymogi ( chodzi mi np. o aspiranta, który skończył wyższą uczelnie, jeżeli się nie mylę podoficer, który skończył wyższą uczelnię nie ma szans na oficera, jeżeli nie zostanie skierowany na przeszkolenie w SGSP?.

Obserwuję od dłuższego czasu, że do straży dostają się młodzi ludzie i zarazem ambitni i to jest dobra strona tego zawodu, jednak ci ludzie uważają, że jak skończyli wyższą uczelnię niezwiązaną z pożarnictwem, ( bo o taką mi tylko chodzi), skończyli staż 3 letni i kurs podoficerski to im się z tego powodu należy stopień oficerski. Nie tędy droga panowie:
1. W takim razie proszę zrobić SGSP i wtedy sprawa jest prosta.
2. Spotyka się często, że osoby te ukończyły nauczanie początkowe lub podobne kierunki - co to ma wspólnego z pożarnictwem.
3. Spotkałem się z przypadkiem, że człowiek nie nadawał się do pracy w pożarnictwie, jednak on uważał, że należy mu się stopień oficerski- i to już jest paranoja.

Są to moje obserwację wynikające z odpowiedniego stażu pracy w straży, podejrzewam, że zaraz znajdą się panowie, którzy temu zaprzeczą i napiszą, że się mylę, w takim przypadku proszę o konkretne przykłady.
 
Wystarczy czasami pomyśleć, to nic nie kosztuje.

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Kwalifikacje Oficerskie
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 29, 2004, 15:14:39 »
mark pouczasz mnie abym zakończył dyskusję z robciem , że się czepiam itd. a sam wtrącasz 3 grosze - czy ja gdzies napisałem że o stopniu nadania decydują zz-zz magą jedynie wpłynąć na nadanie stopnia do komendanta-chyba że śmy się niezrozumieli

Offline Mark1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
    • http://
Kwalifikacje Oficerskie
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 29, 2004, 18:38:50 »
Bartek ja nie mam zamiatu Ciebie  pouczać, proponuję tylko abyś zakończył tą dyskusję. Co do pozostałych spraw zgadzam się z tym co napisałeś.
Wystarczy czasami pomyśleć, to nic nie kosztuje.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Kwalifikacje Oficerskie
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 29, 2004, 19:47:05 »
Cytuj
2. Spotyka się często, że osoby te ukończyły nauczanie początkowe lub podobne kierunki - co to ma wspólnego z pożarnictwem.
@mark1 słuchaj co masz do tych którzy skończyli "nauczanie początkowe" i są w szeregach PSP?? :) osobiście uważam że w niektórych przypadkach (w KP KM KW  a zwłaszcza w KG) potrzebni są fachowcy od wychowania przedszkolnego. :)  

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Kwalifikacje Oficerskie
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 29, 2004, 20:47:32 »
mark ja bym nie pisał ale niektórzy prowokuja i zmuszaja do wylania pomyj
do firemana - trafiłeś kolego to było dobre. ja bym jeszcze dodał aktorkie - bo potrafią grać w zależności od sytuacji i osób przy których sie znajdują