Autor Wątek: Nabór z ulicy jak wygląda ?  (Przeczytany 1206493 razy)

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1750 dnia: Luty 24, 2015, 09:03:55 »
Polecam Ci przeczytać CAŁY ten wątek a na pewno znajdziesz odpowiedz, która jest sama w sobie banalnie prosta - w sumie sam sobie odpowiedziales w Twoim pytaniu na nie :gwiazdki:
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline _damaino_

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1751 dnia: Luty 24, 2015, 09:27:11 »
no tak- przeczytałem wszystko i wiem, że lepiej jest zrobić. Ale mi chodzi o to czy jest szansa bez tego czy nie mam nawet co próbować . Bo ja kursów nie zrobię bo nie mam na to pieniędzy
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2015, 09:38:02 wysłana przez _damaino_ »

Offline Torun1986

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1752 dnia: Luty 24, 2015, 12:00:30 »
Ale nikt Tobie nie każe z kijem w ręku robić wszystkich kursów od razu. Myślisz że ludzie tu na forum robili wszystko w ciągu miesiąca? :)
Masz C i kursy z OSP to już podstawa a jeżeli chcesz koniecznie zwiększyć szanse zrób coś co podpasuje jednostce do której będziesz się starał :) Nikt Ci nie każe robić wszystkiego, pamiętaj.

Offline _damaino_

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1753 dnia: Luty 24, 2015, 12:10:43 »
Ja wiem,że nikt mi nie każe, ale chciałem się upewnić czy warto startować z tym co już mam.Jestem na prawdę bardzo dobrze sprawny fizycznie i w tej kwestii mogę zabłysnąć. Wykształcenie wyższe licencjackie. Dam z SIEBIE WSZYSTKO ... aby osiągnąć swój wymarzony cel . Dziękuję za odpowiedzi. POZDRAWIAM

razzor

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1754 dnia: Luty 24, 2015, 15:11:55 »
Jakby komuś zależało tak bardzo to tak czy siak by startował jak na moje oko, i co, jak ktoś napisze, że nie warto to nie wystartujesz? Wiele sam start nie kosztuje, wolałbym zająć nawet ostatnie miejsce w naborze niż żałować, że nie spróbowałem.

Offline _damaino_

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1755 dnia: Luty 24, 2015, 20:18:57 »
Powiem tak...każdemu komu wspomnę, że moim marzeniem jest praca w straży pożarnej , słyszę: ,, nie masz szans bo liczą się znajomości,, ; ,, musisz mieć bardzo dużo kursów żeby się dostać,, ... PRZESTAŁEM ZWRACAĆ NA TO UWAGĘ... Będę walczył o spełnienie moich marzeń do skutku i nikt mi tego nie odbierze. Pokochałem ten zawód odkąd pierwszy raz uczestniczyłem w akcji pożarniczej... Dziękuję bardzo tym którzy odpowiedzieli w mojej sprawie ;) POZDRAWIAM!!  :straz:

razzor

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1756 dnia: Luty 24, 2015, 20:29:02 »
I tego się trzymaj! Prawko C kursy OSP i wyższe wykształcenie to dobry "pakiet startowy", z takim startując już masz jakieś szanse, trzymam kciuki, powodzenia! :)

Offline Ostry998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1757 dnia: Luty 27, 2015, 15:41:13 »
Witam. Orientuje się ktoś co do odległości zamieszkania a pełnienia służby w JRG ? Tzn czy jeżeli mieszkam w miejscowości A oddalonej o 60-65km od miejscowości B w której jest JRG jest sens startowac w naborze ? Z góry dzięki za odp

Offline GP_Rbk_Chka

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 271
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1758 dnia: Luty 27, 2015, 15:58:28 »
Witam. Orientuje się ktoś co do odległości zamieszkania a pełnienia służby w JRG ? Tzn czy jeżeli mieszkam w miejscowości A oddalonej o 60-65km od miejscowości B w której jest JRG jest sens startowac w naborze ? Z góry dzięki za odp
Temat poruszany, poszukaj.
Plus ratio quam vis

Offline Novvy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1759 dnia: Luty 27, 2015, 16:40:08 »
Istotną kwestią dla komendantów przy przyjęciu jest tzw. dyspozycyjność. Wg mnie mając 60-65 km do jednostki dyspozycyjny nie jesteś. Ale każdy kolejny nabór to doświadczenie. Ja nie czekałem aż będzie nabór w moim mieście. Śledziłem ogłoszenia i składałem dokumenty w promieniu ok 100 km, to zależy od Ciebie.
Znam chłopaków którzy na służbę dojeżdżają stówkę, więc można.

Offline przeemko

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1760 dnia: Marzec 06, 2015, 20:50:36 »
Kategorie D mam z powodu wzroku, ale wybieram się na laserową korekcje. No i właśnie jestem ciekaw czy po niej będę mógł swobodnie wziąć udział w procesie rekrutacji.

Poza tym czy absolwenci dwuletniego studium policealnego mają 15 punktów dodatkowe ?
uprawnienia do wykonywania zawodu ratownika medycznego o których mowa w
art. 10 ustawie z dnia 8 września 2006 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym
(Dz. U. z dnia 20 października 2006 r. z późn. zm. ) –

Pozdrawiam

Offline DjDhan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1761 dnia: Marzec 06, 2015, 21:19:02 »
jeśli sie nie myle będziesz musial pisać papier do WKU o ponowną komisje, cos ktos pisal że to nie takie proste bo komisja zawsze ma jakiś problem.

Jesli chodzi o ratownika medycznego to tak. Załapałeś się jeszcze na studium co umożliwiało zdobycie uprawnień  ratownika medycznego więc nim jestes :P Jak najbardziej punkty Ci sie należą :)

Offline przeemko

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1762 dnia: Marzec 07, 2015, 03:02:32 »
No niestety planowałem zacząć dopiero takie studium, póki co jestem zdecydowanie poza branżą (anglistyka). Chcę zacząć projekt STRAŻ POŻARNA. W związku z tym mam mnóstwo pytan do was.

Czyli nie ma już ratownictwa medycznego w dwuletnim studium ? Tylko PWSM wchodzi w grę ?

Jakby ktoś jeszcze powiedział co z tą kategorią D (wiem, że jest temat, ale tak ciężko konkretnie się połapać ocb koniec końców). Generalnie jak czytałem to nowe rozporządzenie to nic tam nie ma o kategoriach wojskowych, no a wada będzie zniwelowana więc wychodzi na to, że jest w porządku, ale jak to w praktyce wygląda :)

Pozdrawiam

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1763 dnia: Marzec 07, 2015, 05:27:54 »
D to D. Nawet po korekcie nikt na słowo Ci nie uwierzy że jest wsio ok. Potrzebna komisja i zmiana kategorii. A rat-med zrobisz już tylko idąc na studia.
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline przeemko

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1764 dnia: Marzec 10, 2015, 21:45:41 »
Jakie wykształcenie daje punkty przy naborze ? Jest gdzieś lista kierunków, czy zależy od komendy ?

Offline Pom

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 755
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1765 dnia: Marzec 10, 2015, 21:47:14 »
Za średnie dają w nagrodę to że przyjmują papiery :D

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1766 dnia: Marzec 10, 2015, 22:25:01 »
Jakie wykształcenie daje punkty przy naborze ? Jest gdzieś lista kierunków, czy zależy od komendy ?
Wykształcenie wyższe przydatne w PSP np budownictwo lub chemia
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline przeemko

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1767 dnia: Marzec 10, 2015, 23:37:04 »
a bezpieczeństwo wewnętrze albo jakiś inny kierunek nie inżynieryjny ?

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1768 dnia: Marzec 11, 2015, 17:22:26 »
a bezpieczeństwo wewnętrze albo jakiś inny kierunek nie inżynieryjny ?
Prawdopodobnie bezpieczeństwo wewnętrzne nic nie da
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline przeemko

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1769 dnia: Marzec 15, 2015, 14:16:26 »
a kwestia pogłosek na temat końca z naborem z ulicy ?

Bo chcę rozpocząć projekt strażak (korekcja wzorku, prawko C, KWW) no i jeśli jest to prawda no to mija się to z celem.

Poza tym chciałbym się dowiedzieć czy kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy robiony poza OSP też daje 5 pkt  przy naborze ? Bo moja jednostka nie jest KSRG więc ciężko będzie się dostać :)

Jeszcze kwestia mojej nieszczęsnej kategorii wojskowej. Mam D z powodu wzroku jednak w innym temacie dowiedziałem się, że nie ma to żadnego znaczenia przy naborze bo i tak komisja jest niezależna ? Ktoś mnie utwierdzi w tym przekonaniu bo to moja największa obawa.

Pozdrawiam

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1770 dnia: Marzec 15, 2015, 14:54:17 »
a kwestia pogłosek na temat końca z naborem z ulicy ?

Bo chcę rozpocząć projekt strażak (korekcja wzorku, prawko C, KWW) no i jeśli jest to prawda no to mija się to z celem.

Poza tym chciałbym się dowiedzieć czy kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy robiony poza OSP też daje 5 pkt  przy naborze ? Bo moja jednostka nie jest KSRG więc ciężko będzie się dostać :)

Jeszcze kwestia mojej nieszczęsnej kategorii wojskowej. Mam D z powodu wzroku jednak w innym temacie dowiedziałem się, że nie ma to żadnego znaczenia przy naborze bo i tak komisja jest niezależna ? Ktoś mnie utwierdzi w tym przekonaniu bo to moja największa obawa.

Pozdrawiam
Z końcem naborów to bujda pewnie co do kpp możesz bez problemu robić a co do kategorii wojskowej zadzwoń do WKU lub do jednostki PSP i przedstaw sprawę i będzie wiadomo ;)
Poprawka co do naborów Grzela pisze:
Cytuj
Komendanci Powiatowi / Miejscy Państwowej Straży Pożarnej woj........... WSZYSCY

W związku z poleceniem służbowym otrzymanym podczas narady służbowej z Komendantem Głównym Państwowej Straży Pożarnej polecam Panom Komendantom wstrzymanie przyjęć do służby w Państwowej Straży Pożarnej dla kandydatów z wolnego naboru. Powyższe spowodowane jest tym aby w pierwszej kolejności przyjąć do służby absolwentów szkół pożarniczych.
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2015, 21:46:00 wysłana przez piotr92strazak »
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline Wojtens

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1771 dnia: Marzec 22, 2015, 21:29:16 »
Wiecie może do jakiego JRG będzie nabór w PSP Elbląg?

Offline przeemko

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1772 dnia: Marzec 31, 2015, 11:55:44 »
Ktoś się wypowie jeszcze na temat kategorii D a startu w rekrutacji ?

Bo nie wiem czy warto iść na korekcje skoro potem mogą mnie na starcie cofnąć, w WKU byłem i obecnie nie ma możliwości ponownej komisji lekarskiej, więc to D jest do mnie przylepione na lata. W kwestii książeczki wojskowej a rekrutacji do straży dostaje różne sprzeczne informacje.

Z góry dzięki za pomoc.
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2015, 13:37:26 wysłana przez przeemko »

Offline malina998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 280
  • Szef wszystkich szefów :)
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1773 dnia: Kwiecień 02, 2015, 15:03:31 »
Długo mnie tu nie było... oj długo. Ale widzę, że z naborem chyba coraz gorzej... Myślałem, że marzenie o byciu strażakiem się spełni ale widzę, że teraz najważniejsze to nawalić punktów za wszelkie możliwe kursy, kategorie prawka ( wszystkich stać na C + E najlepiej ), wykształcenie wyższe oczywiście bo jak nie masz matury to jesteś głąb i po co się pchać. Do ratowania życia, zdrowia i mienia potrzebne są studia. Ehh... Wszystko jest pięknie kolorowo z opowieści ale rzeczywistość niestety boli... Sorry, za taki wywód ale musiałem to wydusić :D
U mnie z naborami krucho... Najlepsze jest to, że nie było naboru, a są nowi przyjęci. Nie są po szkołach. Skąd się wzięli?  :rolleyes:
Pozdrawiam wszystkich wytrwałych :)

Jeszcze jedno pytanko... Wszędzie już są próby z pływania ??
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 02, 2015, 15:11:48 wysłana przez malina998 »

Offline darkoss

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 143
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1774 dnia: Kwiecień 02, 2015, 16:22:47 »
Ktoś się wypowie jeszcze na temat kategorii D a startu w rekrutacji ?

Bo nie wiem czy warto iść na korekcje skoro potem mogą mnie na starcie cofnąć, w WKU byłem i obecnie nie ma możliwości ponownej komisji lekarskiej, więc to D jest do mnie przylepione na lata. W kwestii książeczki wojskowej a rekrutacji do straży dostaje różne sprzeczne informacje.

Z góry dzięki za pomoc.

co roku jest komisja wojskowa dla tych, którzy 18-stke skończyli. muszą być w każdym rejonie (chyba w każdym powiecie). w tym roku zapewne już była. ale za rok proponuję spróbować :)