Autor Wątek: Alarm w Sylwestra 2007  (Przeczytany 6520 razy)

Offline Sgt.Jacob

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 182
Alarm w Sylwestra 2007
« dnia: Styczeń 01, 2008, 10:29:06 »
Pisaliśmy już o wyjazdach w Wigilię o teraz pora na Sylwestra. Spędziliście go na czuwaniu, na działaniach ratowniczo - gaśniczych czy może po prostu świętowaliście w najlepsze? Ja nowy rok witałem podczas pożaru magazynu MONARu z prądownicą w ręku, robota na 4 godziny... Pzdr
"Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia" Albert Einstein

Offline ostryksrg

  • Nawed piekło niejest zawiete jak strazak
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Alarm w Sylwestra 2007
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 01, 2008, 10:36:18 »
godzina 1:15 OSP Trzemeszno zastepem GBA Wyjezdza na osiedle bloków mieszkalnych zadymiona piwnica Miałem przeczucie zeby nic niepić bo musiałem wejsc w aparacie powietrznym auer cały zastep trzezwy jak łza to juz nas o gotowosci naczelnik powiadomił w wiec na 2007 mamy 190 wyjazdów a na ten juz jeden  jest

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: Alarm w Sylwestra 2007
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 01, 2008, 10:57:38 »
tak w ogóle to mielismy nie pisać o zdarzeniach z dnia.....  :huh: :huh: :huh: :huh:
jutro też taki post będzie założony? pozdr.

Oj to tylko teraz okazyjnie, odświętnie ;-)

Wczoraj wieczorem, jeszcze w czasie szykowania się do imprez, zostaliśmy zadysponowani do pożaru mieszkania.

Kilka osób zobowiązało się być w sylwestrową noc w pełnej gotowości ale na szczęście nie było już potrzeby wyjazdu.
Szczęśliwego nowego roku.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2008, 14:29:15 wysłana przez Emil »

Offline star266

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
    • OSP Przemków
Odp: Alarm w Sylwestra 2007
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 01, 2008, 12:02:11 »
unas w sylwestra cisza, ale w sąsiedniej gminie mieszkanie sie paliło

Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
Odp: Alarm w Sylwestra 2007
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 01, 2008, 13:43:34 »
W tym roku byl spokoj ale rok temu 2 razy wyjezdzalismy do powalonych drzew ok 18 i w nowy rok ok 14 ale jak szybko kaca wyleczylem przewalajac  drzewo :wacko:

Offline malina998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 280
  • Szef wszystkich szefów :)
Odp: Alarm w Sylwestra 2007
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 01, 2008, 16:18:26 »
u nas spokojnie od dwóch lat :) trzy lata temu 15 min po pólnocy pozar samochodu :)

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Odp: Alarm w Sylwestra 2007
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 01, 2008, 17:20:18 »
Wyciąganie samochodu z rowu, jednak już o godzinie 18 ;)
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline Prezes1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Alarm w Sylwestra 2007
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 01, 2008, 17:51:13 »
Sylwester i Nowy Rok jak do tej pory spokojne i tak już od kilku lat i oby tak dalej.

WSZYSTKIEGO NAJ NA TEN NOWY 2008 ROK ^_^ ^_^

"codziennie jest ten sam dzień"

Offline sebekosp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
  • gdzie jest dym i ogień tam muszą być strażacy
Odp: Alarm w Sylwestra 2007
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 01, 2008, 19:27:56 »
 :mellow: U mnie też spokojnie zabezpieczenie pokazów fajerwerków i impreza do rana a dla wszystkich spełnienia marzeń w 2008 i tyle powrotów co wyjazdów  ^_^

Offline tadek59972

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Alarm w Sylwestra 2007
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 01, 2008, 20:01:14 »
u nas tez cisza
 :wub:

Offline dzwon53

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: Alarm w Sylwestra 2007
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 01, 2008, 23:20:05 »
A u  nas tradycyjnie syrena wyje o godz. OO na powitanie Nowego Roku . Przychodzą                                                           strażacy z rodzinami i skladamy sobie życzenia . Jest pare chłopaków ktorzy zabezpieczają wybuchy fajerweków i sa dyspozycyjni .. Swieta Sylwestra spokojnie aby tak dalej .

Offline Matys

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Alarm w Sylwestra 2007
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 02, 2008, 11:17:24 »
Jaj jest ktoś ze Skawiny albo okolic to niech opowie jaką akcją zaczęli Nowy Rok:)

Offline wolszczanin

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 265
    • OSP Nowy Targ
Odp: Alarm w Sylwestra 2007
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 02, 2008, 17:09:59 »
w nowym targu niestety parę min. po północy sygnał że pali się dom (stare budownictwo ze stropami drewnianymi), 24 osoby pozostały bez dachu nad głową a dom poza ścianami nadaje sie do rozbiórki

drugi pożar w nowym targu wybuchł wczoraj koło 23 zapaliły się sadze w kominie

http://www.straz.gov.pl/?p=/pl/wydarzenia/&ln=27869

Offline Lukasz_Brt

  • kto nie wygrał z żywiołem,nie wie co to znaczy
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Alarm w Sylwestra 2007
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 06, 2008, 14:18:52 »
godz 22-wigilia 2007 pozar domu w karolinowie starym. Trzy godziny z pradownica na dachu. spaliło sie wszystko.
PRYWATNA STRAZ POZARNA:)

Offline dunlop

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Alarm w Sylwestra 2007
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 07, 2008, 20:21:04 »
23:15 OSP Zabłudów koło Białegostoku dom jednorodzinny przyczyna instalacja elektryczna. na szczęście gmina i psp szybko postawione na nogi i dom nadal stoi nie licząc dziury w dachu którą zrobiliśmy.

Offline OSP kreda

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
  • Odwaga jest dobra, lecz wytrwałość lepsza.
Odp: Alarm w Sylwestra 2007
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 08, 2008, 14:03:26 »
Sylwester minął spokojnie ale mieliśmy obsadę w pogotowiu w razie wyjazdu:)
Należy zawsze stosować wydatki do dochodów, bo jeżeli człowiek nie urządzi się tak, aby żył uczciwie ze swej pracy, to będzie zmuszony żyć nieuczciwie z pracy drugich.

Offline strazakRob

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Alarm w Sylwestra 2007
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 09, 2008, 00:23:47 »
W ym roku spokój ale 4 lata temu wyjechaliśmy z OSP do pożaru stodoły ( od petardy ) o godz. 23.40, po szybkim ugaszeniu tj. około godz. 1.30 podczas powrotu do remizy zostaliśmy zadysponowani do następnego pożaru stodoły i zakończyliśmy działania o 5.10. Podczas powrotu do remizy zatrzymaliśmy się przed moim domem ( około 100 m od remizy ), wybiegłem do domu obudziłem domowinków i z naszego Jelcza GCBA wystrzeliliśmy całą serię petard i otworzyliśmy symbolicznego szampana. Ciężka była ta nocka.
Gdy obowiązek wezwie mnie tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj bym życie ludzkie ocalił.
Pozwól niech dziecko póki czas z płomieni cało wyniosę.
Przerażonego starca daj ustrzec przed strasznym losem.  Daj Panie, czujność abym mógł najsłabszy słyszeć krzyk  Daj sprawność i przytomność bym ugasił pożar w mig.  Swe powołanie pełnić chcę i wszystko z siebie dać. A jeśli taka wola Twa bym życie dał w ofierze.  Ty bliskich mych w opiece miej, o to Cię proszę szczerze.

Offline Kielonsky

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
    • Zygry zobacz
Odp: Alarm w Sylwestra 2007
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 09, 2008, 17:34:46 »
My tez mieliśmy chyba 3 lata temu wyjazd do pożaru stodoły i budynków gospodarczych (jeden budynek). Wyjazd był około godz 2 a cała akcja trwała 12 godzin.

Offline Ana88

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Alarm w Sylwestra 2007
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 15, 2008, 10:19:33 »
U nas w  tym roku tez spokoj, ale w zeszlym roku punktualnie o godz. 0.00 zawyla strena wszyscy mysleli ze to na powitanie Nowego Roku jednak okazalo sie ze w sasiedniej wiosce zdarzyl sie wypadek samochodowy.

Offline *1326mercedes

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Alarm w Sylwestra 2007
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 20, 2008, 13:43:20 »
Ok.22 alarm pożar  w oddalonej o 6 km wsi.Paliła się sadza w kominie wyjechało GBA /Dodatkowa atrakcja dla bawiących się na sali/

Offline 085

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 423
Odp: Alarm w Sylwestra 2007
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 20, 2008, 19:48:56 »
U nas w  tym roku tez spokoj, ale w zeszlym roku punktualnie o godz. 0.00 zawyla strena wszyscy mysleli ze to na powitanie Nowego Roku jednak okazalo sie ze w sasiedniej wiosce zdarzyl sie wypadek samochodowy.

Co poniektore OSP maja kretynski zwyczaj zalaczania nie tylko syreny, ale wszystkiego razem - alarmu na pagery i sms rowniez. Hak w smak pomyslodawcom.

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: Alarm w Sylwestra 2007
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 20, 2008, 19:51:04 »
co jest w tym kretynskiego bo ja nie rozumiem ?
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Alarm w Sylwestra 2007
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 20, 2008, 20:54:51 »
no bo niektórzy włączają syreny o północy. Na szczęście u mnie nie ma takiego zwyczaju ale nawet jak by był to i tak zawsze mam SMSa któy przychodzi tylko wtedy gdy sygnał alarmowy pochodzi z MSK. Jak by nie było to i tak bym byłpod remizą ale ... raczej bym nie jechał z wiadomego powodu :D

Offline 085

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 423
Odp: Alarm w Sylwestra 2007
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 21, 2008, 16:04:45 »
co jest w tym kretynskiego bo ja nie rozumiem ?

Bo widzisz, Panie Kolego, niektorzy ochotnicy traktuja alarm jak swietosc i podejma sie jazdy po sliskich ulicach po rozbitym szkle i pod ostrzalem sztucznych ogni tylko po to, zeby po dojezdzie do remizy zorientowac sie, ze druhowie witaja nowy rok nie tylko syrena (i slusznie), ale zalaczaja alarm na pagery i komorki.

Falszywy alarm w zlej wierze jest scigany z mocy prawa - jak nazwac ochotasa, ktory wlacza caly system alarmowy, nie tylko, zeby wylo, ale zeby jeszcze wysylalo ?

Strazak uczestniczy w akcji od momentu zaalarmowania - czyli np. od odebrania alarmowego sms. Jezeli w drodze zdarzy mu sie wypadek, bedzie mogl korzystac z ubezpieczenia strazackiego. Ale jezeli akcji nie bylo, tylko jakis @#$%^& wlaczyl syrene dla zartu ? Kto wyplaci odszkodowanie ?

Offline młody prezes

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
Odp: Alarm w Sylwestra 2007
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 22, 2008, 23:38:59 »
No i tu święta racja Koledzy choć u mnie faktycznie właczyliśmy syrene na chwilke ale sms-ow nie wysylaliśmy gdyby ktoś spróbował tobym go !##@%^%&^* i @!#$%$&^ a to z prostego powodu jak zaznaczył 085 ubezpieczenie poza tym zauważyłem ze zaczęto bynajmniej u mnie zwracać większą uwagę na smsy to super sprawa zresztą o terminalu dowiedzialem sie na tym forum no ale do rzeczy faktycznie syrena to świętość a zaznacze w sylwestra na kilka godzin przed 12 przez sms-y poinformowałem ze będzie włączona na chwile syrena ale jeśli coś by sie dzialo będą sms-y więc sumienie mam czyste

P.S.
Oj dawno mnie na tym forum nie było i powiem wam szczerze ze dużo dobrego porobiło się u mnie w OSP.
DZIĘKI CHŁOPAKI ZA RADY JAKIE KIEDYŚ MI DALIŚCIE :)
Strażak to taki człowiek, który jest przygotowany na wszystko to na co inni ludzie nie są przygotowani...