Autor Wątek: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)  (Przeczytany 647340 razy)

Offline GOLDEN AIR

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #1250 dnia: Marzec 31, 2011, 10:09:49 »
Spokojnie możesz startować :) 19 kończyłem w styczniu :)
Bogu na chwałę, ludziom na ratunek.

Offline marie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 197
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #1251 dnia: Marzec 31, 2011, 16:34:47 »
liczą sie tylko ustne, znam ten ból ; )
kiedyś u mnie policzono sumę na powiecie, i przez to był cyrk...
potem osoba dzięki strzelance pojechała na wojewódzkie ; )

Offline Keniek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
  • Strażak to nie zawód...To sposób na życie...
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #1252 dnia: Marzec 31, 2011, 18:17:33 »
Ja też rocznik 92, powiatowe będę miał 8 kwietnia.. wiadomo, że matura ważniejsza, więc czasu zbytnio nie mam na naukę do OTWP... Zobaczymy jak pójdzie ;)
Rok temu na wojewódzkich po pisemnych byłem 1, ale zawaliłem (dość kontrowersyjnie) pierwsze pytanie i później już nie odrobiłem. Straszny ból potem był, bo skończyłem na 3 miejscu, a dwa pierwsze jechały na centralne. ;/
W pełni świadom obowiązków strażaka uroczyście przyrzekam czynnie uczestniczyć w ochronie przeciwpożarowej majątku narodowego, być zdyscyplinowanym członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej dbałym o jej godność, ofiarnym i mężnym w ratowaniu życia ludzkiego i mienia. Przyrzekam wiernie służyć Rzeczpospolitej Polskiej.

Offline xqwzts251

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #1253 dnia: Marzec 31, 2011, 20:46:03 »
Witam wszystkich!

Mam 2 pytania co do spraw organizacyjnych OTWP:

1. Czy jest ktoś z tego forum, kto jedzie w sobotę na OTWP powiatu krakowskiego?
2. Jak należy się ubrać, jeśli nie jest się członkiem OSP?

Dziękuję od razu za odpowiedzi :) .

Offline Keniek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
  • Strażak to nie zawód...To sposób na życie...
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #1254 dnia: Marzec 31, 2011, 21:07:07 »
Witam wszystkich!

Mam 2 pytania co do spraw organizacyjnych OTWP:

1. Czy jest ktoś z tego forum, kto jedzie w sobotę na OTWP powiatu krakowskiego?
2. Jak należy się ubrać, jeśli nie jest się członkiem OSP?

Dziękuję od razu za odpowiedzi :) .

1. Nie wiem, na pewno nie ja
2. Tak jak na każdy inny konkurs..
W pełni świadom obowiązków strażaka uroczyście przyrzekam czynnie uczestniczyć w ochronie przeciwpożarowej majątku narodowego, być zdyscyplinowanym członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej dbałym o jej godność, ofiarnym i mężnym w ratowaniu życia ludzkiego i mienia. Przyrzekam wiernie służyć Rzeczpospolitej Polskiej.

Offline GOLDEN AIR

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #1255 dnia: Marzec 31, 2011, 21:17:58 »
Jestem w OSP a jade jak cywil :)
Bogu na chwałę, ludziom na ratunek.

Offline PatiMDP

  • Pati... ale już nie MDP :)
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 292
  • Członek Zarządu, ratownik - kierowca
    • OSP Praszka
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #1256 dnia: Marzec 31, 2011, 21:28:57 »
Z kąt wziąć "Polskie Normy"? Wszędzie są płatne.  :P

Jest tego trochę(cała litania), przydałoby się zapoznać.
Mercedes Benz Atego 1629 GCBA 4,5/16
Mercedes Benz 409 GLBA 1/8+RD
IFA SD30

Offline jasiuf

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #1257 dnia: Kwiecień 01, 2011, 13:56:36 »
Fragment regulaminu OTWP:
"III Uczestnicy
W OTWP uczestniczy młodzież w trzech grupach:
I grupa - uczniowie szkół podstawowych
II grupa - uczniowie gimnazjów
III grupa - uczniowie szkół ponad gimnazjalnych"
Czyli w grupie III może startować kadet SA PSP ponieważ SA PSP jest szkołą policealną czyli ponadgimnazjalną! I co Wy na to?

PS. A w dodatku "ponad gimnazjalnych" pisze się łącznie, a nie tak jak napisano w regulaminie!

Offline firemanka95

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #1258 dnia: Kwiecień 01, 2011, 14:35:28 »
ponadgimnazjalna czyli bezpośrednio po gimnazjum!! nie mieszajmy w to szkół policealnych itp. Polskie normy??? no bez przesady!! :gwiazdki: rozporządzenia i ustawy starczą! i samo to to jest baaardzo dużo! przestańcie się pytać o ubiór po zaczynam powątpiewać w inteligencję forumowiczów... chyba ubiór jest mało istotny w ogromie materiałów, które trzeba ogarnąć na OTWP :straz:
"Musicie od siebie wymagać, nawet jeśli gdyby inni od was nie wymagali"

Offline jasiuf

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #1259 dnia: Kwiecień 01, 2011, 15:03:20 »
ponadgimnazjalna czyli bezpośrednio po gimnazjum!! nie mieszajmy w to szkół policealnych itp. Polskie normy??? no bez przesady!! :gwiazdki: rozporządzenia i ustawy starczą! i samo to to jest baaardzo dużo! przestańcie się pytać o ubiór po zaczynam powątpiewać w inteligencję forumowiczów... chyba ubiór jest mało istotny w ogromie materiałów, które trzeba ogarnąć na OTWP :straz:

No właśnie: bez przesady! Regulamin OTWP jest tak samo "o kant dupy potłuc" jak regulaminy zawodów sportowo-pożarniczych - same niedomówienia!
Szkoła ponadgimnazjalna to nie to samo co pogimnazjalna, moja panno! A SA PSP jest szkołą? Jest. Jest szkołą ponadgimnazjalną? Jest! I wszystko w tym temacie. Zresztą spierałbym się też o uczniów szkół wyższych zwanych studentami!!! Ale to tak na marginesie. Wystarczyłoby doprecyzować w regulaminie ale przecież druhom w Zarządzie Głównym to wszystko jedno! A co tam! Jakoś to będzie, alleluja i do przodu!

Offline firemanka95

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #1260 dnia: Kwiecień 01, 2011, 16:32:15 »
Cytuj
Szkoła ponadgimnazjalna           
Upper secondary school

Definicja :

Szkoła ponadgimnazjalna realizuje zadania dydaktyczne na podbudowie programowej trzyletniego gimnazjum. Do szkół ponadgimnazjalnych zalicza się następujące typy szkół:
a) zasadnicze szkoły zawodowe o okresie nauczania nie krótszym niż 2 lata i nie dłuższym niż 3 lata, których ukończenie umożliwia uzyskanie dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe po zdaniu egzaminu, a także dalsze kształcenie w dwuletnich uzupełniających liceach ogólnokształcących lub trzyletnich technikach uzupełniających,
b) trzyletnie licea ogólnokształcące, których ukończenie umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości po zdaniu egzaminu maturalnego,
c) trzyletnie licea profilowane kształcące w profilach kształcenia ogólnozawodowego, których ukończenie umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości po zdaniu egzaminu maturalnego,
d) czteroletnie technika, których ukończenie umożliwia uzyskanie dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe po zdaniu egzaminu, a także umożliwiające uzyskanie świadectwa dojrzałości po zdaniu egzaminu maturalnego,
e) dwuletnie uzupełniające licea ogólnokształcące dla absolwentów zasadniczych szkół zawodowych, których ukończenie umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości po zdaniu egzaminu maturalnego,
f) trzyletnie technika uzupełniające dla absolwentów zasadniczych szkół zawodowych, których ukończenie umożliwia uzyskanie dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe po zdaniu egzaminu, a także umożliwiające uzyskanie świadectwa dojrzałości po zdaniu egzaminu maturalnego,
g) trzyletnie szkoły specjalne przysposabiające do pracy dla uczniów z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz dla uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi, których ukończenie umożliwia uzyskanie świadectwa potwierdzającego przysposobienie do pracy oraz
h) szkoły policealne o okresie nauczania nie dłuższym niż 2,5 roku, których ukończenie umożliwia osobom posiadającym wykształcenie średnie uzyskanie dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe po zdaniu egzaminu; w statystyce przyjęto odrębnie wykazywać dane o szkołach policealnych (zalicza się do nich także trzyletnie zakłady kształcenia nauczycieli: kolegia nauczycielskie i nauczycielskie kolegia języków obcych oraz trzyletnie kolegia pracowników służb społecznych.

Źródło definicji:

Ustawa z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty
Miejsce publikacji: Dz. U. 2004 r. Nr 256 poz. 2572

w sumie...
"Musicie od siebie wymagać, nawet jeśli gdyby inni od was nie wymagali"

Offline dorota

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #1261 dnia: Kwiecień 01, 2011, 19:00:24 »
A mnie PatiMDP pokonała  ^_^ ale jedziemy razem na wojewódzkie -_-
Mam pytanie, jak ktoś zna prawidłową odpowiedź to byłabym wdzięczna.

Ile miejsce siedzących, w przypadku organizacji imprez
i zgromadzeń z udziałem osób dorosłych, musi być trwale
umocowanych ?
a) ponad 50
b) ponad 100
c) ponad 200

Offline Firefajter998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 141
  • JRG
    • OSP RADUŃ
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #1262 dnia: Kwiecień 01, 2011, 21:34:16 »
Hehe ja też jadę na wojewódzkie drugi rok z rzędu ;). Mogę się pochwalić że u mnie w powiecie odkąd startuje (rozpocząłem w zeszłym roku) nikt mnie nie pokonał ;)


Co do pytania wyżej to wydaje mi się że C
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 02, 2011, 09:57:39 wysłana przez Firefajter998 »

Offline PatiMDP

  • Pati... ale już nie MDP :)
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 292
  • Członek Zarządu, ratownik - kierowca
    • OSP Praszka
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #1263 dnia: Kwiecień 01, 2011, 22:09:26 »
No tak, w tym roku ja jestem numer 1. Wojewódzkie wstępnie są 29 kwietnia w OSP Kadłub. Także jeszcze cały miesiąc.

Ja może jeszcze dołożę pytanie:
W jakim województwie powstały pierwsze oddziały Samarytanek?
a)łódzkie
b)kieleckie
c)poznańskie

Pytanie może nie dosłownie, ale sens zachowany. -_-
Mercedes Benz Atego 1629 GCBA 4,5/16
Mercedes Benz 409 GLBA 1/8+RD
IFA SD30

Offline Dorof

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
  • marzenia...
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #1264 dnia: Kwiecień 02, 2011, 00:17:59 »
b)[w] Kieleckim - w 101  % ;)
Jeśli walczysz możesz przegrać.
Jeśli nie walczysz wcale już przegrałeś...

Offline Kobra

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 301
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #1265 dnia: Kwiecień 02, 2011, 00:30:16 »
Za moich czasów aż takiej historii pożarnictwa nie wymagali :D   
W sumie może to i dobrze ;p
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 02, 2011, 00:49:07 wysłana przez Kobra »
Uczyń siebie swoim własnym schronieniem, przemierzaj świat nie będąc przywiązanym do niczego...

Offline jasiuf

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #1266 dnia: Kwiecień 02, 2011, 11:06:08 »
Cytuj
Szkoła ponadgimnazjalna           
Upper secondary school

Definicja :

Szkoła ponadgimnazjalna realizuje zadania dydaktyczne na podbudowie programowej trzyletniego gimnazjum. Do szkół ponadgimnazjalnych zalicza się następujące typy szkół:
a) zasadnicze szkoły zawodowe o okresie nauczania nie krótszym niż 2 lata i nie dłuższym niż 3 lata, których ukończenie umożliwia uzyskanie dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe po zdaniu egzaminu, a także dalsze kształcenie w dwuletnich uzupełniających liceach ogólnokształcących lub trzyletnich technikach uzupełniających,
b) trzyletnie licea ogólnokształcące, których ukończenie umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości po zdaniu egzaminu maturalnego,
c) trzyletnie licea profilowane kształcące w profilach kształcenia ogólnozawodowego, których ukończenie umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości po zdaniu egzaminu maturalnego,
d) czteroletnie technika, których ukończenie umożliwia uzyskanie dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe po zdaniu egzaminu, a także umożliwiające uzyskanie świadectwa dojrzałości po zdaniu egzaminu maturalnego,
e) dwuletnie uzupełniające licea ogólnokształcące dla absolwentów zasadniczych szkół zawodowych, których ukończenie umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości po zdaniu egzaminu maturalnego,
f) trzyletnie technika uzupełniające dla absolwentów zasadniczych szkół zawodowych, których ukończenie umożliwia uzyskanie dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe po zdaniu egzaminu, a także umożliwiające uzyskanie świadectwa dojrzałości po zdaniu egzaminu maturalnego,
g) trzyletnie szkoły specjalne przysposabiające do pracy dla uczniów z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz dla uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi, których ukończenie umożliwia uzyskanie świadectwa potwierdzającego przysposobienie do pracy oraz
h) szkoły policealne o okresie nauczania nie dłuższym niż 2,5 roku, których ukończenie umożliwia osobom posiadającym wykształcenie średnie uzyskanie dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe po zdaniu egzaminu; w statystyce przyjęto odrębnie wykazywać dane o szkołach policealnych (zalicza się do nich także trzyletnie zakłady kształcenia nauczycieli: kolegia nauczycielskie i nauczycielskie kolegia języków obcych oraz trzyletnie kolegia pracowników służb społecznych.

Źródło definicji:

Ustawa z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty
Miejsce publikacji: Dz. U. 2004 r. Nr 256 poz. 2572

w sumie...

No widzisz... sama sobie wyjaśniłaś wątpliwości. I dodam, że z mojej strony to nie był prima-aprilisowy żart ale czysto teoretyczne rozważania. I nadal uważam, że kadetowi SA PSP regulamin OTWP nie zabrania startować w turnieju!!! Cieszę się, że jako wielokrotny przewodniczący komisji nie miałem do tej pory takiego orzecha do zgryzienia ale wszystko na to wskazuje, że panowie z Zarządu Głównego wyraźnie przeoczyli tę sprawę!

Offline PatiMDP

  • Pati... ale już nie MDP :)
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 292
  • Członek Zarządu, ratownik - kierowca
    • OSP Praszka
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #1267 dnia: Kwiecień 02, 2011, 11:23:23 »
b)[w] Kieleckim - w 101  % ;)

I to potwierdza tezę, że pierwsza myśl jest zawsze najlepsza... mimo wszystko zaznaczyłam łódzkie. :P A w pierwszej chwili skojarzyłam z Kielcami.

A zna ktoś odp. na pytanie @doroty o ilość miejsc na imprezie?
Mercedes Benz Atego 1629 GCBA 4,5/16
Mercedes Benz 409 GLBA 1/8+RD
IFA SD30

Offline bella

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #1268 dnia: Kwiecień 02, 2011, 12:33:12 »
Ponad 200 osób dorosłych lub 100 dzieci.

Offline PatiMDP

  • Pati... ale już nie MDP :)
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 292
  • Członek Zarządu, ratownik - kierowca
    • OSP Praszka
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #1269 dnia: Kwiecień 02, 2011, 14:57:41 »
OK, dzięki, a jaki przepis lub rozporządzenie to reguluje? Warto o tym by było przeczytać.
Mercedes Benz Atego 1629 GCBA 4,5/16
Mercedes Benz 409 GLBA 1/8+RD
IFA SD30

Offline firemanka95

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #1270 dnia: Kwiecień 02, 2011, 15:15:19 »
Cytuj
§ 261. Pomieszczenia przeznaczone do jednoczesnego przebywania ponad 200 osób dorosłych lub 100 dzieci, w których miejsca do siedzenia są ustawione w rzędach, powinny mieć:
1) fotele i inne siedzenia trudno zapalne oraz niewydzielające produktów rozkładu i spalania, określonych jako bardzo toksyczne, zgodnie z Polską Normą dotyczącą badań wydzielania produktów toksycznych; określenie trudno zapalny przypisuje się fotelom i innym siedzeniom, które nie ulegają postępującemu tleniu i spalaniu płomieniowemu w warunkach określonych Polską Normą dotyczącą badania zapalności mebli tapicerowanych,
   2)   szerokość przejść pomiędzy rzędami siedzeń nie mniejszą niż 0,45 m, przy czym odległość tę należy ustalać, biorąc pod uwagę odstęp między stałymi elementami siedzeń,
   3)   liczbę siedzeń w rzędzie nie większą niż 16 pomiędzy przejściami oraz 8 w rzędzie przyściennym, przy czym dopuszcza się zwiększenie liczby miejsc w rzędach odpowiednio do 40 i 20 pod warunkiem zwiększenia odstępu między rzędami siedzeń o 1 cm na każde dodatkowe siedzenie odpowiednio powyżej 16 lub 8,
   4)   szerokość przejść komunikacyjnych nie mniejszą niż 1,2 m przy liczbie osób do 150, a przy większej ich liczbie szerokość tę należy zwiększyć proporcjonalnie o 0,6 m na 100 osób,
   5)   rzędy siedzeń lub ławek trwale umocowane do podłogi albo siedzenia sztywno łączone ze sobą w rzędy oraz między rzędami.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA INFRASTRUKTURY
w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

Ja w tym roku województwo 5 raz ;D raz otarłam się o centralne...
"Musicie od siebie wymagać, nawet jeśli gdyby inni od was nie wymagali"

Offline PatiMDP

  • Pati... ale już nie MDP :)
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 292
  • Członek Zarządu, ratownik - kierowca
    • OSP Praszka
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #1271 dnia: Kwiecień 02, 2011, 15:27:12 »
No przecież czytałam to rozporządzenie... :huh: Jakoś nie ogarniam tych wszystkich ustaw, czytam i nie wiem o co chodzi.  :P

Mercedes Benz Atego 1629 GCBA 4,5/16
Mercedes Benz 409 GLBA 1/8+RD
IFA SD30

Offline Julie

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #1272 dnia: Kwiecień 02, 2011, 15:46:23 »
Ja w tym roku również województwo. Ktoś się wybiera do Siewierza na wojewódzkie 16.04? ;p

Nikt? Serio? ;d
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2011, 07:51:31 wysłana przez Julie »

Offline Firefajter998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 141
  • JRG
    • OSP RADUŃ
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #1273 dnia: Kwiecień 03, 2011, 10:28:18 »
Witam!

Wie ktoś może co to za sprzęt i do czego służy ???

http://img852.imageshack.us/i/sprzt.png/

Offline hubert17

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #1274 dnia: Kwiecień 03, 2011, 10:50:12 »
moge sie mylic ale wydaje mi sie ze sa ta nakladki na pradownice prosta sluza do robienia pradu rozproszonego