Autor Wątek: Nabór z ulicy jak wygląda ?  (Przeczytany 1206660 razy)

Offline bobek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 229
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3175 dnia: Grudzień 12, 2016, 14:14:36 »
to samo sie ma z kursem podoficerskim bo temat leci jednoetapowo?

Offline munmiek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3176 dnia: Grudzień 13, 2016, 12:15:35 »
I co z naborem z ulicy do PSP :straz: ?
Zmieniają się zasady co do testów sprawnościowych ?
Ktoś coś wie ?

Zapomnij że się dostaniesz z naboru do straży...  Dostają się tylko "plecaki" (może czasem ktoś zdolny się dostanie ale chyba to rzadkość.....

Na ten przykład podam Ci nabór w KM PSP LUBLIN - Nabór z tego roku w którym za rozmowę kwalifikacyjną można było uzyskać aż 50pkt  :wall:  Niech ktoś mi powie że nie był to ustawiony nabór i od dawna było wiadome kto się ma dostać...  Oczywiście potem pojawiły się rozbieżności punktowe sięgające nawet 16pkt na rozmowie kwalifikacyjnej żeby móc zatrudnić tego kandydata co ma poparcie...
Oczywiście wyniki już usunęli ze strony komendy ale możecie mi wierzyć bo sprawdzałem wyniki z poszczególnych etapów... Dobrze że darowałem sobie składanie tam dokumentów bo szkoda by było mojego czasu na takie coś...  Jak mają swoich zatrudniać to niech to robią po cichu a nie robią ludziom nadzieję i tracą ich cenny czas...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 13, 2016, 12:22:31 wysłana przez munmiek »

Offline Pączkin

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
  • Cel - PSP
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3177 dnia: Grudzień 13, 2016, 12:44:43 »
I co z naborem z ulicy do PSP :straz: ?
Zmieniają się zasady co do testów sprawnościowych ?
Ktoś coś wie ?

Zapomnij że się dostaniesz z naboru do straży...  Dostają się tylko "plecaki" (może czasem ktoś zdolny się dostanie ale chyba to rzadkość.....

Na ten przykład podam Ci nabór w KM PSP LUBLIN - Nabór z tego roku w którym za rozmowę kwalifikacyjną można było uzyskać aż 50pkt  :wall:  Niech ktoś mi powie że nie był to ustawiony nabór i od dawna było wiadome kto się ma dostać...  Oczywiście potem pojawiły się rozbieżności punktowe sięgające nawet 16pkt na rozmowie kwalifikacyjnej żeby móc zatrudnić tego kandydata co ma poparcie...
Oczywiście wyniki już usunęli ze strony komendy ale możecie mi wierzyć bo sprawdzałem wyniki z poszczególnych etapów... Dobrze że darowałem sobie składanie tam dokumentów bo szkoda by było mojego czasu na takie coś...  Jak mają swoich zatrudniać to niech to robią po cichu a nie robią ludziom nadzieję i tracą ich cenny czas...
Kolejny zakompleksiony pryszczaty pajac...

Offline strazakuem

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3178 dnia: Grudzień 13, 2016, 13:27:28 »
Nie ma co tworzyc teori spiskowych bo jak ktos bedzie mocno chcial i bedzie sie staral to sie w koncu dostanie
Z drugiej strony mowienie ze w PSP nie ma nepotyzmu i kumoterstwa to tak jak by mowic ze polityc sa uczciwi :)

Offline carlsberggg

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3179 dnia: Grudzień 14, 2016, 16:12:00 »
Witam mam pytanie odnośnie IV etapu  naboru Km Warszawa  czy wiadomo kiedy badania ? Ktoś coś ,ma jakieś info? 

Offline arecki222

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3180 dnia: Grudzień 14, 2016, 21:11:55 »
W następnym tygodniu ma się coś zacząć dziać kolego z tego co mi wiadomo

Offline Bakus

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 307
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3181 dnia: Grudzień 16, 2016, 17:53:47 »
jest ktoś tu z naboru dzisiejszego ze świecia ?

Offline JABOL955

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 136
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3182 dnia: Grudzień 18, 2016, 17:13:51 »
jest ktoś tu z naboru dzisiejszego ze świecia ?
Miałem być ale zrezygnowałem bo daleko, sporo kondydatów a potem tylko problemy na uczelni robią ale po Harvardzie widze ze moge żałować. 13 osób... na pewno ktos na sprawności. Może nie byc potrzebna rozmowa.

Offline gosc96

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3183 dnia: Grudzień 18, 2016, 23:02:56 »
troche dziwnie że nr pesel podali w listach kandydatów

Offline Lukasz91

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
  • OSP 18" Cel: -> PSP 22"
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3184 dnia: Grudzień 19, 2016, 23:10:41 »
Siemka
 Dręczy mnie jedno pytanie  jak to jest z osobami które nie miały jeszcze kontaktu z straż  trudno jest :pyt:
bo akurat jestem w sytuacji bez osp [chyba że coś zmieni się w 2017.]  bo planuje próbować w 2018, 27 lat wtedy będę miał więc czas najwyższy
[niestety tak się sprawy w życiu po komplikowały że  nie udało się do szkoły.]
"Pierwszą powinnością strażaka jest ratować życie. Kiedy tego nie robi, pierwszą powinnością strażaka jest szkolić się!" ~Szymon Kokot-Góra

"Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi i może zapamiętam. Zaangażuj mnie, a się nauczę" ~Benjamin Franklin

Offline bastol33

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3185 dnia: Grudzień 20, 2016, 00:21:24 »
Nie wiem co mam Ci powiedzieć... Jeden ma wszystkie kursy i się dostaje a drugi nie ma nic i też się dostaje. Ja już też nie rozumiem o co tutaj chodzi :D

Offline eryko95

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 276
  • SA Poznań
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3186 dnia: Grudzień 20, 2016, 00:47:01 »
Do 2018 zapewne się coś zmieni w tej kwestii i być może na Twoja rękę ;)
Bo walczyć trzeba do końca!

Offline bastol33

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3187 dnia: Grudzień 20, 2016, 16:25:15 »
Do szkoły nie pójdę bo nie mam matury :p

Offline lander

  • Cel: PSP
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3188 dnia: Grudzień 20, 2016, 19:52:50 »
Odnośnie kursów osp aby dostać skierowanie należy mieć jakiś staż w osp?

Offline Bakus

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 307
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3189 dnia: Grudzień 20, 2016, 20:07:51 »
tak

Offline lander

  • Cel: PSP
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3190 dnia: Grudzień 20, 2016, 20:43:48 »
Ile?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3191 dnia: Grudzień 20, 2016, 20:44:40 »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline bastol33

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3192 dnia: Grudzień 20, 2016, 21:21:05 »
Ja mam wszystko, prawko, pilarki , hdsy, podesty i kursy osp. No właśnie brakowało mi kpp. Postanowiłem zrobić na własną rękę taki kurs więc się zapisałem. Jednak kurs skończyłem (66 godzinny) a egzaminu nie miałem bo placówka w której robiłem kurs takiego egzaminu nie przeprowadza. Zostałem jak to się mówi z ręką w nocniku bo kurs zrobiony a tytuł ratownika uzyskuje się po zaliczonym egzaminie. Brawo ja.

zyraf

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3193 dnia: Grudzień 20, 2016, 21:31:22 »
Ja mam wszystko, prawko, pilarki , hdsy, podesty i kursy osp. No właśnie brakowało mi kpp. Postanowiłem zrobić na własną rękę taki kurs więc się zapisałem. Jednak kurs skończyłem (66 godzinny) a egzaminu nie miałem bo placówka w której robiłem kurs takiego egzaminu nie przeprowadza. Zostałem jak to się mówi z ręką w nocniku bo kurs zrobiony a tytuł ratownika uzyskuje się po zaliczonym egzaminie. Brawo ja.

Nie masz wszystkiego bo punktują często sternika motorowodnego, nurka, uprawnienia wysokościowe PSP/PZA, wykształcenie ratownika medycznego. Masz standard, który posiada 3/4 kandydatów do służby i na nikim to nie robi wrażenia.
Taki zestaw uprawnień, który wymieniłeś w tej chwili to jest "podstawa", żeby na początku naboru nie odstawać od reszty ludzi.
Ćwicz bieganie - przejdziesz 50m i dalej jest z górki.
Powodzenia.

Offline Mateee998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 154
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3194 dnia: Grudzień 20, 2016, 21:54:53 »
Ja mam wszystko, prawko, pilarki , hdsy, podesty i kursy osp. No właśnie brakowało mi kpp. Postanowiłem zrobić na własną rękę taki kurs więc się zapisałem. Jednak kurs skończyłem (66 godzinny) a egzaminu nie miałem bo placówka w której robiłem kurs takiego egzaminu nie przeprowadza. Zostałem jak to się mówi z ręką w nocniku bo kurs zrobiony a tytuł ratownika uzyskuje się po zaliczonym egzaminie. Brawo ja.

Nie masz wszystkiego bo punktują często sternika motorowodnego, nurka, uprawnienia wysokościowe PSP/PZA, wykształcenie ratownika medycznego. Masz standard, który posiada 3/4 kandydatów do służby i na nikim to nie robi wrażenia.
Taki zestaw uprawnień, który wymieniłeś w tej chwili to jest "podstawa", żeby na początku naboru nie odstawać od reszty ludzi.
Ćwicz bieganie - przejdziesz 50m i dalej jest z górki.
Powodzenia.

u mnie tak z górki nie ma :P za każdym razem sprawność przechodzę i albo odrzucają bo nie miejscowy albo coś innego zawsze jakieś ale :P z górki będzie jak przejdzie się wszystkie etapy :) pozdr.

Offline bastol33

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3195 dnia: Grudzień 21, 2016, 16:19:32 »
Kolega chyba nie wie I czym mowi... We Wroclawiu to mieli z górki Ci co mieli znajomosc.. Pytałem się na naborze kolesia (mówił że jest w osp) czy jego jednostką jest w ksrg? Aa on ze co to jest te ksrg? Wszedłem nie tak dawno na komendę i były zdjęcia ze ślubowania.. Chyba nie muszę pisać kto na nich był :D

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3196 dnia: Grudzień 21, 2016, 17:00:22 »
Może już się dowiedział co to KSRG i dlatego się dostał :P
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline kapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 303
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3197 dnia: Grudzień 21, 2016, 19:43:57 »
Orientuję się ktoś czy z tytułem RM dostanę pkt za SP + RT + KPP jeżeli nie mam KPP? W jednej jednostce mówili, że tak ale nie jestem pewny.

Offline peter_92

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3198 dnia: Grudzień 21, 2016, 20:09:00 »
Orientuję się ktoś czy z tytułem RM dostanę pkt za SP + RT + KPP jeżeli nie mam KPP? W jednej jednostce mówili, że tak ale nie jestem pewny.

dostaniesz punkty wyłacznie za RM, ale za pozostałe szkolenia juz nie, aby były punktowane obowiązkowe jest posiadanie KPP

Offline Ralg

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3199 dnia: Grudzień 21, 2016, 20:09:18 »
Z tym KPP to na wstępie powiem że to absurd, ale ratownik medyczny musi zrobić kpp. Na swoim przykładzie powiem, że jestem ratownikiem WOPR (KSRG) i każdy oprócz uprawnień ratownika wodnego musi posiadać ważne KPP. Mimo, że jestem też ratownikiem medycznym musiałem zrobić KPP.
Powstał projekt zmian w ustawie o PRM, który zakłada, że ratownik medyczny będzie mógł udzielać KPP bez konieczności ukończenia kursu. Ale kiedy wejdzie w życie, nie wiadomo.
Żródło: https://www.facebook.com/medpolmed/posts/1842181339347572:0