Autor Wątek: Nabór z ulicy jak wygląda ?  (Przeczytany 1206594 razy)

Offline Szeregowy123

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 62
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3000 dnia: Listopad 04, 2016, 11:49:38 »
NAwet załóżmy że wprowadzą i co? Nagle Ci z miasta będą na równi? Po byku fest
Na rozmowie Ci z OSP dostaną 30 pkt bo komisja może się pytać o wszystko co zechce, a Ci z miasta dostaną 5pkt i tyle.
Nie przezywajcie tylko jak się chce dostac to trzeba sb zamiast Harnasia karnet na siłke i basen kupić, i zapier... ELO :P

Trenuje i z tego?Granicy 6.90 w sprincie  nie jestem w stanie pokonać. Uwarunkowania genetyczne...I co to znaczy ze będę gorszym strażakiem od innych?Od tych którzy będą pół sekundy szybciej ode mnie?Jakiś debil sobie wymyślił czasy jak dla lekkoatletów wiec nie jest to takie proste.


Co to są te "Uwarunkowania Genetyczne"?  :gwiazdki:

Sa to takie uwarunkowania ze pomimo treningu specjalistycnzego , diety , suplementow nie moge przekroczyc pewnej granicy

Gościu, nie rozśmieszaj mnie, jakbyś od małego był aktywny to bez problemu osiągnął byś to minimum, wystarczyło grać w piłke z kumplami a nie przed komputerem siedzieć. Nikt sie nie rodzi wybitnym biegaczem, a popatrz ilu ludzi na naborach biega nawet poniżej 6,5 sek. Najwięcej do powiedzenia mają ci,co pół roku temu zdecydowali że chcą iść do straży, bo tam bd fajnie, a sport to w podstawówce uprawiali i teraz wielkie zdziwienie i pretensje że takie rygorystyczne wymogi są. Może poprostu takie progi określono żeby młodzi ludzie, którzy są aktywni na co dzień sie dostawali, a nie ci co sie im 2 miesiące przed maturą przypomniało, albo ziomki koło trzydziestki, co jednak woleli by lżejszą prace co 3 dzień...

Mam takie same zdanie w tej sprawie :) Nie każdy może zostać lekarzem nie każdy nauczycielem i nie każdy strażakiem :)

Offline KowalQ

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3001 dnia: Listopad 04, 2016, 13:49:14 »
NAwet załóżmy że wprowadzą i co? Nagle Ci z miasta będą na równi? Po byku fest
Na rozmowie Ci z OSP dostaną 30 pkt bo komisja może się pytać o wszystko co zechce, a Ci z miasta dostaną 5pkt i tyle.
Nie przezywajcie tylko jak się chce dostac to trzeba sb zamiast Harnasia karnet na siłke i basen kupić, i zapier... ELO :P

Trenuje i z tego?Granicy 6.90 w sprincie  nie jestem w stanie pokonać. Uwarunkowania genetyczne...I co to znaczy ze będę gorszym strażakiem od innych?Od tych którzy będą pół sekundy szybciej ode mnie?Jakiś debil sobie wymyślił czasy jak dla lekkoatletów wiec nie jest to takie proste.


Co to są te "Uwarunkowania Genetyczne"?  :gwiazdki:

Sa to takie uwarunkowania ze pomimo treningu specjalistycnzego , diety , suplementow nie moge przekroczyc pewnej granicy

Gościu, nie rozśmieszaj mnie, jakbyś od małego był aktywny to bez problemu osiągnął byś to minimum, wystarczyło grać w piłke z kumplami a nie przed komputerem siedzieć. Nikt sie nie rodzi wybitnym biegaczem, a popatrz ilu ludzi na naborach biega nawet poniżej 6,5 sek. Najwięcej do powiedzenia mają ci,co pół roku temu zdecydowali że chcą iść do straży, bo tam bd fajnie, a sport to w podstawówce uprawiali i teraz wielkie zdziwienie i pretensje że takie rygorystyczne wymogi są. Może poprostu takie progi określono żeby młodzi ludzie, którzy są aktywni na co dzień sie dostawali, a nie ci co sie im 2 miesiące przed maturą przypomniało, albo ziomki koło trzydziestki, co jednak woleli by lżejszą prace co 3 dzień...

Jak narzazie to Ty mnie rozmieszasz koleś. W piłkę grałem , aktywny bylem cały czas na km mam 3;09 ale sprint nie był nigdy moja mocna strona.Na naborach w mojej okolicy 50 m zalicza może 3-4 chłopa na 30 osob. I nie są to kolesie z brzuchami.

Offline olek123456

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3002 dnia: Listopad 04, 2016, 16:19:47 »
Dzwoniłem do KM PSP Warszawa żeby dowiedzieć się jaki mam nr ewidencyjny i Pan mi powiedział 409 .Także cała Polska do Wawy jedzie. :)

Offline marcin00127

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3003 dnia: Listopad 04, 2016, 16:50:29 »
Będzie się działo  ^_^

Offline Solan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3004 dnia: Listopad 05, 2016, 18:46:35 »
wspominali coś kiedy jakieś info co do terminów ?
Lubelskie

Offline Martino

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3005 dnia: Listopad 05, 2016, 20:43:19 »
Do komend już podobno przychodzą rozkazy, że od 1 stycznia nabory bez punktów preferencyjnych.

Offline MalySojek95

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3006 dnia: Listopad 05, 2016, 21:19:56 »
Skąd wgl takie info ?. Przecież w rozporządzeniu MSW z dnia 21 grudnia 2015 jest jak byk napisane, że komisja dokonuje oceny dokumentów i na ich podstawie przydziela punkty. Muszą wydać nową ustawę żeby to weszło w życie, a jakoś mi się nie chcę wierzyć, że tak szybko to zrobią.Dla mnie taki nabór bez tych punktów jest chory, przykład Wawa gdzie jest ponad 400 kandydatów na 20 miejsc bez tych dodatkowych punktów to już wgl parodia się zrobi jak ocenić np 100 osób które dojdą do ostatniego etapu czyli rozmowy ?. Najlepiej niech od razu dadzą 100 punktów za rozmowę z komendantem.

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 684
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3007 dnia: Listopad 05, 2016, 21:21:27 »
Do komend już podobno przychodzą rozkazy, że od 1 stycznia nabory bez punktów preferencyjnych.

Po co siejesz ferment? Kto niby wysyla? Jest rozporzadzenie ktore wyraznie okresla zasady przyjecia do sluzby to Nie opowiadaj glupt bo Szkoda mi takich ludzi Jak Ty :wall:

Offline roolson852

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3008 dnia: Listopad 05, 2016, 22:17:44 »
Najpierw to chyba projekt takiego rozporządzenia musi zostac podany do informacji publicznej, tak jak to było rok temu, najpierw projekt wisiał na stronie i dopiero pozniej wszedł.

Offline bastol33

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3009 dnia: Listopad 06, 2016, 09:54:03 »
Najpierw to chyba projekt takiego rozporządzenia musi zostac podany do informacji publicznej, tak jak to było rok temu, najpierw projekt wisiał na stronie i dopiero pozniej wszedł.
Dokładnie tak :)

Offline b3tomek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3010 dnia: Listopad 06, 2016, 21:55:47 »
a po projekcie ktory wisi na stronie potem moga zatwierdzic calkiem inny ze zmianami :)

Offline szeryfevo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3011 dnia: Listopad 07, 2016, 17:31:00 »
NAwet załóżmy że wprowadzą i co? Nagle Ci z miasta będą na równi? Po byku fest
Na rozmowie Ci z OSP dostaną 30 pkt bo komisja może się pytać o wszystko co zechce, a Ci z miasta dostaną 5pkt i tyle.
Nie przezywajcie tylko jak się chce dostac to trzeba sb zamiast Harnasia karnet na siłke i basen kupić, i zapier... ELO :P

Trenuje i z tego?Granicy 6.90 w sprincie  nie jestem w stanie pokonać. Uwarunkowania genetyczne...I co to znaczy ze będę gorszym strażakiem od innych?Od tych którzy będą pół sekundy szybciej ode mnie?Jakiś debil sobie wymyślił czasy jak dla lekkoatletów wiec nie jest to takie proste.


Co to są te "Uwarunkowania Genetyczne"?  :gwiazdki:

Sa to takie uwarunkowania ze pomimo treningu specjalistycnzego , diety , suplementow nie moge przekroczyc pewnej granicy

Gościu, nie rozśmieszaj mnie, jakbyś od małego był aktywny to bez problemu osiągnął byś to minimum, wystarczyło grać w piłke z kumplami a nie przed komputerem siedzieć. Nikt sie nie rodzi wybitnym biegaczem, a popatrz ilu ludzi na naborach biega nawet poniżej 6,5 sek. Najwięcej do powiedzenia mają ci,co pół roku temu zdecydowali że chcą iść do straży, bo tam bd fajnie, a sport to w podstawówce uprawiali i teraz wielkie zdziwienie i pretensje że takie rygorystyczne wymogi są. Może poprostu takie progi określono żeby młodzi ludzie, którzy są aktywni na co dzień sie dostawali, a nie ci co sie im 2 miesiące przed maturą przypomniało, albo ziomki koło trzydziestki, co jednak woleli by lżejszą prace co 3 dzień...
Kolego nie wiem co masz do ludzi przed 30-skta ale jak był bym w Polsce do 25 roku życia to startował bym do szkoły ale ze nie byłem to spróbuje z ulicy! A jak jesteś taki cwaniak to spróbuj ty do szkoły a nie łudzisz sie ze dostaniesz sie fartem ze zwykłego naboru...

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3012 dnia: Listopad 07, 2016, 19:48:03 »
Kolego nie wiem co masz do ludzi przed 30-skta ale jak był bym w Polsce do 25 roku życia to startował bym do szkoły ale ze nie byłem to spróbuje z ulicy! A jak jesteś taki cwaniak to spróbuj ty do szkoły a nie łudzisz sie ze dostaniesz sie fartem ze zwykłego naboru...

Aaa... No tak. Bo ze "zwykłego" naboru ludzie dostają się fartem. No oczywiście, że tak! A jakże by inaczej?! Chyba nie ciężko na to pracując :rolleyes:
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3013 dnia: Listopad 07, 2016, 20:27:41 »
Zaraz się ze śmiechu poplacze :rofl: każdy taki mądry a wszyscy mają ten sam problem :D
Skoro nie wychodzi to trzeba zacisnac poslady i trenowac! A nie płakać ze plecaki ze to ze tamto. Zawsze jest cos! Ale na własne ograniczenia z lenistwa nie ma rady.
Co do tych przed 30stka to nie każdy myślał o straży w wieku 10lat a po 2 nie jeden 40latek mógłby pewnie nie jednemu 20latkowi dupsko skopac. Więc trochę więcej powagi. Wiek tu ma mało istotne znaczenie. Ważne są zdolności.
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline gosc96

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3014 dnia: Listopad 07, 2016, 22:24:04 »
Kolego nie wiem co masz do ludzi przed 30-skta ale jak był bym w Polsce do 25 roku życia to startował bym do szkoły ale ze nie byłem to spróbuje z ulicy! A jak jesteś taki cwaniak to spróbuj ty do szkoły a nie łudzisz sie ze dostaniesz sie fartem ze zwykłego naboru...

Ziomek, po pierwsze, do szkoły startowałem, pół roku przygotowań i harward nie pyknął, sprawiedliwy czy nie sprawiedliwy pomiar był, to nie mnie to oceniać, pierwszy start to stres dał o sobie znać, w domu wychodziło, a tam niestety nie. Po drugie, próbowałem z ulicy, nic trudnego, harward, 50m, drążek, kilometr, basen, test, drabina, wszystko bez najmniejszego problemu, no a że na rozmowie komisji nie pasowało że mam 50km do jednostki, to na to nic nie poradze niestety, poczekam na jakiś nabór bliżej, a jak nie to szkoła znowu ( przed naborem z ulicy ponad 3 miesiące bez przygotowania byłem, jedynie na boisko czasem sie chodziło, także pisanie że nie da sie wytrenować danej konkurencji do mnie nie przemawia, jak bez przygotowania mogłem całą sprawność przejść)

Offline carlsberggg

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3015 dnia: Listopad 08, 2016, 09:53:57 »
Nie uważam żeby jakąkolwiek  przeszkodą było 50 km do jednostki. Startowałem w nabórach gdzie do jednostki miast miałem kolo 300 i ne zostałem z tego powodu gorzej potraktowany na rozmowie.  Poprostu czasami jest wysoki poziom "przeciwnicy " mają dużo punktów kwalifikacyjnych bogate życie w doświadczenie i nie zawsze się udaje pomimo dobrej sprawnosciowki czy swojego doświadczenia kursów i wykształcenia. 
Pozdrawiam :)

Offline strazaksam94

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3016 dnia: Listopad 08, 2016, 19:35:29 »
Siemka o co chodzi z tym stażem teraz co wchodzi od 1 stycznia 2017r. Jest coś tam napisane, że na początku 3 miesięczny staż, potem szkółka. Szkółka nadal będzie trwała 6 miesięcy czy teraz krócej?

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 684
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3017 dnia: Listopad 08, 2016, 20:31:58 »
Siemka o co chodzi z tym stażem teraz co wchodzi od 1 stycznia 2017r. Jest coś tam napisane, że na początku 3 miesięczny staż, potem szkółka. Szkółka nadal będzie trwała 6 miesięcy czy teraz krócej?

zostaniesz zatrudniony, idziesz na szkole na 2 miesiące później wracasz na jrg do jednostki gdzie się dostałeś, po 3 miesiącach pod okiem dowódcy jeździsz do akcji ćwiczysz itp i dowódca stwierdzi czy się nadajesz czy nie jak nie to Ci zwolnią jak się nadajesz jedziesz dalej na szkołe na 3 miesiące  :fiuu:

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3018 dnia: Listopad 09, 2016, 06:18:27 »
Więc w sumie wychodzi na to, ze ten model bardziej sie sprawdzi. Raczej nikogo nie zwolnią, chyba ze jakies beznadziejne przypadki.
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline marcin00127

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3019 dnia: Listopad 09, 2016, 12:58:49 »
Dzwonili dziś z Warszawy i podawali numery ID. Niedługo mają być informacje na stronie kto przeszedł dalej i kiedy harward i podciaganie.

Offline fire camp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3020 dnia: Listopad 09, 2016, 14:19:27 »
dla osób chętnych w terminie 18-20 listopada obóz przygotowujący do naboru do PSP( jak trenowac, jak wygląda nabór, jak odpowiednio się przygotowac )
http://agnieszkafigula.com/fire-camp-2/


[załącznik usunięty przez administratora]

Offline strazaksam94

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3021 dnia: Listopad 09, 2016, 17:53:48 »
Dzięki wielkie za odpowiedź ;)

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 684
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3022 dnia: Listopad 09, 2016, 22:22:21 »
w Warszawie 386 osób, pewnie połowa nie przyjedzie  :wall:

Offline daniels105

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3023 dnia: Listopad 09, 2016, 22:47:44 »
Do mnie nie dzwonili o numer identyfikacyjny czyli że odrzucili czy jeszcze nie do wszystkich dzwonili?

Offline marcin00127

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3024 dnia: Listopad 10, 2016, 08:22:06 »
Do mnie nie dzwonili o numer identyfikacyjny czyli że odrzucili czy jeszcze nie do wszystkich dzwonili?
Może jeszcze zadzwonią. Obskoczyć tyle osób chwile potrwa. A o odrzuceniu osoba która dzwoni nic nie wie, podaje tylko numer ID i sam sobie sprawdzasz na stronie.