Autor Wątek: Jak odpoczywamy ?  (Przeczytany 6107 razy)

Offline marus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Alkohol konserwuje wszystko, prócz tajemnic
Jak odpoczywamy ?
« dnia: Grudzień 09, 2007, 16:02:28 »
Wiem, że każdy nowy wątek, to nowy temat, ale też pewien kłopot. Forum staje się bardziej "zaśmiecone" a tematy bardzo podobne. Ale przeglądając SK-CPR-CZK nic takiego nie znalazłem.
A teraz do tematu. Mam do etatowych funkcjonariuszy (dyżurny operacyjny, pomocnik, st. dyspozytor, dyspozytor, inni) Stanowisk Kierowania takie oto pytanie. Jak spędzacie noc na swoim stanowisku pracy? Czy macie taką możliwość (jeżeli sytuacja na to pozwala), aby "rozprostować kości" na kanapie (lub podobnym meblu), czy też całą spędzacie siedząc na krześle czy w fotelu? Oczywiście, pytanie dotyczy funkcjonariuszy pracujących w systemie 24 godzinnym.
Pytam dlatego, że po 22 latach służby na SK, na którym zawsze "istniał" normalny komplet wypoczynkowy, a dyżurny (oczywiście gdy sytuacja na to pozwalała) mógł odpocząć a nawet podrzemać, nasi bossowie postanowili to zmienić. Komplet się "rozkompetował" a zastąpiły go trzy fotele (takie jak na obrazku). Ja osobiącie ich jeszcze nie widziałem, ale osoby które już spotkał ten zaszczyt, były "zachwycone" takim badziewiem. Nikt z decydentów nie zapytał obsady dyżurnej ( 2 strażaków, 2 osoby z pogotowia i 1 pracownik Urzędu Miasta) o opinię, nikt z nich nie wziął pod uwagę sytuacji, gdy chorzy (z róznymi schorzeniami) przychodziliśmy do służby, bo takie mamy do niej podejście. Co ciekawsze Komendant podczas długotrwałych akcji sam na tym tapczanie sypiał, a jego zastępca przez 2/3 swojej służby w straży pożarnej pracował na SK. Dziwny to kraj, dziwne obyczaje.
Proszę o rzetelną i szczerą odpowiedź, oraz o opinie na ten temat. Dziękuję.
"Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi" - Jan Paweł II

Offline el Fuego

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Jak odpoczywamy ?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 09, 2007, 16:37:31 »
Kiedy pracowałem w sys. 24h, to w stanowisku mieliśmy osobne pomieszczenie z 2 kanapami, które były do wykorzystania - w ramach zdrowego rozsądku oczywiście.

Offline davcio

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 62
Odp: Jak odpoczywamy ?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 09, 2007, 17:15:37 »
taka tendencja jest nie tylko u Ciebie... kiepsko zwłaszcza w nocy.... :(

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Jak odpoczywamy ?
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 09, 2007, 23:31:40 »
Witam!
Jeżeli tak jest jak kol. piszą to pewnie znów ktoś próbuje za wszelką cenę "wyjść przed orkiestrę" :angry: Tylko po co :huh:
Zobaczcie jak szybko i łatwo zmieniono wszystkim np. system pracy, a z jakimi oporami, "bólem" jest teraz, gdzie nie gdzie /tylko/ przywracany. Czy ktoś wówczas...?
To, że nikt z decydentów nie zapytał - to nic nowego. Nigdy, po prostu nie pytają o zdanie najbardziej zainteresowanych! Przecież zwykle wiedzą lepiej i do tego jakby to wyglądało? Nie dotyczy to tej tylko akurat sprawy. Zdecydowana większość, chyba wie jak trudno doprosić się czegokolwiek. Przełamać sposób myślenia /postrzegania/ itd. że SK to np: m.in. nie Sekretariat Komendy.  Wymagania za to.... Ech!
Jak pracuję już wiele>>> lat jeszcze nie słyszałem, by ktoś lub coś nie wyjechało na czas, odebrano tel. bo dyżurny.. akurat sobie "przyciął komara" -_-
Na PB najwyżej kolega szturchnie kolegę jak mocniej chrapnie. U Nas się tak nie da, bo obudzi - Prokurator  :angry:
Dla mnie osobiście nie ma jako takiego odpoczynku, bo choć może fizycznie się czasami /w nocy/ nieco uda? To psychicznie jestem i tak 24h w stałym napięciu.
Nawet idąc do WC nasłuchuję wciąż, czy ktoś nie woła, dzwoni?  Odsypiam dopiero w domu zwykle 2-4 godz. rano po służbie i zaczynam w miarę normalnie funkcjonować w ten dzień. Może się to wydać komuś dziwne, śmieszne? Jednak <Tu> się nie śpi - naprawdę!
U mnie na razie nikomu /rozsądnemu/ taki pomysł nie wpadł do głowy i mam nadzieję nawet nie zaświta  :wacko:
Tak krótko nt.
Pozdr.

Ps.Obsada 1 osobowa.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2007, 09:54:29 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: Jak odpoczywamy ?
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 14, 2007, 17:33:25 »
odpoczywamy tylko po służbie i to nie zawsze !!!
Zawsze jest coś do zrobienia na SK czy to 1-osobowym czy wieloosobowym.
Myślę ze Marusowi chodzi o wypoczynek po służbie - ja osobiście ryby, piana i TV - Hahahaa !!!
Pozdr
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Jak odpoczywamy ?
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 14, 2007, 17:43:55 »
Pytanie jest konkretne: "Jak spędzacie noc na swoim stanowisku pracy"
Czuwająco - telefony 998, 112, wyjazdy PSP i OSP.
Szkoda, że nie mam możliwości spędzenia nocki z dyspozytorką pogotowia ratunkowego, czy policji.
Zawsze można coś "podejrzeć", albo czegoś się nauczyć.
Samotny dyżurny!!!

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Jak odpoczywamy ?
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 14, 2007, 17:49:44 »
Oj...
Ja na prawdę osobiście nie żałuję  ^_^ Dobrze? Mimo wszystko jw. CPR to bardziej jednak chyba /dla Nas/ utrapienie, niż jaka nauka  ^_^ Podejrzeć co....?  :wacko:
Pozdr.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2007, 17:53:18 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Jak odpoczywamy ?
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 14, 2007, 17:53:16 »

Szkoda, że nie mam możliwości spędzenia nocki z dyspozytorką pogotowia ratunkowego, czy policji.


No stary.... masz marzenia  :rolleyes: jak ja czasami słucham na radiu zgłoszeń i w jaki 999 przyjmuja od innych służb to aż mi się odechciewa słuchać a co dopiero z taka dyspozytorką /jest taka jedna/spędzić nocki  :wub:

PozdarwiamM

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: Jak odpoczywamy ?
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 15, 2007, 19:32:31 »
U mnie jest dokładnie tak jak napisal Ajax.

Offline smartjrg

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Jak odpoczywamy ?
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 15, 2007, 20:15:21 »
A jo chcioł cliwo godać że jok cnie mi się to se płojdzie na cyrhla ,barz mi sie chce chłucioki zaglidac.Ozdroju kłunicce kukiłka

Co to słowiański "język" na wyginięciu! Czyżby Hucu? Chyba z pogranicza Serbii, Bośnii i Czarnogóry  ^_^
« Ostatnia zmiana: Grudzień 15, 2007, 23:14:40 wysłana przez Ajax »

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Jak odpoczywamy ?
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 15, 2007, 21:33:52 »
u mnie nie jest źle. Nasz szef jest o tyle myślący że zdaje sobie sprawę ze specyfiki pracy (służby) na PSK.
Mamy kojo do rozłożenia. Choć ja osobiście jak "odpoczywam" to robię to na nierozłożonym. Już taki mam skromny sposób "odpoczywania" - potrzebuję mało powierzchni płaskiej. :)
Oczywiście nie zawsze da się "odpoczywać" przez całą noc. Głupie telefony, głuche telefony (jakieś sprzężenia na centrali), zdarzenia. Na szczęście nawet po ciężkiej nocy nie muszę jeszcze odsypiać przez pół dnia (a czterdziecha na karku!).

@Marus - mam wyjście - zaopatrzcie się w łóżko polowe.

@smartjrg - położyłeś mnie tym na łopatki :)

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Jak odpoczywamy ?
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 16, 2008, 22:26:32 »
Hm...
Cytuj
u mnie nie jest źle. Nasz szef jest o tyle myślący że zdaje sobie sprawę ze specyfiki pracy (służby) na PSK.
Mamy kojo do rozłożenia. Choć ja osobiście jak "odpoczywam" to robię to na nierozłożonym. Już taki mam skromny sposób "odpoczywania" - potrzebuję mało powierzchni płaskiej. Smiley
Oczywiście nie zawsze da się "odpoczywać" przez całą noc. Głupie telefony, głuche telefony (jakieś sprzężenia na centrali), zdarzenia.
No ! Niestety jw.  :wacko: PB zwykle chrapie, a Ja czuwam, piszę wsio z pow. itd...  Staram się często chłopakom /na ile mogę/ nie zakłócać  ^_^ Cóż... Niektórzy /rano/ doceniają  ^_^
Tak naprawdę odpoczywam dopiero w domu! Papu i 2-3 godz. Nyny, później już ok. Czas wolny - rekreacja -_- Nie dorabiam - boso i goło /na razie/ nie chodzę.  :wacko:
Pozdr.
Ps. Straż w odróżnieniu od wielu codziennych dupowłazów - raczej "na wolnym" omijam. Trudno... Coś za coś!!!  ^_^
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2008, 22:38:15 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Jak odpoczywamy ?
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 19, 2008, 12:32:44 »
U nas są dwa łóżka na PSK i jakoś nie ma problemu aby się wyciągnąć i odsapnąć. W nocy podusia, kołderka i kimanko do rana (no chyba że się nie ma na to czasu)
Nigdzie nie jest napisane że masz 12 godzin siedzieć przy meblu gapiąc się w monitor z jedną ręką na telefonie, drugą na gruszce, jedną nogą włączać dzwonki, drugą otwierać bramy a SWD obsługiwać "wackiem".
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: Jak odpoczywamy ?
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 27, 2008, 09:03:14 »
inna specyfika w dzień a inna w nocy. W nocy wygodny fotel, tv, net (forum strazak.pl), ze 3 kawy czasami papu i aby do rana ! a później jak kilka postów wyżej !!
Pozdr.
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline aspire

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Jak odpoczywamy ?
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 11, 2008, 13:08:08 »
ja na wykładzinie z dresem pod głową albo na fotelu - nauczyłem się tak kimać w drodze ewolucji, ale najgorsze jest to, że wskutek rutyny gadam w nocy chyba przez sen bo nic nie pamiętam, muszę na bieżąco zapisywać i rano się dowiaduje, że np. miałem pożar czy coś i gdyby nie dokumentacja to zarejestrowałbym wydarzenie jako koszmar

Offline how

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Jak odpoczywamy ?
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 09, 2008, 16:30:37 »
A jo chcioł cliwo godać że jok cnie mi się to se płojdzie na cyrhla ,barz mi sie chce chłucioki zaglidac.Ozdroju kłunicce kukiłka

 ^_^ Kaszeba ?  podejmie się ktoś tłumaczenia ? :)

u nas jest rozkładane kojo więc luz. zawsze chwilka na odsapnięcie się znajdzie.
podobnie jak koledzy odsypiam w domu jakies 2- 3 godzinki i zaczynam normalnie funkcjonować.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 09, 2008, 16:35:02 wysłana przez how »
get up, stand up

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Jak odpoczywamy ?
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 09, 2008, 17:26:39 »
gdzie tam kaszeba?!!

toć to najprowdziwsy górol. Ale nie kumam o co kaman :
Heej!