Autor Wątek: Nabór z ulicy jak wygląda ?  (Przeczytany 1206675 razy)

Strażak90

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1900 dnia: Sierpień 13, 2015, 14:31:48 »
Z takimi papierami to śmiało startuj w naborach, masz wystarczająco dużo punktowanych kursów i prawko, więc masz bardzo duże szanse. Odnośnie sprawności to popracuj nad drążkiem, żeby dociągnąć do 24 i będzie git, ale 18 nie jest źle  :mellow: . Zrób w domu test Harvarda bo na nim większość osób odpada, szkoda aby na samym początku odpaść na nim z takimi kwalifikacjami no i pływanie poćwicz (nie wiem jak z nim u ciebie nie napisałeś). A od strony teoretycznej to przestudiuj materiał odnośnie ochrony p.poz., z kursów osp, przyda ci się na test wiedzy i na rozmowę.

Strażak90

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1901 dnia: Sierpień 13, 2015, 14:35:42 »
Cytuj
Aktualnie nabory "z ulicy" są wstrzymane. Jedynym wyjściem jest szkoła (aspirantka, główna).
W niektórych Komendach przyjęcia zostały wznowione, a nabory ruszyły od nowa http://www.strazak.pl/index.php/topic,17279.260.html




Offline świeży gasior

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1902 dnia: Sierpień 13, 2015, 14:48:43 »
W niektórych Komendach przyjęcia zostały wznowione, a nabory ruszyły od nowa http://www.strazak.pl/index.php/topic,17279.260.html




Dobrze wiedzieć ;) U mnie był nabór, ale po testach sprawnościowych przyszło pismo z KW, żeby proces naboru odwołać.

Offline xavierr

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1903 dnia: Sierpień 14, 2015, 13:00:18 »
Dzięki za poradę. Nad formą dalej pracuję więc będzie tylko lepiej. Z
pływaniem też nie jest źle, super nie jestem ale z przepłynięciem 50 m
nie będzie problemu w wymaganym czasie. Teori nauczyć się to już
nie problem. W mojej okolicy szykuje się jesienią nabór w 2-3
jednostkach z tego co mi wiadomo. Ratownictwo medyczne jest brane
pod uwagę tylko gdy ktoś już zdobędzie ten tytuł??  Jak będzie
traktowane jeżeli ktoś podjął się nauki i będzie w trakcie nauki gdy
wystartuje w naborze a tytuł zdobędzie dopiero za powiedzmy rok lub
dwa?

Strażak90

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1904 dnia: Sierpień 14, 2015, 13:11:14 »
Musisz posiadać uprawnienia do wykonywania zawodu Ratownika medycznego zgodnie z ustawą o PRM, czyli ukończone studia licencjackie (3 lata nauki), podjęcie nauki podczas naboru nic nie daje tylko dyplom ukończenia. Ale jeśli podczas rozmowy powiesz, że chcesz zacząć naukę na takim kierunku zapewne to zapunktuje. Najlepiej zacząć studia już po dostaniu się do PSP i odbyciu kursu jednoetapowego (KS), a to dlatego, że szkoda zaczynać teraz i jak się dostaniesz do PSP załóżmy w tym roku to przerywać studia (mam na myśli studia zaoczne), ale to jest moje zdanie :). Szkoda, że nie ma już możliwości zdobycia ww. uprawnień poprzez szkoły policealne (sam takową ukończyłem).

Offline b3tomek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1905 dnia: Sierpień 15, 2015, 12:15:08 »
Dzięki za poradę. Nad formą dalej pracuję więc będzie tylko lepiej. Z
pływaniem też nie jest źle, super nie jestem ale z przepłynięciem 50 m
nie będzie problemu w wymaganym czasie. Teori nauczyć się to już
nie problem. W mojej okolicy szykuje się jesienią nabór w 2-3
jednostkach z tego co mi wiadomo. Ratownictwo medyczne jest brane
pod uwagę tylko gdy ktoś już zdobędzie ten tytuł??  Jak będzie
traktowane jeżeli ktoś podjął się nauki i będzie w trakcie nauki gdy
wystartuje w naborze a tytuł zdobędzie dopiero za powiedzmy rok lub
dwa?

chciałbym tylko dodać iż zminiła sie ustawa ale jeszcze nie ma sprecyzowanej jej treści ale jest duze prawdopodobienstwo że test sprawnosći zmieni sie diametralnie.

zyraf

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1906 dnia: Sierpień 15, 2015, 20:48:54 »
Na tą chwilę dalej drążek 50 i 1000. Z tego co się orientuje jak mają być wakaty w komendach to robią nabory już teraz tak aby "zdążyć" przed wprowadzeniem toru.
Np Lublin robi teraz nabór ale przyjęcia w pierwszym kwartale 2016

Offline młodzik96

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1907 dnia: Sierpień 19, 2015, 12:57:26 »
Witajcie
odbiegam od tematu nie czytałem go
mam pytanie. po ukonczeniu aspirantki ile lat trzeba przepracować zeby sie zwolnic ze strazy
nie moge znalezc odpowiedzi

Strażak90

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1908 dnia: Sierpień 19, 2015, 13:54:09 »
Zakładam, że jesteś/będziesz na dziennej SA to w ogóle nie zaczynaj jeśli chcesz się po odbyciu nauki zwolnić. Po drugie to kiedyś ktoś pisał, że jak nie podejmiesz pracy przez jakiś czas po ukończeniu SA to musisz zwracać jakieś koszty kształcenia, ale nie jestem pewny na 100%.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 19, 2015, 13:59:59 wysłana przez Strażak90 »

Offline młodzik96

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1909 dnia: Sierpień 19, 2015, 14:05:01 »
chciałbym zaczać pracę za granicą w psp i tez o tym słyszałem ze zwrot pieniedzy ale ja chce pracowac przez pewien okres i nie moge znalezc info o tym ile potrzeba tych lat zeby nie ponosić kosztów szkoły

Offline JacekLitwin

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1910 dnia: Sierpień 20, 2015, 18:20:34 »
chciałbym zaczać pracę za granicą w psp i tez o tym słyszałem ze zwrot pieniedzy ale ja chce pracowac przez pewien okres i nie moge znalezc info o tym ile potrzeba tych lat zeby nie ponosić kosztów szkoły
Przeprasza, że się wtrącę w rozmowę, ale jaki jest sens zaczynać naukę w SA czy innej szkole tylko po to by posłużyć kilka lat w PSP a później zrezygnować w kraju i próbować za granicą?
Zacznij od razu za granicą start do straży, a nie chcesz naciągnąć państwo i podatników na koszta. Bo ja to tak odbieram.
PS. Strażakiem się jest, a nie bywa.

Offline marcin10312

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
  • Cel: PSP
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1911 dnia: Sierpień 24, 2015, 21:36:01 »
Wiadomo już kiedy wejdą nowe zasady to przesądzone? W nowych może nie być sprawdzianu z pływania podczas naboru? :P
Cel: PSP

Offline Kreator

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1912 dnia: Sierpień 24, 2015, 22:46:14 »
trzeba czekac jeszcze nie ma wytycznych.. ale cos kolo listopada pazdziernika moze ruszyc

juz ktorys kolega na forum pisal,ze komendy robia teraz na szybko nabory zeby zdążyć przed NOWYMI ZASADAMI.

Wedlug nowe planu pływanie bedzie i to w czasie 60s:) (50m) ;)

Offline Fanatyk.

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1913 dnia: Sierpień 24, 2015, 22:59:19 »
Wiadomo już kiedy wejdą nowe zasady to przesądzone? W nowych może nie być sprawdzianu z pływania podczas naboru? :P


Wątpię żeby zrezygnowali z podstawowej umiejętności jaką jest pływanie, według mnie ratownik musi umieć pływać. Nie wiadomo co Cię czeka.

Offline Amfoteryk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1914 dnia: Sierpień 25, 2015, 21:42:10 »
Podlinkuje ktos propozycje nowych zasad?

Offline Kreator

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1915 dnia: Sierpień 25, 2015, 21:58:03 »
plik ustawy 3362. Bylo na forum walkowane kilka razy. :kwit:

Offline marcin10312

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
  • Cel: PSP
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1916 dnia: Sierpień 27, 2015, 17:52:38 »
Uwaga ważna informacja  :straz:
http://www.zzsflorian.pl/aktualnosci/1894-obradowala-kadra-kierownicza-psp.html
Czyli teraz czekać tylko na nabory.
Cel: PSP

Offline Kowal1906

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1917 dnia: Sierpień 27, 2015, 18:36:05 »
Ja też mam pytanko... Wszędzie w informacjach o naborach jest napisane że aby zaliczyć test sprawnościowy trzeba uzyskać ocenę min. DOBRY... A nigdzie nie mogę znaleźć konkretu ile razy np. musiałbym się podciągnąć na drążku i w jakim czasie przebiec to 50 i 1000m. Z góry dzięki za odpowiedź  -_-

Strażak90

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1918 dnia: Sierpień 27, 2015, 18:50:10 »
Ja też mam pytanko... Wszędzie w informacjach o naborach jest napisane że aby zaliczyć test sprawnościowy trzeba uzyskać ocenę min. DOBRY... A nigdzie nie mogę znaleźć konkretu ile razy np. musiałbym się podciągnąć na drążku i w jakim czasie przebiec to 50 i 1000m. Z góry dzięki za odpowiedź  -_-

Wszystko masz opisane w rozporządzeniu, strona 8-10 http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20052612191

zyraf

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1919 dnia: Wrzesień 01, 2015, 10:55:28 »
.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2016, 21:58:40 wysłana przez zyraf »

Offline marcin10312

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
  • Cel: PSP
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1920 dnia: Wrzesień 01, 2015, 12:10:06 »
Powodzenia na komisji i prosimy o relację z niej. -_-
Cel: PSP

Offline Pawlak2201

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1921 dnia: Wrzesień 07, 2015, 19:04:08 »
Cześć,

Ksero jakiego dokumentu mam złożyć, żeby potwierdzić moje wykształcenie? Studiuję i świadectwo maturalne mam na uczelni. Wszystkie kserokopie maja być podpisane? Podczas ostatniego naboru nie odnalazłem siebie na liście kandydatów i nie mam pojęcia dlaczego.

Offline b3tomek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1922 dnia: Wrzesień 07, 2015, 19:35:40 »
Cześć,

Ksero jakiego dokumentu mam złożyć, żeby potwierdzić moje wykształcenie? Studiuję i świadectwo maturalne mam na uczelni. Wszystkie kserokopie maja być podpisane? Podczas ostatniego naboru nie odnalazłem siebie na liście kandydatów i nie mam pojęcia dlaczego.

pewnie popełniłeś jakiś nie istotny błąd który był pretekstem do nie umieszczenia Cię na liście  :stop: normalna sztuczka :D

zyraf

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1923 dnia: Wrzesień 07, 2015, 20:55:07 »
Cześć,

Ksero jakiego dokumentu mam złożyć, żeby potwierdzić moje wykształcenie? Studiuję i świadectwo maturalne mam na uczelni. Wszystkie kserokopie maja być podpisane? Podczas ostatniego naboru nie odnalazłem siebie na liście kandydatów i nie mam pojęcia dlaczego.

Świadectwo szkoły średniej tzn ksero.

Jak na każdym ksero robiłem adnotację "za zgodność z oryginałem" i się podpisywałem - przy dowodzie, dyplomie, prawo jazdy itd itp.
Skoro nie było Cię na liście to popełniłeś błąd - czegoś nie zrobiłeś tak jak oczekują. Najczęściej książeczka wojskowa.  Ksero strony pierwszej ze zdjęciem i strony gdzie jest info o przeniesieniu do rezerwy. Czasem chcą też ksero strony z info do jakiej WKU należysz i kat zdrowia.
 Wszystko pisze w komunikacie naboru. Sprawdź dwa razy i złóż dokumenty osobiście lub wyślij - priorytet polecony dla pewności.

Offline xavierr

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1924 dnia: Wrzesień 09, 2015, 21:02:55 »
najczęściej spotykanym błędem przy składaniu dokumentów jest brak ksero któregoś z wymaganych dokumentów lub brak wpisu w książeczce wojskowej o przeniesieniu do rezerwy i nadanym stopniu