Autor Wątek: Manometr w gaśnicach  (Przeczytany 3295 razy)

Offline waski336

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
Manometr w gaśnicach
« dnia: Grudzień 19, 2007, 08:22:37 »
Witam
Firma zamówiła gaśnice. W dwóch gaśnicach manometr wskazuje na czerwone pole (ciśnienie za duże) a w kolejnych jest na pograniczu. Dzwoniłem do Pana który to sprzedał, i on powiedział, że może być trochę przekroczone i będzie to zgodne z PN.
Niestety, nie mam PN dot. gaśnic, i nie mogę tego zwertyfikować.
Do dzisiaj uważałem, że gaśnicę należy uznać za nie sprawną, jeżeli wskazówka manometru wskazuje czerwone pole- bądź za duże, bądź za małe.
Facet próbuje nabić mnie w butelkę?

Offline waski336

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
Odp: Manometr w gaśnicach
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 20, 2007, 08:43:30 »
Czy ten temat jest tak banalny, że nie zasługuje na odpowiedź, czy nikt nie wie?

Offline darek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Manometr w gaśnicach
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 20, 2007, 09:42:11 »
To, jak już dzwonisz, to zadzwoń do producenta gaśnicy i on Ci udzieli miarodajnej informacji.

Offline czarekluzak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
  • LUZAK:)
Odp: Manometr w gaśnicach
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 20, 2008, 00:51:23 »
Tak naprawdę kolegp ten manometr nie pokazuje nam dokładnie ciśnienia I NA PODSTAWIE SKALI JAKA SIE NA NIM ZNAJDUJE NIE MOŻEMY OKREŚLIĆ JAKIE JEST TAM CIŚNIENIE. cIŚNIENIE TO BADA SIĘ PRZY PRZEPROWADZANIU OKRESOWYCH PRZEGLĄDÓW, SPECJALNYM DO TEGO CELU WYKALIBROWANYM MANOMETRM. CIŚNIENIE POWINNO WYNOSIĆ MIEDZY 15-18 BAR, CHOĆ PRZYZNAM SZCZERZE, ŻE WIĘKSZOŚĆ Z MOICH KOLEGÓW NIE SPRAWDZA, CO DLA MNIE JEST NIE DO PRZYJĘCIA, BIORĄC POD UWAGĘ JAK CZĘSTO TE MANOMETRY SIĘ ZAWIESZAJĄ. pOZDRAWIAM -_-