Autor Wątek: Nabór z ulicy jak wygląda ?  (Przeczytany 1206975 razy)

Offline b3tomek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1675 dnia: Listopad 20, 2014, 20:11:49 »
jak myślicie czy można mogą policzyć coś na naborze za szkolenia takie krótkie z PSP np, za autopompe czy pojazdy uprzywilejowane.
czy nawet nie ma sensu tego robić bo nie ma tego w nowych wytycznych ?

Offline Mishells

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1676 dnia: Listopad 20, 2014, 21:50:18 »
Levy jak badania?  :straz:

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1677 dnia: Listopad 20, 2014, 22:35:09 »
Jutro mam być orzekany przed komisją :) 3 tygodnie czekania na neurologa - ale nic to! Póki co wszystko dobrze u poszczególnych lekarzy, ale jak będzie to się okaże jutro :straz:
No i tak jak mówiłem (a w zasadzie pisałem) pojawi się także krótki opis jak wyglądały wizyty u lekarzy. :mellow:
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1678 dnia: Listopad 21, 2014, 07:06:17 »
jak myślicie czy można mogą policzyć coś na naborze za szkolenia takie krótkie z PSP np, za autopompe czy pojazdy uprzywilejowane.
czy nawet nie ma sensu tego robić bo nie ma tego w nowych wytycznych ?

Wg mnie wszystko co robisz w tym kierunku czy punktowane czy nie na pewno zaowocuje :)
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline janina

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1679 dnia: Listopad 21, 2014, 23:09:09 »
odnośnie tematu poruszanego na 81/82 stronie tego tematu (o wymaganiach stawianych przez komendy, np. prawko Ci lub ratownik medyczny jako obowiązkowe uprawnienia)

nabór w SGSP: http://bip.sgsp.edu.pl/sgs/oferty-pracy-sgsp/oferty-pracy-sgsp/5312,STAZYSTA-docelowo-ratownik-kierowca-w-JRG-SGSP-termin-skladania-podan-do-3011201.html

Ponadto, z uwagi na zakres obowiązków przewidziany na stanowisku stażysty (docelowo ratownik-kierowca) w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej kandydaci muszą spełniać następujące wymagania:
- prawo jazdy kategorii – co najmniej „C”;
- uprawnienia do wykonywania zawodu ratownika medycznego o których mowa w art. 10 ustawy z dnia 8 września 2006 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym (Dz. U. Nr 191, poz. 1410 z późn. zm.);
Nie bój się udzielać pomocy.. nigdy nie wiesz kiedy sam będziesz jej potrzebował..

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1680 dnia: Listopad 22, 2014, 16:44:27 »
Czy jest ktoś kto brał udzial w naborze w Zabrzu? Jestem ciekaw wyników 2 etapu. Na stronie są podane jedynie czy zaliczył czy nie. Napisałem emaila o udostępnienie wyników i dostałem taką oto odpowiedź:

Informuję Pana, że wyniki II etapu zostały ogłoszone 18.11.2014r. Do publicznej wiadomości podaje się jedynie czy kandydat zaliczył czy nie zaliczył danego etapu, a w przypadku etapu I i III liczbę zdobytych punktów. Zgodnie z treścią ogłoszenia o naborze do służby "kandydat ma prawo wglądu do swojej dokumentacji nabioru oraz wyników poszczególnych etapów wyłącznie w siedzibie KM PSP w Zabrzu".

Przy wielu naborach wyniki są normalnie podawane do wiadomości publicznej dlatego zdziwiło mnie że tu ich nie podano.
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1681 dnia: Listopad 22, 2014, 17:42:22 »
W naborze, w którym ja się dostałem też były jedynie wyniki :szalony:
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline b3tomek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1682 dnia: Listopad 22, 2014, 18:19:50 »
ja na stronie w zabrzu nic nie widze tylko ogłoszenie o naborze

Offline KurtWagner

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
  • per aspera ad astra
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1683 dnia: Listopad 22, 2014, 18:53:24 »
 W  Katowicach podawane były wyniki z każdego etapu
Być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia
ludzkiego i wszelkiego mienia - nawet z narażeniem życia.

Offline kalim

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1684 dnia: Listopad 22, 2014, 21:27:29 »
Czy jest ktoś kto brał udzial w naborze w Zabrzu? Jestem ciekaw wyników 2 etapu. Na stronie są podane jedynie czy zaliczył czy nie. Napisałem emaila o udostępnienie wyników i dostałem taką oto odpowiedź:

Informuję Pana, że wyniki II etapu zostały ogłoszone 18.11.2014r. Do publicznej wiadomości podaje się jedynie czy kandydat zaliczył czy nie zaliczył danego etapu, a w przypadku etapu I i III liczbę zdobytych punktów. Zgodnie z treścią ogłoszenia o naborze do służby "kandydat ma prawo wglądu do swojej dokumentacji nabioru oraz wyników poszczególnych etapów wyłącznie w siedzibie KM PSP w Zabrzu".

Przy wielu naborach wyniki są normalnie podawane do wiadomości publicznej dlateg.o zdziwiło mnie że tu ich nie podano.

Na rozmowy w poniedziałek zostało 28 osób.

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1685 dnia: Listopad 24, 2014, 15:45:57 »
A czy wie ktoś na jakiej zasadzie weryfikują niekaralność kandydatów do służby? Czy występują do sądu o udzielenie informacji nt. niekaralności czy jak to przebiega?
Jeżeli np. skazanie zostało zatarte w świetle prawa to czy taką informację tez komisja uzyska?
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline b3tomek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1686 dnia: Listopad 24, 2014, 17:22:18 »
z tego co sie orientowałem kiedys po odbyciu kary zawieszenia 6 miechow mija i jestes czysty i moga cię weryfikować i bedize ok.
co innego jest jak starasz sie do w polcji.

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1687 dnia: Listopad 26, 2014, 09:08:37 »
No wlasnie wg prawa

Cytuj
[kara w zawieszeniu]
PRZEPIS PRAWNY:
Art. 76.
§ 1. Skazanie ulega zatarciu z mocy prawa z upływem 6 miesięcy od zakończenia
okresu próby.
§ 2. Jeżeli wobec skazanego orzeczono grzywnę lub środek karny, zatarcie skazania
nie może nastąpić przed ich wykonaniem, darowaniem albo przedawnieniem
ich wykonania; nie dotyczy to środka karnego wymienionego w art. 39
pkt 5 [obowiązek naprawienia szkody].

Jeśli sąd wyda zaświadczenie o niekaralności czym potwierdzi, ze osoba jest niekarana to nie powinno być problemów podczas naboru. Dobrze to rozumię?
W niektórych komendach jednym z dokumentów potrzebnych przy naborze jest własnie zaświadczenie o niekaralności. W innych zaś nie jest to wymagane dlatego ciekaw jestem w jaki sposób to weryfikują :)
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1688 dnia: Listopad 26, 2014, 11:28:17 »
W innych zaś nie jest to wymagane dlatego ciekaw jestem w jaki sposób to weryfikują :)

Nie jest wymagany przy składaniu dokumentów, za to komenda wystosowuje pismo do jednego z punktów Informacyjnych Krajowego Rejestru Karnego lub do Biura Informacyjnego KRK o wydanie zaświadczenia.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline Novvy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1689 dnia: Listopad 26, 2014, 11:30:30 »
Na ostatnim etapie rekrutacji komenda sprawdza kandydata w Krajowym Rejestrze Karnym.
Jeśli skazanie uległo zatarciu, uważa się je za nie byłe.
Skazanie uległo zatarciu=brak figurowania w KRK=w świetle prawa nie karany.
Tak jak napisał kolega wyżej, w policji mimo zatarcia skazania kandydat jest odrzucany, w PSP nie ma problemu z przyjęciem.

Offline peter_92

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1690 dnia: Listopad 30, 2014, 12:18:22 »
czy słyszał ktoś może z forumowiczów o zmianach w naborze z ulicy ? ponoć zamiast biegów i drążka ma być tor przeszkód jak SGSP ?

Offline b3tomek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1691 dnia: Listopad 30, 2014, 12:36:23 »
s
kad takie info pierwsze słysze

Offline peter_92

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1692 dnia: Listopad 30, 2014, 12:47:06 »
wieści od obecnych kadetów z SA...

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1693 dnia: Listopad 30, 2014, 16:02:32 »
Ciekawe kiedy planują wprowadzenie tego. Jeśli to nie  żadne widzimisie jakiegoś nadgorliwca :)
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline marcin10312

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
  • Cel: PSP
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1694 dnia: Listopad 30, 2014, 17:14:38 »
tak ciekawe ale czy to odpowiedni temat do dywagacji na tym... ja bym proponował pisać w tym temacie Nabór z ulicy jak wygląda ?  -_-
Cel: PSP

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1695 dnia: Listopad 30, 2014, 19:19:36 »
Podbije temat poruszony w dziale Nabory, a mianowicie nowe zasady naborow. Niby, wg słuchacza SA nabory mają byc podobne do tych co w szkołach czyli tor przeszkód. Ktoś ma jakieś informacje na ten temat? 
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline Mishells

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1696 dnia: Grudzień 02, 2014, 16:46:37 »
http://bip.straz.pulawy.pl/datadir/doc/bip_1417531585.pdf

patrzcie koledzy jaki wskaźnik w Puławach na naborze  :szalony: wysportowani  :straz:

Offline Seba43

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1697 dnia: Grudzień 02, 2014, 18:30:33 »
Siema zastanawia mnie jedno ponieważ do sa dostać szans już raczej się niemam ale słyszałem że jest możliwość że jak dostane się już do psp oni mnie mogą odelegować na pół roku do szkoły? I jak wygląda przedłużanie umów w psp po 3 latach stażu?;)

Offline Michał:)

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • SAPSP
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1698 dnia: Grudzień 02, 2014, 19:59:03 »
Dziwisz się? Większa część osób pewnie nie uprawia regularnie sportu, nie biega, nie rusza się. O ile pamiętam to nabór był ogłoszony jakieś 2 tygodnie temu. Ciężko to w takim czasie ogarnąć.
Żeby nie było, nie ma  mnie w grupie osób startujących w naborze :)
 

Offline Mishells

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1699 dnia: Grudzień 02, 2014, 21:45:38 »
to Ty chcesz się ogarnąć w ciągu 2tyg? pełen podziw, bo ja cały czas biegam basen i drążek bo inaczej sobie nie wyobrażam