Autor Wątek: Nabór z ulicy jak wygląda ?  (Przeczytany 1206663 razy)

Offline tonymontana123

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1800 dnia: Kwiecień 16, 2015, 12:05:16 »
a są gdzieś jakieś  tabele  jak przyznawane są punkty  na teście sprawnościowym

Offline Novvy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1801 dnia: Kwiecień 16, 2015, 15:05:54 »
Co niektórzy chyba myślą, że będą mieli podane wszystko na tacy, łącznie z dostaniem się w szeregi PSP.

Offline anakin

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1802 dnia: Kwiecień 16, 2015, 15:31:28 »
Jak można dostać się do naboru jak oficjalnie nabór jest na 3 osoby a resztę już przyjęte przez znajomości z wyższych stanowisk.Wiec albo koleś leciał ze mną wciulki albo faktycznie tak jest.Chyba ze akurat w jego jednostce a było to w wa-wie.Prosta rzecz jak masz 30lat i średnie to wola takiego 25 latka czy 28 latka po studiach.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2015, 16:19:51 wysłana przez anakin »

Offline Novvy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1803 dnia: Kwiecień 16, 2015, 17:18:35 »
Kolego wnioskując po postach wydaje mi się, że nie brałeś udziału w żadnym naborze i dopiero w ogóle szukasz informacji w tym temacie a masz już ukształtowane zdanie na temat przyjęć do straży.
Z takim podejściem odpuść sobie.
Pozdrawiam.

Offline anakin

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1804 dnia: Kwiecień 16, 2015, 17:33:57 »
Ja wiem swoje informacje z 2 źródeł.Po reszto dziwnym trafem nieraz rekrutacja jest odwoływana.Do policji rocznie potrzebują rzeszę rekrutów i są ogłoszenia w moim powiecie jest nieraz po 30wakatów rocznie a do straży góra 5.Po reszto jak mi klawisz powiedział jest wolne 40wakatów ale przyjęć niema ,bo są już obstawione.Ja się spóźniłem o kilka lat w wieku 33lat to wola młodszych z wyższym wykształceniem.

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1805 dnia: Kwiecień 16, 2015, 17:41:15 »
Widzę, że sarkazm jest dla co poniektórych zbyt ciężkim tematem do ogarnięcia... :gwiazdki: 

Ja wiem swoje informacje z 2 źródeł.Po reszto dziwnym trafem nieraz rekrutacja jest odwoływana.Do policji rocznie potrzebują rzeszę rekrutów i są ogłoszenia w moim powiecie jest nieraz po 30wakatów rocznie a do straży góra 5.Po reszto jak mi klawisz powiedział jest wolne 40wakatów ale przyjęć niema ,bo są już obstawione.Ja się spóźniłem o kilka lat w wieku 33lat to wola młodszych z wyższym wykształceniem.
W cholerę wiarygodne źródła zatem masz... za to najważniejsze, że policja ma szkoły produkujące kilkuset kandydatów rokrocznie, którzy muszą mieć zapewnione stanowisko po jej zakończeniu.

Zamiast powielać takie bzdety weźcie się do roboty, odkładajcie kasę na szkolenia i pracujcie nad sobą, a nie biadolcie na plecaków, których jest mały % w stosunku do wszystkich przyjęć :wall:
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline anakin

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1806 dnia: Kwiecień 16, 2015, 17:53:14 »
To powiedz gdzie ty masz te przyjęcia jak w ogłoszeniach na stronach jednostek  w większości niema wakatów.I teraz pytam bez sarkazmów jak można się dostać, nawet próbować jak oficjalnie niema przyjęć.Nawet tu na forum oczywiście  jest taki temat o naborach ale sam przyznasz ze jest mało wakatów.
Po reszto niby górnej granicy wieku niema ale wszędzie gadają że do 30lat.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2015, 20:56:15 wysłana przez anakin »

zyraf

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1807 dnia: Kwiecień 16, 2015, 19:37:11 »
W jakim języku Ty piszesz?

To chyba normalne, że wolą ludzi z wyższym wykształceniem...przynajmniej jak dzioba otworzą to wstydu nie będzie...

Offline przeemko

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1808 dnia: Kwiecień 17, 2015, 15:45:17 »
Z bardziej konkretnych kwestii to czy w każdym powiecie jest organizowane szkolenie z ratownictwa wodnego ? :)
W sumie mamy u siebie rzekę, powodzie się zdarzają a o takim szkoleniu nie słyszałem :)

Pozdrawiam

Offline b3tomek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1809 dnia: Kwiecień 18, 2015, 15:05:16 »
mało jest komend w których organizują RW ale to też zależy od województwa.

Offline tonymontana123

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1810 dnia: Kwiecień 18, 2015, 18:56:30 »
WITAM  pytalem ostatnio o testy sprawnosci fizycznej podaczas  naboru - MAM PYTANIE  czy ta tabelka https://s3-eu-west-1.amazonaws.com/fs.siteor.com/ospsp-torun/files/Downloads/20120424132029/TSF_-_punktacja.pdf?1335273781       to  obecna tabela pumktacji ktora obowiazuje  przy naborach "z ulicy" do PSP w całej polsce  ???

Strażak90

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1811 dnia: Kwiecień 18, 2015, 22:30:05 »
WITAM  pytalem ostatnio o testy sprawnosci fizycznej podaczas  naboru - MAM PYTANIE  czy ta tabelka https://s3-eu-west-1.amazonaws.com/fs.siteor.com/ospsp-torun/files/Downloads/20120424132029/TSF_-_punktacja.pdf?1335273781       to  obecna tabela pumktacji ktora obowiazuje  przy naborach "z ulicy" do PSP w całej polsce  ???

Tutaj masz aktualną tabele punktacji:
http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20052612191

Offline tonymontana123

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1812 dnia: Kwiecień 19, 2015, 19:24:51 »
Czyli mając  np   45 punktow  z podciagania  . 60 punktow z biegu na 50 m i 70punktow  z biegu na 1000m   czyli    (45+60+70)/3 = 175/3 to
   58 punktów   czyli uzyskam ocene DOBRĄ  wiec przechodze ??  tak to się liczy

Strażak90

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1813 dnia: Kwiecień 20, 2015, 13:03:27 »
Czyli mając  np   45 punktow  z podciagania  . 60 punktow z biegu na 50 m i 70punktow  z biegu na 1000m   czyli    (45+60+70)/3 = 175/3 to
   58 punktów   czyli uzyskam ocene DOBRĄ  wiec przechodze ??  tak to się liczy

Dokładnie, jak napisałeś. Średnia punktów z tych trzech konkurencji musi wynosić minimum 56pkt. (dobry).
Nie zapomnij, że przed podciąganiem itp. jest jeszcze test Harward Step, na którym odpada większość osób.

Offline mateusz00007

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 102
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1814 dnia: Kwiecień 20, 2015, 18:54:04 »
odpada i nie odpada :D hehe znam przyklad ze w komnedzie X wynik harvardu 78 a w komendzie Y 94 :D haha w ciagu 2 dni tak poprawil wydolnosć ?:D takze harvarda trzeba cwiczyc tez w domu tak samo jak drazek 1000 :)

Offline GP_Rbk_Chka

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 271
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1815 dnia: Kwiecień 20, 2015, 23:09:35 »
odpada i nie odpada :D hehe znam przyklad ze w komnedzie X wynik harvardu 78 a w komendzie Y 94 :D haha w ciagu 2 dni tak poprawil wydolnosć ?:D takze harvarda trzeba cwiczyc tez w domu tak samo jak drazek 1000 :)
Z Harvardem sprawa jest skomplikowana. Wiele zależy od dyspozycji dnia, ale znam przypadek, gdzie kandydatom udało się znacznie poprawić wynik jeszcze tego samego dnia, przy drugim podejściu. Dużo można zdziałać kontrolując oddech, ale to też wymaga sprawdzenia własnego organizmu :) Byłem też na naborze gdzie nikt nie odpadł na teście wydolności, ale tam liczyli jak chcieli. Generalnie tam gdzie próbowałem, poza tym jednym przypadkiem, wszędzie odpadało ok 2/3 startujących.
Plus ratio quam vis

zyraf

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1816 dnia: Kwiecień 21, 2015, 08:02:14 »
Wszystko zależy również od jakości przeprowadzanego testu. Do tej pory brałem udział w dwóch naborach w zasadzie w jednym czasie.
Rano miałem test w komendzie y gdzie bez problemu przeszedłem próbę wydolności - trzy stanowiska każde w osobnym pomieszczeniu. Obok ćwiczącego oficer oraz strażak (chyba rat med) z pulsakiem, który Cię mierzył. Zwracali uwagę na wypadnięcie z tempa lub nie stawianie całej stopy na podeście - kilku osobom przerwano. Ogólnie nabór przygotowany profesjonalnie po każdym etapie publikowana liczba pkt itd itp.

Po południu pędząc autem do innego miasta miałem próbę wydolnościową w komendzie x - zastanawiałem się czy zmęczenie nie będzie dokuczać....no niestety nabór tutaj to totalna farsa. Jeden gość siedzi przy stoliku lub spaceruje na garażu miedzy autami zupełnie się nie przygląda więc nie wiem czy chociaż przez 1min wykonywałem to ćwiczenie poprawnie...nie stawiałem całej stopy, nie trzymałem tempa. Totalna olewka tego co robią kandydaci...w praniu wyszło, że w tej komendzie jest "miejsca zaklepane" w myśl zasady ojciec idzie na emeryturę - pierwszeństwo ma syn...forma kandydatów też pozostawia wiele do życzenia bo pomimo takiego leserstwa to połowa nie poradziła sobie z próbą wydolnościową.

 

Offline MiroPL

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1817 dnia: Kwiecień 30, 2015, 10:51:22 »
Mam pytanie, gdzie można sprawdzić, czy prowadzony jest nabór i kiedy z ulicy do PSP w woj. łódzkim?

Offline Marcing3

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 419
  • Cel: SA PSP Poznań '16
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1818 dnia: Kwiecień 30, 2015, 12:00:49 »
na stronach poszczególnych komend pojawiają się informacje o naborze. No i tutaj zawsze ktoś wklei.

Offline sloikk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1819 dnia: Kwiecień 30, 2015, 13:08:34 »
Koledzy mam pytanie, a właściwie prośbę o poradę. Jak byście się na moim miejscu zabrali za przygotowanie do naboru (sprawnościówka oraz punkty). Otóż w mojej okolicy są planowane 2 nabory, prawdopodobnie we wrześniu.
Na tę chwilę posiadam: uprawnienia do wykonywania zawodu Rat-Med (licencjat), prawo jazdy C., za tydzień egzamin na CE, kursy w OSP - podstawowy, rat-tech, dowódców, w maju idę na KPP i to na tyle. Drążek ok. 15 powtórzeń, 50m 7,0 sek, kilometr poniżej 3:40.
Na co zwrócić uwagę? Do czego się przyłożyć, a może jakiś kurs jeszcze warto zrobić, niestety fundusze mnie trochę ograniczają. Bedę wdzięczny za radę chłopaków, którzy przygotowują się do naborów lub mają je już za sobą. Pozdrawiam

Offline rabbitv

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 592
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1820 dnia: Kwiecień 30, 2015, 13:17:43 »
.
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2016, 18:39:10 wysłana przez rabbitv »

Offline Wojtaskaw

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1821 dnia: Kwiecień 30, 2015, 13:49:44 »
Z tego co sie dowiedzialem przez 2 lata na terenie całego kraju ma nie byc naboru. Zwiazane jest to z duza iloscia aspirantow i oficerow ktorzy koncza swoje szkoly i nie maja gdzie sie podziać. Dlatego wakaty beda uzupełniane tylko nimi.

Offline wolski

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1822 dnia: Kwiecień 30, 2015, 15:28:28 »
Gdzie się o tym dowiedziałeś? W KGPSP? Plotka sie powtarza ale osobiście nie jestem przekonany czy jest to realne.

Offline norbert94

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1823 dnia: Kwiecień 30, 2015, 19:11:06 »
jezeli tak to czmu nie zmniejsza ilosci w szkoła tylko przyjmują  po 100 osób  :wall: :wall: :wall:

Offline norbert94

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1824 dnia: Kwiecień 30, 2015, 19:13:37 »
Panowie co myślicie o plotce która gdzieś krąży  że nie bedzie przyjęć z chodnika na terenie całego kraju przez dwa lata ???