Autor Wątek: Nabór z ulicy jak wygląda ?  (Przeczytany 1206625 razy)

Offline Michał:)

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • SAPSP
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1700 dnia: Grudzień 02, 2014, 22:02:53 »
Masz problemy z czytaniem? Gdzie tak napisałem?

Offline Arnie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1701 dnia: Grudzień 03, 2014, 00:18:31 »
Mam do was pytanie. Czy komenda ma obowiązek informować o prowadzonym naborze chociażby na stronie  internetowej czy nie? Na chłopski rozum nie, tak jak np. z jakąś firmą to naszym obowiązkiem jest się doinformować. Pytam, bo wchodząc dzisiaj na stronę komendy w Poznaniu widzę 4 nowo przyjętych strażaków a śledzę stronę i nie widziałem wcześniej informacji o naborze. Jeżeli nabór był a nie wywiesili żadnej informacji to trochę nie ładnie z ich strony.

wojtek23

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1702 dnia: Grudzień 03, 2014, 05:35:02 »
W Poznaniu z tego co pamiętam był nabór na początku tego roku, lub w roku ubiegłym, lista jest ważna rok, więc przez ten czas mogą zatrudniać osoby z listy.

Offline veget

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1703 dnia: Grudzień 03, 2014, 16:02:20 »
no wydolność bardzo dobra u chłopaków :D pozazdrościć :) od razu kieruje do Was pytanie koledzy: Czy mając uprawnienia Ratownika Wodnego MSW to można załapać się na punkty za wyszkolenie z Ratownictwa Wodnego? Orientuje się ktoś?

Offline Arnie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1704 dnia: Grudzień 03, 2014, 16:13:36 »
@Wojtek, tak był w zeszłym roku we wrześniu. Jeżeli tak zrobili, że zabrali z listy to zwracam honor.

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1705 dnia: Grudzień 03, 2014, 16:37:53 »
http://bip.straz.pulawy.pl/datadir/doc/bip_1417531585.pdf

patrzcie koledzy jaki wskaźnik w Puławach na naborze  :szalony: wysportowani  :straz:

WW na poziomie 132 a sprawnościówka na 110 pkt. Tiaaa... :fiuu: :szalony:

Czy mając uprawnienia Ratownika Wodnego MSW to można załapać się na punkty za wyszkolenie z Ratownictwa Wodnego? Orientuje się ktoś?
W sensie RW za 5 pkt z listy szkoleń OSP? Nie.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline veget

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1706 dnia: Grudzień 03, 2014, 22:19:51 »
Levy, pochwalisz się ile miałeś pkt w naborze i jakie masz kursy/uprawnienia? Może być na priv, tak tylko z czystej ciekawości, byłbym wdzięczny.

Offline Fikus

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
  • Sa PsP Kraków
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1707 dnia: Grudzień 04, 2014, 15:14:16 »
Witam koledzy :) mam pytanie ktoś się moze orientuje odnośnie prawo jazdy na ciężarówkę. Mianowicie w maju będę miał 21 lat i tu pytanie potrzebuje prawka zeby móc startowac z naboru ogłoszonego przez komendanta miejskiego, i czy potrzebuje tą całą kwalifikacje wstępna? ?? Ż góry dzięki za pomoc :D

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1708 dnia: Grudzień 04, 2014, 16:22:42 »
Nie potrzebujesz. Wystarczy tylko C.
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1709 dnia: Grudzień 04, 2014, 16:58:46 »
Witam koledzy :) mam pytanie ktoś się moze orientuje odnośnie prawo jazdy na ciężarówkę. Mianowicie w maju będę miał 21 lat i tu pytanie potrzebuje prawka zeby móc startowac z naboru ogłoszonego przez komendanta miejskiego, i czy potrzebuje tą całą kwalifikacje wstępna? ?? Ż góry dzięki za pomoc :D

KW w ogóle nie jest Ci potrzebna w PSP. Jeżeli zatem nie planujesz w tak zwanym międzyczasie pracować za kółkiem, czy w dalszej perspektywie czasu dorabiać sobie podczas służby - śmiało możesz ją sobie odpuścić...
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline czillaut

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1710 dnia: Grudzień 08, 2014, 12:51:06 »
Witam panów. Mam pytanko. Marzę o straży. Co tak na prawdę jest najważniejsze podczas rekrutacji ? Kończę właśnie studia - wychowanie fizyczne. I patrząc na tabele punktowe testów sprawnościowych, wszystkie konkurencje zdaję w tym momencie na max punktów, nie byłem jednak w OSP, nie mam prawka C, z czegoś co mogłoby mi jeszcze pomóc to może instruktor pływania oraz ratownik, planuję także kurs nurkowania (woda to moja pasja : ) )

Jak to jest, nie powinno być tak, że jak przychodzi gość i zdaje testy na max to go przyjmują ?  ; P

Znalazłem też zapis ad. rekrutacji
"wykształcenie – wyższe o kierunku przydatnym w PSP na danym stanowisku w codziennym rozkładzie czasu służby - 15 punktów,"
myślicie, że wychowanie fizyczne podchodzi ? Na chłopski rozum wydawałoby mi się, że tak.

Z góry dziękuje za odp.

Offline Marcing3

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 419
  • Cel: SA PSP Poznań '16
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1711 dnia: Grudzień 08, 2014, 13:01:04 »
Często jest tak,że poszukują kierowcy i prawko C jest wymaganiem koniecznym.Radziłbym Ci zrobić prawo jazdy.

Offline Mishells

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1712 dnia: Grudzień 08, 2014, 14:51:09 »
Znalazłem też zapis ad. rekrutacji
"wykształcenie – wyższe o kierunku przydatnym w PSP na danym stanowisku w codziennym rozkładzie czasu służby - 15 punktów,"
myślicie, że wychowanie fizyczne podchodzi ? Na chłopski rozum wydawałoby mi się, że tak.

Z góry dziękuje za odp.
 [/quote]

niestety ale źle myślisz wychowywanie fizyczne nie jest nikomu potrzebne w psp jedynie sprawność fizyczna, żeby się dostać to podstawa to prawko C, a najlepiej CE
- kursy osp podstawowy, techniczy, kwalifikowana pierwsza pomoc
-kurs na podesty ruchome, żurawie, butle, sep i  wiele innych bez tego masz bardzo małe szanse kolego..  :straz:

Offline czillaut

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1713 dnia: Grudzień 08, 2014, 15:56:52 »
Yhm, czyli generalnie nie mając dziesięciu tysięcy na wszystkie potrzebne kursy nie mam szans, no cóż szkoda, dzięki  za odp.
Po prostu przeglądałem parę list z wynikami naborów i jeszcze nikogo nie spotkałem z maksem pkt, więc wydawało mi się, że powinni spojrzeć chociaż na kogoś takiego ; ) Prawko C raczej i tak na stopro będę robił, z resztą pieniężnie będzie bardzo ciężko, nurek u mnie priorytetem.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2014, 16:36:38 wysłana przez czillaut »

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1714 dnia: Grudzień 09, 2014, 07:39:58 »
Straż Pożarna to nie formacja tylko atletów i sportowców. W tym zawodzie potrzebne są w dużej mierze umiejętności i kwalifikacje techniczne - przydatne w codziennej pracy ratownika.
Sprawność to jedno a umiejętności to drugie.
Jak chcesz do PSP to poczytaj  ten temat dokładnie i sam zdecyduj czy warto inwestować czy nie.
Na początek kat. C, nurek nie wszędzie jest potrzebny ale na pewno punktowany. Do tego np. pilarki, HDS, agregaty i juz masz fajny zestaw  :straz:
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline czillaut

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1715 dnia: Grudzień 09, 2014, 18:20:42 »
Nie sądze oczywiście tak. Dziękuję za konkretną odpowiedź! 

Offline veget

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1716 dnia: Grudzień 14, 2014, 22:33:03 »
koledzy, czy dzwoniąc do kadr uzyskam informacje o naborze? czy w ogóle jest takowy planowany na 2015r? Dzięki za wszystkie odpowiedzi typu: "zadzwoń a się dowiesz" ;)

razzor

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1717 dnia: Grudzień 14, 2014, 22:34:29 »
Nie wiemy o jaką jednostkę Ci chodzi, jakie stanowisko, więc jedyna odpowiedź, jest taka: zadzwoń a się dowiesz :) Nie wiemy co Ci ktoś odpowie, niektórzy udzielają informacji, inni nie. Jedyna opcja by się dowiedzieć to zadzwonić.

Offline veget

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1718 dnia: Grudzień 14, 2014, 22:36:22 »
Dzięki :D

Offline veget

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1719 dnia: Grudzień 15, 2014, 19:29:05 »
Dzwoniłem i się dowiedziałem, że są na etapie rozlokowywania absolwentów szkół pożarniczych, a o naborze z ulicy nic nie wiadomo ;) Także warto dzwonić i się dowiadywać.

Offline marcin10312

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
  • Cel: PSP
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1720 dnia: Grudzień 24, 2014, 23:05:51 »
może ktoś powiedzieć jak wygląda rozmowa z komendantem jakich pytań można się spodziewać i jakie pytania są na teście wiedzy jak się do tego przygotować?
Cel: PSP

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1721 dnia: Grudzień 25, 2014, 10:44:26 »
może ktoś powiedzieć jak wygląda rozmowa z komendantem jakich pytań można się spodziewać i jakie pytania są na teście wiedzy jak się do tego przygotować?
Rozmowa z komendantem wygląda tak że pyta się o miejsce zamieszkania czym się interesujesz, dlaczego do PSP, jakie masz kwalifikacje, twoja jednostka OSP itd. Test wiedzy czyli wszystko na temat pożarnictwa przygotować się można na podstawie materiałów OTWP
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline Amfoteryk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1722 dnia: Grudzień 26, 2014, 01:55:26 »
Przeglądałem trochę forum (może za słabo) i nie znalazłem informacji. Jaki jest max wiek przy naborze z ulicy?

Oficjalnie nie ma... Nieoficjalnie wszyscy wiedzą jak jest ;)


Jaki?  :straz:

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1723 dnia: Grudzień 26, 2014, 09:23:42 »
Młody, sprawny. Tak jak wszedzie lepiej przyjąć młodego do 30stki niż starszego
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline Vaniq

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1724 dnia: Styczeń 01, 2015, 20:48:49 »
a mógłby mi ktoś rozwinąć skróty SP+KPP+RT +RW, bo KPP rozumiem a reszty tak nie do końca