Autor Wątek: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)  (Przeczytany 647274 razy)

Offline TheLeader

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #1875 dnia: Luty 27, 2015, 19:52:55 »
No! Najwyższa pora rozpocząć naukę. ;)

@Damian998
Jak to możliwe, że u Ciebie powiaty są tak wcześnie? Przyznam, że się wręcz przeraziłem, czytając to co napisałeś. Ja dopiero dziś wyciągnąłem materiały z szafy. Jeszcze nawet informacja o konkursie nie przyszła (a tym bardziej o dacie etapu gminnego), a ty już o powiatowym mówisz. Rozumiem, że w różnych powiatach mogą się trochę różnić daty etapu powiatowego, ale żeby aż tak wcześnie?

Offline Damian998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #1876 dnia: Luty 27, 2015, 21:16:41 »
To zależy jaki termin wyznaczy wojewódzki oddział ZOSP RP. Na mazowszu jest do 15 marca. Ale w sumie ciesze się że zaraz będzie konkurs ^_^

Offline TheLeader

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #1877 dnia: Luty 28, 2015, 08:51:20 »
Dobrze, że ja nie jestem z Mazowsza. :) Ale to nie zmienia faktu, że muszę się porządnie wziąć za naukę. Poza tym nie chciałbym powtórzyć wtopy z zeszłorocznego etapu wojewódzkiego, kiedy jeden punkt zabrakł mi do awansu do finałów.

Offline Damian998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #1878 dnia: Luty 28, 2015, 13:01:44 »
Mi rok i dwa lata temu na wojewódzkich zabrakło 2-3 punktów. Trochę szkoda, w tym roku może będzie lepiej -_-

Offline lukasi123

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #1879 dnia: Luty 28, 2015, 13:47:36 »
Chłopaki jakie kategorie wiekowe? :D

Offline Damian998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #1880 dnia: Luty 28, 2015, 14:42:48 »
Ja gimnazjum -_-

Offline TheLeader

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #1881 dnia: Luty 28, 2015, 19:42:29 »
Ja także z gimnazjum. ;)

Offline girlonfire

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #1882 dnia: Luty 28, 2015, 20:07:20 »
3 kategoria, a wy jakie?  :straz:

Offline TheLeader

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #1883 dnia: Luty 28, 2015, 20:17:40 »
Ohoho. Widzę, że coraz więcej ludzi zaczyna przybywać na forum. Cisza przerwana. Zaczyna się coś dziać. :D

Od czego zaczynacie naukę w tym roku? :)
Ja osobiście zaczynam od ABC Strażaka Ochotnika - szkoła zasponsorowała 4 najważniejsze części. Szkoda, że co kawałek jakaś literówka, przejęzyczenia albo co gorsza nieprawdziwa liczba - wątpię, by jakikolwiek strażak mógł swobodnie pracować bez specjalistycznego ubrania chroniącego przed promieniowaniem cieplnym aż do 600 stopni Celsjusza. :P Chyba, że to jest specjalnie zrobione, żeby samemu wyłapać błędy i lepiej się potem dzięki temu nauczyć. Jeśli tak to muszę przyznać, że to ciekawy patent. :D

Offline girlonfire

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #1884 dnia: Luty 28, 2015, 20:20:29 »
Tak, niestety, w ABC jest sporo błędów bądź informacji z przestarzałych już rozporządzeń.

Offline TheLeader

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #1885 dnia: Luty 28, 2015, 20:25:53 »
Jeśli się ktoś uczy z kilku źródeł to łatwo wyłapie te błędy, a jeśli nie to łatwo parę punktów można stracić. Ja na przykład mam te ABC, materiały z dwóch miast i jedno rozporządzenie w formie materialnej i sporo innych w formie elektronicznej. :D

Offline Damian998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #1886 dnia: Luty 28, 2015, 21:52:29 »
W każdej publikacji mogą być błędy. Według mnie warto też użyć aplikacji testy otwp, ale tam też można znaleźć błędy, złe liczby czy nieaktualne dane. :straz:

Offline lukasi123

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #1887 dnia: Marzec 01, 2015, 10:36:33 »
Ja jestem w 3 kategorii wiekowej. W zeszłym roku na województwo przygotowałem się tylko z ustaw a co za tym poszło nie zaliczyłem pisemnej części egzaminu. Najbardziej bolało to, że jak słuchałem ustnych to odpowiedzi znałem ;/ W tym roku kontaktowałem się z KP PSP u mnie w mieście poznałem miłego pana strażaka który powiedział mi mniej więcej z czego powinienem być obkuty więc jestem dobrej myśli.  ^_^

Offline czipikao12

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #1888 dnia: Marzec 02, 2015, 16:34:15 »
Ja jestem z 2 kategorii wiekowej. Muszę przyznać, że w zeszłym roku organizatorzy trochę zaskoczyli w mojej gminie, bo pierwszy raz pojawiły się na testach pisemnych pytania otwarte. Za to na etapie wojewódzkim (kujawsko-pomorskie) zmienił się skład jury, a co za tym idzie pytania ustne też uległy zmianie. W latach 2012, 2013 udało mi się dostać na etap ustny i były te same zestawy pytań ;/ Z jednej strony, to nawet dobrze, ale z drugiej świadczy to o słabym przygotowaniu jury.

Offline Damian998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #1889 dnia: Marzec 03, 2015, 17:35:43 »
Jury to chyba najsłabsze ogniwo tego turnieju -_- Zdarza sie też tak że jury nie zna odpowiedzi na pytania które zadaje. :kask:

Offline lukasi123

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #1890 dnia: Marzec 03, 2015, 18:36:56 »
Dzisiaj dowiedziałem się kiedy mam etap gminny (16 marca) i ew powiatowy (26 marca). Sądzę, że już jestem przygotowany ale postaram się jeszcze przynajmniej z tydzień posiedzieć w ustawach i powinienem przejść dalej  :straz:

Offline girlonfire

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #1891 dnia: Marzec 03, 2015, 20:54:16 »
No to powodzenia wszystkim, ja nadal nie wiem, kiedy mam etap powiatowy, pewnie dowiem się kilka dni przed konkursem.  :straz:

Offline czipikao12

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #1892 dnia: Marzec 03, 2015, 23:31:40 »
Jury to chyba najsłabsze ogniwo tego turnieju -_- Zdarza sie też tak że jury nie zna odpowiedzi na pytania które zadaje. :kask:
Jest zdecydowanie tak, jak piszesz. Zwłaszcza, że jurorzy bardzo często biorą pytania z internetu, uprzednio ich nie sprawdzając. Wynika z tego wiele błędów. Czasami nawet przy eliminacjach ustnych nie umieją dokładnie wytłumaczyć dobrej odpowiedzi xd
Od dawna męczy mnie jedno pytanie. Gdzie w końcu znajdują się te relikwie św. Floriana? Wszędzie znajduje różne odpowiedzi, ale nie wiem, która jest prawdziwa.

Offline lukasi123

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #1893 dnia: Marzec 04, 2015, 10:58:36 »
Relikwie znajdują się w Krakowie dokładnie kościele pod wezwaniem św. Floriana.  ^_^

Offline TheLeader

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #1894 dnia: Marzec 04, 2015, 15:09:14 »
A najlepsze to i tak są pytania w etapie pisemnym, na która żadna z odpowiedzi nie jest prawidłowa. :straz: Na przykład w zeszłym roku (przepływ węża W-ileśtam) i jeszcze rok (czy dwa) wcześniej (literówka w takim miejscu, że odpowiedź, która niby była prawidłowa, zyskiwała zupełnie inne znaczenie, a więc i traciła przy tym poprawność) na powiatach. :P

Jak coś takiego widzę, to zazwyczaj od razu zgłaszam komisji. Szkoda, żeby przez takie pytanie szybko stracić punkt.

Natomiast na etapie ustnym podobnych wpadek na razie nie było. :)

Offline lukasi123

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #1895 dnia: Marzec 04, 2015, 15:39:55 »
U mnie na gminnych rok temu kolega po prostu dobrze lał wodę i na 9 pkt zdobył 7 a odpowiedź znał tylko na jedno pytanie. Ja wtedy też się w jednym pomyliłem trochę zamotałem i dostałem full pkt także to jest porażka bo już przy etapie powiatowym wiem kto organizuje i ta osoba na szczęście jest dobrze przygotowana do tego konkursu.  -_-

Offline TheLeader

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #1896 dnia: Marzec 04, 2015, 15:59:24 »
U mnie jest zdecydowanie ciężej. Jako przykład podam sytuacje z etapu ustnego w zeszłym roku na powiatach. Taka jedna dziewczyna miała pytanie o wyjaśnienie co to jest kontrola ABC. Miała by wszystko dobrze, gdyby nie fakt do litery B podała objaśnienie litery C, a do C - litery B. Wyszło na to, że tylko o A dobrze odpowiedziała i w ten oto sposób za to pytanie otrzymała 1 punkt (na 3).

Offline Damian998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #1897 dnia: Marzec 04, 2015, 16:15:39 »
Ma ktoś z was testy z finałów centralnych z ostatnich kilku lat? Najlepiej ze wszystkich kategorii.  ^_^

Offline lukasi123

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #1898 dnia: Marzec 04, 2015, 18:21:58 »
Niestety ja nie posiadam, do ustnych przygotowuję się czytając różne artykuły aczkolwiek z testów też można sobie coś ogarnąć  :P

Offline Damian998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #1899 dnia: Marzec 05, 2015, 17:16:10 »
Ja wolę uczyć się z testów, ale innymi materiałami też nie pogardzę  -_- Ale jak ktoś ma to fajnie by było żeby tu udostępnił  :kask: