Autor Wątek: Są szanse dostać sie do psp po operacjii??!!  (Przeczytany 4877 razy)

Offline Greg

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Są szanse dostać sie do psp po operacjii??!!
« dnia: Grudzień 17, 2007, 12:09:30 »
Mam takie pytanko:
Czy nie orientuje sie ktoś, a może zna kogoś kto starał sie do psp po operacji kręgosłupa, i z jakim skutkiem??
Generalnie chodzi mi o to że wypadł mi dysk i we wrześniu miałem operacje usunięcia tego dysku...
i czy jest jeszcze jakaś szansa że przeszedł bym badania lekarskie, czy straz moge a raczej musze sobie już podarować..??!!

Offline napalony

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
  • "Bogu na chwałę, ludziom na pożytek"
Odp: Są szanse dostać sie do psp po operacjii??!!
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 17, 2007, 13:34:55 »
http://isip.sejm.gov.pl/servlet/Search?todo=file&id=WDU19910790349&type=2&name=D19910349.pdf

Ustawa aktualnych wymagan zdrowotnych dla strazakow PSP

Polecam też opcje "szukaj" dużo na tym forum było pytań podobych...
"A jeśli taka wola twa
Bym życie dał w ofierze.
Ty bliskich mych w opiece miej
 o to Cię proszę szczerze."



Offline Greg

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Są szanse dostać sie do psp po operacjii??!!
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 17, 2007, 14:41:43 »
przeszukałem forum ale nic podobnego nie znalazłem... chodziło mi bardziej o sytuacje "z życia wzięte" czy może ktoś osobiście sie spotkał z takim przypadkiem...

strażak79

  • Gość
Odp: Są szanse dostać sie do psp po operacjii??!!
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 17, 2007, 21:42:06 »
Greg! Orzeczenie komisji lekarskiej MSWiA jest loterią. 10 osób z takim samym stanie jak Ty odleci a jedenasta bez problemu przejdzie albo odwrotnie. Pamiętaj tylko o jednym. W tej robocie kręgosłup musisz mieć silny więc przemyśl to sobie.

Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
Odp: Są szanse dostać sie do psp po operacjii??!!
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 19, 2007, 20:08:12 »
Przestudjuj dokladnie broszurke ktora dal ci dh napalony a tam znajdziesz odp na pytanie

tam sa wszystkie dolegliwosci i schorzenia


Offline oskar_choi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Są szanse dostać sie do psp po operacjii??!!
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 25, 2007, 22:02:26 »
przeanalizowalem ten artykul i nie znalazlem tam nic z dyskami z kregoslupem wiec chyba mozesz ale sie lepiej dowiedz lepiej bo marny twoj trud jak idziesz w ciemno. Powodzenia :rolleyes:

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Są szanse dostać sie do psp po operacjii??!!
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 25, 2007, 22:31:26 »
dokładnie, może nie będziesz dużo dźwigać, ale podczas akcji są czasami duże chwilowe przeciążenia na kręgosłup. I możesz to odczuwać po pewnym czasie. To że na komisji mogą Cię przepuścić to nic, jeśli jesteś przyjęty na podział to podlegasz corocznym badaniom lekarskim. Jeśli więc w straży wypadnie Ci znów dysk i będziesz długo na zwolnieniu to Cię pracodawca wyśle na komisję i tam tak bardzo nie ściemnisz, bo będziesz musiał przedstawić historię choroby. I jak nie przejdziesz to jest opcja ze Cię mogą zwolnić z pracy. Albo przenieść na inne stanowisko - dla początkującego strażaka raczej nie stosowana opcja. Wszystko zależy od Ciebie. To Twój kręgosłup. Pozdr,
EGO = 1 / wiedza

Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
Odp: Są szanse dostać sie do psp po operacjii??!!
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 26, 2007, 18:42:29 »
A tak przy okazji to mam pytanie do tych co sie orietyyja i pracuja s PSP czy coroczne badania strazakow tez jest przez komisje MSWiA i jest tak samo szczegolowe jak do przyjecia nowego czy jest juz troche luzniej ?????

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Są szanse dostać sie do psp po operacjii??!!
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 26, 2007, 18:50:09 »
nie, nie przez komisje MSWiA. Komendy podpisują z przychodniami kontrakty/umowy na świadczenie usług z zakresu badań okresowych. Oczywiście te umowy są określone wg pewnych procedur zawartych w jakimś rozporządzeniu i nie zawsze są lajtowe. I tak bardzo nie ma gdzie ściemnić choroby jak  np wyniki badań krwi masz złe.... pozdr,
EGO = 1 / wiedza

Offline Greg

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Są szanse dostać sie do psp po operacjii??!!
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 27, 2007, 13:00:14 »
Dzieki za wypowiedzi...
Generalnie to z samym kręgosłupem nie jest źle lekarz mówił ze za jakiś czas bedzie jak "nowy", no może nie jak dawniej ale coraz mniej już go czuje... W sumie to chodziło mi o sam fakt operacji jak na komisji zobaczą np blizne...Pzdr

Grześ89

  • Gość
Odp: Są szanse dostać sie do psp po operacjii??!!
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 27, 2007, 17:23:45 »
Ustawa jest tak ułożna że jest to loteria. Wszystko zależy od interpretacji lekarza. Jeden powie że bedzie przeszkadzać w pracy a drugi temu zaprzeczy. Ja osobiście mam krzywy kręgosłup. Z tego wszystkiego dziś poszedłem do swojej pani doktor i się zapytałem jak duże i czy to w czymś przeszkadza powiedziała tak że jest to wręcz nie widoczne (musiała aż nitką patrzeć linie prostą) i w niczym to nie przeszkadza i nie zagraża zdrowiu mojemu. Teraz jest pytanie jak to zinterpretuje lekarz na komisji MSWiA. Bo w ustawie jest jak się nie mylę napisane jest że skrzywienie dyskwalfikuje a zaraz pod spodem jest kilka odnośników kiedy może być dopuszczony i małe skrzywiienie itp. Druga sprawa miałem złamany nos nie wiele nawet mi go nie składali. Czy przgroda jest krzywa tego nie wiem. Pani doktor sprawdziła tylko drożność i tyle jest jak dawniej z oddychaniem. No i właśnie się wybieram do laryngologa niech mi powie na czym stoję czy przegroda jest krzywa czy prosta i co dalej z tym robić. Kumpel ma tzn klatkę szewską (troche zapadniętą) lekarz powiedział że jest to tak nie wielkie że nie trzeba nic z tym robić bo nie zagraża życiu i w niczym nie koliduje. Ciekaw jestem jak by to na komisji roztrzygnęli. wydaje mi się że chcieli by wynik spirometrii. A mam jeszcze pytanko jak mogą oni sprawdzić czy ma się chore zatoki? I jaki lekarz wykonuje badanie spirometrii i jaki trzeba mieć wynik? Słyszałem że każdy tam dmucha po kilka razy żeby osiągnąć wynik bo trzeba umieć dmuchać.

Offline pucek9

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 186
Odp: Są szanse dostać sie do psp po operacjii??!!
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 27, 2007, 17:33:23 »
zatoki w bardzo prosty sposob przeswietleniem RTG zatok

Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
Odp: Są szanse dostać sie do psp po operacjii??!!
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 27, 2007, 20:22:18 »
Tak co do ustawy okreslajacej wymagania zdrowotne jest wiele niescisloci i niejasnoci jak to w polskim prawie i czytajac ja sam znalazlem wiele  paragrafow  ktore daja mozliwosc lekarzom wydawania werdyktu zdlony ludziom ktorzy sie nie nadaja badz tym ktorzy sa ok wydawania negatywnej opinji przyklad:

Ogolnie przyjeta norma (jezeli ktos sie orjetuje) jezeli chodzi o wade wzroku do 0,8 D kansydat jest zdolny ale zapis:
Ostrość wzroku każdego oka co najmniej 0,5 z korekcją szkłami sferycznymi wklęsłymi do 1,0 D, wypukłymi do 3,0 D albo cylindrycznymi wklęsłymi lub wypukłymi do 1,0 D

Daje kandydatom ktorzy maja 1,5 d zdolnosc do pelnienia sluzby zalezy czy lekarz sie zgodzi => patrz koperta czy nie


Tak wiec komisja lekarska jest jak gra w totka  masz szczescie to dziekuj Bogu a jak nie wypadasz z gry........ :wacko:

Grześ89

  • Gość
Odp: Są szanse dostać sie do psp po operacjii??!!
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 28, 2007, 09:52:26 »
A co do spirometrii to czy ktoś coś wie?

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Są szanse dostać sie do psp po operacjii??!!
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 28, 2007, 10:58:05 »
Badania spirometrem wykonuje sie tak jak TU i TU i w wielu innych stronach.
Z tego co wiem, to badania są wykonywane co dwa lata, jest  pewna trudność w poprawnym wykonaniu badania (sam jak pierwszy raz to zrobiłem to lekarz powiedział mi, że mam płuca noworodka - mimo że nie palę ^_^) ale na pewno można badanie powtórzyć i wykonać je prawidłowo. A na pewno jest przydatne dla określenia własnego stanu zdrowia, pozdr
EGO = 1 / wiedza

Grześ89

  • Gość
Odp: Są szanse dostać sie do psp po operacjii??!!
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 28, 2007, 12:26:39 »
Dzięki za pomoc!!

Offline oskar_choi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Są szanse dostać sie do psp po operacjii??!!
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 30, 2007, 23:47:04 »
Tak co do ustawy okreslajacej wymagania zdrowotne jest wiele niescisloci i niejasnoci jak to w polskim prawie i czytajac ja sam znalazlem wiele  paragrafow  ktore daja mozliwosc lekarzom wydawania werdyktu zdlony ludziom ktorzy sie nie nadaja badz tym ktorzy sa ok wydawania negatywnej opinji przyklad:

Ogolnie przyjeta norma (jezeli ktos sie orjetuje) jezeli chodzi o wade wzroku do 0,8 D kansydat jest zdolny ale zapis:
Ostrość wzroku każdego oka co najmniej 0,5 z korekcją szkłami sferycznymi wklęsłymi do 1,0 D, wypukłymi do 3,0 D albo cylindrycznymi wklęsłymi lub wypukłymi do 1,0 D

Daje kandydatom ktorzy maja 1,5 d zdolnosc do pelnienia sluzby zalezy czy lekarz sie zgodzi => patrz koperta czy nie


Tak wiec komisja lekarska jest jak gra w totka  masz szczescie to dziekuj Bogu a jak nie wypadasz z gry........ :wacko:

 ^_^ ^_^ ^_^

Do ktorej Pan przyjmuje?  ^_^

Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
Odp: Są szanse dostać sie do psp po operacjii??!!
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 31, 2007, 09:37:24 »
Tak co do ustawy okreslajacej wymagania zdrowotne jest wiele niescisloci i niejasnoci jak to w polskim prawie i czytajac ja sam znalazlem wiele  paragrafow  ktore daja mozliwosc lekarzom wydawania werdyktu zdlony ludziom ktorzy sie nie nadaja badz tym ktorzy sa ok wydawania negatywnej opinji przyklad:

Ogolnie przyjeta norma (jezeli ktos sie orjetuje) jezeli chodzi o wade wzroku do 0,8 D kansydat jest zdolny ale zapis:
Ostrość wzroku każdego oka co najmniej 0,5 z korekcją szkłami sferycznymi wklęsłymi do 1,0 D, wypukłymi do 3,0 D albo cylindrycznymi wklęsłymi lub wypukłymi do 1,0 D

Daje kandydatom ktorzy maja 1,5 d zdolnosc do pelnienia sluzby zalezy czy lekarz sie zgodzi => patrz koperta czy nie


Tak wiec komisja lekarska jest jak gra w totka  masz szczescie to dziekuj Bogu a jak nie wypadasz z gry........ :wacko:

 ^_^ ^_^ ^_^

Do ktorej Pan przyjmuje?  ^_^



 :huh:

Sory nie zakumalem docinki

Moze wytlumaczysz?

Offline ozi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Są szanse dostać sie do psp po operacjii??!!
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 03, 2008, 22:09:03 »
mam pytanie..Czy operacja wycięcia wyrostka robaczkowego zamyka mi drogę do SAPSP??

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Są szanse dostać sie do psp po operacjii??!!
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 03, 2008, 22:12:34 »
O ile nie ma komplikacji to nie, nie zamyka.
Możesz śmiało iść do straży, (kiedyś słyszałem że min. 6 miesięcy musi minąć zanim możesz iść na komisję - ze względu na szwy - ale to nie jest sprawdzona do końca informacja - mój kolega tak miał i tak mu powiedzieli). A jeśli dawno temu ją miałeś i teraz nic nie odczuwasz to śmiało zdawaj. pozdr
EGO = 1 / wiedza