Autor Wątek: Hooligan - Chuligan?  (Przeczytany 10545 razy)

Offline JD

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
    • GRS OSP Warszawa
Hooligan - Chuligan?
« dnia: Styczeń 01, 2008, 17:45:55 »
Witam!
Mam pytanie czy różnią się od siebie -  Hooligan i Chuligan?
Wiem że podobno Chuligan to polska "podróbka" Hooligana - czy jakość jest porównywalna, bo średnia cenna Hooligana to 1500zł, a Chuligana 900zł. Różnica jest więc spora i zastanawiam się czy warto przepłacać za "oryginał", czy kupić za mniejsze pieniądze Chuligana?
Może ktos pracował na obu i ma jakieś praktyczne porównania.
INTERNETOWY SKLEP RATOWNICZY
www.paramedyk.sklep.pl

Offline 085

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 423
Odp: Hooligan - Chuligan?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 01, 2008, 18:07:26 »
Witam!
Mam pytanie czy różnią się od siebie -  Hooligan i Chuligan?
Wiem że podobno Chuligan to polska "podróbka" Hooligana - czy jakość jest porównywalna, bo średnia cenna Hooligana to 1500zł, a Chuligana 900zł. Różnica jest więc spora i zastanawiam się czy warto przepłacać za "oryginał", czy kupić za mniejsze pieniądze Chuligana?
Może ktos pracował na obu i ma jakieś praktyczne porównania.

Pokaz konkretne przyklady - podlinkuj - bo moze to ten sam przedmiot, tylko w roznej cenie i pod rozna nazwa. 'Prawdziwego' mozna kupic za ponizej tysiac zlotych... to 1500 wydaje mi sie przesada :/

Offline JD

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
    • GRS OSP Warszawa
Odp: Hooligan - Chuligan?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 01, 2008, 18:20:18 »
proszę bardzo:

1. tu jest Chuligan -  http://www.systemplus.sklep.pl/product_info.php?cPath=39&products_id=434

2. a tu Hooligan - http://www.systemplus.sklep.pl/product_info.php?cPath=39&products_id=1039

zapomniałem jeszcze o jednej rzeczy - jak jest najlepsza długość - 76, 91, 107 ?
INTERNETOWY SKLEP RATOWNICZY
www.paramedyk.sklep.pl

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Hooligan - Chuligan?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 01, 2008, 19:26:04 »
świetnie że znalazłeś stronę ale na samym dole po lewej stronie jest link KONTAKT - podejrzewam że tam na 100% udzielą Ci odpowiedzi. O wynikach poinformuj na forum,
Co do długości to im dłuższy tym lepszy. ten na 107 cm byłby ok. z krótkim to będziesz mieć problemy np przy otwarciu drzwi (mniejsze ramię). Z tego do mi wiadomo to Hooligan daje dożywotnią gwarancję (a przynajmniej baaardzo długą). pozdr,
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2008, 19:30:12 wysłana przez robert_n »
EGO = 1 / wiedza

Offline Meku

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 413
    • OSP w Kruszwicy
Odp: Hooligan - Chuligan?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 01, 2008, 21:44:53 »
Identyczny tekst i tabelkę znalazłem tu:

http://www.deltaservice.com.pl/_pd,pl/20,534/Uniwersalne+narzedzie+ratownicze+HOOLIGAN.html

Lecz myślę że z jeszcze inną ceną  ^_^
Pozdr.
ZSR  +  ZOSP  +  OSP
          http://www.ospkruszwica.pl

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Odp: Hooligan - Chuligan?
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 02, 2008, 13:24:34 »
Witam!
Mam pytanie czy różnią się od siebie -  Hooligan i Chuligan?
Wiem że podobno Chuligan to polska "podróbka" Hooligana - czy jakość jest porównywalna, bo średnia cenna Hooligana to 1500zł, a Chuligana 900zł. Różnica jest więc spora i zastanawiam się czy warto przepłacać za "oryginał", czy kupić za mniejsze pieniądze Chuligana?
Może ktos pracował na obu i ma jakieś praktyczne porównania.
Rużnicy nie ma  Chuligan to potoczna polska nazwa dotyczy tego samego.A pl. Wersja jest tańsza ale zapewniam technicznie  i wytrzymałościowo porównywalna .
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2008, 13:35:49 wysłana przez Cień »
Pozdrawiam Cięń em.

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Hooligan - Chuligan?
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 02, 2008, 14:58:34 »
Co do tych cen to mogę się mylić ale jeśli Hooligan jet importowany z USA to może znaczenie w cenie ma  też kurs dolara - o ile mnie pamięć nie myli to kilka lat temu dolar podobnie jak euro kosztował chyba nawet ponad 4 zł. Teraz jest coś koło 2,5 PLN więc naturalnym jest - różnica spora - ceny importowanych artykułów powinny być niższe.
http://kursy-walut-wykresy.mybank.pl/
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2008, 15:00:48 wysłana przez Sylwek »

Offline JD

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
    • GRS OSP Warszawa
Odp: Hooligan - Chuligan?
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 02, 2008, 16:42:24 »
Tak jak zasugerował Robert zadzwoniłem i ...
Hooligan - jest produkcji amerykańskiej, można powiedzieć że to "oryginał" koszt to około 1500-1600 w zależności od sklepu.
Chuligan - jest produkcji polskiej a koszt to ok.900zł i podobno niczym się od tego amerykańskiego nie różni.
Jak widać różnica cenowa jest spora i jeżeli rzeczywiście "polski odpowiednik" jest tej samej klasy co "oryginał" to chyba nie ma sensu przepłacać.

INTERNETOWY SKLEP RATOWNICZY
www.paramedyk.sklep.pl

Offline Gacek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Hooligan - Chuligan?
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 04, 2008, 16:55:58 »
Witam!

Chuligan a Hooligan. Polacy wpadli na pomysł produkowania polskiego narzędzia ratowniczego. Wykonane z stali narzędziowej poddanej odpowiedniej obróbce cieplnej. Mozna sobie poczytać np w googlach co to za stal narzędziowa. Jeśli chodzi o Hooligana tzw "amerykańca" jest on wykonany ze stali wysokostopowej stal ta charakteryzuje się wysoką wytrzymałością. Urządzenia zrobione z tej stali są błyszczące nie matowe. Jeśli chodzi o Hooligana to ta nazwa przyjęła sie jako amerykańska a tak naprawdę to Hooligan jest produkowany w Rosji :)

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Odp: Hooligan - Chuligan?
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 04, 2008, 17:33:52 »
Małe sprostowanie. Narzędzie amerykańskie nie nazywa sie "hooligan" tylko "halligan".

Określenie "chuligan" czy "hooligan": wzięło się prawdopodobnie od nazwiska Londyńskiej rodziny
znanej z żywych zachowań (http://www.etymonline.com/index.php?search=hooligan&searchmode=none).

Natomiast "halligan" pochodzi od nazwiska nowojorskiego strażaka, który je wymyślił - Hugh Halligan'a. (choć Australijczycy faktycznie mówią na to "hooligan")
(http://en.wikipedia.org/wiki/Halligan_bar)

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: Hooligan - Chuligan?
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 05, 2008, 18:07:05 »
Amerykanie z którymi na ten temat rozmawiałem stwierdzili że mówi się na oba sposoby.

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Odp: Hooligan - Chuligan?
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 05, 2008, 18:13:58 »
Amerykanie z którymi na ten temat rozmawiałem stwierdzili że mówi się na oba sposoby.

No spoko. Przecież napisałem m.in. że Australijczycy tak mówią. A że globalna wioska robi się coraz mniejsza, to jest jak jest.
Ale dobrze wiedzieć skąd wzięła się nazwa :) A że z biegiem czasu przyjęła się też inna nazwa, to pewnie właśnie dlatego, że podobna jest to "hooligana" który kojarzy się z rozrubą.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2008, 18:18:59 wysłana przez Witold »

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline ret77up

  • ret77up
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
  • made from fire
    • Wszystko dla ratownictwa
Odp: Hooligan - Chuligan?
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 07, 2008, 19:45:53 »
Witam, nie masz racji kolego- są dostępne w USA obydwa urządzenia- i Halligan i Hooligan - różnią się tylko producentem-   a tak jak poprzednicy już zauważyli jest to jedno i to samo użądzenie. Hooligan jest produkowany przez firmę Paratech ( http://www.paratech-inc.com/  ), a halligan - gdzie masz rację odnośnie pochodzenia nazwy- to  wymyślnony i opatentowany sprzęt fimy  GENESIS ( http://www.genesisrescue.com  ) oni są piewszym producentem i największym w USA
Pozdrawiam
Krzysiek
Dh. Krzysztof
tel 0 665 998 999

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Odp: Hooligan - Chuligan?
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 07, 2008, 20:45:45 »
No ok macie rację. Ale wymyślił to strażak nazwiskiem Halligan, a firmy konkurencyjne nie mogą używać tej nazwy, więc wymyśliły podobną :)

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline Gacek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Hooligan - Chuligan?
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 07, 2008, 22:28:39 »
a czy wie ktoś kto robi polskiego Chuligana ?

Offline Ogureczek1988

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Hooligan - Chuligan?
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 19, 2008, 09:10:41 »
Chuligan dobre narzędzie Tylko ta amerykańska wersja bo ta europejska jest za Ciężka

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: Hooligan - Chuligan?
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 19, 2008, 11:16:16 »
Niedawno sami zaopatrywaliśmy się w podobne urządzenie, a przy wyborze pomagali nam koledzy z PSP, jak by nie patrzeć mają styczność z tym narzędziem bardzo często. Większość sugerowała nam dopłacić i wziąć "oryginalnego" amerykańca.
Mają jeden polski i jeden prod. usa. Do polskiego mieli wiele zastrzeżeń, a m. in. że jest cięższy i mniej wytrzymały od drugiego.
My kupiliśmy ten ok. 90 cm, za chyba 1290 zł z przesyłką. Fakt faktem mógłby być ten 107 cm, ale trudno.
Jak na razie w praktyce nie był sprawdzony bo i nie było okazji, ale na pewno zastąpi stare łomy ;-)

Offline barthez315

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 226
  • RYCERZE FLORIANA
Odp: Hooligan - Chuligan?
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 19, 2008, 19:20:15 »
A polskiego chuligana produkuje chyba firma POLWEX z tego co w googlach znalazłem.
Czy to nie jest czasem w Krosnie??
Bo nie znalazłem takich informacji
Chodziaż jak wpisałem chulign to pokazałi sie uliczni i stadionowi chuligani heh
"Na dzwięk syreny zostawiają swoje rodziny, przyjaciół aby ratować życie i dobytek innych, czasami niepowracając..."

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Hooligan - Chuligan?
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 22, 2008, 12:59:10 »
Dzisiaj doszedł do nas cały zamówiony towar, w tym "Chuligan". Większego gówna nie widziałem. Po lekkim uderzeniu w imadło, wygiął się tak, że końcówki do wyważania drzwi nie da się już w nic wcisnąć (całkowicie się stępiła). Na pewno będziemy reklamować to dziadostwo. 899zł netto za takie coś? ŚMIECH.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 22, 2008, 13:50:53 wysłana przez sheldon »
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline barthez315

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 226
  • RYCERZE FLORIANA
Odp: Hooligan - Chuligan?
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 22, 2008, 16:25:07 »
sheldon  tu mnie zaskoczyłeś. Nie myślałem że to jest taki szajs. To lepiej dołożyć i kupić oryginalnego amerykańca hooligana a na pewno wytrzymie dłużej
"Na dzwięk syreny zostawiają swoje rodziny, przyjaciół aby ratować życie i dobytek innych, czasami niepowracając..."

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Hooligan - Chuligan?
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 22, 2008, 16:42:17 »
Urządzenie widział to również kolega pracujący na co dzień na PB w PSP w Gdyni, już na pierwszy rzut oka stwierdził, że to jakieś badziewie. Wykonał nim kilka prostych manewrów, uderzeń i... potwierdził tylko moje słowa. Może uda mi się dziś zrobić fotki tego.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline fireman8

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Hooligan - Chuligan?
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 23, 2008, 13:42:54 »
jakiś czas temu trafiła do nas gazetka promocyjna firmy kadimex i był w niej hooligan w cenie 799,00zł netto. Szczerze mówiąc w pierwszej chwili pomyślałem że to musi być jakaś tania podróbka, z uwagi na to iż sami wiecie jakie są ceny tego urządzenia na polskim rynku, ale po rozmowie z tą firmą i ich zapewnieniach że towar jest renomowanej marki zamówiliśmy dwie sztuki tego urządzenia. Jedno z końcówką do ciecia blachy, drugi ze zwykła końcówka. Okazało się że są to produkty amerykańskiej firmy Paratech. postanowiliśmy je przetestować i zdały próby... to z końcówką do ciecia blachy to dobre rozwiązanie dla biednych OSP w których nie ma hydraulicznych narzędzi ratowniczych. dach w polonezie otworzyliśmy jak puszkę:)

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Hooligan - Chuligan?
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 23, 2008, 13:51:42 »
No właśnie, a nasze urządzonko jest nie-wiadomo-jakiej firmy. Pomalowane jest sprayem, tak wygląda. "bojowe" końcówki na czerwono, uchwyt na srebrno. Paznokciem bez problemu idzie zdrapać farbę.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline Sławek Snopek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Hooligan - Chuligan?
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 23, 2008, 13:52:07 »
Witam Wszystkich! Jak słusznie zauważył kolega "ret77up" Producentem Hooligana jest Paratech (made in USA), którego Przedstawicielem na Polskę od września 2008r jest KADIMEX. Co do jakości oryginału z Paratech, to raczej nie ma sensu pisać, bo Ci którzy mieli okazję używać "podróbkę" to delikatnie mówiąc nie mieli o niej najlepszego zdania. Oczywiście na naszym "specyficznym" rynku nie unikniemy pojawiania się podróbek i dlatego ważne jest, żeby kupować ze znanego źródła. W ostatnim czasie ceny tego narzędzia były dość wysokie (1300-1500 zł), ale na to, jaką politykę cenową mają co niektórzy sprzedawcy, to raczej wpływu do końca mieć nie będziemy  :angry:  Kadimex na IV kwartał 2008r przygotował gazetkę promocyjną z atrakcyjną propozycja cenową min. na Hooligana i trzeba przyznać, że to był strzał w dziesiątkę. Pozdrawiam

Offline Grzesiu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 202
    • OSP Wolica
Odp: Hooligan - Chuligan?
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 23, 2008, 15:00:23 »
Czyżby przedstawiciel handlowy firmy Kadimex :pyt: