Autor Wątek: komendant główny odwołany  (Przeczytany 21539 razy)

Offline Garrity

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 131
Odp: komendant główny odwołany
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 02, 2008, 19:56:19 »
mario68 ależ ja się nie dziwie, dlatego też sprawdziłem ich stronkę ;) a o liście słyszałem :) 

A co do ironii to już należy o to spytać administratora stronki związku, choć i ja ją wyczuwam.. :)

Pozdrawiam!

P.S.

Już Spiderman powiadał, że wielka moc to wielka odpowiedzialność, a niektórzy chyba o tym zapominają :)

Offline zenfir

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: komendant główny odwołany
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 02, 2008, 20:28:03 »
nowy rok nowy komendancik czas pokaze jak dlugo mareczek powinien odejsc od korytka juz w listopadzie jak pisalem ale co sie odwlecze....pozdro dla kasujacych nowe watki .rok sie skonczyl stary nie odszedl watek zamkniety a teraz coooo?????

Offline firesiglo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: komendant główny odwołany
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 02, 2008, 20:29:26 »
Zostałem wywołany do tablicy więc pozwole sobie odpowiedzieć. Panie firesiglo jeśli chodzi o moje kompleksy to nie dotyczą one moich osiągnięć w pożarnictwie. Nie mam się czego wstydzić. Jeśli zaś chodzi o generałów to wspomnienia z przeszłości są dość złe. Ja przypomne że wielu z nich było nietykalnych i robiło co chciało. O ogromnych przekrętach nie wspomne. Ta ekipa nie była idealna ale działanie dotyczące poszanowania strażaka napawały optymizmem. Wspomne i tu cytat z Pana Kubiaka "to komendant jest dla was a nie wy dla niego".
Szkoda również że tak często dochodzi do zmian na tak ważnym stanowisku. Kolejni komendaci nie mają szans rozwinąć skrzydał. Zobaczymy kto przyjdzie po tej ekipie myśle, że nazwisko 01 wiele wyjaśni. Pozdrawiam w nowym roku
poza tym sloganem pod publiczkę nic. puste hasło, nic nie znaczące
a co to w ogóle znaczy, że komendant jest dla nas?
ktoś mi to wyjaśni?
bo ja podejmowałem służbę w zhierarchizowanej firmie, w której to komendant o wszystkim decyduje. tak stanowi nasza ustawa.
jak przejdziemy pod kodeks pracy to może się coś zmieni. może będą rady pracownicze?
ale nie czarujmy się, to my jesteśmy dla komendanta.
A ważne jest to, kto jest komendantem, a nie kto dla kogo.

Offline Matrix00

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: komendant główny odwołany
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 02, 2008, 20:33:06 »
nowy rok nowy komendancik czas pokaze jak dlugo mareczek powinien odejsc od korytka juz w listopadzie jak pisalem ale co sie odwlecze....pozdro dla kasujacych nowe watki .rok sie skonczyl stary nie odszedl watek zamkniety a teraz coooo?????

żal... śmiać się chce jak się czyta takie posty. Nawet nie patrząc na to kogo popierasz, a kogo nie.

Offline MadMax

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: komendant główny odwołany
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 02, 2008, 20:45:36 »
Umarł król, niech żyje król.

Offline waldek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: komendant główny odwołany
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 02, 2008, 21:12:55 »
Minister SWiA odwołał ze stanowiska Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg Marka Kubiaka, bez wskazania nazwiska jego następcy.
inf. własna


GLORIA VICTIS. VINCIT MALOS PERTINAX BONITAS



Jest to niewątpliwie pierwszy, ważny krok do PSL-owskiej wizji Państwowej Ochotniczej Straży Pożarnej. BENE VERTAT, QUOD AGIS!
komentarz Administratora
skopiowane z SOLIDARNOSCI
POZDRAWIAM

Offline czukcza

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: komendant główny odwołany
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 02, 2008, 21:26:03 »
Te firesiglo tobie to coś sie przez szampana w głowie pomieszało.
Ja zaliczyłem MON a potem poszedłem do jak ty to nazwałeś zhierarchizowanej służby jaką jest PSP i powiem Ci że nie widziałem takiego bajzlu nawet w wojsku. Byłem tam jak to sie mówi za "szfeja" ale szef kompanii i dowódca byli dla mnie a nie ja dla nich.
OBOWIĄZKIEM dowodzącego jest zapewnienie logistyki dla wykonujących zadania a nie ciepłych posadzek w rozlicznych komórkach aby nie było wątpliwości to mam za sobą 15 lat służby w samej PSP więc mogę co nie co o tym co widzę powiedzieć. Co prawda u siebie akurat mam szczęście mieć niezłego KP ale to co widać wyżej to tylko związki mogą zmienić a za przewodniczącego związków czy za zarząd centralny odpowiadamy my sami bo kto powiedział że cały czas mają być ci sami i zarządu nie można odwołać.
PS:
Hierarchia w PSP polega na baczność, spocznij, sztandar, kapelan, pomnik, tablica pamiątkowa, a niestety nie czy panowie z podziału maja nomexy niepalne, buty które się nie rozklejają, samochody które się nie wywracają, godziwe pensje w normalnym wymiarze pracy,
POZDRO z NOWYM ROKIEM oby lepszym

Offline Rober

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: komendant główny odwołany
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 02, 2008, 21:30:51 »
I bardzo dobrze , bo komendant główny jest TAKŻE dla wszystkich strażaków a nie tylko dla  działaczy dla których liczy się hasło -„ mierny , bierny ale wierny” .

Offline firesiglo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: komendant główny odwołany
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 02, 2008, 21:38:14 »
Te firesiglo tobie to coś sie przez szampana w głowie pomieszało.
Ja zaliczyłem MON a potem poszedłem do jak ty to nazwałeś zhierarchizowanej służby jaką jest PSP i powiem Ci że nie widziałem takiego bajzlu nawet w wojsku. Byłem tam jak to sie mówi za "szfeja" ale szef kompanii i dowódca byli dla mnie a nie ja dla nich.
OBOWIĄZKIEM dowodzącego jest zapewnienie logistyki dla wykonujących zadania a nie ciepłych posadzek w rozlicznych komórkach aby nie było wątpliwości to mam za sobą 15 lat służby w samej PSP więc mogę co nie co o tym co widzę powiedzieć. Co prawda u siebie akurat mam szczęście mieć niezłego KP ale to co widać wyżej to tylko związki mogą zmienić a za przewodniczącego związków czy za zarząd centralny odpowiadamy my sami bo kto powiedział że cały czas mają być ci sami i zarządu nie można odwołać.
PS:
Hierarchia w PSP polega na baczność, spocznij, sztandar, kapelan, pomnik, tablica pamiątkowa, a niestety nie czy panowie z podziału maja nomexy niepalne, buty które się nie rozklejają, samochody które się nie wywracają, godziwe pensje w normalnym wymiarze pracy,
POZDRO z NOWYM ROKIEM oby lepszym

i tak sie zaczyna pyskówka.
radzę ci czytać ze zrozumieniem. to pomaga.

napisałem, że jesli komendant jest właściwym człowiekiem, nie zastanawiasz sie kto dla kogo.
a przykład o szefie kompanii, typowo trepowski.
w ogóle chyba robisz w innej firmie, chyba.
ja piszę o zasadzie, a ty na przykładzie patologii u siebie wyciągasz wniosek że wszędzie tak jest.
rozumowanie od szczegółu do ogółu jest jednym z podstawowych błedów logicznych królu.
komendant wybrany przez związki zawodowe jest lepszym komendantem?
dlaczego, bo robi to co chce związek?
to jest początek końca.
każdy ma swoja rolę do odegrania i strażak, i związek, i komendant.
i każdy ma swoje miejsce. byleby się nimi nie zamieniali.
pozdrawiam.

Offline piowo2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 191
Odp: komendant główny odwołany
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 02, 2008, 21:48:46 »
Nie można porównywać MONu do PSP... Mimo, że to służby mundurowe, które powinny opierać się na hierarchizacji, elementach musztry, itd. to jednak zasady panujące w wojsku są odmienne od tych w straży. Z jednego względu... MON ma być przygotowany na mobilizację i wcielenie cywilów w szeregi armi, prowadzenie ich za rączkę itd... U nas każdy, nawet stażysta podlega innym uwarunkowaniom. Masz sobie chłopie radzić, nie przekraczając uprawnień i wykorzystując sprzęt i srodki ofiarowane "z góry". Życie... Takie są realia. Nic na nie nie poradzimy... Możemy sobie jedynie ponarzekać... i popisać...
Gdy obowiązek wezwie mnie
Tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj,
Bym życie ludzkie ocalił

Offline diablo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 79
Odp: komendant główny odwołany
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 02, 2008, 22:19:34 »
Ale news na początek roku! Ciekawe kto będzie następnym KG i czy któryś zastępca się uchowa na stołku?

Offline firesiglo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: komendant główny odwołany
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 02, 2008, 22:22:14 »
Ale news na początek roku! Ciekawe kto będzie następnym KG i czy któryś zastępca się uchowa na stołku?
dobre pytanie. wątpię, żeby któryś sie utrzymał. może hejduk.

Offline ERAZM Z ROTERDAMU

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: komendant główny odwołany
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 02, 2008, 23:07:57 »
Ciężka sprawa z tym odwołaniem zastępców.
Podobno jeden z zastępców niejaki Józwa Butrym ma kwity na wszystkich strażaków począwszy od czasów Władysława Jagiełły. :rolleyes:

Offline sebas

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: komendant główny odwołany
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 02, 2008, 23:51:08 »
Ciężka sprawa z tym odwołaniem zastępców.
Podobno jeden z zastępców niejaki Józwa Butrym ma kwity na wszystkich strażaków począwszy od czasów Władysława Jagiełły. :rolleyes:

Jeżeli jest to prawda, zatem Pan Józef bez kłopotu znajdzie też kwity na siebie,

Szczęśliwego Nowego Roku!!!!!!!

Offline Borciuch

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: komendant główny odwołany
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 03, 2008, 10:25:25 »
Mamy nowego Komendanta Głównego PSP - nadbryg.Wiesław Leśniakiewicz
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2008, 12:51:28 wysłana przez Borciuch »

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: komendant główny odwołany
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 03, 2008, 10:37:58 »
ciekawostka: na stronie KG jest już nowy news z dzisiejszą datą (http://www.straz.gov.pl/?p=/pl/news/&n=27872), ale wczorajszej "bomby" nie widać:(

to jeszcze nic - na stronie MSWiA ostatni news jest z 21 grudnia:/ i gdzie się jest ta transpatentność działań administracji publiczne głoszona przez partię bedącą obecnie u steru władzy?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2008, 10:47:45 wysłana przez lang »
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: komendant główny odwołany
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 03, 2008, 10:51:28 »
wiadomość z paska z TVN 24 - nowym 01 został p. Leśniakiewicz.
EGO = 1 / wiedza

Offline Sajmonowski

  • World Citizen. Son of Man. A Moving form of dust.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 679
  • Strażaku - ratuj się sam!
    • Grupa Szybkiego Reagowania
Odp: komendant główny odwołany
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 03, 2008, 11:14:57 »
www.pap.pl

... ale szybko znika, wiadomo, nie jest to najważniejszy news w kraju ...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2008, 11:22:09 wysłana przez Sajmonowski »
Zawsze ćwicz tak, jakby od tego zależało Twoje życie. Bo zależy!

www.cfbt.pl

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: komendant główny odwołany
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 03, 2008, 11:34:47 »
słuchaj co opinie publiczna obchodzi jakiś komendant główny /a kim on jest w ogóle/ ważne jest że oleksy pozwał wprost,że kogos zabili, że ktos się zastrzelił, że marcinkiewicz zakłada szkołe , liczy sie krew, łzy i sex, No może jeszcze z KG policji robią sprawe ale u nas..... eh

Offline Raddemenes

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 760

"Optymista sądzi, że świat stoi przed nim otworem...
Pesymista wie co to za otwór..."

Offline mireks

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 159
Odp: komendant główny odwołany
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 03, 2008, 11:42:17 »
Cytuj
Podziękowanie st. bryg. Marka Kubiaka Komendanta Głównego PSP
   
W związku z zakończeniem przeze mnie służby na stanowisku Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, Zastępcy Szefa Obrony Cywilnej Kraju, pragnę serdecznie podziękować za współpracę oraz okazywaną mi pomoc przy realizacji trudnych i odpowiedzialnych zadań ochrony przeciwpożarowej, ratownictwa i ochrony ludności.

Jestem przekonany, że okres ten był dla mnie dużym wyzwaniem i cennym doświadczeniem życiowym oraz pozostanie na długo w mej pamięci.

Dziękując Wam wszystkim za owocną współpracę pragnę przekazać wyrazy szacunku i uznania oraz życzyć pomyślności i spełnienia wszystkich planów i zamierzeń.
                                                                                                                                                        st. bryg. Marek KUBIAK
Nie pytaj, co rząd może zrobić dla Ciebie. Zapytaj, czy mógłby tego nie robić.

Offline Sajmonowski

  • World Citizen. Son of Man. A Moving form of dust.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 679
  • Strażaku - ratuj się sam!
    • Grupa Szybkiego Reagowania
Odp: komendant główny odwołany
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 03, 2008, 11:43:04 »
emer - jasna sprawa, dla ogółu niewiele to znaczy, ale nikt nie wie, co to znaczy dla nas ... bo jednak znaczy dużo i dotyczy wszystkich w sposób bezpośredni. Tak czy siak, chciałem podzielić się newsem "pisanym" na jakiejś oficjalnej stronie

pozdro
Zawsze ćwicz tak, jakby od tego zależało Twoje życie. Bo zależy!

www.cfbt.pl

Offline bartas 2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: komendant główny odwołany
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 03, 2008, 12:10:19 »
Ja do kolegi matrixa00. NO  i co ty na to że pan Leśniakiewicz został nowym kg? A co z tymi przetargami które nie były ok? itd i itp. Jak chcesz pogadać to napisz swojego maila.narka

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: komendant główny odwołany
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 03, 2008, 12:31:22 »
obudzili się w Ministerstwie - http://www.mswia.gov.pl/portal/pl/2/5249/
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: komendant główny odwołany
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 03, 2008, 12:36:37 »
no, ale to ostanie zdanie mogli sobie podarować:
"Był członkiem Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. "
To rzeczywiście wiele wnosi do bagażu doświadczeń nowego KG :)