Autor Wątek: Aspirantka i Studia Zaoczne- możliwy układ??  (Przeczytany 7847 razy)

Offline Bartek_mława

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
Aspirantka i Studia Zaoczne- możliwy układ??
« dnia: Grudzień 23, 2007, 10:51:20 »
Przeglądałem forum i nie znalazłem tego typy zapytania które mnie bardzo interesuje?!
A mianowicie istnieje możliwość jednoczesnego studiowania zaocznie(2weekendy w miesiącu) i bycie w Aspirantce?
Bardzo proszę o jakieś konkretne odpowiedzi bo z tego co moj starszy mówił to że nie chętnie lub wcale nie chcą puszczać na studia.
Pozdrawiam i Wesołych Świąt

Offline pucek9

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 186
Odp: Aspirantka i Studia Zaoczne- możliwy układ??
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 23, 2007, 10:56:48 »
B. ciezko jest pogodzic te 2 sprawy w pierwszym roku unitarka, w czasie ktorej nie ma mozliwosci opuszczenia murow szkoly, a  w drugim roku wyjezdzasz  na pare miesiecy na praktyki. Z tego co wiem kiedys komendanci szkol wydawali zgode tylko i wylacznie na 2 roku

Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
Odp: Aspirantka i Studia Zaoczne- możliwy układ??
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 23, 2007, 20:12:46 »
Teoretycznie tak praktycznie nie

Watpie zeby twoj dowodca dawal ci przepustki co 2 tyg na szkole

To jest jak w woju jak idziesz na 9msc to 99,9% chorazych ma gdzies ze  studjujesz i nie dadz ci wolnego

tak wiec zapominj o tym

Offline Bartek_mława

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
Odp: Aspirantka i Studia Zaoczne- możliwy układ??
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 23, 2007, 21:20:03 »
To straszna lipa;/ bo z mojego punkty fizycznie i praktycznie bylo by mozliwe na 2 fronty no ale to wkoncu nie od nas samych zależą takie decyzje;/
A w takim przypadku może ktoś sie orientuje czy po 1szym zaliczonym roku zaocznych studiów można dostać wolne(urlop dziekański itp).Czy po zakończonej aspirantce dalo by rade powrócić na te studia aby je dokończyc?!
Bo szkoda by bylo ok 6tys na próźno wydać na studia...

Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
Odp: Aspirantka i Studia Zaoczne- możliwy układ??
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 23, 2007, 22:59:35 »
Jak zlaiczysz I rok to mozez brac dziekanke  na rok ale nie wiem czy to jest oplacalne zeby isc na rok do SA czemu sam sobie robisz pod gorke

Offline Bartek_mława

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
Odp: Aspirantka i Studia Zaoczne- możliwy układ??
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 23, 2007, 23:21:58 »
czemu pod gorke?!jak bym mial dziekanke to na 2roku aspirantki juz moze by dalo rade wyjezdzac na studia co 2weekedy.No a sam powiedz szkoda rezygnowac ze studiów i tyle kasy poszlo?Aspirantka to szkola policealna i bylo by glupio rezygnowac ze studiów, a jak sie ma ambicje i aspiracje zeby obie rzeczy polaczyc to ktoś inny stawia przeszkody!:/ a tak to bylo by pieknie aspirantka skonczona i licencjat prawie rownoczesnie skonczone.

Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
Odp: Aspirantka i Studia Zaoczne- możliwy układ??
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 24, 2007, 16:02:23 »
a tak to bylo by pieknie aspirantka skonczona i licencjat prawie rownoczesnie skonczone.


Ta to moze skoncz sgsp studia z informatyki jednoczesnie i ekonomii
to moze poza etatem z PSP bedziesz miec 1\2 etatu jako admin sieci w strazy i jakos glowny ksiegowy  ^_^

tu nie da rady upiec 2 pieczeni na jednym ogniu

Offline oskar_choi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Aspirantka i Studia Zaoczne- możliwy układ??
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 24, 2007, 19:56:36 »

Przyjacielu idz sobie na jedne studia. Zawsze dokladnie zeby cos zrobic to trzeba robic jedna rzecz -_- A nie mozesz tych studiow sobie zrobic i potem do SA isc. Nawet przez ten czas sie lepiej przygotujesz do testow. Pomysl sobie nad tym. Takie jest moje zdanie. Ty sobie rob jak chcesz byle dobrze ci wyszlo :mellow:


Offline Bartek_mława

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
Odp: Aspirantka i Studia Zaoczne- możliwy układ??
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 24, 2007, 22:16:32 »
Dzieki za rady:)Ale narazie to jest dzielenie skóry na niedźwiedziu. Jak sie dostane do Aspirantki to bede myslal co dalej co i jak. Narazie praca, studia i przygotowywanie do SA:) sni mi sie ze w tym roku bedzie progresja i ze tak z 60osób bedzie do przyjecia;)

Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
Odp: Aspirantka i Studia Zaoczne- możliwy układ??
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 24, 2007, 22:34:40 »
A nie mozesz tych studiow sobie zrobic i potem do SA isc.


Nie da rady bedzie juz za stary......

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Aspirantka i Studia Zaoczne- możliwy układ??
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 06, 2008, 22:09:58 »
jak bedziesz za stary? to dlaczego jak ktoś ma wykształcenie wyższe to punktują dodatkowo w sapie? trochę byłoby to nie logiczne. Po studiach w aspirantce przyjmują chyba do 28 roku życia
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline Bartek_mława

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
Odp: Aspirantka i Studia Zaoczne- możliwy układ??
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 07, 2008, 10:48:13 »
ale te państwo nasze jest chore, ze utrudniaja życie młodym ludziom. Tyle osob studiuje na 2 fronty dziennie i zaocznie a w tym przypadku okazuje sie nie możliwe!:( jak ktos chce sie uczyc i ciezko pracowac to 2 rzeczy nie można tylko trzeba wybierac po miedzy jednym a drugim;/

Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
Odp: Aspirantka i Studia Zaoczne- możliwy układ??
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 08, 2008, 22:01:35 »
Po studiach w aspirantce przyjmują chyba do 28 roku życia

Ja tego nie widzialem nigdzie.Jezeli masz wojo to do 25 lat a jak nie to chyba do 23

Jezeli sie myle poprwcie -_-

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: Aspirantka i Studia Zaoczne- możliwy układ??
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 09, 2008, 15:30:30 »
bo tak do końca to nie widomo jak jest, na przykład w arunkach rekrutacji do SA PSP Kraków ( czyli analogicznie Poznań i Częstochowa tak samo):

Szkoła Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie jest policealną szkołą zawodową kształcącą techników pożarnictwa. Warunkiem ubiegania się o przyjęcie do Szkoły jest:

    * wykształcenie średnie,
    * wiek do 23 lat,
    * pozytywny wynik egzaminu wstępnego,
    * złożenie zobowiązania do pełnienia służby w Państwowej Straży Pożarnej.
    *posiadanie predyspozycji fizycznych i psychicznych do pełnienia służby w Państwowej Straży Pożarnej orzeczone przez komisję lekarską MSWiA (kandydatów wstępnie zakwalifikowanych, na komisję kieruje Szkoła).
    *niekarany za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe

no i tyle...nic więcej

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Aspirantka i Studia Zaoczne- możliwy układ??
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 09, 2008, 19:39:36 »
okej sorry za wprowadzenie w błąd.
ale byłem prawie pewnien że jak patrzyłem jakiś rok temu to było coś o studiach
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline ja_chce_do_psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Aspirantka i Studia Zaoczne- możliwy układ??
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 28, 2008, 20:47:42 »
Spokojnie z tymi studiami zaocznymi i aspirantką w jednym. Ja jestem na dziennej aspirantce i kumpel z kompanii robi zaocznie studia i jakoś godzi te 2 sprawy. Tylko tyle, że przychodząc do szkoły był już po pierwszym roku tych studiów, więc to był plus dla niego. Więc nie znając dokładnie sytuacji nie piszmy od razu, że państwo nam blokuje edukację;) Dla chcącego nic trudnego. Pozdrawiam
"My wyruszamy do akcji nie po to, aby ogień gasić, lecz aby zachować mieszkanie, zapewnić egzystencję i zachować społeczne struktury"

Offline Bartek_mława

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
Odp: Aspirantka i Studia Zaoczne- możliwy układ??
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 30, 2008, 21:28:50 »
O wreszcie kompetentna osoba sie wypowiedziała co mnie niezmiernie cieszy:) 30czerwca mam nadzieje zalicze 1szy rok studiów i potem początek lipca walka do SA PSP!!!
Teraz bede miał wiekszą motywacje, bo tak myślałem ze bede musiał z czegoś zrezygnować!
Teraz nie pozostaje mi nic innego jak sie dostać do aspirantki:)
PS.A w jakim mieście?Poznan moze?:>

Offline fubu

  • strażak
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 208
Odp: Aspirantka i Studia Zaoczne- możliwy układ??
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 19, 2008, 23:37:50 »
U mnie na roku w SAPSP KRK też kumple studiowali, tyle że dopiero na drugim roku. Jeden kontynuował studia, a drugi dopiero rozpoczął. Jak najbardziej jest to możliwe. "dla chcącego nic trudnego"
może rzeczywiście na pierwszym roku może być Ci troszkę ciężko, ale na drugim w aspirantce myślę, że spokojnie dasz radę.
POWODZENIA!

Offline waldek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Aspirantka i Studia Zaoczne- możliwy układ??
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 20, 2008, 00:09:03 »
Tak jak studiujesz w mieście gdzie jesteś na aspiranckiej - jest łatwiej.
POZDRAWIAM

Offline Bartek_mława

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
Odp: Aspirantka i Studia Zaoczne- możliwy układ??
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 25, 2008, 20:41:38 »
Własnie niebardzo, mieszkam 120km od wawy i tam na studia dojezdzam a jak BÓG da to Poznan-Wawa bede musial smigac i zero domu.

Offline zimny_marian

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
Odp: Aspirantka i Studia Zaoczne- możliwy układ??
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 25, 2008, 21:33:22 »
Z tego co wiem to komendant na szkole nigdy nie robił u nas problemów ze studiami równocześnie i zawsze ci co studiowali dostawali urlop na zjazdy nawet na unitarce!!! Także zależy to tylko od ciebie czy dasz sobie raadę. Moim zdaniem jest to bardzo dobry pomysł!!!

Offline Bartek_mława

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
Odp: Aspirantka i Studia Zaoczne- możliwy układ??
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 25, 2008, 22:05:59 »
Bardzo pocieszajaca odpowiedz;) teraz nic tylko dostać sie, i zaliczyć II sem studiow;)