Autor Wątek: Nabór z ulicy jak wygląda ?  (Przeczytany 1206548 razy)

Offline matipl04

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1725 dnia: Styczeń 01, 2015, 21:06:22 »
SP - Szkolenie podstawowe
RT- Ratownictwo techniczne
RW - Ratownictwo wodne

Offline Vaniq

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1726 dnia: Styczeń 01, 2015, 22:29:23 »
A jak to jest teraz z prawem jazdy C1? Czy jest ono punktowane czy też nie?

Offline marcin10312

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
  • Cel: PSP
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1727 dnia: Styczeń 01, 2015, 22:42:56 »
C1 ci nic nie daje punktowane jest C lub C+E. C1 punktowane jest w naborach do szkół PSP.
Cel: PSP

Offline mazzy92

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1728 dnia: Styczeń 06, 2015, 20:43:18 »
Panowie, dziś rozmawiałem z kolegami strażakami o naborze z ulicy. Powiedzieli mi ze warunkiem koniecznym przy rekrutacji jest wyszkolenie pożarnicze osp (chociaż szkolenie podstawowe). Z kolei we wszystkich ogłoszeniach o naborze jakie widziałem nie jest to warunek konieczny a "tylko" dodatkowo punktowany.
Jakie jest Wasze zdanie w tej sprawie?

Offline rabbitv

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 592
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1729 dnia: Styczeń 06, 2015, 20:47:41 »
.
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2016, 18:56:32 wysłana przez rabbitv »

Offline mazzy92

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1730 dnia: Styczeń 06, 2015, 21:06:02 »
Rozumiem, dzięki za odpowiedź. Należę do osp ale na razie nie ma kasy na szkolenia :/ prywatnie robiłem inne kursy tj. podesty, hds i pilarki, prawko C. Pozostało czekać na szkolenia osp...

Offline marcin10312

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
  • Cel: PSP
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1731 dnia: Styczeń 06, 2015, 21:51:13 »
akurat te co wymieniłeś to w OSP nie zrobisz tylko na własną rękę  :rofl:
Cel: PSP

Offline makak4

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1732 dnia: Styczeń 06, 2015, 22:21:20 »
Te szkolenia OSP nie dosc ze daja Ci punkty przy naborze to sa konieczne juz po, zeby Cie do szkolki mogli wyslac. Musisz miec zrobione kurs podstawowy, techniczny i kpp

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1733 dnia: Styczeń 07, 2015, 07:55:21 »
Te szkolenia OSP nie dosc ze daja Ci punkty przy naborze to sa konieczne juz po, zeby Cie do szkolki mogli wyslac. Musisz miec zrobione kurs podstawowy, techniczny i kpp

Brednie. Na szkółce robisz wszystko potrzebne w zawodzie strażak np. KPP. Szkolenia z OSP są mile widziane przy naborach ze względu na dodatkowe punkty + taki strażak może od razu jeździć do akcji. Ktoś kto nie posiada minimum SP nie może wyjeżdżać i musi czekac na szkółke.
A jak to bywa z kazdym pracodawcą - lepiej zatrudnic osobe ktora wszystko ma niz inwestowac w niego (jak dla mnie jest to chore i dyskryminuje osoby bez możliwości zrobienia kursów w OSP)
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline m320

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1734 dnia: Styczeń 07, 2015, 10:19:51 »
Te szkolenia OSP nie dosc ze daja Ci punkty przy naborze to sa konieczne juz po, zeby Cie do szkolki mogli wyslac. Musisz miec zrobione kurs podstawowy, techniczny i kpp

Brednie. Na szkółce robisz wszystko potrzebne w zawodzie strażak np. KPP. Szkolenia z OSP są mile widziane przy naborach ze względu na dodatkowe punkty + taki strażak może od razu jeździć do akcji. Ktoś kto nie posiada minimum SP nie może wyjeżdżać i musi czekac na szkółke.
A jak to bywa z kazdym pracodawcą - lepiej zatrudnic osobe ktora wszystko ma niz inwestowac w niego (jak dla mnie jest to chore i dyskryminuje osoby bez możliwości zrobienia kursów w OSP)


BREDNIE !  KOLEGO HanySAnimal w naborze z ulicy bo o takim mowa, na szkóce w szkoleniu jednoetapowym nikt nie będzie robił z Tobą KPP !! nie przyjmą Cię na żaden ośrodek szkolenia bez KPP....

co innego SA a co innego SPwZS

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1735 dnia: Styczeń 07, 2015, 11:47:19 »
Skoro wcześniej robili to teraz co nagle przestali? Wychodzi na to ze Strazakiem zawodowym mogą zostac tylko osoby, ktore są strazakami? To po co wysyłać wogóle ludzi na szkolenia jak mogą to we własnym zakresie zrobic? Skoro chce zostac zawodowym strazakiem to powinienem nauczyc sie wszystkiego na kursie i nie wazne czy to jest RT, pilarz czy KPP czy zwijanie węży.
Takie jest moje zdanie a reszta to dyskryminacja. Z reszta w warunkach naboru przewaznie nie ma wymogu posiadania KPP.
Wiadomo ze kazda komenda moze miec swoje "kryteria" ale zeby dostac sie do PSP i musiec na gwałt zrobic jakis kurs zeby wysłali na kurs ... sic!
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline wiater

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1736 dnia: Styczeń 07, 2015, 12:28:17 »
Rozumiem, dzięki za odpowiedź. Należę do osp ale na razie nie ma kasy na szkolenia :/ prywatnie robiłem inne kursy tj. podesty, hds i pilarki, prawko C. Pozostało czekać na szkolenia osp...
A przypadkiem to nie gmina sponsoruje kursy w OSP tj. SP, RT? bo wiem ze do KPP to np u mnie w OSP coś się dorzucało z kasy OSP

Offline makak4

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1737 dnia: Styczeń 07, 2015, 16:43:56 »
Spradz sobie kryteria naboru na kurs np w Bydgoszczy. Te szkolenia co pisalem sa obowiazkowe by mogli cie przyjac. Inaczej jest przy naborze wtedy tylko(lub az) daja Ci punkty ale nie sa obowiazkowe dopiero pozniej jak sie dostaniesz  musisz je zrobic przed wyslaniem na szkolke

Offline mazzy92

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1738 dnia: Styczeń 07, 2015, 17:04:13 »
Rozumiem, dzięki za odpowiedź. Należę do osp ale na razie nie ma kasy na szkolenia :/ prywatnie robiłem inne kursy tj. podesty, hds i pilarki, prawko C. Pozostało czekać na szkolenia osp...
A przypadkiem to nie gmina sponsoruje kursy w OSP tj. SP, RT? bo wiem ze do KPP to np u mnie w OSP coś się dorzucało z kasy OSP

dokładnie, miałem na myśli, że gmina nie ma kasy na wysłanie ochotników na SP/RT.

Skoro wcześniej robili to teraz co nagle przestali? Wychodzi na to ze Strazakiem zawodowym mogą zostac tylko osoby, ktore są strazakami? To po co wysyłać wogóle ludzi na szkolenia jak mogą to we własnym zakresie zrobic? Skoro chce zostac zawodowym strazakiem to powinienem nauczyc sie wszystkiego na kursie i nie wazne czy to jest RT, pilarz czy KPP czy zwijanie węży.
Takie jest moje zdanie a reszta to dyskryminacja. Z reszta w warunkach naboru przewaznie nie ma wymogu posiadania KPP.
Wiadomo ze kazda komenda moze miec swoje "kryteria" ale zeby dostac sie do PSP i musiec na gwałt zrobic jakis kurs zeby wysłali na kurs ... sic!

zgadzam się z Tobą w 100% ! dyskryminuje to sporą część osób, które chcą wstąpić w szeregi straży. Np ja własną rękę wydałem już dosłownie tysiące złotych na różne kursy i uprawnienia, a blokuje mnie "tylko" albo "aż" SP i KPP - których nie mogę zrobić bo gminy wokół nie mają pieniędzy dla OSP na owe szkolenia...

Offline wiater

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1739 dnia: Styczeń 07, 2015, 19:47:07 »
Akurat KPP to można zrobic we własnym zakresie z tego co się orientuje. Kosz to bodajże około 500-600zł.

Offline Fireman22

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 157
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1740 dnia: Styczeń 07, 2015, 19:55:44 »
Jejku ale wy siejecie zamęt.. Po pierwsze to nie trzeba mieć żadnych kursów OSP,nikt wam nie każe robić.Ale jak się dostaniesz,to NAJPIERW KOMENDA MUSI ZROBIĆ WAM WSZYSTKIE SZKOLENIA ZANIM WYŚLĄ CIĘ NA SZKOŁE. Więc dlatego większe szanse na dostanie się ma ten, który ma kursy  bo komenda nie musi już na was kasy wydawać w tym kierunku.
Po drugie nikt nikogo nie dyskryminuje. Jak chcesz iść do jakiejkolwiek pracy to musisz mieć jakieś umiejętności,szkolenia czy szkołe skończoną. Np. chcesz być spawaczem?robisz kurs spawacza..chcesz być kierowcą?musisz zrobić prawko..chcesz być nauczycielem?musisz skończyć studia..  Więc chcąc być strażakiem też musisz coś mieć.. i logiczne że nie będzie to kurs łopatologi i podcierania tyłka..
"jeśli czegoś pragniesz to jesteś w stanie osiągnąć wszystko"

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1741 dnia: Styczeń 08, 2015, 06:59:24 »
O to mi chodzilo własnie, ze komenda musi przeszkolic osoby przed pojsciem na kurs.

Wiem ze lepiej przyjąć kandydata z "kompletem" szkolen i uprawnien. Sam nie jestem zupełnie "goły" i cały czas podnoszę swoje kwalifikacje ale chodziło mi o osoby, które nie maja możliwosci zrobienia szkolen z ramienia OSP. Nie sztuką jest wydać tysiące złotych zeby na koniec usłyszec cos w stylu: "sorry ale bez szkolen OSP nie masz szans".
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline mazzy92

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1742 dnia: Styczeń 09, 2015, 18:42:30 »
Dzięki Wam za odpowiedzi. Teraz wszystko rozumiem :)

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1743 dnia: Styczeń 31, 2015, 21:57:37 »
Jak myślicie czy podczas naboru komendy patrzą na ocenę z kursu podstawowego lub technicznego? Jeżeli kandydat ma 3 lub 2 z danego kursu to dla nich już jest skreślony?
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline Pom

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 755
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1744 dnia: Styczeń 31, 2015, 22:20:30 »
Nie, nie patrzą, po drugie jest w kraju taki "idiota" który ma taką ocene z kursu OSP?  :gwiazdki:

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1745 dnia: Styczeń 31, 2015, 23:30:57 »
Zwracają uwagę. Nie wiem czy przekłada się to na ilość punktów, ale komisja podczas rozmowy potrafi wspomnieć o ocenach (w moim przypadku tak było) ;)
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1746 dnia: Luty 01, 2015, 00:28:59 »
Chyba że komendy mają różne zwyczaje jedna będzie zwracać na to uwagę inna nie
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1747 dnia: Luty 01, 2015, 22:23:06 »
Nie, nie patrzą, po drugie jest w kraju taki "idiota" który ma taką ocene z kursu OSP?  :gwiazdki:
Znam takich. Przyjechał "...." z KW na egzamin i uwalił ludzi za to że nie wiedzieli że pozycja do zwijania odcinka nazywa się "wypad lewonóż"

Offline lesek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1748 dnia: Luty 06, 2015, 16:11:00 »
Wszystkim którzy chcą się dostać z ulicy polecam stronę:
https://www.facebook.com/pages/Droga-Ratownika/1607741419456528?fref=ts

Generalnie każdy przyszyły strażak czy ratownik nie powinien się zawieźć, dużo osobistych wpisów, ale może się rozkręci :)

Offline _damaino_

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1749 dnia: Luty 24, 2015, 08:52:51 »
Witam
Nie chciałem zakładać nowego wątku. Więc zapytam tutaj. Czy z samym prawem jazdy kat. C i wszystkimi kursami OSP. Mam szansę dostać się do Straży Pożarnej. Pytam dlatego ,że nasłuchałem się , iż im więcej kursów tym lepiej, a wiadomo to bardzo dużo kosztuje i obecnie po prostu mnie na to nie stać...a marzę o tej pracy. POZDAWIAM