Autor Wątek: Nabór z ulicy jak wygląda ?  (Przeczytany 1206670 razy)

zyraf

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1825 dnia: Kwiecień 30, 2015, 20:15:18 »
Jak nic nie ruszy od czerwca to znaczy, że każdej plotce jest ziarenko prawdy  :gwiazdki:

Offline fleto

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1826 dnia: Kwiecień 30, 2015, 20:33:47 »
http://www.sppsp.bydgoszcz.pl/szkolenia.html to po co robią kursy na cały rok.... dla przyszłych strażaków

Offline Grota112

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1827 dnia: Kwiecień 30, 2015, 20:49:03 »

Offline mystikk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1828 dnia: Kwiecień 30, 2015, 20:59:27 »
Ja pisałem email do 2 jednostek w moim okręgu i z jednej dostałem odpowiedź że nie ma przyjęć ponieważ maja zarezerwowane miejsca dla absolwentów szkół pożarniczych a z drugiej że dopiero na jesień będzie nabór ;)

Offline Seba43

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1829 dnia: Kwiecień 30, 2015, 22:35:53 »
Proszę bardzo: http://www.straz.pl/sluzba-i-praca/ogloszenia-o-naborze     :straz:
Możesz przejść nabór ale przyjęcia do służby i tak są wstrzymane ^^

Strażak90

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1830 dnia: Maj 01, 2015, 00:04:08 »
http://www.sppsp.bydgoszcz.pl/szkolenia.html to po co robią kursy na cały rok.... dla przyszłych strażaków

Dlatego, że dużo osób, które są już w służbie nie mają w dalszym ciągu skończonego takiego kursu. Z tego co się orientuje to do końca roku wszyscy, którzy nie odbyli takowego kursu mają go ukończyć. Jeśli przychodzi to osoba "z ulicy" posiadająca kurs podstawowy OSP + RT + KPP może brać udział w działaniach rat.-gaś. jednocześnie czekając na kurs podoficerski jednoetapowy.

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1831 dnia: Maj 01, 2015, 13:38:22 »
Dlatego, że dużo osób, które są już w służbie nie mają w dalszym ciągu skończonego takiego kursu. Z tego co się orientuje to do końca roku wszyscy, którzy nie odbyli takowego kursu mają go ukończyć.
Nie wszyscy, a tylko ci, którzy zaliczyli tylko szkolenie podstawowe (bez uzupełniającego).

Jeśli przychodzi to osoba "z ulicy" posiadająca kurs podstawowy OSP + RT + KPP może brać udział w działaniach rat.-gaś. jednocześnie czekając na kurs podoficerski jednoetapowy.
Nie kurs podoficerski, tylko jednoetapowe szkolenie podstawowe.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline mateusz00007

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 102
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1832 dnia: Maj 02, 2015, 09:06:56 »
jakie dwa lata?????? przeciez sgsp juz skonczylo aspiranci koncza w czerwcu i co dwa lata jednostki maja tyrac bez ludzi jak sa wakaty?? raczej watpie by dwa lata w marcu byla wersja ze do czasu az nie przyjma aspirantow i tych po sgsp a teraz ze dwa lata ??  :wall: a za miesiac bd gadac ze juz wogle nie ma naborow z ulicy  :rruletka:

Offline ryzioq

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1833 dnia: Maj 11, 2015, 12:23:00 »
Ludzie nie róbcie zamieszania. Niby nabory wstrzymane a Komendy i tak je ogłaszają. Niby nabory wstrzymane na 2 lata żeby przyjąć absolwentów szkół tylko skąd się dla nich etaty znajdą ?? Wszystko tylko gdybanie nie podparte żadnym oficjalnym stanowiskiem Z KG

Offline DonPablo89

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1834 dnia: Maj 11, 2015, 16:53:05 »
04.05.2015r. zakończono procedurę naboru na stanowisko stażysta -psycholog. W związku z blokadą przyjęć do służby, wynik naboru zostanie ogłoszony w późniejszym terminie.

Takie info na stronie kw psp w katowicach :)

Offline ryzioq

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1835 dnia: Maj 11, 2015, 17:54:55 »
KP PSP Jasło, nabór dopiero zakończony

Offline mateusz00007

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 102
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1836 dnia: Maj 11, 2015, 18:23:31 »
dzwonilem do KG to powiedzieli ze nabory wstrzymane do czasu az aspiranci znajda zatrudnienie a potem normlanie tak jak bylo

Offline Wic3keop

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1837 dnia: Maj 18, 2015, 22:45:19 »
mam pytanie w jaki sposób sprawdzacie kiedy jest nabór do jednostki która was interesuje sprawdzacie co jakis czas w necie czy jak??

Offline marcin10312

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
  • Cel: PSP
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1838 dnia: Maj 19, 2015, 21:06:26 »
na stronach komend wojewódzkich, powiatowych lub miejskich trzeba szukać.
Cel: PSP

Offline Jako97

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
  • Cały czas do przodu :D
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1839 dnia: Czerwiec 17, 2015, 19:10:43 »
Czy zaświadczenie o braku przeciwwskazań do testów sprawnościowych może podbić lekarz rodzinny. Bo jest tu próba wysokościowa która wymaga chyba badań wysokościowych

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1840 dnia: Czerwiec 17, 2015, 20:15:46 »
Tak moze, tylko zrobi podstawowe badania, cisnienie, EKG - tak bylo u mnie - po czym sie dowiedzialem ze jest to płatne!! ale z racji ze przyszedlem z marszu to mi nie pobrala oplaty  :szalony:
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline Jako97

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
  • Cały czas do przodu :D
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1841 dnia: Czerwiec 17, 2015, 20:40:16 »
Ja 3 dzień walczę i nic. Każdy mi woła o wysokościowe że bez tego nie da rady

Strażak90

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1842 dnia: Czerwiec 17, 2015, 21:56:22 »
Ja 3 dzień walczę i nic. Każdy mi woła o wysokościowe że bez tego nie da rady

Spróbuj u lekarza medycyny pracy. W sumie jeśli jesteś w OSP to powinieneś mieć badania lekarskie i w tym masz na wykonywanie prac powyżej 3m.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 17, 2015, 21:59:54 wysłana przez Strażak90 »

Offline Jako97

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
  • Cały czas do przodu :D
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1843 dnia: Czerwiec 17, 2015, 22:19:55 »
Na jutro jestem już umówiony. Jeżeli Polska jest 100 lat za murzynami to moja gmina jeszcze raz tyle najwidoczniej :D Tym konowałom nie trafiał do głowy nawet fakt że pracuje na suwnicy na wysokości ponad 10 m więc nie ma opcji żeby nie miał takich badań :D

Offline Novvy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1844 dnia: Czerwiec 17, 2015, 22:46:25 »
Gdy chodziłem do lekarza rodzinnego w tej sprawie zawsze prosiłem aby na zaświadczeniu był wpis "zdolny do testów sprawnościowych dla straży pożarnej". Pani doktor pytała co będę na tych testach robił, ja odpowiadałem, między czasie osłuchanie klatki piersiowej, pleców, ekg i wychodziłem z zaświadczeniem.
Powodzenia.

Offline Wic3keop

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1845 dnia: Czerwiec 19, 2015, 19:03:26 »
powiedzcie mi jak szukacie naborów co znajdę jakiś to jest za późno kilka dni i już nie można składać dokumentów:( dzwonicie do jednostek i pytacie czy zblizaja sie nabory? gdzie w ogóle mozna uzyskac takich informacji? czy w ogóle udzielaja takich informacji
czy jest ciezko sie dowiedzieć??

razzor

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1846 dnia: Czerwiec 19, 2015, 22:48:14 »
Strony internetowe komend, w których naborem jesteś zainteresowany tudzież telefon z pytaniem czy jakiś nabór się szykuje, a jeśli nie, to mniej więcej kiedy można się spodziewać.

Offline b3tomek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1847 dnia: Czerwiec 20, 2015, 14:37:56 »
Bip'y wojewodztw :)

zyraf

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1848 dnia: Lipiec 01, 2015, 00:11:46 »
Czy strażacy z naboru po kursie podstawowym lub w jego trakcie składają uroczyste ślubowanie tak jak studenci SGSP lub SA?

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1849 dnia: Lipiec 01, 2015, 07:51:05 »
Czy strażacy z naboru po kursie podstawowym lub w jego trakcie składają uroczyste ślubowanie tak jak studenci SGSP lub SA?

Ślubowanie składa się w macierzystych jednostkach.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.