Autor Wątek: Ankieta - Zabudowy Ciężkich samochodów pożarniczych  (Przeczytany 14613 razy)

Offline Raddemenes

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 760
Ankieta - Zabudowy Ciężkich samochodów pożarniczych
« dnia: Grudzień 12, 2007, 19:32:59 »
Waszym zdaniem, który z krajowych producentów zabudowujących pojazdy dla Straży Pożarnej wykazuje się największą jakością wykonania swoich wyrobów, starannością oferowanych pojazdów i dbałością o klienta?

"Optymista sądzi, że świat stoi przed nim otworem...
Pesymista wie co to za otwór..."

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Ankieta - Zabudowy Ciężkich samochodów pożarniczych
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 12, 2007, 19:48:37 »
czyżbyś sondował z która firma zacząć współprace........ :mellow:

Offline Raddemenes

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 760
Odp: Ankieta - Zabudowy Ciężkich samochodów pożarniczych
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 12, 2007, 19:51:33 »
Zapraszam Cię serdecznie do oddania głosu w ankiecie :)

"Optymista sądzi, że świat stoi przed nim otworem...
Pesymista wie co to za otwór..."

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Ankieta - Zabudowy Ciężkich samochodów pożarniczych
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 12, 2007, 19:54:33 »
niestety nie wezmę udziału ponieważ o zabudowach z którymi się spotkałem a są wymienione w ankiecie nie mam najlepszego zdania.

pozdrawiam M

Offline Raddemenes

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 760
Odp: Ankieta - Zabudowy Ciężkich samochodów pożarniczych
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 12, 2007, 20:05:39 »
niestety nie wezmę udziału ponieważ o zabudowach z którymi się spotkałem a są wymienione w ankiecie nie mam najlepszego zdania.

pozdrawiam M

Brak zdania to również "zdanie" - dziękuję Ci. :)

"Optymista sądzi, że świat stoi przed nim otworem...
Pesymista wie co to za otwór..."

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Ankieta - Zabudowy Ciężkich samochodów pożarniczych
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 12, 2007, 21:28:29 »
Ja mam podobne zdanie jak @emer , ale liczę że się to zmieni i oddałem głos na najleprzgo obecnie – co nieznaczy że dobrego

Pozdrawiam MIKO

Offline Raddemenes

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 760
Odp: Ankieta - Zabudowy Ciężkich samochodów pożarniczych
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 12, 2007, 21:37:13 »
Dodałem neutralną pozycję.

"Optymista sądzi, że świat stoi przed nim otworem...
Pesymista wie co to za otwór..."

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: Ankieta - Zabudowy Ciężkich samochodów pożarniczych
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 12, 2007, 21:41:26 »
Moim zdaniem problem z zabudowami polega na tym, że producenci chyba nie słuchają głosu z dołu. Mam wrażenie, że sprawy konsultowane są z kadrą wyższego stopnia, która podejrzewam, że nigdy nie będzie jechać w takim samochodzie.
Każdemu z producentów zaproponowałbym eksperyment – konsultacje z chłopakami z PB i OSP. To oni, na co dzień siedzą w tych skrzynkach i mogą zaproponować ciekawe rozwiązania.
„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Ankieta - Zabudowy Ciężkich samochodów pożarniczych
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 12, 2007, 21:55:02 »
Problem tkwi w tym że my posiadamy-dysponujemy praktyczne doświadczenie wynikające z naszej pracy na co dzień z tymi pojazdami, w przeciwieństwie do autorytetów "kadry wyższego stopnia" opartych na stanowiskach. Chyba że zabudowy robione są pod konkretne zapotrzebowanie danej jednostki.
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: Ankieta - Zabudowy Ciężkich samochodów pożarniczych
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 12, 2007, 22:00:50 »
No właśnie.
I gdyby taka firma X wybrała zespół doradczy z całego kraju – strażaków PB nikt chyba nie miałby prawa marudzić. Wmyśl sloganu – Stworzony przez strażaków dla strażaków
„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline Raddemenes

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 760
Odp: Ankieta - Zabudowy Ciężkich samochodów pożarniczych
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 12, 2007, 22:07:52 »
Wmyśl sloganu – Stworzony przez strażaków dla strażaków


Znam taki przypadek... Całkiem niedaleko mnie... Lotnisko Okęcie i LSP...

Stworzony przez strażaków i dla strażaków - są takie auta... Tylko wymagają olbrzymiego nakładu pracy merytorycznej przy ustalaniu tego co chce się mieć i zamówić...
Nie powielanie jakiegoś standardu po raz kolejny.
Zapytajcie chłopaków z LSP Okęcie - sądzę że potwierdzą moje słowa :)

"Optymista sądzi, że świat stoi przed nim otworem...
Pesymista wie co to za otwór..."

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: Ankieta - Zabudowy Ciężkich samochodów pożarniczych
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 12, 2007, 22:14:08 »
No zgadza się, ale sprawę można „zgeneralizować”.
Od wydawałoby się banalnych spraw jak układ skrytek, uchwytów, wieszaków skończywszy na sprawie poruszanej na forum setki razy – blacha na podłodze kabiny wesołego przedziału…
To są szczegóły banalne, ale jednak gdyby były zrealizowane po myśli końcowych użytkowników produkt byłby bliski doskonałości.

Przykład? Samochód trafia do remizy i w ruch idą narzędzia… Modyfikacje bezcelowych bezsensownych rozwiązań..


„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline Raddemenes

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 760
Odp: Ankieta - Zabudowy Ciężkich samochodów pożarniczych
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 12, 2007, 22:18:52 »
Wiem, znam i rozumiem te "bolączki"... poniekąd stąd ta ankieta powstała

"Optymista sądzi, że świat stoi przed nim otworem...
Pesymista wie co to za otwór..."

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: Ankieta - Zabudowy Ciężkich samochodów pożarniczych
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 12, 2007, 22:26:48 »
Zastanawiam się nad taką sprawą.
Czy któraś z firm produkujących zabudowy odważyłaby się poddać pod dyskusję na naszym forum konkretny gotowy projekt zabudowy?

Widzę to tak. Dostarczają materiał szkic, zdjęcia, materiał filmowy. Każdy z użytkowników forum napisałby coś od siebie. Klub strazak.pl akcję wziąłby pod swoje skrzydła. Po zakończeniu akcji przygotowałby podsumowanie wysłał na miejsce kilku swoich przedstawicieli. Wynik – analizę dyskusji skonfrontowaliby na miejscu oglądając produkt. Na tej podstawie przygotowany zostałby raport – sugestie ewentualnych modyfikacji, ulepszeń.

Jest to do zrobienia. Tylko potrzebne chęci i odwaga ze strony któregoś z producentów.
„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline Polifon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Ankieta - Zabudowy Ciężkich samochodów pożarniczych
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 13, 2007, 10:56:52 »
Niedawno do mojej JRG trafił nowiutki wyrób ISS. I niby wszystko w porzo, ale... Firma dostała odpowiednio wcześniej sprzęt na który miała przygotować mocowania. I zrobili po swojemu. Na odbiór pojechało trzech kierowców i z-ca d-cy JRG i stali kilka godzin nad fachowcami na hali i korygowali ich doskonałe pomysły. I w tym właściwie też nie ma nic złego bo można mieć różne spojrzenie na sprawę. Problem polega na tym że nad każdym szczegółem trzeba było długo z fachmanem dyskutować bo on uważał że jego pomysł jest lepszy a  jak już niby dał się przekonać to jak tylko „nasz” na chwilę się odwrócił ten i tak robił po swojemu. Efekt? W nowiutkich skrytkach mamy masę niepotrzebnych otworów a chłopaki od kilku dni z wiertarka w ręku doprowadzają samochód do stanu używalności. To żadna nowość bo tak dotąd robiło się z nowymi samochodami, ale w końcu świat idzie do przodu i powinna obowiązywać zasada płacę – wymagam. Cóż, można powiedzieć że „prawie” obowiązuje ;-)

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Ankieta - Zabudowy Ciężkich samochodów pożarniczych
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 13, 2007, 11:30:43 »
Ja to sie waham skłaniam się do Wawrzaszka...
powody za to to, że uważam są najlepiej rozwinięci technologicznie - np wprowadzają tworzywa sztuczne, kupili firmę produkującą autopompy z wieloletnią tradycją. Chyba jako jedyna firma robią coś znaczącego na eksport (Islandia), współpracują z szwedzką Autokaross http://www.autokaross.se/ars/link.asp?lang=sv - ta firma ma chyba największy potencjał.
Kolejny powód, że wypuścili chyba najlepszy średni samochód jaki dostali polscy strażacy w ostatnich latach, mam na myśli Volvo FL6: które jest np w tej jednostce: http://kmpsp.inf.sgsp.edu.pl/jednostki/jrg/4.php (mam wrażenie, że samochodzik jest dość podobny do tego FL6 http://www.kmpsp.wroclaw.pl/index.php?str=wroclaw_jrg09 zabudowanego przez Szwedów) -bardzo szkoda, że nie poszli dalej w tym kierunku. Skandynawowie potrafią fajnie zrobić samochód dla strażaków - inny przykład  poza Floby to znany w Polsce z tej konstrukcji   SAURUS
Z drugiej strony z ich biura projektowego i fabryki wyszedł niesławny Ranault, o którym wiedzą wszyscy strażacy i który przyczynił się do obrażeń, kalectwa i nawet śmierci strażaków. W tym przypadku na zimo z perspektywy czasu nie zrzucam winy jednoznacznie na producenta (ktoś chciał kupić samochód terenowy do miast, ktoś go zaprojektował i wyprodukował, ktoś dopuścił do ruchu, dał certyfikat i ktoś prowadził) Do tego jest jeszcze kilka podobnych kwiatków jak np SCRchem - huśtawka.

Pozostałe firmy albo wg mnie są z tyłu (Szcześniak, Stolarczyk) albo nie znam ich wyrobów na tyle, żeby sie wypowiadać.

...na razie się wstrzymuję :)

__dodano___
upsssss autorowi chodziło ciężkie a ja ogólnie pojechałem po producentach i tak wyszło, ze skupiłem się na średnich... no nic najwyżej moderator wywali tego posta za off topic
« Ostatnia zmiana: Grudzień 13, 2007, 11:33:17 wysłana przez Sylwek »

Offline HAZMAT

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 377
  • jeden wielki rozpiździej
Odp: Ankieta - Zabudowy Ciężkich samochodów pożarniczych
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 13, 2007, 11:59:47 »
Puki producenci nie będą pyta użytkowników jaki sprzęt chcą, póty będziemy używać niepraktycznego, robionego pod linijkę gówna, które pruje się na pierwszym lepszy zakręcie...zresztą nie tyko same pojazdy...sprzęt też jest kupowany często gówniany....bo trzeba pozbyć się kasy "na szybko"...no o przetargach nie wspomnę
Pozdro dla wszyskich PODZIAŁOWCÓW i Chemików po fachu

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Ankieta - Zabudowy Ciężkich samochodów pożarniczych
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 13, 2007, 17:17:31 »
Zgodze sie z wami i myślę że jak jakiś producent uważa swój produkt za idealny, to niech wystawi go na prawdziwą próbę. Pamiętam że jak w mojej OSP karosowano 3 lata temu samochód to prezes jeździł z naczelnikiem cały czas patrzeć co robią, bo my chcieliśmy samochód pod konkretny sprzęt do konkrentych zadań. Wyszedł z tego niezły samochód, ale to dzięki temu że był odpowiedni nadzór. Teraz producent sprzedaje ten samochód lub karosuje ten samochód na dokładny wzór jak wygląd nasz bo zabudowa się sprawdziła. Polskie samochody odbiegaja od zagranicznych o kilka lat, jeżeli chodzi o zabudowe i ergonomię. Kilka lat to wszystkie szczegóły jakich w polsce jeszcze się nie uświadczy.

« Ostatnia zmiana: Grudzień 13, 2007, 17:19:17 wysłana przez miggru »

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: Ankieta - Zabudowy Ciężkich samochodów pożarniczych
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 13, 2007, 17:25:44 »
zastanawiam sie, ile osob z tych co zaznaczyli swoje typy mialy cokolwiek do czynienia z innymi produkatami...
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline sobek7

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Ankieta - Zabudowy Ciężkich samochodów pożarniczych
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 16, 2007, 16:31:02 »
jedno co mogę powiedzieć to to że autopompy Stolarczyka mają naprawdę zaskakujące osiągi a jak będzie z awaryjnością wyjdzie w praniu
a co do tego że "czy jakaś firma podda konkretny swój produkt na forum"
myślę że nie a jeżeli się tak zdarzy to będzie kosztował fortunę
wszyscy byśmy chcieli mieć jak najlepiej uposażone autka tylko pamiętajmy o naszym skromnym budżecie pozdrawiam:)
miłość to nie żaden cud, bo miłować kazał bóg, skoro taka wola nieba to strażaków kochać trzeba :)):)):))

Offline robert28

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 295
Odp: Ankieta - Zabudowy Ciężkich samochodów pożarniczych
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 23, 2007, 18:47:43 »
Witam

Chcę powiedzieć o dwóch rzeczach. Po pierwsze to nie ma w Polsce firmy prowadzącej zabudowę w sposób profesjonalny są tylko ceny profesjonalnie wysokie (raczej z kosmosu). Takie wozy powinny być od podstaw budowane pod kątem przeznaczenia, coś na wzór Ameryki gdzie cały pojazd jest właśnie tak tworzony już na desce kreślarskiej. Druga sprawa ,myślę nawet że bulwersująca to nadmiar elektroniki która czasem zawodzi. Kiedy w grę wchodzi ludzkie życie nie może być sytuacji w której coś nie działa a już na pewno niedopuszczalne jest aby pompa nie podała wody z powodu zacięcia jakiegoś układu elektronicznego zwłaszcza w nowym aucie ( obecnie ma cztery lata ). Taki sprzęt powinien oprócz elektroniki posiadać możliwość uruchomienia w sposób mechaniczny (mam na myśli autopompy ).
Pozdrawiam. 

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: Ankieta - Zabudowy Ciężkich samochodów pożarniczych
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 23, 2007, 21:24:38 »
W naszym kraju nie sprzedaje się chyba aż tak wiele wozów, aby jakiejś firmie od podstaw opłacało się budować pojazd. Nawet nie od podstaw a w oparciu o istniejące podwozia.

W stanach mamy do czynienia z wieloma firmami produkującymi takie auta:
Emergency One, Seagrave, Crown Firecoach, American La France, Calvar, Spartan, Pierce, Maxim, Ward La France, Oshkosh, Walter, Oren, I jeszcze pare innych.
Od podstaw wozy dosłownie szyte na miarę! Z maksymalnie obniżonym środkiem ciężkości (zbiornik czasami wręcz wchodzi do kabiny), – co tu dużo pisać – wozy marzeń bez kompromisowe! Aczkolwiek na pewno niepozbawione wad.

Nie zapominają o bezpieczeństwie – na tej stronie w prawym dolnym rogu jest odtwarzacz – prezentacja systemu LifeGuard – RollTek Side Roll Protection oraz Crash Test Video. Zobaczcie sobie jako mały przykład.



„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline Raddemenes

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 760
Odp: Ankieta - Zabudowy Ciężkich samochodów pożarniczych
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 04, 2008, 00:04:32 »
Wszystkim osobom które zechciały wziąć udział w ankiecie oraz w jakikolwiek sposób się w niej udzieliły - serdeczne podziękowanie z mojej strony.

"Optymista sądzi, że świat stoi przed nim otworem...
Pesymista wie co to za otwór..."

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Ankieta - Zabudowy Ciężkich samochodów pożarniczych
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 04, 2008, 07:10:43 »
W naszym kraju nie sprzedaje się chyba aż tak wiele wozów, aby jakiejś firmie od podstaw opłacało się budować pojazd. Nawet nie od podstaw a w oparciu o istniejące podwozia.

W stanach mamy do czynienia z wieloma firmami produkującymi takie auta:
Emergency One, Seagrave, Crown Firecoach, American La France, Calvar, Spartan, Pierce, Maxim, Ward La France, Oshkosh, Walter, Oren, I jeszcze pare innych.
Od podstaw wozy dosłownie szyte na miarę! Z maksymalnie obniżonym środkiem ciężkości (zbiornik czasami wręcz wchodzi do kabiny), – co tu dużo pisać – wozy marzeń bez kompromisowe! Aczkolwiek na pewno niepozbawione wad.

Nie zapominają o bezpieczeństwie – na tej stronie w prawym dolnym rogu jest odtwarzacz – prezentacja systemu LifeGuard – RollTek Side Roll Protection oraz Crash Test Video. Zobaczcie sobie jako mały przykład.





... no to dlaczego nikt nie odważy się zamówic auta w USA????????

Offline wolszczanin

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 265
    • OSP Nowy Targ
Odp: Ankieta - Zabudowy Ciężkich samochodów pożarniczych
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 04, 2008, 07:54:52 »
Cytuj
... no to dlaczego nikt nie odważy się zamówic auta w USA????????


parę takich aut jeździ po polsce, min. SAP w Krakowie.
niestety są to auta z początku lat 90, normy spalania mają wysokie (słyszałem że 80/100 km), i mają jeden podstawowy minus na polskie warunki (wąskie drogi są to za duże auta), ale za to w obsłudze są proste jak budowa cepa, drabina pomimo wolnego rozkładnia działa bardzo stabilnie http://www.sapsp.pl/jrg/sprzet.html

Dop. moderatora: dodałem pierwsze quote /Sylwek
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2008, 11:10:45 wysłana przez Sylwek »