Autor Wątek: Alarm przy wigilijnym stone  (Przeczytany 6384 razy)

Offline ostryksrg

  • Nawed piekło niejest zawiete jak strazak
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Alarm przy wigilijnym stone
« dnia: Grudzień 25, 2007, 11:38:02 »
Witam druhowie mam pytanie czy w jakiej waszej jednostce był wyjazd do zdazenia??? w mnie był ale to do południa pożar mieszkania ajak tam było u was???

Offline jareks19

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Alarm przy wigilijnym stone
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 25, 2007, 15:15:32 »
u nas spokój i tak jest od kilku lat

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Alarm przy wigilijnym stone
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 25, 2007, 15:38:50 »
Wczoraj wypadek samochodowy ...
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline star266

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
    • OSP Przemków
Odp: Alarm przy wigilijnym stone
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 25, 2007, 18:25:48 »
pożar w budynku mieszkalnym, 1 osoba nieżyje:(

Offline meli

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 153
    • OSP OPALENICA
Odp: Alarm przy wigilijnym stone
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 25, 2007, 18:53:09 »
u nas był alarm po godzinie 15 ale jak sie zlecieliśmy na strażnice to alarm odwołano był to wybuch pieca w domu jednorodzinnym właściciel został ranny i przetransportowany do szpitala a my nie wyjechaliśmy bo nie było zagrożenia...
www.osp-opalenica.pl <-- serdecznie zapraszam;)

Offline krzysiek 998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 274
Odp: Alarm przy wigilijnym stone
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 26, 2007, 00:45:57 »
Nie przy wigilijnym, ale wczoraj o 20:30 pożar garażu zwłoki meżczyzny
« Ostatnia zmiana: Grudzień 26, 2007, 11:05:09 wysłana przez krzysiek 998 »

Offline fabiswlkp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Alarm przy wigilijnym stone
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 26, 2007, 09:02:17 »
U nas 2 wypadki  w wigilijny dzien jeden o godzinie 15 drugi o 20  naszczescie nie smiertelne

Offline junior

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 147
    • http://www.ospopole.prv.pl
Odp: Alarm przy wigilijnym stone
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 26, 2007, 11:56:30 »
u mnie o 2:00 pożar baraków

Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
Odp: Alarm przy wigilijnym stone
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 26, 2007, 18:58:56 »
Nie przy wigilijnym, ale wczoraj o 20:30 pożar garażu zwłoki meżczyzny

Czy to bylo w Suszu??

Bo jak tak to ja bylem dom obok akurat  i tak sie zastaniawialme czy nie pomoc :rolleyes:

Ale fakt faktem tez czlowiek zasnol chyba z papierosem z tego co slyszalem

Offline hubert17

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Alarm przy wigilijnym stone
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 26, 2007, 19:15:18 »
ja wczoraj sluchalem do poludnia radia i we wigilie niby 7 osob sie spalilo , dosyc duza liczba jak na jedna noc nie sadzicie?

Offline 085

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 423
Odp: Alarm przy wigilijnym stone
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 26, 2007, 19:30:00 »
ja wczoraj sluchalem do poludnia radia i we wigilie niby 7 osob sie spalilo , dosyc duza liczba jak na jedna noc nie sadzicie?

Nie 7 a 6 - ale mniejsza o to - przede wszystkim nie "spalilo sie" tylko zginelo w pozarach. Zaczadzenie, zawal, itp. Coz - Fratczak przywolal liczbe 60 osob, ktore zginely w pozarach w grudniu... zrobilo sie zimno, sezon grzewczy w pelni, zwiekszony pobor energii elektrycznej, ozdobki, swieczki...

Duzo, ale niestety prawa Murphy'ego (a czasem Darwina :]) daja o sobie znac.

Offline krzysiek 998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 274
Odp: Alarm przy wigilijnym stone
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 26, 2007, 21:01:35 »
Nie przy wigilijnym, ale wczoraj o 20:30 pożar garażu zwłoki meżczyzny

Czy to bylo w Suszu??

Bo jak tak to ja bylem dom obok akurat  i tak sie zastaniawialme czy nie pomoc :rolleyes:

Ale fakt faktem tez czlowiek zasnol chyba z papierosem z tego co slyszalem

Tak akurat na mojej ulicy nie musiałem jechać do straży. Tylko z właścicielem gasiliśmy ten pożar do przyjazdu pierwszej jednostki ale gościu już nie żył. Prawdopodobnie od papierosa zajęła się wersalka. Nie ciekawie wyglądał. Prawa strona gościa spalona.

Offline Darek3xP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 131
Odp: Alarm przy wigilijnym stone
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 27, 2007, 12:28:41 »
W samą Wigilie nie ! ale wczoraj po południu mały wypadeczek !

Offline tommy

  • We fight what you fear!
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • Miejsce na Twoją reklamę! :D
Odp: Alarm przy wigilijnym stone
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 27, 2007, 12:46:43 »
ja wczoraj sluchalem do poludnia radia i we wigilie niby 7 osob sie spalilo , dosyc duza liczba jak na jedna noc nie sadzicie?

Nie 7 a 6 - ale mniejsza o to - przede wszystkim nie "spalilo sie" tylko zginelo w pozarach. Zaczadzenie, zawal, itp. Coz - Fratczak przywolal liczbe 60 osob, ktore zginely w pozarach w grudniu... zrobilo sie zimno, sezon grzewczy w pelni, zwiekszony pobor energii elektrycznej, ozdobki, swieczki...

Duzo, ale niestety prawa Murphy'ego (a czasem Darwina :]) daja o sobie znac.

Mówią juz w tv, że koło 80 osób. Tylko dzisiaj dwoje dzieci zgineło w pożarze...
http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=1342&wid=9515627&rfbawp=1198755915.251

Jakiś nowy "rekord" w tym grudniu... :angry:
Cytuj
Ciekawa koncepcja.
Przy zderzeniach czołowych proponuje tak pociąć samochód, żeby nie wrócił na drogę, bo potem znowu do niego pojedziemy.

Offline Houte

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 212
  • PSP - Mój sposób na życie.
Odp: Alarm przy wigilijnym stone
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 27, 2007, 12:51:31 »
U nas w jednostce rok temu mieliśmy przypadek: Wigilia .. Siedze przy stole z rodziną.. Już w sumie to był koniec wigilii, dzieciaki rozpakowaly prezenty.. No i tak niespodziewanie "Piiiii" pager wyje. Noto ja przeprosilem wszystkich i szybkim krokiem wziąłem rower i do straży. Okazało sie że palił sie pustostan. 1 Ofiara prawdopodobnie bezdomny.


Offline malina998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 280
  • Szef wszystkich szefów :)
Odp: Alarm przy wigilijnym stone
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 27, 2007, 15:45:45 »
u nas dwa lata temu w wigilie był pozar budyku mieszkalnego.. nie było żadnych poszkodowanych,, a zaczeło sie prawdopodobnie od tradycyjnej choinki.. włascicieli nie było w tym czasie w budynku

Offline wolszczanin

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 265
    • OSP Nowy Targ
Odp: Alarm przy wigilijnym stone
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 27, 2007, 16:22:56 »
u nas 2 były wyjazdy w wigilię, ok 20.00 i ok 23.00 - czyli pracowita wigilia :(

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Alarm przy wigilijnym stone
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 27, 2007, 17:39:52 »
Ale patrząc ogólnie to święta wypadły tragicznie bo w pożarach zginęło dużo ludzi.

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: Alarm przy wigilijnym stone
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 27, 2007, 20:14:26 »
Ale patrząc ogólnie to święta wypadły tragicznie bo w pożarach zginęło dużo ludzi.

Ja bym powiedział inaczej - w te święta było to wyjątkowo nagłaśniane, bo nic ciekawego się nie działo a to zawsze jakaś sensacja dla TV.

U nas w tym roku wyjątkowo spokojnie, zawsze od kilku lat w dzień wigilii był jakiś wyjazd, tym razem naszczęście każdy mógł spokojnie spędzić wigilię z rodziną. Za to w pierwszy dzień świąt mieliśmy symboliczny śmietnik. ^_^

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Odp: Alarm przy wigilijnym stone
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 28, 2007, 08:17:30 »
Ale patrząc ogólnie to święta wypadły tragicznie bo w pożarach zginęło dużo ludzi.

Ja bym powiedział inaczej - w te święta było to wyjątkowo nagłaśniane, bo nic ciekawego się nie działo a to zawsze jakaś sensacja dla TV.

U nas w tym roku wyjątkowo spokojnie, zawsze od kilku lat w dzień wigilii był jakiś wyjazd, tym razem naszczęście każdy mógł spokojnie spędzić wigilię z rodziną. Za to w pierwszy dzień świąt mieliśmy symboliczny śmietnik. ^_^
kolego popatrz sobie na statystyki wyjazdów też w innych komendach (najlepiej wojewódzkich) i w tedy dopiero pisz.

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline OSP kreda

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
  • Odwaga jest dobra, lecz wytrwałość lepsza.
Odp: Alarm przy wigilijnym stone
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 28, 2007, 16:58:43 »
teraz jeszcze sylwester został oby spokojnie bo u nas od kilku lat coś sie dzieje.
Należy zawsze stosować wydatki do dochodów, bo jeżeli człowiek nie urządzi się tak, aby żył uczciwie ze swej pracy, to będzie zmuszony żyć nieuczciwie z pracy drugich.

Offline hubert17

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Alarm przy wigilijnym stone
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 28, 2007, 19:10:33 »
u nas w zeszlym roku noc przed sylwestrem ktos testowal petardy , no i jedna wpadla do budnku wypelnionego drewnem , akcja zaczela sie o 2 w nocy skonczyla w sylwestra o 9 rano zmeczeni potwornie wrocilismy do remizy

Offline OSPLuboń

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Alarm przy wigilijnym stone
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 30, 2007, 11:25:51 »
no witam u nas było 5 zdarzeń  przed południem pożar poddasza w pobliskiej wiosce z pożaru wysłano nas do wypadku kilka kilometrów dalej w drodze powrotnej do domu najechaliśmy na kolejny wypadek w tym czasie drugi wóz z naszej jednostki wyjechał do kolizji drogowej te zdarzenia miały miejsce do godziny około 16:30 po kolacji wigilijnej około 19 zadysponowano nas celem sprawdzenia przyczyn zatrucia tlenkiem węgla tam działaliśmy razem z jednostką chemiczną PSP

Offline Prezes1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Alarm przy wigilijnym stone
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 19, 2008, 19:15:34 »
W samą wigilię nic ale dzień wcześniej około 1.00 alarm pożar domu mieszkalnego i gospodarczego , termometr pokazuje 10 stopni na minusie,no i 10-cio osobowa rodzina pozostaje bez dachu nad głową :angry: 
"codziennie jest ten sam dzień"