Autor Wątek: Nabór z ulicy jak wygląda ?  (Przeczytany 1206508 razy)

Offline peter_92

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1650 dnia: Październik 28, 2014, 19:56:55 »
mam jeszcze jedno pytanie związane z prawo jazdy, otóż niektóre Komendy preferują tylko kandydatów co mają prawo jazdy tylko kat C i tacy tylko mogą składać papiery , a juz później dają dodatkowe np 10 pkt za C+E , a moje pytanie brzmi, czy w tym przypadku za posiadane C też coś można dostac ?

Offline marcin10312

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
  • Cel: PSP
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1651 dnia: Październik 28, 2014, 20:37:58 »
No jak wszyscy którzy zostaną zakwalifikowani do naboru muszą mieć C to po co dawać każdemu dodatkowe punkty, można je dostać za np. C+E. -_-
Cel: PSP

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1652 dnia: Październik 28, 2014, 20:55:54 »
mam jeszcze jedno pytanie związane z prawo jazdy, otóż niektóre Komendy preferują tylko kandydatów co mają prawo jazdy tylko kat C i tacy tylko mogą składać papiery , a juz później dają dodatkowe np 10 pkt za C+E , a moje pytanie brzmi, czy w tym przypadku za posiadane C też coś można dostac ?

Może, ale nie musi. Zależy od komendy.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline julka-997

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
  • Cel: SA PSP Poznań '15
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1653 dnia: Październik 29, 2014, 16:28:23 »
to zalezy czy potrzebuja kierowca - ratownik czy ratownika. Przynajmniej u nas tak bylo

Offline GP_Rbk_Chka

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 271
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1654 dnia: Październik 29, 2014, 21:28:14 »
W zeszłym roku brałem udział w trzech naborach, gdzie wymagane było posiadanie prawka kat. C, a i tak dawali za to po 10 punktów każdemu. Choć i tak wychodziło na to samo :)
Plus ratio quam vis

Offline Joker 24

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1655 dnia: Listopad 08, 2014, 17:39:48 »
Mam takie pytanie po duzo razy juz probowaliscie dostac sie do strazy? Bez znajomosci oczywiscie :-)

Offline Seba43

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1656 dnia: Listopad 09, 2014, 18:31:58 »
Czy ktoś się orientuje jak przeważnie o ile w ogóle jest punktowana matura w rekrutacji do jednostek psp ponieważ przeglądam i nigdzie nie widzę ;)?

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1657 dnia: Listopad 09, 2014, 19:01:30 »
matura nie jest punktowana :)

Offline Seba43

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1658 dnia: Listopad 09, 2014, 19:20:09 »
O dzięki bogu ale nie jest wymagana tak bo jest zapis "posiadać średnie wykształcenie"

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1659 dnia: Listopad 09, 2014, 19:55:14 »
matura nie oznacza średniego wykształcenia. Średnie można uzyskać chodząc do liceum, technikum lub zaocznie skończyć jakieś z tych rzeczy. Matura jest tylko zwieńczeniem nauki i kwitkiem, dzięki któremu możemy dostać się na studia.

Offline veget

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1660 dnia: Listopad 12, 2014, 17:59:18 »
startuje ktoś z Was bez prawka C? Czyto raczej nie ma sensu, przeglądając ostatnie ogłoszenia o naborze ciężko już spotkać inne stanowisko niż strażak - kierowca :straz:

Offline Misieqx

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1661 dnia: Listopad 12, 2014, 20:31:19 »
bez kategori C odrzucą Twoje papiery :) - napisza brak wymaganej kategori...
« Ostatnia zmiana: Listopad 12, 2014, 20:47:02 wysłana przez Misieqx »

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1662 dnia: Listopad 12, 2014, 20:57:15 »
Jeżeli nabór jest na kierowcę, to zapomnij żeby rozpatrywali w ogóle osoby bez kat. C... Jednak mimo wszystko zdarzają się nabory, gdzie C nie jest wymagane - rzadko, bo rzadko ale zawsze.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline veget

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1663 dnia: Listopad 12, 2014, 21:30:33 »
Misieqx... to raczej oczywiste że odrzucą jeżeli nabór jest na kierowcę :) zastanawiam się czy w ogóle zaczynać bo mam problem z tablicami ishihary więc raczej nie przejdę badań ;/

Offline Misieqx

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1664 dnia: Listopad 13, 2014, 14:28:15 »
kolego  veget gdybym nie wiedział to bym nie odpisal ;) wiec pisze co wiem ;)

Offline Izmo91

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 124
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1665 dnia: Listopad 19, 2014, 16:54:04 »
Nie fajną sytuacja jest tez to, ze w jednym naborze gdy ktos zlozy wszystkie dokumenty, zapomni o np kserze z kategoria w ksiazeczce, to od razu eliminuja kandydata, bez zadnego telefonu wczesniej by np doslac, uzupelnic. A w innym naborze gdy skladasz to juz sprawdzaja czy wszystko masz, a w jeszcze innym przedluzaja termin skladania dokumentow, oficjalnie informuja kto czego nie ma. Czy jest to sprawedliwe.. wcale. Ktos sie stara, ma komplet punktow i za byle co odpada, a winnym naborze by nie odpadl.

Offline kalim

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1666 dnia: Listopad 19, 2014, 17:50:43 »
Nie fajną sytuacja jest tez to, ze w jednym naborze gdy ktos zlozy wszystkie dokumenty, zapomni o np kserze z kategoria w ksiazeczce, to od razu eliminuja kandydata, bez zadnego telefonu wczesniej by np doslac, uzupelnic. A w innym naborze gdy skladasz to juz sprawdzaja czy wszystko masz, a w jeszcze innym przedluzaja termin skladania dokumentow, oficjalnie informuja kto czego nie ma. Czy jest to sprawedliwe.. wcale. Ktos sie stara, ma komplet punktow i za byle co odpada, a winnym naborze by nie odpadl.

Strażak ma być osobą zdyscyplinowaną. W czasie służby na akcji też byś mówił swojemu pomocnikowi roty 'słuchaj stary zapomniałem prądownicy, ale nic sie nie martw zaraz po nią pójdę' (?) weź się w garść a nie użalasz, że odrzucają jak papierów nie dołożyłeś starań aby oddać kompletne dokumenty.

Offline Izmo91

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 124
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1667 dnia: Listopad 19, 2014, 17:53:27 »
Nie fajną sytuacja jest tez to, ze w jednym naborze gdy ktos zlozy wszystkie dokumenty, zapomni o np kserze z kategoria w ksiazeczce, to od razu eliminuja kandydata, bez zadnego telefonu wczesniej by np doslac, uzupelnic. A w innym naborze gdy skladasz to juz sprawdzaja czy wszystko masz, a w jeszcze innym przedluzaja termin skladania dokumentow, oficjalnie informuja kto czego nie ma. Czy jest to sprawedliwe.. wcale. Ktos sie stara, ma komplet punktow i za byle co odpada, a winnym naborze by nie odpadl.

Strażak ma być osobą zdyscyplinowaną. W czasie służby na akcji też byś mówił swojemu pomocnikowi roty 'słuchaj stary zapomniałem prądownicy, ale nic sie nie martw zaraz po nią pójdę' (?) weź się w garść a nie użalasz, że odrzucają jak papierów nie dołożyłeś starań aby oddać kompletne dokumenty.

Nie do tego zmierzam. Skoro jest taki przepis ze odwalaja od razu to niech odwalaja wszedzie, albo jak daruja to , to niech daruja wszedzie. Wlasnie dolozylem staran, zlozylem wszystko, i dali dodatkowy termin 18 innym ktorzy nie doniesli by zlozyli wszystko.  Tak ma byc? tez chyba nie.

Offline Torun1986

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1668 dnia: Listopad 19, 2014, 19:34:34 »
Przeglądałem trochę forum (może za słabo) i nie znalazłem informacji. Jaki jest max wiek przy naborze z ulicy?

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1669 dnia: Listopad 19, 2014, 20:51:47 »
Przeglądałem trochę forum (może za słabo) i nie znalazłem informacji. Jaki jest max wiek przy naborze z ulicy?

Oficjalnie nie ma... Nieoficjalnie wszyscy wiedzą jak jest ;)


Nie fajną sytuacja jest tez to, ze w jednym naborze gdy ktos zlozy wszystkie dokumenty, zapomni o np kserze z kategoria w ksiazeczce, to od razu eliminuja kandydata, bez zadnego telefonu wczesniej by np doslac, uzupelnic. A w innym naborze gdy skladasz to juz sprawdzaja czy wszystko masz, a w jeszcze innym przedluzaja termin skladania dokumentow, oficjalnie informuja kto czego nie ma. Czy jest to sprawedliwe.. wcale. Ktos sie stara, ma komplet punktow i za byle co odpada, a winnym naborze by nie odpadl.

Strażak ma być osobą zdyscyplinowaną. W czasie służby na akcji też byś mówił swojemu pomocnikowi roty 'słuchaj stary zapomniałem prądownicy, ale nic sie nie martw zaraz po nią pójdę' (?) weź się w garść a nie użalasz, że odrzucają jak papierów nie dołożyłeś starań aby oddać kompletne dokumenty.

Nie do tego zmierzam. Skoro jest taki przepis ze odwalaja od razu to niech odwalaja wszedzie, albo jak daruja to , to niech daruja wszedzie. Wlasnie dolozylem staran, zlozylem wszystko, i dali dodatkowy termin 18 innym ktorzy nie doniesli by zlozyli wszystko.  Tak ma byc? tez chyba nie.
Serio? To Cię martwi? Zanim ja składałem papiery to przeglądałem wszytko kilka razy, jeszcze nawet przez samym oddaniem (w sekretariacie) na wszelki wypadek. A jeżeli przedłużają termin - to co? Tylko można być szczęśliwym, że się nie było tym jeleniem, który czegoś nie załączył...
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline Izmo91

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 124
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1670 dnia: Listopad 19, 2014, 22:29:29 »
gozej jak jestes jeleniem gdzie zapomniales czegos a w tym naborze nie przedluzali... a w innym przedluzaja. To jest nie fair. Czasem mozesz sprawdzac 100 razy i pech chcial ze zapomnisz

Offline kalim

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1671 dnia: Listopad 19, 2014, 22:54:30 »
gozej jak jestes jeleniem gdzie zapomniales czegos a w tym naborze nie przedluzali... a w innym przedluzaja. To jest nie fair. Czasem mozesz sprawdzac 100 razy i pech chcial ze zapomnisz

Wszystko napisane wyżej. Jak masz sklerozę to zmień służbę psp na prace w tesco przy wykłądaniu towaru.

Offline Fireman22

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 157
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1672 dnia: Listopad 20, 2014, 08:36:54 »
Najbardziej nie rozumiem właśnie takich ludzi którzy odpadają zaraz przy dokumentach..Panowie w każdym ogłoszeniu o naborze jest wyoślone czarno na białym,jakie dokumenty, gdzie podpisy, i bez czego odrzucą podanie.Więc jakim cudem można złożyć źle. Jak widzę w naborach osoby które odpadły bo "brak podpisu na życiorysie","brak podpisu na liście motywacyjnym", "Brak ksera książeczki wojskowej" lub "brak wpisu o uregulowanej służbie wojskowej".. To uważam że jak najbardziej zasłużyły żeby odpaść odrazu..Bo skoro ze stresu,czy sklerozy zapominasz.. to do służby się nie nadajesz i tyle..
Izmo - rozumiem że zdarzyło Ci się źle złożyć dokumenty i odpadłeś, a teraz  złożyłeś dobrze i przedłużyli nabór żeby doniesli. To teraz chłopie nie miej pretensji do całego świata że wtedy odpadłeś a teraz inni nie. Tylko śmiej się z nich i czekaj na dalszy rozwój wydarzeń...
"jeśli czegoś pragniesz to jesteś w stanie osiągnąć wszystko"

Offline wiater

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1673 dnia: Listopad 20, 2014, 13:18:31 »
Izmo91 z całym szacunkiem, ale Ty jesteś chyba jakaś ofiara losu, już nie pierwszy raz takie posty dodajesz. Pamiętaj, z litości Cię nie przyjmą, trzeba coś od siebie dać.

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1674 dnia: Listopad 20, 2014, 14:26:17 »
brak wpisu o uregulowanej służbie wojskowej

O, i tu pojawia się (czasami) problem, bo wymagane są kserokopie stron 2-9, a sam spotkałem się z dwoma przypadkami, gdzie na tych stronach stosownej informacji nie było i znajdowała się gdzieś indziej. Siłą rzeczy kandydat musiał dostarczyć kserokopię strony właściwej :straz:
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.