Autor Wątek: Nabór z ulicy jak wygląda ?  (Przeczytany 1206547 razy)

Offline Mishells

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1775 dnia: Kwiecień 02, 2015, 16:48:34 »
Najlepsze jest to, że nie było naboru, a są nowi przyjęci. Nie są po szkołach. Skąd się wzięli?  :rolleyes:
Pozdrawiam wszystkich wytrwałych :)

Jeszcze jedno pytanko... Wszędzie już są próby z pływania ??

Nowi? a wiesz coś na temat przeniesień czy nie bardzo? bo jak zwalania się wakat a komendantowi pasuje ten gość co się chce przenieść to się przenosi także nikogo nie przyjął prze przejścia przez etap postępowania :) a co do prób to oczywiście tak mówi rozporządzenie z 2012 roku.

Offline przeemko

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1776 dnia: Kwiecień 02, 2015, 21:54:12 »
W kwestii tej kategorii wojskowej to "posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej tzn miec odbytą zasadnicza służbę wojskową lub zostać przeniesionym do rezerwy bez odbycia tej służby, bądź być zwolnionym od obowiązku służby wojskowej" więc jak dla mnie to nie jest tu napisane nic o kategorii, mam kategorie D i jestem przeniesiony do rezerwy, kwestia komisji przy naborze czy sie nadaje. Jednak chciałbym wiedzieć jak to wygląda w praktyce :)


Offline tomasz513@onet.pl

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1777 dnia: Kwiecień 02, 2015, 22:24:46 »
Ale czy ktoś ta książeczkę wojskowa tak naprawdę sprawdza?  Jak dla mnie to i tak przechodzisz szereg badan, a na komisji wojskowej każdy wie jak to wygląda xd

Offline przeemko

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1778 dnia: Kwiecień 02, 2015, 23:21:35 »
no zgadzam się, w sumie i tak się boje że coś innego mi wyjdzie na badaniach, no ale zgodnie z tym co jest napisane w ogłoszeniach to ksiązeczka musi być pokazana :)

Tak realnie patrząc to mając maksy albo prawie maksy za sprawnościówkę, kurs postawowy, kurs techniczny i KPP + prawko kat.C są dość duże szanse, żeby sie załapać ? :) POCIESZCIE MNIE :D

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1779 dnia: Kwiecień 03, 2015, 06:38:35 »
Cytuj
Tak realnie patrząc to mając maksy albo prawie maksy za sprawnościówkę, kurs postawowy, kurs techniczny i KPP + prawko kat.C są dość duże szanse, żeby sie załapać ? :) POCIESZCIE MNIE :D
Są duże ;)
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline darkoss

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 143
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1780 dnia: Kwiecień 03, 2015, 10:00:55 »
Cytuj
Tak realnie patrząc to mając maksy albo prawie maksy za sprawnościówkę, kurs postawowy, kurs techniczny i KPP + prawko kat.C są dość duże szanse, żeby sie załapać ? :) POCIESZCIE MNIE :D
Są duże ;)

dlaczego go kłamiesz? co 2 albo i 2/3 kandydatów ma takie referencje. niestety :)

Offline Marcing3

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 419
  • Cel: SA PSP Poznań '16
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1781 dnia: Kwiecień 03, 2015, 10:06:29 »
Cytuj
Tak realnie patrząc to mając maksy albo prawie maksy za sprawnościówkę, kurs postawowy, kurs techniczny i KPP + prawko kat.C są dość duże szanse, żeby sie załapać ? :) POCIESZCIE MNIE :D
Są duże ;)

dlaczego go kłamiesz? co 2 albo i 2/3 kandydatów ma takie referencje. niestety :)
Do sprawnościówki dolicz test wiedzy i rozmowę kwalifikacyjną.

Offline przeemko

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1782 dnia: Kwiecień 03, 2015, 11:25:57 »
Masakra z tą strażą  :straz:

Test wiedzy to jest coś w stylu pytan z kursu podstawowego, technicznego dla osp ? :)

Offline Marcing3

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 419
  • Cel: SA PSP Poznań '16
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1783 dnia: Kwiecień 03, 2015, 11:31:15 »
nie widziałem tego testu, ale z zakresu ochrony przeciwpożarowej. Tak jest napisane w ogłoszeniach naboru

Offline malina998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 280
  • Szef wszystkich szefów :)
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1784 dnia: Kwiecień 03, 2015, 15:31:22 »
Co to tych nowo przyjętych to nie z żadnych przeniesień. Chłopaki z mojego rocznika lub rok młodsi, którym nigdy przez myśl nie przeszła straż. Nie byli członkami OSP. Starszy brat jednego z nich pracuje w PSP :) Wcześniej był tylko w orkiestrze w OSP. Takie są fakty :P Tyle się dowiedziałem. A więc i bez kursów też można :)

Trza zapisać się na naukę pływania  :rofl:

Wesołych Świąt druhowie :)

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1785 dnia: Kwiecień 03, 2015, 20:00:56 »
Cytuj
Tak realnie patrząc to mając maksy albo prawie maksy za sprawnościówkę, kurs postawowy, kurs techniczny i KPP + prawko kat.C są dość duże szanse, żeby sie załapać ? :) POCIESZCIE MNIE :D
Są duże ;)

dlaczego go kłamiesz? co 2 albo i 2/3 kandydatów ma takie referencje. niestety :)

Niby gdzie go oklamalem? Szanse są duże ale wiele też zależy od innych czynników. Lepiej tak niż jakby miał tylko jedno uprawnienie :)
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1786 dnia: Kwiecień 04, 2015, 00:32:32 »
Cytuj
Tak realnie patrząc to mając maksy albo prawie maksy za sprawnościówkę, kurs postawowy, kurs techniczny i KPP + prawko kat.C są dość duże szanse, żeby sie załapać ? :) POCIESZCIE MNIE :D
Są duże ;)

dlaczego go kłamiesz? co 2 albo i 2/3 kandydatów ma takie referencje. niestety :)
Wiesz że HanySAnimal nie kłamie! takie kwalifikacje w ostatnim naborze który był prowadzony w komendzie w której pracuje miało z 10 może 15% ludzi czyli co 7-10 kandydat....
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline anakin

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1787 dnia: Kwiecień 14, 2015, 20:27:36 »
A czy są  wogóle jeszcze jakieś szanse na dostanie się do straży,beż żadnych znajomości.Jaka jest górna granica wieku kandydata.

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1788 dnia: Kwiecień 15, 2015, 15:14:47 »
A czy są  wogóle jeszcze jakieś szanse na dostanie się do straży,beż żadnych znajomości.Jaka jest górna granica wieku kandydata.
Nie, bo do straży dostają się tylko plecaki... Nawet nie próbuj startować w naborze! :wall:
Nie ma górnej granicy wieku.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline anakin

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1789 dnia: Kwiecień 15, 2015, 16:22:16 »
Mam jednego znajomego w straży ale nie chce załatwić twierdzi ze górna granica to 30lat i ze ma za małe znajomości.

Offline Seba43

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1790 dnia: Kwiecień 15, 2015, 16:33:45 »
Levy pisał ironicznie... :rofl: Zacznij biegać ćwiczyć porób kursy i czekaj na nabór  :straz:

Offline anakin

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1791 dnia: Kwiecień 15, 2015, 17:00:48 »
mino 33lat?.Na początku tego roku były dwa wakaty i 30 chętnych.Kurcze ze człowiek był młody i głupi  :wall:. Gdzieś czytałem że max 35lat.

Offline Marcing3

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 419
  • Cel: SA PSP Poznań '16
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1792 dnia: Kwiecień 15, 2015, 19:16:38 »
przecież nigdzie nie ma podanego maksymalnego wieku.

Offline anakin

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1793 dnia: Kwiecień 15, 2015, 19:22:16 »
Może to nie wiem dlaczego tak piszą.W sumie to nie starość ale w porównaniu z 25latkiem.Wiadomo z góry kogo wybiorą młodszego.
Są gdzieś limity biegów ?

Offline tonymontana123

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1794 dnia: Kwiecień 15, 2015, 21:22:57 »
Jestem tu nowy i jeśli pomylilem dział proszę o przeniesienie. Zastanawiam sie nad pracą (służbą) w straży , patrząc na wytyczne  przy naborach ( z "ulicy") napisane jest ze strażak musi  zdać  na ocene dobrą test wydolności ( harvard step) to rozumiem :)   oraz uzyskać ocenę dobra z TSF  ( bez punktow preferencyjnych) czyli  bieg na 1000m , 50m  oraz podciaganie na drążku   CZYLI CHODZI O OCENĘ DOBRĄ Z KAŻDEJ KONKURENCJI   należącej do TSF,   czy  to jest tak ze będzie liczona ŚREDNIA  tych wszystkich dyscyplin ( biegi i drazek) i np.   ktoś zrobi mniej drążków np 11  ale  bardzo dobrze pójdą biegi to otrzyma ocenę DOBRĄ i na odwrót drązek max i biegi  w granicach  3.30 na 1km   i np 7.5sek w sprincie  to i tak dostanie "DOBRY" ???  i wtedy zaliczy
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2015, 21:35:31 wysłana przez tonymontana123 »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1795 dnia: Kwiecień 15, 2015, 23:08:15 »
Średnia pkt.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Terrorcio

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1796 dnia: Kwiecień 15, 2015, 23:24:46 »
A czy są  wogóle jeszcze jakieś szanse na dostanie się do straży,beż żadnych znajomości.Jaka jest górna granica wieku kandydata.
Nie, bo do straży dostają się tylko plecaki... Nawet nie próbuj startować w naborze! :wall:
Nie ma górnej granicy wieku.
I tu się mylisz . Jak ktoś bardzo czegoś chce to to osiągnie ;)

Offline pawel91

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1797 dnia: Kwiecień 16, 2015, 09:43:36 »
Jestem tu nowy i jeśli pomylilem dział proszę o przeniesienie. Zastanawiam sie nad pracą (służbą) w straży , patrząc na wytyczne  przy naborach ( z "ulicy") napisane jest ze strażak musi  zdać  na ocene dobrą test wydolności ( harvard step) to rozumiem :)   oraz uzyskać ocenę dobra z TSF  ( bez punktow preferencyjnych) czyli  bieg na 1000m , 50m  oraz podciaganie na drążku   CZYLI CHODZI O OCENĘ DOBRĄ Z KAŻDEJ KONKURENCJI   należącej do TSF,   czy  to jest tak ze będzie liczona ŚREDNIA  tych wszystkich dyscyplin ( biegi i drazek) i np.   ktoś zrobi mniej drążków np 11  ale  bardzo dobrze pójdą biegi to otrzyma ocenę DOBRĄ i na odwrót drązek max i biegi  w granicach  3.30 na 1km   i np 7.5sek w sprincie  to i tak dostanie "DOBRY" ???  i wtedy zaliczy

Test sprawności fizycznej ocenia się dychotomicznie (zaliczony/niezaliczony). Test sprawności fizycznej ma być zaliczony jak najlepiej bo konkurencja jest silna, a nie ukrywajmy kadra patrzy na sprawność kandydata.

Offline anakin

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1798 dnia: Kwiecień 16, 2015, 09:47:24 »
Nie oszukujmy się bez dobrych pleców w tej chwili niema szans.Dziś rozmawiałem ze strażakiem co 2 lata temu załatwiał jeszcze pracę teraz już ma za małe wtyki na 3 wakaty 300 osób i wiadomo kto się dostał minimum studia i ukończone jak najwięcej kursów.

Offline pawel91

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1799 dnia: Kwiecień 16, 2015, 10:45:10 »
Są szanse.. i to duże! Ale jak widziałem na naborach że "Kandydat" robi 8 drążków, a później mówi, że dostają się plecaki to o czym my tu mówimy?