Autor Wątek: Nabór z ulicy jak wygląda ?  (Przeczytany 1206475 razy)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2925 dnia: Październik 20, 2016, 19:13:59 »
hahaha kolego zastanów się trochę... serio uważasz że w jednym naborze są same barany i nie zalicza nikt a w innym są sami wybitni sportowcy i zaliczają niemalże wszyscy?? bo dla mnie jest to najnormalniej w świecie coś przekręcone. A co do tego naboru to słyszałem że jak mierzyli odległość na sprint to im taśmy zbrakło na 45 metrach ;)

Pytanie czy komendant który jest uczciwy skrócił by taśmę?
Wątpię...
Uczciwy nie przepuści żadnego jeśli nie spełni warunków, nie ważne ile ma miejsc. Takie moje zdanie.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 684
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2926 dnia: Październik 20, 2016, 19:25:47 »
hahaha kolego zastanów się trochę... serio uważasz że w jednym naborze są same barany i nie zalicza nikt a w innym są sami wybitni sportowcy i zaliczają niemalże wszyscy?? bo dla mnie jest to najnormalniej w świecie coś przekręcone. A co do tego naboru to słyszałem że jak mierzyli odległość na sprint to im taśmy zbrakło na 45 metrach ;)

Pytanie czy komendant który jest uczciwy skrócił by taśmę?
Wątpię...
Uczciwy nie przepuści żadnego jeśli nie spełni warunków, nie ważne ile ma miejsc. Takie moje zdanie.

wielki przekręt ten nabór!! tor nie miał 50m, do tego każdy mierzył czas grupie która biegała 1000m i ponad 10osób miało ponad grubo 3.30 i co? 4 nie zaliczyło! jedne wielkie jaja z tym naborami!

Offline Straz-ak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2927 dnia: Październik 20, 2016, 19:32:58 »
Dobrze kolego mish3lls piszesz ,Też sporo wiem na ten temat... jest to jedna wielka porazka ! może więcej osob sie wypowie na ten temat..?

Offline bastol33

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2928 dnia: Październik 20, 2016, 19:58:24 »
Bardzo dobrze koledzy ze piszecie takie rzeczy, niech wiedza ze patrzy im sie na rece, to co sie dzieje ostatnio z tymi naborami to jakas kpina .

Offline Jawor

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2929 dnia: Październik 20, 2016, 20:02:48 »
Od pierwszego dnia nabór w Ostrowcu był dziwny. Potem było tylko gorzej, apogeum osiągnięto na teście sprawności i biegu na 50m. Wystarczy spojrzeć ile osób przechodzi na naborach w całej Polsce a ile w Ostrowcu. Tak wygląda  łapanie czasów stoperem na hura ura bura...

Offline KowalQ

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2930 dnia: Październik 20, 2016, 21:26:15 »
No wlasnie , rozmawialem z kolega i wiekszosc osob wlasnie odpada na 50 m.Jeszcze jak jest mierzone stoperem to przejdzie ten kto ma przejsc a Tobie czasu dodadza... :)

Offline SamDam

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2931 dnia: Październik 20, 2016, 21:36:52 »
Mogę tylko potwierdzić wypowiedzi powyżej odnośnie sprawnośćiowki w Ostrowcu niektóre wyniki to czysta magia i wróżenie z kart

Offline Jawor

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2932 dnia: Październik 20, 2016, 21:46:17 »
W ogłoszeniu informacja o 9 miejscach. Po zakończonym naborze ogłaszają, że jednak przyjmują 12. Niby w trakcie trwania naboru chłopaki z podziału przypomnieli sobie, że idą na emeryturę  :wall:

Offline SamDam

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2933 dnia: Październik 20, 2016, 21:56:26 »
Dobrze że tylko 3 sobie przypomniało  :gwiazdki:

Offline KLosss

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2934 dnia: Październik 20, 2016, 22:24:36 »
Panowie z jakiej pozyji startujecie na 50m?

tom28

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2935 dnia: Październik 20, 2016, 22:38:41 »
Po wynikach widać że ta pozycja nazywa sie " wygrana " ;)

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2936 dnia: Październik 21, 2016, 06:44:11 »
Nie ma sprawiedliwości na tym świecie :)

tom28 rozbawiłes mnie swoim komentarzem :D że też ja nigdy nie startowałem z tej pozycji  :rofl:

Wg mnie Ostrowiec poszedł grubo po bandzie. Tak jak wcześniej wspomniane, w całej Polsce są problemy ze sprawnościówką, a tam jakby sam Pan Bóg im wszystkim skrzydeł dodał :D

Skoro chodza słuchy ze z 50m zrobili 45m to te 0,50s mozna bylo smiało urwac, a jak mierzone stoperem to naprawde nabór dla swoich :D
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline Straz-ak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2937 dnia: Październik 21, 2016, 07:43:58 »
Prawda jest taka że trzeba ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć ostatnie wyniki z ostrowca to potwierdzają ze się da.
Dla zainteresowanych czasy.<a href="https://www.pdf-archive.com/2016/10/20/protokol3/">pdf document: protokol3.pdf</a>

Kolego Tom28 , właśnie szukałem tego protokołu nie mogłem znalezc na stronie KP a tutaj ktoś pomyślał i jest (bardzo dziwna sytuacja)... Może wiecie kto po kim startował ? Choć ciężko przez te nr indent.... ;/

Offline daemon1938

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2938 dnia: Październik 21, 2016, 08:12:45 »
Odnośnie naboru do PSP w Ostrowcu Św. to byłem i widziałem na własne oczy jak można niektórych przepchać na siłę!!! Ale zacznijmy od początku
1 dzień - Harward.  Nie dość że mierzone z pulsometru zakładany na palac (wyniki moim zdaniem nie wiarygodne, przykład kilka osób się odwoływały od wyników. Próba nr II założony pulsometr na palec oraz puls mierzony przez ratownika medycznego, pulsometr pokazuje puls 153 a ratownik wyliczył 116). drugi przykład nietrzymanie tępa zgodnie z sygnałem metronomu. Można jeszcze kilka rzeczy wymienić ale to nie o to chodzi, ale kto był to widział próby poszczególnych osób.
2 dzień sprawnościowka. Nie dość że trzeba było czekać na Pana z Kielc ok 2godzin (Pan z wojewódzkiej który niby ma być w komisji wybiera sobie kiedy jest na naborze a kiedy nie, 1dzień go nie ma, 2dzień jest, 3dzień wpadł rozdał testy sprawdził i pojechał przed rozmowami i pewnie z tego powodu takie punkty z rozmowy 49,6pkt). Ale do meritum podciąganie na drążku bez zastrzeżeń jeśli chodzi o pierwsze próby 3 osoby nie zaliczyło. Następnie 50m (max 45m) niektóre osoby w panice że nawierzchnia nie taka itp ale po przebiegnięciu przez pierwszą osobę już każdy zadowolony. Tak na dobrą sprawę może z 5 osób powinno zaliczyć reszta z całym szacunkiem do chłopaków nawet poniżej 7s by nie zeszła. Osoba ktora puszczała z bloków nie zwraca uwagi czy gotowy do pomiaru jest PAN Z KIELC ze stoperem w dłoni (ja zauważyłem 2 takie przypadki co zresztą mam nagrane) nie zdążył włączyć stopera, macha ręką w geście (a niech biegnie) i wpisuje czas (dziwne). następne 1000m nie zalicza tego testu jak dobrze liczyliśmy ze znajomymi min 6-7 osób a tu nagle okazuje się że tylko 4 osoby (SZOK).
3 dzień cd naboru. Drabina jak drabina jak ktoś nie ma lęku to wchodzi i schodzi. TEST wiedzy PAN Z KIELC się postarał naprawdę test był ciekawy i można powiedzieć inny (trudniejszy) niż w innych jednostkach. odpada 3 osoby a ok 7-9 osób odpowiada na min.
ROZMOWA. pytania czy wiem co to rozdzielacz itp i pytania standard powiedz coś o sobie i swoje zainteresowania. Z tego komisja przyznaje pkt bardzo rozbieżne od 27 aż do 49,6pkt. Panowie i Panie to są kpiny, w taki razie mam pytanie po co robić nabory jak już jest z góry ustawione kto ma się dostać albo przynajmniej niektóre miejsca są ustawione.

Offline Jawor

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2939 dnia: Październik 21, 2016, 09:55:19 »
Dobrze gada, polać mu  :straz: Nawet drabina była puszczona w samopas. Bez żadnej kolejki, chcesz to wchodzisz teraz, nie chcesz teraz to wchodzisz później. I to irytujące czekanie na Pana z Kielc, ponad 2 godziny w plecy.

Offline strazakTK90

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2940 dnia: Październik 21, 2016, 11:38:08 »
Tez byłem w Ostrowcu i mogę potwierdzić to co do próby harvardzkiej(bo na tym odpadłem wynik 77), puls mierzony na palcu przez pulsometr. Tempo wchodzenia na podest dowolne niektórym osobom tylko mówili żeby stawiali całe stopy na podeście.  Do reszty konkurencji się nie wypowiadam bo mnie nie było. I odnośnie dwóch postów wyżej jak to druga próba przy próbie harvardzkiej z rat. medycznym? Jak ja zapytałem czy mogę powtórzyć to usłyszałem, że nie ma takiej możliwości.

zyraf

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2941 dnia: Październik 21, 2016, 11:53:41 »
I będziecie tu płakać na forum czy ktoś z Was coś z tymi oskarżeniami zrobi?
W Nysie rok temu podobne były zastrzeżenia, zostały zgłoszone chyba komisja z KW się pojawiła nadzorowała nabór i wszystko odbyło się jak należy.


Offline arecki222

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2942 dnia: Październik 21, 2016, 12:04:42 »
Próba  harwardzka to jest chyba najbardziej niewiarygodna próba wydolności.wogole powinni to znieść.nijak się to ma do kondycji.wiem z własnego doświadczenia.

Offline Jawor

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2943 dnia: Październik 21, 2016, 12:05:58 »
Odnośnie drugiej próby na harwardzie- Dwie osoby złożyło pisemny protest (czy więcej to nie wiem bo po swojej kolejce zawinąłem do domu), nie zgadzając się z wynikami pomiaru. Mieli wyniki z tego co pamiętam 69 i 74. Protest rozpatrzony pozytywnie i przystąpili do poprawki. Na poprawce tętno mierzone ręcznie z nadgarstka przez strażaka. Wyniki z poprawki 94 i 84, więc różnica znaczna.

Offline Straz-ak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2944 dnia: Październik 21, 2016, 12:06:38 »
Dokładnie , jeśli każdy tylko będzie pisał a nic z tym sie nie zrobi to tak właśnie będzie ciągle ! Kolego żyraf na województwie świętokrzyskim każdy nabór jest nadzorowany przez KW .

Offline strazakTK90

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2945 dnia: Październik 21, 2016, 12:32:45 »
To czuję się oszukany w związku z tym, że cześć kandydatów mogła powtarzać próbę harvardzką an ja nie dostąpiłem takiego przywileju:) Odnośnie postów mówiących żeby coś z tym zrobić a nie płakać na forum to w pełni się zgadzam. To ktoś ma jakieś konkretne propozycję co z tym można zrobić, gdzie to zgłosić?

Offline KLosss

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2946 dnia: Październik 21, 2016, 12:33:06 »
Dokładnie , jeśli każdy tylko będzie pisał a nic z tym sie nie zrobi to tak właśnie będzie ciągle ! Kolego żyraf na województwie świętokrzyskim każdy nabór jest nadzorowany przez KW .

 Swiete slowa.. jezeli nikt nie pisze to czyli ze wszystko jest w porządku,ale jezeli bd kupe pism i o niepoprawne przeprowadzanie naboru to ktos z gory sie tym zainteresuje..

tom28

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2947 dnia: Październik 21, 2016, 12:36:24 »
Czemu administrator kasuje komentarze?czy źle było napisane?jeśli jeśl kw tego nie widzi to tam jest coś nie tak.

Offline Amfoteryk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2948 dnia: Październik 21, 2016, 12:52:10 »
...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2018, 10:42:00 wysłana przez Amfoteryk »

Offline daemon1938

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2949 dnia: Październik 21, 2016, 16:28:25 »
To czuję się oszukany w związku z tym, że cześć kandydatów mogła powtarzać próbę harvardzką an ja nie dostąpiłem takiego przywileju:) Odnośnie postów mówiących żeby coś z tym zrobić a nie płakać na forum to w pełni się zgadzam. To ktoś ma jakieś konkretne propozycję co z tym można zrobić, gdzie to zgłosić?
Trzeba pisać do komendanta PSP w Warszawie i do gazet, może ktoś tym się zainteresuje!!! Myślę że przy tym naborze dużo osób zostało oszukanych i mają prawo do odwołania. Tak jak pisałem wcześniej jakby był normalny nabór to kilka osób więcej by przeszło HARWARDA, a kilka tylko przeszło 50m (a nie 45m).