Autor Wątek: Nabór z ulicy jak wygląda ?  (Przeczytany 1206793 razy)

Offline marcin10312

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
  • Cel: PSP
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1850 dnia: Lipiec 01, 2015, 21:40:05 »
Wiadomo już coś na temat wznowienia naborów bo już połowa roku i cisza? Jak z tym torem już zaklepane?
Cel: PSP

Offline b3tomek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1851 dnia: Lipiec 01, 2015, 21:55:13 »
w kilku miejscach sie odbywały.odnosnie toru cisza

Offline momo11

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1852 dnia: Lipiec 02, 2015, 14:55:51 »
Opisze ktoś jak wygląda dalsza droga jeśli bym zaliczył sprawnościowy, wiedzy i lekarzy. Zakładając, że byłem najlepszy z kandydatów i zaliczyłem komisję lekarską. Co dalej ?

Offline b3tomek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1853 dnia: Lipiec 02, 2015, 20:14:47 »
Jak z tym torem już zaklepane?

Właściwie to widać juz na stronie sejmowej że projekt przeszedł prze senat i poszedł do podpisania przez prezydenta ale nie ma koncowej wersji nie wiem dlaczego.

Offline xx__Matthew__xx

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1854 dnia: Lipiec 07, 2015, 16:15:13 »
Witam. Orientuje się ktoś kiedy ruszą  jakieś nabory z ulicy ? :) Pozdrawiam

Offline mateusz00007

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 102
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1855 dnia: Lipiec 07, 2015, 17:52:39 »
w sumie juz ruszyły :P bo widzę że jednostki w Polsce zaczynają nabory :) aspiranci i Ci po SGSP prace swoje jednostki poznajdowali także komendy zaczynaja robic nabory :)

zyraf

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1856 dnia: Lipiec 07, 2015, 21:31:41 »
na Śląsku oficjalnych naborów jeszcze nie ogłosili.

Offline podnosniki

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Wynajem podnośników koszowych Łódź
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1857 dnia: Lipiec 08, 2015, 09:50:48 »
A czy ktoś wie, czy dodatkowe punkty są również za bycie operatorem podnośnika koszowego z uprawnieniami UDT?

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1858 dnia: Lipiec 08, 2015, 10:58:22 »
Mogą lecz nie muszą, jak ze wszystkimi uprawnieniami :)
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline Kreator

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1859 dnia: Lipiec 08, 2015, 11:46:28 »
A czy ktoś wie, czy dodatkowe punkty są również za bycie operatorem podnośnika koszowego z uprawnieniami UDT?

Jezelu zrobisz uprawnienia UDT do obslugi podnosnikow... to nie masz uprawnien do ich obslugi? :szalony:

Offline xx__Matthew__xx

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1860 dnia: Lipiec 08, 2015, 20:46:38 »
A orientuje się ktoś kiedy ruszą jakieś nabory na Śląsku i na Krakowie ? Śledzę codziennie Komendy Wojewódzkie ale narazie cisza :(


Offline Kreator

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1861 dnia: Lipiec 10, 2015, 19:23:09 »
Nabor PSP Olesno 2015 zakonczony... Powiem tak.. wielka szopka jakich malo... pozwole sobie przytoczyc slowa uzytkownika z pewnego forum:

"Witam, właśnie jestem po II etapie naboru w PSP w Olesnie 2013 - potwierdzam, że jest to wielka ściema! nieprawidłowości były już na teście wydolnościowym lekarz podawał wyniki jakie jemu pasowały. Swoim ludziom ''badał'' tętno bardzo korzystnie a więc na poziomie DOBRY i B.DOBRY dodam, że pomiar był dokonywany bez jakich kolwiek przyrządów palcem, całe szczęście że te osoby tzw plecaki nie przeszły kolejnych etapów były słabiutkie natomiast osoby które z testu wydolnościowego miały wynik przeciętny (zaniżony) w kolejnych konkurencjach byli b.dobrzy np: bieg na 50 6,8 1000 3.30 drążek 24 tak więc do kolejnego etapu przeszły 4 osoby miejmy nadzieję, że uczciwie. Po zmianach jest cholernie trudno trzeba mieć b.dobre wyniki i niestety cholerne szczęście. Wyniki na PSP Olesno oceńcie sami. "

W tym roku 2015 jeden lekarz z "komisji wojewodzkiej" badal tetno nie trzymajac sie czasu.. zaczal po 40s. Gdy juz skonczyl liczyc 1 osobie, zaczal 2-giej mierzyc tetno palcem z nadgarstka. Wyniki rzeczywiscie podawal jakie chcial az sie nie trzymaly kupy..Jednemu tetno wzrastalo.. Dopiero po 11-stu osobach badali za pomocą pulsometru. Nastepnego dnia wyniki z testu harvard: WSZYSCY ZDALI ( ha ha ale sie usmiałem jak uslyszalem) Na test wiedzy przyjechala Pani z "komisji wojewodzkiej" z zalaczonymi pytaniami.  Tez dziwna sytuacja gosciu napisal test w ciagu 6 min i oddal. Co sie okazalo jak typowalem:)) 20 pkt zebral:)) a pytania nie nalezały do pierwszych lepszych. Zostala rozmowa kwalifikacyjna, na ktorej sie nic nie zdziala. Czy ubierzesz bialy garnitur badz czarny nic nie pomoże;)Nawet nie zrobili szczegolowo wynikow z hararda, podciagania i biegów, bo wiedzieli ze umoczyli dupe na poczatku.. :rofl: Reasumując było 3 PLECAKÓW- co widac po punktacji rozmowy kwalifikacyjnej !!  jeden sie dostał... a reszta oczekuje he he... w rezerwie. Panom oficerom strasznie trudno bylo cos wykręcic z tego punktu,ze bylo dw-och chlopaków, ktorzy mieli najwiecej pkt na I etapie. (50, 45). Zaciekawiło mnie to bardzo jak postąpią z nimi.. ,gdyż byli z odleglosci 200km i 400km. Tutaj informacja... temat byl czy warto startowac z tak daleka???? Moja opinia taka, ze warto ale tylko w tedy gdy mamy naprawde duzo punktow jak ten kolega,ktory sie dostal 50kt. (gratuluje) Ten z 400km z rozmowy 5 pkt i bay bay. Przykro. A wiec tak to oficerowie rozegrali, by swojego wcisnac. Był Pan i Pani z komisji wojewodzkiej Opole, a nabor przeprowadzony NIERZETELNIE. :gwiazdki:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 10, 2015, 19:26:43 wysłana przez karol54 »

Offline xx__Matthew__xx

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1862 dnia: Lipiec 10, 2015, 22:29:02 »
Ja pierdziele te nabory z ulicy to jedna wielka ściema tak jak wszędzie ;/

No ale nie spróbujesz to znowu dręczy Cię twoja myśl w głowie ,, a może się uda''.

Ja porobiłem kilka kursów zrobiłem prawko C i zobaczymy co mi pokażą najbliższe nabory.

Czekam aż się coś ruszy na Śląsku albo na Krakowie bo narazie to jest jedna wielka cisza ;/

Offline rrurus

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1863 dnia: Lipiec 12, 2015, 09:35:09 »
A ja mam pytanie co do warunków naboru z ulicy, które bardzo mnie nurtuje.
Dlaczego z ulicy jest punktowane wykształcenie pożarnicze tj. technik pożarnictwa, inżynier pożarnictwa ?
Przecież ludzie z tym wykształceniem pracują z reguły w służbie stałej.
Czy mam to rozumieć tak, że pracując w służbie stałej można startować w naborze z ulicy ? Czy to nie jest chore ?
proszę o rozwianie wątpliwości przez jakiegoś specmajstera w tym temacie ^_^

Offline RezO

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 349
  • Nie zabija się legendy.
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1864 dnia: Lipiec 12, 2015, 09:43:18 »
rrurus bo możesz sobie zrobić w SGSP inżyniera pożarnictwa jako cywil, a nie w mundurze, przez co jeśli chcesz być strażakiem, przechodzisz normalnie przez nabór - szkoła nie gwarantuje Ci pracy i po ukończeniu nie jesteś strażakiem :D
Może nie zro­bimy więcej niż jes­teśmy w sta­nie, ale pos­ta­raj­my się, żeby to nie było dużo mniej.

Offline taz_org

  • aspirant
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 320
  • SKKP
    • Fotografia dronowa i badania termowizyjne
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1865 dnia: Lipiec 12, 2015, 12:57:10 »
rrurus bo możesz sobie zrobić w SGSP inżyniera pożarnictwa jako cywil, a nie w mundurze, przez co jeśli chcesz być strażakiem, przechodzisz normalnie przez nabór - szkoła nie gwarantuje Ci pracy i po ukończeniu nie jesteś strażakiem :D
Technika pożarnictwa nie zrobisz inaczej niż na Dziennym Studium Aspirantów, który gwarantuje Tobie pracę po ukończeniu szkoły. Druga opcja zrobienia technika pożarnictwa to Zaoczne Studium Aspirantów, na które przyjmują tylko i wyłącznie strażaków w służbie stałej

Offline RezO

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 349
  • Nie zabija się legendy.
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1866 dnia: Lipiec 12, 2015, 13:52:57 »
taz_org tutaj pojawia się problem, bo co z tym: http://zak.edu.pl/uncategorized/technik-pozarnictwa czy http://www.zscku.konin.pl/www5/oferta/d-technik-pozarnictwa
Wiem, że nie daje Ci to zatrudnienia w PSP, ale może ktoś coś takiego honoruje :D Wiem że to dziwny wymysł, ale są szkoły, które kształcą w tym kierunku... jeśli spełniają wymagania wymagania z rozporządzeń MSW to jaki problem? :)
Może nie zro­bimy więcej niż jes­teśmy w sta­nie, ale pos­ta­raj­my się, żeby to nie było dużo mniej.

Offline rrurus

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1867 dnia: Lipiec 13, 2015, 22:43:40 »
O widzisz nie wiedziałem, że są inne szkoły niż aspirantki co kształcą techników. Czyli to kolejny papierek do punktacji w naborze. Alee może lepiej zainwestować w dobrego garba na plecach, a nie studium czy studia, które nic nie dają. Bo i tak ani stopnia ani stanowiska po takim czymś nie będzie. Chyba że biuro/stanowisko kierowania. A nis na podziale.

Offline RezO

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 349
  • Nie zabija się legendy.
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1868 dnia: Lipiec 14, 2015, 07:41:19 »
rrurus ja nie wiem jak to dziala, ale sa szkoly ktore cos takiego oferuja, wiec moze faktycznie wydaja taki dyplom jak SA i jest to punktowane - nie wiem, nie znam sie :)
Może nie zro­bimy więcej niż jes­teśmy w sta­nie, ale pos­ta­raj­my się, żeby to nie było dużo mniej.

Offline xx__Matthew__xx

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1869 dnia: Lipiec 20, 2015, 22:33:43 »
Też to pierwszy raz widzę i muszę pokazać to kilku osobą które pracują w PSP czy są jakieś dodatkowe za to punkty :)

A tak przy okazji orientuje się ktoś o naborach Małopolska/Śląsk  ?

Offline Kobra

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 301
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1870 dnia: Lipiec 21, 2015, 08:22:23 »
W ustawie o ochronie ppoż. (art 4 ust. 2a i b) określono, kto może wykonywać czynności z zakresu ochrony ppoż. Moim zdaniem, uzyskanie tytułu technika pożarnictwa w innej szkole niż "aspirantka" daje nam uprawnienia do wykonywania czynności z zakresu ochrony ppoż. równorzędne inspektorowi ochrony ppoż. z tym wyjątkiem, że tytuł mamy dożywotnio a kurs inspektora należy recertyfikować co 5 lat. Oczywiście taka osoba nie jest funkcjonariuszem PSP oraz nie posiada stopnia służbowego. Jedynie na pieczątce lepiej będzie wyglądał "technik pożarnictwa" niż "inspektor ochrony ppoż."...  ^_^
Uczyń siebie swoim własnym schronieniem, przemierzaj świat nie będąc przywiązanym do niczego...

Offline given1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1871 dnia: Lipiec 21, 2015, 13:47:58 »
A ja mam dwa pytania,
1. Czy jak na ogłoszeniu jest napisane że warunkiem zaliczenia 2 etapu jest uzyskanie zaliczeń ze wszystkich ćwiczeń,  to oznacza toże trzeba zaliczyć na ocenę 3?

2. Czy ja jak ktoś ma wszystkie kursy OSP to po przyjęciu do służby tez musie jechać na szkolenie podstawowe??
jak ktoś się pofatyguje odpisać bede wdzięczny

Offline Seba43

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1872 dnia: Lipiec 21, 2015, 14:47:16 »
Co do pkt 2 Tak kursy osp uprawniają cię do tego aby jeszcze przed skierowaniem na szkolenie mogłeś uczestniczyć w akcjach :straz:. A na kurs tak czy siak musisz jechać  :szalony:

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1873 dnia: Lipiec 21, 2015, 17:17:20 »
A ja mam dwa pytania,
1. Czy jak na ogłoszeniu jest napisane że warunkiem zaliczenia 2 etapu jest uzyskanie zaliczeń ze wszystkich ćwiczeń,  to oznacza toże trzeba zaliczyć na ocenę 3?

2. Czy ja jak ktoś ma wszystkie kursy OSP to po przyjęciu do służby tez musie jechać na szkolenie podstawowe??
jak ktoś się pofatyguje odpisać bede wdzięczny

1. Ocena minimalna to 4.
2. Bez względu na to, czy szkolenia OSP będziesz miał czy nie - szkolenie podstawowe w  zawodzie strażak musisz ukończyć.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline Strażaczka998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1874 dnia: Lipiec 23, 2015, 11:05:51 »
Cześć wszystkim :P  mam pytanie odnośnie zaświadczenia lekarskiego potrzebnego do "naboru z ulicy", czy może to być zwykły druk którym dysponuje lekarz czy też jest wzór jak to powinno wyglądać (tak jak na szkołach) ...? z góry Dziękuje za informacje i Pozdrawiam :)