Autor Wątek: Nabór z ulicy jak wygląda ?  (Przeczytany 1207071 razy)

Offline matimlody

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2125 dnia: Marzec 25, 2016, 09:23:26 »
Cały śląsk raczej bez naboru dużo aspirantów.
Może na jesień.
Dzwoniłem do Komend i wszędzie mi to powiedzieli
 :gwiazdki:

Offline Sławomir

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2126 dnia: Marzec 25, 2016, 15:48:51 »
Czy będąc na liście rezerwowej mam prawo zadzwonić do komendy czy będą i kiedy przyjęcia

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2127 dnia: Marzec 25, 2016, 16:06:39 »
Czy będąc na liście rezerwowej mam prawo zadzwonić do komendy czy będą i kiedy przyjęcia

Prawo masz. Ale nie mają obowiązku Ci odpowiedzieć.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline Sławomir

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2128 dnia: Marzec 25, 2016, 16:12:44 »
Czyli owiane to wszystko wielka tajemnicą? Chciałbym się dowiedzieć bo mam okazję wyjechać za granicę.  Ale obawiam się ze mogą zadzwonić

Offline tonymontana123

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2129 dnia: Marzec 25, 2016, 18:24:01 »
witam

czy orientuje sie ktoś czy teraz lub w ogóle w tym roku bedzie w wojewodztwie MAZOWIECKIM - organizowany jakiś nabór do PSP

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 684
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2130 dnia: Marzec 25, 2016, 19:10:19 »
witam

czy orientuje sie ktoś czy teraz lub w ogóle w tym roku bedzie w wojewodztwie MAZOWIECKIM - organizowany jakiś nabór do PSP

Kolego skończył sie w Ciechanowie 7 wakatów przespałeś kolego dUZA szansa byla

Offline tonymontana123

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2131 dnia: Marzec 25, 2016, 19:18:11 »
heh  :)   , najsmieszniejsze jest to ze tam byłem ale odpadłem :(  , ponawiam pytanie czy wiadomo coś o naborze  w Mazowieckim

Offline TheZet

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2132 dnia: Marzec 27, 2016, 18:35:01 »
heh  :)   , najsmieszniejsze jest to ze tam byłem ale odpadłem :(  , ponawiam pytanie czy wiadomo coś o naborze  w Mazowieckim

Na którym etapie odpadłeś? Do rozmowy dotarło 22 osoby ale na rozmowie punktowali dla osób najbliżej mieszkających.

Offline tonymontana123

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2133 dnia: Marzec 28, 2016, 14:21:12 »
mniejsza o to  na ktorym  ,  nie stety odpadlem i juz ,  będe probowal dalej
podbijam 
czy wie ktos  czy beda jakies nabory do PSP  w MAZOWIECKIM lub w WARSZAWIE ??

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2134 dnia: Marzec 28, 2016, 14:47:39 »
Zadzwoń do wybranej komendy to udzielą ci informacji
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline tonymontana123

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2135 dnia: Marzec 28, 2016, 16:52:16 »
hehe ,  ale wiesz jak to u nas w Polsce jest .....  :)  :)  :)   , np we wtorek zadzwonie do KP/M "X"   i powiedza ze nie planuja w tym roku zadnych naborów  a  juz np w piatek oglosza nabor  bo "tak" i juz  ,

moze ktos z danego rejonu  wie juz  "nie oficjalnie " wiec niech da znac  czy w ogole cos bedzie ? nie pytam oszczegoly   itd itp

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2136 dnia: Marzec 28, 2016, 17:55:44 »
hehe ,  ale wiesz jak to u nas w Polsce jest .....  :)  :)  :)   , np we wtorek zadzwonie do KP/M "X"   i powiedza ze nie planuja w tym roku zadnych naborów  a  juz np w piatek oglosza nabor  bo "tak" i juz  ,

moze ktos z danego rejonu  wie juz  "nie oficjalnie " wiec niech da znac  czy w ogole cos bedzie ? nie pytam oszczegoly   itd itp
No to musisz mieć dobry kontakt z komendantami hehe  :szalony:
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline maciek91

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2137 dnia: Marzec 30, 2016, 08:47:28 »
Orientuje się ktoś, czy na zaliczeniu basenu startuje się z wody? Czy może ze skoku?

Offline Straz-ak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2138 dnia: Marzec 30, 2016, 09:48:54 »
Z wody startujesz

Offline Mruffka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2139 dnia: Marzec 30, 2016, 12:13:16 »
Zależy od jednostki i prowadzonego naboru. W ustawie nie ma wzmianki o sposobie z tego co pamiętam ;)

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2140 dnia: Marzec 30, 2016, 15:24:15 »
Z bezpieczeństwa kadrowcy mówią żeby startować z wody
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline Sławomir

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2141 dnia: Kwiecień 07, 2016, 17:39:20 »
W jaki sposob komendy informują osoby z listy rezerwowej o skierowaniu na badania

wojtek23

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2142 dnia: Kwiecień 07, 2016, 18:38:28 »
Zazwyczaj puszczają gołębia

zyraf

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2143 dnia: Kwiecień 07, 2016, 18:44:25 »
W jaki sposob komendy informują osoby z listy rezerwowej o skierowaniu na badania
Dzwonią

Offline Sławomir

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2144 dnia: Kwiecień 07, 2016, 20:14:11 »
A z jakim wyprzedzeniem przed badaniem z góry dzieki.

Offline wolter03

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2145 dnia: Kwiecień 08, 2016, 00:17:58 »
Witam wszystkich strażaków  :straz: i chętnych, ubiegających się na to stanowisko !
Pierwszy raz piszę na tej stronie i mam nadzieję, że otrzymam od doświadczonych kolegów pomocne odpowiedzi.
Chciałbym zostać strażakiem od czasów gimnazjalnych lecz rodzice chcieli za wszelką cenę mnie kierować w inną stronę. W tej chwili jestem od ponad pół roku inżynierem po inżynierii środowiska, mam 24 lata i chcę wziąć sprawy w swoje ręce i zrobić z życiem co chcę, natomiast wiem że na szkołę APSP jest już za późno bo tam próg wiekowy to 23 lata.
Mam następujące pytanie, czy dadzą mi coś więcej w tym fachu studia zaoczne magisterskie na SGSP ?
Z tego co wyczytałem to jedynie tytuł inżyniera na tej uczelni daje tytuł bodajże mł.aspiranta (mogę się mylić co do stopnia) oraz daje pewny przydział do pracy.
W mojej sytuacji muszę chyba "iść z ulicy" i nabywać w miarę postępu kolejne stopnie, bo to że będę miał tytuł mgr z ww. szkoły wiele mi nie daje... Czy jest sens w takim razie w ogóle podchodzić do tematu magistra kształcąc się tego fachu, jeśli ma mi to dać tylko papierek i mgr przed inż. to chyba mija się z celem, jeśli miałbym się na to zdecydować to w konkretnym celu, aby po latach móc dzięki temu osiągnąć lepsze stanowisko. No i czy po takim tytule dostanę w miarę szybko lepsze stanowisko "idąc z ulicy" ?
Jeszcze jedno pytanie mam do was panowie odnośnie obowiązkowego szkolenia przy pójściu "z ulicy" do PSP, czy to są 3 miesiące w dowolnym miejscu w PL i to są bite 3 miesiące, czy jest określona jakaś liczba dni ?
Piszę to wszystko po to aby poszerzyć horyzonty i wiedzieć czy jest sens podejmować mgr w Wawie. Tak czy siak jestem chętny do pracy jako strażak w PSP.
Pozdrawiam wszystkich !

Offline dawwidoss

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2146 dnia: Kwiecień 08, 2016, 10:03:24 »
Przy naborze z ulicy nie ma znaczenia czy jesteś po szkole średniej bez matury czy magistra  :straz: i co do stanowiska też nie ma znaczenia. A co do szkolenia to na początek musisz mieć szkolenia osp: podstawowe, techniczne, KPP żeby zacząć prace. Później 5 miesięcy szkolenie Bydgoszcz, Częstochowa i chyba jeszcze gdzieś, pierwszy miesiąc skoszarowany później weekendy wolne.

Offline ChłopJakDąb

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2147 dnia: Kwiecień 08, 2016, 10:26:24 »
przed ubieganiem się o dostanie się do PSP "z ulicy" proponuję Ci najpierw zweryfikować swoją sprawność fizyczną (wg kryteriów nowych zasad) i zdrowie (komisja lekarska), oraz realne szanse w naborach - popatrz jak wyglądają wyniki, osiągi i liczba innych ubiegających się. Wielu rzeczy możesz dowiedzieć się z tego forum. Pozdro

Offline elpaso

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2148 dnia: Kwiecień 08, 2016, 10:47:56 »
przed ubieganiem się o dostanie się do PSP "z ulicy" proponuję Ci najpierw zweryfikować swoją sprawność fizyczną (wg kryteriów nowych zasad)
tu akurat zrobiło się prościej, bo nie musisz wszystkiego na maxa robić tylko zaliczyć konkurencje na konkretny niewyśrubowany wynik...

Offline ChłopJakDąb

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2149 dnia: Kwiecień 08, 2016, 11:08:37 »

tu akurat zrobiło się prościej, bo nie musisz wszystkiego na maxa robić tylko zaliczyć konkurencje na konkretny niewyśrubowany wynik...
[/quote]

pisząc prościej masz na myśli zapewne łatwiej. Nie zgadzam się. Moim zdaniem łatwiej było przejść pozytywnie test sprawności fizycznej wyliczając średnią arytmetyczną z konkurencji niż osiągać minima z każdej z nich.
Zastanawiam się jak teraz patrzą właśnie na rezultaty. Teraz zwyczajnie wliczają je w punktację końcową czy może w ogóle nie biorą ich pod uwagę tylko zaliczone/niezaliczone. A może podciągają wybitnych w rozmowach kwalifikacyjnych. A może to zależy od folwarku ;)