Autor Wątek: Nabór z ulicy jak wygląda ?  (Przeczytany 1207025 razy)

Offline matimlody

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2150 dnia: Kwiecień 09, 2016, 12:23:56 »
Witam

Czy ktoś jest wstanie zdać testy sprawnościowe na nowych zasadach bez dużych pleców w PSP  ??

Offline RaV0723

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2151 dnia: Kwiecień 09, 2016, 12:42:33 »
A to dzięki "dużym plecom" jesteś w stanie wykręcić minimalne czasy na sprawnościówce ?! :wall:

Offline matimlody

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2152 dnia: Kwiecień 09, 2016, 14:21:53 »
Duże plecy to podstawa :P   :straz:

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2153 dnia: Kwiecień 10, 2016, 11:36:19 »
"Plecy" tylko w ostatnim etapie mogą pomóc. Jak wykrecisz 4min na 1000m na oczach wszystkich to raczej "plecy" Ci nie pomogą. Żaden 01 nie podejmie ryzyka zatrudnienia kogoś bez minimalnych wymogów. Nikt się nie bedzie narażał.
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline patro093

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
  • SA PSP
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2154 dnia: Kwiecień 10, 2016, 12:14:25 »
Brałem udział w naborze gdzie gość nie przepłynął basenu wiadomo wszyscy widzieli. Nie odwoływał się, bez sensu by to było bo ewidentnie nie potrafił pływać. 
To jednak nie przeszkodziło żeby go przyjąć. 

Offline mackol93

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 89
  • Cel: SA PSP POZNAŃ
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2155 dnia: Kwiecień 10, 2016, 12:46:40 »
Trzeba było sprawę nagłośnić, aby eliminować takie patologie. :tuba:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2156 dnia: Kwiecień 10, 2016, 12:49:58 »
Brałem udział w naborze gdzie gość nie przepłynął basenu wiadomo wszyscy widzieli. Nie odwoływał się, bez sensu by to było bo ewidentnie nie potrafił pływać. 
To jednak nie przeszkodziło żeby go przyjąć.
Żartujesz?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline GP_Rbk_Chka

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 271
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2157 dnia: Kwiecień 10, 2016, 13:43:09 »
"Plecy" tylko w ostatnim etapie mogą pomóc. Jak wykrecisz 4min na 1000m na oczach wszystkich to raczej "plecy" Ci nie pomogą. Żaden 01 nie podejmie ryzyka zatrudnienia kogoś bez minimalnych wymogów. Nikt się nie bedzie narażał.
Przy mierzeniu czasu stoperem bez problemu można komuś pomóc. Zwłaszcza przy układzie w którym liczy się wyłącznie zaliczenie minimum, gdzie w grę wchodzą sekundy na 1000 i ułamki sekundy na 50. Jeśli masz dobre plecy i zaliczysz dzięki nim sprawność, to poprawienie czasu osobom które biegły razem z Tobą, nie ma dla Ciebie wielkiego znaczenia. Wytłumaczenie na pogorszenie się sprawności fizycznej też łatwo znaleźć. Tylko ile osób realnie ma tak mocne plecy przy naborach?
Plus ratio quam vis

Offline b3tomek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2158 dnia: Kwiecień 10, 2016, 14:13:47 »
przed ubieganiem się o dostanie się do PSP "z ulicy" proponuję Ci najpierw zweryfikować swoją sprawność fizyczną (wg kryteriów nowych zasad) i zdrowie (komisja lekarska), oraz realne szanse w naborach - popatrz jak wyglądają wyniki, osiągi i liczba innych ubiegających się. Wielu rzeczy możesz dowiedzieć się z tego forum. Pozdro

ja proponuje sie jeszcze zbadać, przynajmniej okulista i laryngolog aby poźniej nie było ździwki jak juz pororbisz prawko i uprawnienia  :-\

Offline patro093

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
  • SA PSP
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2159 dnia: Kwiecień 10, 2016, 17:02:50 »
Trzeba było sprawę nagłośnić, aby eliminować takie patologie. :tuba:


Gość o którym mowa startował na stanowisko "starszy ratownik" tam były chyba 3 miejsca, ja startowałem na "starszego ratownika kierowce".
Także to że on się dostał nam startującym z innej listy nie zaszkodziło. Dziwię się tym którzy z nim rywalizowali.
Wiem tylko tyle że był to informatyk z komendy który postanowił zostać strażakiem  :-\ 

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2160 dnia: Kwiecień 10, 2016, 17:35:32 »
Gość o którym mowa startował na stanowisko "starszy ratownik" tam były chyba 3 miejsca, ja startowałem na "starszego ratownika kierowce".
Także to że on się dostał nam startującym z innej listy nie zaszkodziło. Dziwię się tym którzy z nim rywalizowali.
Wiem tylko tyle że był to informatyk z komendy który postanowił zostać strażakiem  :-\
Zrobiłeś błąd. Taki przekręt unieważnił by cały nabór.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline patro093

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
  • SA PSP
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2161 dnia: Kwiecień 10, 2016, 18:24:02 »
Postaw się na moim miejscu. Będąc z przodu na liście rezerwowej nagłośnił byś temat tym bardziej że gość z innej listy?  :-\

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2162 dnia: Kwiecień 10, 2016, 18:35:16 »
Postaw się na moim miejscu. Będąc z przodu na liście rezerwowej nagłośnił byś temat tym bardziej że gość z innej listy?  :-\
To zmienia postać rzeczy, ale jeśli to mała powiatówka :D To nawet 1 miejsce na liście rezerwowej może nic nie dać. Chociaż życzę Ci abyś został strażakiem.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ochotnikzawodowy

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2163 dnia: Kwiecień 13, 2016, 15:20:35 »
Mam pytanie, czy próby sprawnościowe robi się tylko na zaliczenie czy jest jakaś tabela która określa punktację?

Offline RaV0723

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2164 dnia: Kwiecień 13, 2016, 16:19:41 »
Zanim zadasz takie pytanie to poszukaj na forum bo było parę dni temu...
Z taką zaradnością to wybacz ale nie wiem czy masz coś szukać w straży.
 Proszę tutaj masz odpowiedz
http://www.strazak.pl/index.php/topic,24466.msg299235.html#new

Offline rafq25

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2165 dnia: Kwiecień 13, 2016, 21:49:12 »
Może ktoś mi podesłać materiał na trening do testu hardwarda. Szukajka na tel mi nie działa a jest odcięty od komputera. Hardwarda jest dziwny raz go przechodzę raz nie. Jest w stanie ktoś pomóc mi jak trenować aby nie mieć z nim problemu ? Można pisać na priw

Offline heeeyy

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 109
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2166 dnia: Kwiecień 13, 2016, 23:53:26 »
Witam wszystkich,
mam dość ciekawe pytanie na które nie mogłem znaleźć nigdzie odpowiedzi. Załóżmy że startując z naboru do PSP, przechodzę wszystkie testy i zostaję przyjęty na stanowisko stażysty. Czy będąc już wtedy na służbie będę mógł wystartować do naboru w SAPSP a jak tak to co później z przyjęciem? jak zrezygnować ze służby na rzecz szkoły?  :gwiazdki:

Offline ochotnikzawodowy

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2167 dnia: Kwiecień 14, 2016, 09:41:24 »
Zanim zadasz takie pytanie to poszukaj na forum bo było parę dni temu...
Z taką zaradnością to wybacz ale nie wiem czy masz coś szukać w straży.
 Proszę tutaj masz odpowiedz
http://www.strazak.pl/index.php/topic,24466.msg299235.html#new
Dzięki wielkie, popracuje nad moją zaradnością :)

Offline rafq25

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2168 dnia: Kwiecień 14, 2016, 13:00:57 »
Pomoże ktoś ?

Może ktoś mi podesłać materiał na trening do testu hardwarda. Szukajka na tel mi nie działa a jest odcięty od komputera. Hardwarda jest dziwny raz go przechodzę raz nie. Jest w stanie ktoś pomóc mi jak trenować aby nie mieć z nim problemu ? Można pisać na priw

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2169 dnia: Kwiecień 14, 2016, 13:14:34 »
Pomoże ktoś ?

Może ktoś mi podesłać materiał na trening do testu hardwarda. Szukajka na tel mi nie działa a jest odcięty od komputera. Hardwarda jest dziwny raz go przechodzę raz nie. Jest w stanie ktoś pomóc mi jak trenować aby nie mieć z nim problemu ? Można pisać na priw

Jest wątek od tego. Zamiast szukajki z powodzeniem można użyć google do tego celu...
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline młodykoksu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
  • "Biegnę tam skąd inni uciekają"
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2170 dnia: Kwiecień 15, 2016, 14:51:40 »
Obecnie (w tym roku ) kończę gimnazjum i mam pytanie jaką szkołę wybrać, aby później móc się dostać do Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie? :gwiazdki:

Offline danielek1212

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2171 dnia: Kwiecień 15, 2016, 15:48:10 »
Nie idź najlepiej nigdzie. Z takim czytaniem ze zrozumieniem i zaradności nie masz czego szukać już w szkole średniej.
"Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia" :straz:

Offline Fischer

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2172 dnia: Kwiecień 15, 2016, 21:42:57 »
japier.... jak mnie wkurząją osoby ktore się nie wypowiadają na temat...... zasada -NIE ZNASZ ODPOWIEDZI ALBO NIE MASZ ZAMIARU JEJ POWIEDZIEC TO SIĘ  W  OGOLE NIE WYPOWIADAJ
'So Others May Live'

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 684
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2173 dnia: Kwiecień 15, 2016, 22:09:34 »
japier.... jak mnie wkurząją osoby ktore się nie wypowiadają na temat...... zasada -NIE ZNASZ ODPOWIEDZI ALBO NIE MASZ ZAMIARU JEJ POWIEDZIEC TO SIĘ  W  OGOLE NIE WYPOWIADAJ

to po co się wypowiadasz, to samo tyczy się do twojego postu jak i mojego  :wall:

Offline strazak ochotnik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 211
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2174 dnia: Kwiecień 15, 2016, 22:20:07 »
Obecnie (w tym roku ) kończę gimnazjum i mam pytanie jaką szkołę wybrać, aby później móc się dostać do Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie? :gwiazdki:
Kolego wejdź sobie na strone SGSP i sprawdź jakie wymagania stawia się kandydatom na WIBP (przypuszczam, że na taki wydział właśnie chciałbyś się dostac). Tam znajdziesz odpowiedź na wszystkie pytania.

"Od kandydatów wymaga się, aby na pisemnym egzamini dojrzałości mieli ocenę z:
- matematyki,
- fizyki i astronomii lub chemii,
- języka obcego."

Odpowiadając na zadane pytanie, powiem tak:
idź do DOBREGO liceum (nie żadnego strażackiego lub wojskowego, chyba że akurat są na wysokim poziomie).
Wybierz sobie mat-fiza, ucz się dużo w/w przedmiotów, na maturze napisz z nich rozszerzenie na poziomie ponad 80% i startuj wtedy do SGSP.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.

P.S. Tak w ogóle to nie wiem, czy to jest odpowiedni wątek na zadawanie pytań o SGSP, ponieważ ten dotyczy naboru "z ulicy", ale nie mnie to oceniać.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2016, 22:42:15 wysłana przez strazak ochotnik »
Ręce, które niosą pomoc, są o wiele więcej warte jak te z różańcem między palcami...