Autor Wątek: Nabór z ulicy jak wygląda ?  (Przeczytany 1206875 razy)

Offline Matey06

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2825 dnia: Wrzesień 29, 2016, 15:35:53 »
Ktoś z lubelskiego myśli o naborze w Skierniewicach ? :)

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2826 dnia: Wrzesień 29, 2016, 19:03:19 »
Solan jakbys jechał koło debicy to bym sie zabrał z Toba :P
po dzisiejszym naborze w Chełmie straciłem wiarę i chyba nie będę już startować na obecnych zasadach :/ AŻ jedna osoba zaliczyła 50m z ponad 20, chyba 24.
://// no to zaszalelliscie :/  Ja dzisiaj w NIsku po harvardzie na plus  na szczescie a w piatek???  pewnie 50 m bedzie dla mnie nieszczesciem :D:D  :cooo:  ale ten zapał i ta mysl ze moze .... akurat  no cos pieknego hehe
W Nisku mierzone pulsoksymetrem?
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline bobek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 229
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2827 dnia: Wrzesień 29, 2016, 19:54:57 »
.
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2016, 22:28:29 wysłana przez bobek998 »

Offline kapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 303
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2828 dnia: Wrzesień 29, 2016, 20:13:23 »
Solan jakbys jechał koło debicy to bym sie zabrał z Toba :P
po dzisiejszym naborze w Chełmie straciłem wiarę i chyba nie będę już startować na obecnych zasadach :/ AŻ jedna osoba zaliczyła 50m z ponad 20, chyba 24.
://// no to zaszalelliscie :/  Ja dzisiaj w NIsku po harvardzie na plus  na szczescie a w piatek???  pewnie 50 m bedzie dla mnie nieszczesciem :D:D  :cooo:  ale ten zapał i ta mysl ze moze .... akurat  no cos pieknego hehe
W Nisku mierzone pulsoksymetrem?

Pulsometrem jak już coś :)

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2829 dnia: Wrzesień 29, 2016, 20:37:56 »

W Nisku mierzone pulsoksymetrem?

Pulsometrem jak już coś :)

Pulsoksymetr również umożliwia mierzenie tętna, a te najczęściej znajdują się na wyposażeniu toreb R1.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline siara27

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2830 dnia: Wrzesień 29, 2016, 21:44:30 »
Solan jakbys jechał koło debicy to bym sie zabrał z Toba :P
po dzisiejszym naborze w Chełmie straciłem wiarę i chyba nie będę już startować na obecnych zasadach :/ AŻ jedna osoba zaliczyła 50m z ponad 20, chyba 24.
://// no to zaszalelliscie :/  Ja dzisiaj w NIsku po harvardzie na plus  na szczescie a w piatek???  pewnie 50 m bedzie dla mnie nieszczesciem :D:D  :cooo:  ale ten zapał i ta mysl ze moze .... akurat  no cos pieknego hehe
W Nisku mierzone pulsoksymetrem?
strazak trzymał reke na pulsie :)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2831 dnia: Wrzesień 29, 2016, 22:14:57 »
strazak trzymał reke na pulsie :)
Tylko tą metodę dopuszczają przepisy. Mierzenie pulsoksymetrem jest niekorzystne bo on podaje średnie tętno a nie ilość uderzeń w czasie.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2832 dnia: Wrzesień 29, 2016, 23:11:40 »
strazak trzymał reke na pulsie :)
Tylko tą metodę dopuszczają przepisy. Mierzenie pulsoksymetrem jest niekorzystne bo on podaje średnie tętno a nie ilość uderzeń w czasie.

A to nie do końca prawda owszem przepis nakazuje pomiar ręczny ale nie zakazuje jednoczesnego pomiaru pulsoksymetrem ( wystarczy iż ten od palca powie że wyszło mu dokładnie to samo). I druga sprawa akurat pomiar taki jest korzystny , urządzenie uśrednia pomiar dla 5 -10 sekundowego czasu pomiaru ( w zależności od normy) a w rozporządzeniu mowa o dłuższym okresie w związku z czy w naborach ( nie wiem czy we wszystkich ale w zdecydowanej większości ) zapisuje się podchodzącemu do próby najniższy wynik tętna jaki wskazało urządzenie podczas okresu pomiaru. I teraz jeśli ktoś jest zorientowany ( trzy głębokie równe wdechy i wydechy a następnie oddech i trzymamy 10 sekund ) to pulsoksymetr wykaże tętno niższe o około 10 uderzeń od rzeczywistego. A jeśli ktoś tego nie potrafi to i tak dostanie wynik z swoich najlepszych chwil a nie uśredniony dla całego okresu pomiaru gdzie tętno potrafi mocno skakać.  Tak wiec jeśli będą podawać wyniki z pomiaru ręcznego rzetelnie przeprowadzanego to zdecydowanie mniej osób zaliczy niż przy podawaniu z urządzenia pomiarowego. Jeśli ktoś nie wierzy w akcje z oddychaniem proszę zainwestować w pulsoksymetr i sprawdzić i naprawde cieszyć się z naborów w których wynik pochodzi z urządzenia.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2833 dnia: Wrzesień 30, 2016, 08:10:11 »
A to nie do końca prawda owszem przepis nakazuje pomiar ręczny ale nie zakazuje jednoczesnego pomiaru pulsoksymetrem ( wystarczy iż ten od palca powie że wyszło mu dokładnie to samo). I druga sprawa akurat pomiar taki jest korzystny , urządzenie uśrednia pomiar dla 5 -10 sekundowego czasu pomiaru ( w zależności od normy) a w rozporządzeniu mowa o dłuższym okresie w związku z czy w naborach ( nie wiem czy we wszystkich ale w zdecydowanej większości ) zapisuje się podchodzącemu do próby najniższy wynik tętna jaki wskazało urządzenie podczas okresu pomiaru. I teraz jeśli ktoś jest zorientowany ( trzy głębokie równe wdechy i wydechy a następnie oddech i trzymamy 10 sekund ) to pulsoksymetr wykaże tętno niższe o około 10 uderzeń od rzeczywistego. A jeśli ktoś tego nie potrafi to i tak dostanie wynik z swoich najlepszych chwil a nie uśredniony dla całego okresu pomiaru gdzie tętno potrafi mocno skakać.  Tak wiec jeśli będą podawać wyniki z pomiaru ręcznego rzetelnie przeprowadzanego to zdecydowanie mniej osób zaliczy niż przy podawaniu z urządzenia pomiarowego. Jeśli ktoś nie wierzy w akcje z oddychaniem proszę zainwestować w pulsoksymetr i sprawdzić i naprawde cieszyć się z naborów w których wynik pochodzi z urządzenia.
Rozporządzenie mówi wyraźnie o metodzie pomiaru, sprawdzałem na sobie różnica przy normalnym pomiarze pulosksymetrem dała wynik o 7 gorszy od ręcznego pomiaru. Wskazując ten sam wynik puloksymetra i pomiaru ręcznego co jest nierealne ze względu na sposób pomiaru daje świetny powód do złożenia protestu.  I opinia każdego z lekarzy i ratowników których pytałem mówiła to samo więc wystarczy aby dali im to na piśmie co mówili i masz unieważniony nabór.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 30, 2016, 08:15:29 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2834 dnia: Wrzesień 30, 2016, 10:22:02 »
To znaczy iż niedokładnie Ci bądź sobie sprawdzałeś. Własnie z uwagi na metodę pomiaru pulsoksymetr jest lepszy ( korzystniejszy )  dla podchodzących do próby,  i jeżeli pomiar ręczny miałbyś robiony rzetelnie to niema szans aby pulsoksymetr wykazał wyższe tętno ( jeżeli zapisuje się najniższe wskazane w całym okresie pomiaru ) w stosunku do uśrednionego wyniku z pomiaru ręcznego.  Zrób sobie taki test opomiaruj się opaską piersiową i ustaw ją na całkowity pomiar liczby uderzeń w danym przedziale czasu i dodatkowo załóż sobie pulsoksymetr i dopiero to porównaj. Ja piszę o rzetelnym pomiarze recznym  a nie kolega koledze itp. poza tym pomiar ręczny zawsze jest obarczony błędem dobrze jak na twoją korzyść ale równie dobrze może być w drugą stronę.
Natomiast co do uwalania naboru to w którym miejscu ja napisałem, iż notowany jest wynik z pulsoksymetru, " pulsoksymetr jest tylko w celu porównawczym" nigdzie nie wpisujemy wyniku z urządzenia po prostu jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności pomiar ręczny jest bardzo zbliżony do pomiaru z urządzenia.   

Tak jak pisałem poćwicz oddech zrób próby a zobaczysz wyniki a wtedy tylko Ci którzy chcą sobie zaszkodzić będą oburzali się na pomiar z urządzenia ( konkretnie pulsoksymetru )
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 30, 2016, 10:27:37 wysłana przez pb11 »

Offline b3tomek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2835 dnia: Październik 02, 2016, 13:44:58 »
w nisku tym razem 15 osob zaliczyło sprawnosc wczesniej tylko jedna,dziwne.

Offline Marcing3

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 419
  • Cel: SA PSP Poznań '16
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2836 dnia: Październik 02, 2016, 14:04:07 »
może tym razem stoperem mierzyli

Offline bastol33

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2837 dnia: Październik 02, 2016, 14:21:20 »
Czysta loteria  ^_^


Offline peter_92

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2838 dnia: Październik 02, 2016, 20:47:48 »
może tym razem stoperem mierzyli

fotokomórka była, teraz 50 m zrobili przy Szkole Podstawowej na tartanie, a nie jak wczesniej u siebie na "mące" lekkoatletycznej

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2839 dnia: Październik 02, 2016, 20:50:04 »
fotokomórka była, teraz 50 m zrobili przy Szkole Podstawowej na tartanie, a nie jak wczesniej u siebie na "mące" lekkoatletycznej
tartan jest szybszy o nawet 0,4-0,5 sekundy
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Kowal1906

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2840 dnia: Październik 02, 2016, 20:56:47 »
Ktoś się orientuje jak może wyglądać praktyczny sprawdzian z jazdy samochodami jaki ma być przy naborze w Limanowej? :-) może gdzieś już coś takiego było? Raczej jazda po placu czy na miasto wyjazd? :-)

Offline bastol33

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2841 dnia: Październik 02, 2016, 20:58:29 »
Wybiera sie ktos do Częstochowy?

Offline czarny77

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2842 dnia: Październik 02, 2016, 21:28:08 »
Witam Panowie,
mam pytanie - pierwszy raz będę miał w tym tygodniu test wiedzy, uczę się z tej bazy pytań http://www.kwpsp.wroc.pl/downloads/praca/pytania.pdf
 I tutaj moje pytanie - czy pytania są podobne? Czy może baza nie jest zaktualizowana?

Offline Kreator

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2843 dnia: Październik 02, 2016, 21:54:21 »
Witam Panowie,
mam pytanie - pierwszy raz będę miał w tym tygodniu test wiedzy, uczę się z tej bazy pytań http://www.kwpsp.wroc.pl/downloads/praca/pytania.pdf
 I tutaj moje pytanie - czy pytania są podobne? Czy może baza nie jest zaktualizowana?

Kolego temat byl juz poruszany. Wystarczy cofnac pare stron i poszukac. Pytania glownie uklada komenda wojewodzka nie ma reguly.. ale to co przedstawiles nie wydaje mi sie zeby bylo w 100 proc. Ustawy o psp czas pracy itd. Powodzenia

Offline czarny77

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2844 dnia: Październik 02, 2016, 22:08:25 »
Dzięki karol54.

Offline StrazakwOSP

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2845 dnia: Październik 03, 2016, 00:04:45 »
Witam. Wybiera się ktoś na nabór do Limanowej?   -_-

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2846 dnia: Październik 03, 2016, 11:41:18 »
Panowie jak wygląda sprawa z osobami którzy chcą brać udział w szkoleniu osp z poza województwa?
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2847 dnia: Październik 03, 2016, 14:38:10 »
Kwestia dogadania się z KP(M) organizującą dane szkolenie.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline Mateee998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 154
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2848 dnia: Październik 03, 2016, 16:29:44 »
Mam takie pytanie szukałem ale nie znalazłem na forum, robię prawko kat. C i doszły mnie słuchy że gmina może mi pokryć koszty prawa jazdy jako że robię je typowo pod straż. Ktoś coś wie na ten temat?

Offline Ralg

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2849 dnia: Październik 03, 2016, 16:36:35 »
Panowie jak wygląda sprawa z osobami którzy chcą brać udział w szkoleniu osp z poza województwa?

W większosci przypadków komenda organizująca szkolenie pozwala na uczestnictwo pojedyńczych osób spoza powiatu/województwa. Jednak jeśli liczba miejsc zostanie wyczerpana, pierwszeństwo mają osoby z powiatu. Zgodę musi wyrazic twoj naczelnik OSP wydajac ci skierowanie na szkolenie, oraz (po uprzednim kontakcie) komenda straży/kierownik kursu.