Autor Wątek: komendant główny odwołany  (Przeczytany 21541 razy)

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: komendant główny odwołany
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 03, 2008, 13:02:58 »
No @mario68 w dzisiejszych czasach to właśnie dużo wnosi !  ^_^
Prezes – generał na to zwraca dużą uwagę  ^_^

PZDR MIKO

Offline MadMax

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: komendant główny odwołany
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 03, 2008, 13:18:58 »
Główny odwołany i powołany. No to teraz K..wa ZNOWU MY.  ^_^ ^_^

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: komendant główny odwołany
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 03, 2008, 13:21:48 »
No tak, rzeczywiście - nie wziąłem pod uwagę obsady stanowiska wiceministra MSWiA i wicepremiera oczywiście :)

Ale i tak uważam że to lekka przesada. A myślałem że tylko dziennikarze wypisują takie bzdurki
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2008, 13:31:32 wysłana przez mario68 »

Offline Sajmonowski

  • World Citizen. Son of Man. A Moving form of dust.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 679
  • Strażaku - ratuj się sam!
    • Grupa Szybkiego Reagowania
Odp: komendant główny odwołany
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 03, 2008, 13:57:06 »
cóż ...
jak po każdym tsunami, fala będzie teraz rozchodzić od ośrodka centralnego (epicentrum). tu szybciej, tu wolniej, a gdzieniegdzie nie dotrze w ogóle ...
Zawsze ćwicz tak, jakby od tego zależało Twoje życie. Bo zależy!

www.cfbt.pl

strażak pasjonat

  • Gość
Odp: komendant główny odwołany
« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 03, 2008, 16:15:15 »
Mam nadzieję, że nowy KG wykopie wszystkich solidarnowciowców , oni wszyscy od poprzedniej władzy dostali co chcieli np.aspiranci stanowiska oficerskie -takie jak d-cy i zastępcy JRG, oficerowie bez szkoły głównej stanowiska komendantów,gdzie była sprawiedliwość .W ciągu dwóch lat władzy PISu w PSP wykończono wielu uczciwych ludzi,zastraszono, pominięto w awansach, tylko dlatego że nie byli sprzedawczykami i zachowali HONOR.  Pozdrawiam wszystkich nieugiętych ludzi honoru

Offline marus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Alkohol konserwuje wszystko, prócz tajemnic
Odp: komendant główny odwołany
« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 03, 2008, 17:00:13 »
Mam nadzieję, że nowy KG wykopie wszystkich solidarnowciowców , oni wszyscy od poprzedniej władzy dostali co chcieli np.aspiranci stanowiska oficerskie -takie jak d-cy i zastępcy JRG, oficerowie bez szkoły głównej stanowiska komendantów,gdzie była sprawiedliwość .W ciągu dwóch lat władzy PISu w PSP wykończono wielu uczciwych ludzi,zastraszono, pominięto w awansach, tylko dlatego że nie byli sprzedawczykami i zachowali HONOR.  Pozdrawiam wszystkich nieugiętych ludzi honoru
Dziwi mnie, że z naszego forum bije tak wiele nienawiści. Czego na policyjnym forum nie zauważyłem.
Przecież zacytowana wypowiedź, jest żywo wyciągnięta z czasów PiS-u. Ta sama zawiść, zajadłość, nieufność. Wyciąć wszystkich w pień jeżeli nie są PiSiakami. Radzę więc zajrzeć do słownika i zaznajomić się z pojęciem "honor".
Jeżeli chodzi o "Solidarność", to raczej Ty i wielu tobie podobnych, powinno zachować choć odrobinę pokory. Gdyby nie ten masowy zryw Polaków, połączonych słowem "Solidarność", gdyby nie......., a zresztą nie jesteś wart żeby z Tobą polemizować. Ty możesz wrzeszczeć, oskarżać, insynuować. Ale zawdzięczasz to przede wszytkim ludziom "Solidarności". Twoi (chyba) komunistyczni przodkowie, wsadzali za takie słowa do więzienia. Żegnam.
Przepraszam, trochę mnie poniosło.
"Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi" - Jan Paweł II

Offline sebas

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: komendant główny odwołany
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 03, 2008, 22:10:59 »
Marus aż tak Cię nie poniosło :) nie przejmuj się.
Masz dużo racji z tym wyjątkiem, że obecna solidarność szczególnie strażacka ma naprawdę niewiele wspólnego Solidarnością z lat 80tych.  Niestety ale bliżej jej do partii politycznej, w zasadzie nią jest niż do związku zawodowego. Najlepiej jakby nazwa Solidarność była zastrzeżona i więcej nie kalana.
pozdrawiam

strażak pasjonat

  • Gość
Odp: komendant główny odwołany
« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 04, 2008, 09:49:12 »
Jeżeli uraziłem kogoś uczciwego to szczerze PRZEPRASZAM, w swojej wypowiedzi miałem na myśli działaczy ze związku zawodowego solidarność w PSP, tym panom z ich metodami działania bliżej do komunistów osobiście znam takich co zapisali się do s.... aby dostać stołek Pozdrawiam.

Offline ognista fala

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 407
  • wchodzę tam skąd ty uciekasz
Odp: komendant główny odwołany
« Odpowiedź #58 dnia: Styczeń 04, 2008, 11:41:42 »
Mam nadzieję, że nowy KG wykopie wszystkich solidarnowciowców , oni wszyscy od poprzedniej władzy dostali co chcieli np.aspiranci stanowiska oficerskie -takie jak d-cy i zastępcy JRG, oficerowie bez szkoły głównej stanowiska komendantów,gdzie była sprawiedliwość .W ciągu dwóch lat władzy PISu w PSP wykończono wielu uczciwych ludzi,zastraszono, pominięto w awansach, tylko dlatego że nie byli sprzedawczykami i zachowali HONOR.  Pozdrawiam wszystkich nieugiętych ludzi honoru

popieram pasjonata ale niestety uważam że tego wyplewić sie nie da bo wystarczy popatrzeć kto tak naprawde rządzi w PSP - jeżeli ktoś nie wie to informuje iż wydedukowałem że są to ludzie którzy pracowali w ZSP przed powstaniem PSP oczywiście nie aktywnie ale swoimi mackami.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: komendant główny odwołany
« Odpowiedź #59 dnia: Styczeń 04, 2008, 12:23:28 »
odbiegnę na moment od tematu ale był tu punkt zapalny
Mam nadzieję, że nowy KG wykopie wszystkich solidarnowciowców , oni wszyscy od poprzedniej władzy dostali co chcieli np.aspiranci stanowiska oficerskie -takie jak d-cy i zastępcy JRG, oficerowie bez szkoły głównej stanowiska komendantów,gdzie była sprawiedliwość .W ciągu dwóch lat władzy PISu w PSP wykończono wielu uczciwych ludzi,zastraszono, pominięto w awansach, tylko dlatego że nie byli sprzedawczykami i zachowali HONOR.  Pozdrawiam wszystkich nieugiętych ludzi honoru
panie strażaku, a co pan powiedziałby dla wszystkich starych dowódców (aspirantów), co mają po 30 lat pracy i nie było im dane, lub nie chcieli iść na sgsp????? dlaczego oni mają cierpieć przez durny moim zdaniem system że stanowiska oficerskie w tym d-cy jrg bądź ich zastępcy nie mogą pełnić aspiranci??? To kto ma to pełnić? oficerowie po sgsp? inni to są beeee? sorki, ale szanujmy doświadczenie i wiedzę bo od tych ludzi może koledzy po szkołach dopiero zaczną sie uczyć jak straż wygląda. Wpuścić świeżą krew na szerokie wody to jest samobójstwo. Albo ograniczenia dla starszych ogniomistrzów w uzyskaniu d-cy zastępu??? powie to pan im w oczy???
sorki ale pan podniósł mi ciśnienie.... uff uffff
jedyne co sie z panem zgadzam, to ze trzeba wykopać związki od rządzenia PSP i wpływu na decyzje - one mają bronić praw pracowników a nie dbać o stołki. I odniosę się jeszcze do niszczenia ludzi przez następców związanych z innymi partiami - to żadna nowość, robiło to sld (wcześniej), robił pis, będzie robiło po, i następni. rządzi niestety TKM.
w nowym to mi się podoba to ze ma 30 lat pracy i dużo widział - nie wiem czy robił coś dobrze czy źle, dla mnie ważne będzie jak będzie robił teraz i jak spojrzy na sprawy straży jako całości i strażaków jako jednostek. I czy wyprostuje naszą formację do prostych przejrzystych zasad (przepisów prawa) - które się nie zmienią przez przynajmniej kilka lat - bo mnie głowa juz boli od tych ciągłych zmian.
Taka ciekawostka jeszcze.... pamiętam jak kilka dobrych lat temu na kontroli gotowości bojowych pytano się o stopień i nazwisko komendanta wojewódzkiego, głównego, (był jeden generał (KG), albo nadbrygadier (KG, KW) lub st. bryg (KW)) - teraz nawet nie warto głowy tym zawracać. tak szybko awansują lub odchodzą.....  pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2008, 12:25:01 wysłana przez robert_n »
EGO = 1 / wiedza

Offline ognista fala

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 407
  • wchodzę tam skąd ty uciekasz
Odp: komendant główny odwołany
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 04, 2008, 13:33:21 »
Kolego Robercie N. wydaje mi sie że ty sie troszke pomyliłeś albo masz wielki żal bo jesteś aspirantem i nie dostajesz tego co chcesz owszem jest to głupota z tymi stanowiskami ponieważ sam też to odczułem na swoim ciele i w maju tak jak mówi ustawa w terminie nie otrzymałem stopnia wyżej bo moje stanowisko nie przewiduje (a nawet nie przewiduje takiego jak mam to ciesze sie że nie zabrali :), ) ale z tym co ty mówisz sądząc że ludzie po sgsp są nic nie warci to grubo sie mylisz ponieważ sam ukończyłem tą szkołę pare lat temu (pracuje cały czas na podziale) i uważam że tacy właśnie jak ja (chodzi tu o to że powąchali dymi widzieli kilka wypadków ze skutkiem śmiertelnym) nadają się na dowódcę i nawet mogą dowodzić aspirantami czy ogniomistrzami o wiele lat starszymi.
Ale jak pomyśle że w mojej jrg nie patrzy sie na wiedze praktyczną tylko na znajomości to uważam że psp powinni zamknąć a otworzyć np PSK - Prywatna Straż Kolesiów
Pozdrawiam

Offline 112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: komendant główny odwołany
« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 04, 2008, 13:43:40 »
Witam !
Oczywiście trudno sobie wyobrazić żeby w straży dowodzili ogniomistrze i aspiranci ale jeszcze trudniej żeby to byli świerzy oficerowie nawet po najlepszych szkołach.Bo nie wiem czy wiesz ale dowodzenie to nie tylko bycie bezczelnym cwaniaczkiem .Pozdrawiam.

Offline ogniomistrz1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 181
Odp: komendant główny odwołany
« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 15, 2008, 00:48:12 »
a Ja powiem tak: Idą ciężkie czasy dla PSP a lepsze dla OSP!!!!  -- można jasniej szanowny kolego????  jakie lepsze czasy dla osp ??????


pytanie do kolegi   asp2001
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2008, 00:49:48 wysłana przez ogniomistrz1 »

Offline Matrix00

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: komendant główny odwołany
« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 15, 2008, 21:37:43 »

Offline MisiaczekM

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
Odp: komendant główny odwołany
« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 15, 2008, 22:46:44 »
Przejrzałem wreszcie kiedy, kto kim był... Wiem tylko jedno, dzięki temu Panu było dodatkowo, oprócz rozporządzeń, sztuczne ograniczenie stanowisk. Przez ich myślenie nawet w szpitalu wylądowałem... heh. tylu oficerów w komendzie - JRG, tylu aspirantów i tylu podoficerów. To był czas pisania nowych regulaminów organizacyjnych.

KP/KM – 4 oficerów + 2 – d-ca i z-ca JRG, reszta max aspirat
JRG – 0- oficerów, 9 aspirantów – reszta podoficerowie
PSK – 4 aspirantów, 1 – podoficer (na początku było odwrotnie, dzięki ZZ to się zmieniło)
Podoficerowie się szkolą…. Tylko po co?

Dzięki ich spekulacjom mam 18 kierowców na 35 osób w JRG.
starszy operator sprzętu... 9 osób
operator sprzetu... 3 osoby
strarszy ratownik kierowca 6 osób

Zawsze myślałem, że w regulaminie daje się tzw. maksymalne stanowiska, czyli w tym przpadku starszy operator i ratownik są na miejscu... ale ten pośredni operator... po co?

Najlepsze jest to, że nawet nie widziałem o tych "nowych wytycznych KG" - wspominałem, szpital. I w 2007 roku dawałem stanowiska, które były ustalone przed dziwnymi wytycznymi. Uratowali mnie emeryci, ze nie przegiąłem ze stanowiskami.
I wreszcie myśląc, ze ktoś wysłał jakąś moją kopię roboczą o stanowiskach zamiast tego co było ustalone, postanowiłem zmienić załącznik do regulaminu. gdzie chcę mieć 12 kierowców i 12 ratowników (specjalistów ratowników) w JRG… no i szok…  wreszcie się dowiedziałem, że to co mi się wydawało kopią roboczą jest przemyślanym planem KG!

Przecież nawet wymagania kwalifikacyjne i stanowiska, na szczęście, w 2007 poprawili po nich!! Szkoda, że zapomnieli o tych sztucznych wytycznych.

Zastanawiam się także jak mogę zatrudnić oficera w PB jak wg wytycznych mi on nie przysługuje. To po co szanowny Pan KG mi go przysłał?!
Ale sprawa o przysyłaniu ludzi z drugiego krańca Polski to już inna bajka...
….
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2008, 17:16:23 wysłana przez MisiaczekM »
Pozdrawiam,
 () ()
 ( o )   MisiaczekM
()_() 
 () ()

Offline piowo2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 191
Odp: komendant główny odwołany
« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 18, 2008, 21:53:57 »
Okazuje się, że nie jesteśmy osamotnieni... -_- Nowego komendanta ma również Straż Graniczna   -

 http://www.mswia.gov.pl/portal/pl/2/5275/

Czyżby początek lawiny w MSWiA...?
Gdy obowiązek wezwie mnie
Tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj,
Bym życie ludzkie ocalił