Autor Wątek: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)  (Przeczytany 647340 razy)

Offline firemanka95

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #1225 dnia: Marzec 29, 2011, 15:41:38 »
18.10.2010 roku weszły nowe wytyczne Europejskiej Rady Resuscytacji. Zmiany nie są duże ale są. Jak myślicie czy komisje układające pytania na TWP będą się tym kierować czy pojadą na starych wytycznych??
"Musicie od siebie wymagać, nawet jeśli gdyby inni od was nie wymagali"

Offline PatiMDP

  • Pati... ale już nie MDP :)
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 292
  • Członek Zarządu, ratownik - kierowca
    • OSP Praszka
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #1226 dnia: Marzec 29, 2011, 16:06:07 »
Na OTWP myślę, że nie, a zresztą większość organizatorów i tak pewnie zrzyna pytania z gotowców necie, nic nowego nie wymyślają. Na szczeblu wojewódzkim to już może być jakas inwencja twórcza, ale na gminie i na powiatach, raczej znane pytania.

Ale jestem w drużynie ze szkoły na jakieś zawody w udzielaniu pierwszej pomocy 19 kwietnia.  :P Przydałoby się poznać te nowe zasady, dużo się zmieniło?
Mercedes Benz Atego 1629 GCBA 4,5/16
Mercedes Benz 409 GLBA 1/8+RD
IFA SD30

Offline 998strazak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #1227 dnia: Marzec 29, 2011, 18:19:41 »
Raczej dużo nie, poprostu kilka rzeczy bardziej podkreślili np. jak ważne jes uciskanie klatki piersiowej u osób z NZK, troche inf pozmieniali itd... Warto sobie poczytać o tym tu masz linka na strone http://www.prc.krakow.pl/2010/ z tym że Ciebie chyba tylko BLS interesuje a nie ALS więc tam aż tak dużo inf Ci nie dojdzie. :straz:
I pamiętaj że w piekle na przywitanie przedstawią Ci twoje wszystkie niewykorzystane szanse...

Offline strazak_mat998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #1228 dnia: Marzec 29, 2011, 19:31:04 »
no trochę się tam zmieniło... przykładowo kiedyś było że ucisk mostka przy RKO był na 4-5 cm, a teraz wprowadzili, że co najmniej 5 cm; to samo z częstotliwością uciśnięć klatki piersiowej - kiedyś było, że 100/min, a teraz, że powyżej 100/min. Niby szczegół, ale jest  :straz:

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #1229 dnia: Marzec 29, 2011, 20:35:45 »
W Państwowej Straży Pożarnej i innych jednostkach KSRG obowiązują, wytyczne do organizacji ratownictwa medycznego w KSRG z roku 2005. Także wszystko po staremu :)
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline FireMan94

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #1230 dnia: Marzec 29, 2011, 22:05:20 »
Witam. Niestety w tym roku zrobiono mnie że tak brzydko się wyrażę w siusiaka. Do szkoły nie przyszło nawet pismo o tym, że konkurs się wogóle odbędzie (zawsze przychodziło). Nie było etapu miejsko-gminnego, był natomiast od razu etap powiatowy  :gwiazdki:. Dzisiaj wchodzę na stronę a tu news o tym że powiat już się odbył. Kieruję teraz do was pytanie- czy jest to zgodne z regulaminem OTWP aby od razu przeprowadzić etap powiatowy?!

Offline Dorof

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
  • marzenia...
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #1231 dnia: Marzec 29, 2011, 22:14:36 »
Gdzieś wyczytałem, że właśnie taki sposób istnieje, że od razu powiat. A co do powiadamiania szkół w tym roku to też zdziwiony byłem, bo w tamtym roku przyszło pismo, a w tym, gdybym się nie upominał u nauczyciela który się tym zajmuje, żeby zadzwonił do straży zapytał to też bym nie wiedział, że turniej się odbył.. A tak wiedziałem i I wskoczyło. 8 kwietnia mam powiat.
Pozdrawiam
Jeśli walczysz możesz przegrać.
Jeśli nie walczysz wcale już przegrałeś...

Offline PatiMDP

  • Pati... ale już nie MDP :)
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 292
  • Członek Zarządu, ratownik - kierowca
    • OSP Praszka
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #1232 dnia: Marzec 29, 2011, 22:22:32 »
No niestety OTWP jest traktowane w większości szkół jako taki se dodatek do innych "poważanych" olimpiad i w większości POwcy nie maja zielonego pojęcia o pożarnictwie więc to tylko własny zapiernicz. :-\

Najlepiej jest mieć kogoś znajomego w ZOG/ZOMG co wcześniej wstępnie poinformuje.

Ktoś zawalił, że nie wysłał powiadomień i powinien dostać po uszach. :kwit:

A może jesteś tak dobry, że nie chcieli konkurencji.  :P
Mercedes Benz Atego 1629 GCBA 4,5/16
Mercedes Benz 409 GLBA 1/8+RD
IFA SD30

Offline FireMan94

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #1233 dnia: Marzec 30, 2011, 00:03:47 »
A może jesteś tak dobry, że nie chcieli konkurencji.  :P
Hehe może jakoś specjalnie dobry nie jestem, ale mogę na pewno powiedzieć, że mam wiedzę w tej dziedzinie troszkę większą od Kowalskiego.  ^_^
Ogólnie jakieś cichociemne wszystko. Nie podali informacji o wszystkich uczestnikach którzy brali udział z mojego miasta, a tylko o tych "wybranych" można powiedzieć. Powiem tyle, że moja pani od PO mówiła, że mnie zapisała, więc w ogóle nie rozumiem dlaczego nie poinformowali szkoły o powiecie... :gwiazdki:

Offline specnaz1028

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #1234 dnia: Marzec 30, 2011, 08:40:37 »
Witam
Mam takie pytanie czy na etapie ustnym jako jedno z pytań może być zadanie praktyczne???
Czyli np. wymień butle w aparacie powietrzym???
 

Offline FireMan94

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #1235 dnia: Marzec 30, 2011, 09:46:34 »
Pewnie, że może być. Spotkałem się z kilkoma zadaniami praktycznymi. Np. kiedyś na wojewódzkich był do ugaszenia mały pożar gaśnicą, czasami pierwsza pomoc, na finale centralnym ludzie mieli zależnie od grupy wiekowej. Grupie starszej wyjmowali z torby R-1 sprzęt i musieli go opisywać, a grupie młodszej dawali oznaczenia poszczególnych funkcji na takich narzutkach np. przodownik roty I itp. Pozdrawiam :)

Offline langusikowa

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #1236 dnia: Marzec 30, 2011, 13:29:22 »
Jakie urządzenia przeciwpożarowe stosuje się w budynku w celu zapewnienia szybkiej i bezpiecznej ewakuacji ludzi?

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #1237 dnia: Marzec 30, 2011, 13:47:34 »
Co do powiadamiania szkół o OTWP to niestety regulamin nie nakłada takiego obowiązku na organizatora szczeble gminnego.

Zadania praktyczne jak najbardziej mogą być i jak dla mnie to bardzo fajnie jeżeli się pojawiają, tutaj przykład z finału centralnego w Łowiczu (zadania praktyczne w zakonnej OSP w Niepokalanowie):
http://www.youtube.com/watch?v=ppUJdsg2eJw
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline FireMan94

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #1238 dnia: Marzec 30, 2011, 14:50:13 »
Dobrze nie ma obowiązku powiadomić o gminnych, ale czy ma prawo nie zrobić miejsko-gminnych tylko na cichacza wepchać swoich na powiat i nawet nie powiadomić o tym kiedy i czy w ogóle jest powiat w tym roku ? :gwiazdki:

Offline firemanka95

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #1239 dnia: Marzec 30, 2011, 15:00:21 »
ja powiem tak: jakby u mnie szkoła organizowała turniej to też by pewnie nikt nic nie wiedział... ale całe szczeście zajmuje się tym tylko straż. Informacje o gminnych są wysyłane do wszystkich prezesów a o powiatowych też wszelkie informacje otrzyumje się od prezesów. FireMan94 chyba ktoś u was o czymś  nie wie i robi to bardzo niesprawiedliwie... ale to wszystko wyjdzie i sprawcy zostaną ukarani...
"Musicie od siebie wymagać, nawet jeśli gdyby inni od was nie wymagali"

Offline PatiMDP

  • Pati... ale już nie MDP :)
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 292
  • Członek Zarządu, ratownik - kierowca
    • OSP Praszka
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #1240 dnia: Marzec 30, 2011, 16:04:55 »
Słuchajcie ludziska!!! Wygrałam powiaty!!! ^_^ Wyniki: Test 37/40, dogrywka 10/11. Ustnych nie było.

Jestem mega szczęśliwa... Wojewódzkie czekają...  :straz:

I teraz nie wiem zupełnie co robić i jak się przygotować do etapu wojewódzkiego.  :milcz:
Mercedes Benz Atego 1629 GCBA 4,5/16
Mercedes Benz 409 GLBA 1/8+RD
IFA SD30

Offline FireMan94

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #1241 dnia: Marzec 30, 2011, 18:00:52 »
Gratulacje ^_^. Rozwal system w województwie :)

Offline bella

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #1242 dnia: Marzec 30, 2011, 21:17:07 »
Jakie urządzenia przeciwpożarowe stosuje się w budynku w celu zapewnienia szybkiej i bezpiecznej ewakuacji ludzi?

Słowo-klucz: urządzenia przeciwpożarowe.

Offline GOLDEN AIR

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #1243 dnia: Marzec 30, 2011, 21:42:42 »
Gratuluje PatiMDP :)  jaki powiat i województwo? jak podasz województwo to Ci może pomoge :)  Ja miałem 2 ale taki dziwny ten konkurs był :)  z pisemnego miałem 50/50 :)   
Bogu na chwałę, ludziom na ratunek.

Offline PatiMDP

  • Pati... ale już nie MDP :)
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 292
  • Członek Zarządu, ratownik - kierowca
    • OSP Praszka
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #1244 dnia: Marzec 30, 2011, 23:06:25 »
Województwo opolskie, powiat Olesno.  -_- Za wszelką pomoc będę bardzo wdzięczna.
Mercedes Benz Atego 1629 GCBA 4,5/16
Mercedes Benz 409 GLBA 1/8+RD
IFA SD30

Offline Dorof

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
  • marzenia...
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #1245 dnia: Marzec 30, 2011, 23:21:49 »
No Pati gratulacje i powodzenia na Wojewódzkich :)
A ja takie pytanko małe mam jeszcze co do spraw organizacyjnych, a mianowicie czy jeśli np. na powiatach napisze ktoś test na max pkt. dajmy 30/30 i do tego dojdą ustne i [nie]zdobędzie punktów na ustnych (np. 0/9   - po 3 pytanka) a druga osoba będzie miała 20/30 pkt. pisemne i 9/9 ustne to powinna wygrać ta osoba pierwsza no nie ? Ze względu na ilość punktów? Stosunkowo 30:29 (niby oczywiste, ale dla pewności chce wiedzieć, bo mój kuzyn także idzie na powiaty w tylko w II grupie wiekowej i on się ustnych lęka... ).
A i jeszcze tylko chciałem napomknąć na temat oszustwa z zeszłego roku co u nas jeden gościu zrobił - przyszedł na eliminacje gminne i nie dostał się, a na powiaty i tak przyszedł, tyle, że z innej miejscowości... Rozmawiałem na ten temat u nas w KP PSP i mówili, że to jest niezgodne z regulaminem i jak w tym roku tak zrobi (czyli przyjdzie na powiaty) to go zdyskwalifikują i nie zostanie dopuszczony do pisania testu (jak co dodaje, że w tym roku ten chłopak zajął 3 miejsce na gminnych - a na powiat tylko 1 i 2 idzie.)
Jeśli walczysz możesz przegrać.
Jeśli nie walczysz wcale już przegrałeś...

Offline GOLDEN AIR

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #1246 dnia: Marzec 30, 2011, 23:42:23 »
Liczą się ustne. Po etapie pisemnym zaczyna się od zera. A to u mnie jest loteria. Jak wspominałem. Miałem 50/50 z pisemnego a dostałem w ustnych na 4 pytania, 3 z historii i poległem. Zająłem drugie miejsce.

PatiMDP:
Byłem na województwie już dwa razy. Raz odpadłem w pisemnych a raz wszedłem do finałowej piątki z drugim wynikiem z pisemnych. Niestety 5 miejsce :D  teraz jako najstarszy rocznikowo nie jadę na województwo a szkoda bo szansa była. Co więcej wydaje mi się, że umiałem znacznie więcej niż zwycięzca.  Ale się rozpisałem :D  napisz do mnie na priv to coś Ci może podpowiem i opisze jak to wygląda ;)
Bogu na chwałę, ludziom na ratunek.

Offline Dorof

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
  • marzenia...
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #1247 dnia: Marzec 31, 2011, 00:03:37 »
Golden Air mam do Ciebie pytanko bo się przestraszyłem trochę.. A mianowicie chodzi o to co napisałeś
Cytuj
teraz jako najstarszy rocznikowo nie jadę na województwo a szkoda bo szansa była.

I tu pytanie czy Ty jesteś z rocznika 92? A jeśli tak to zapewne jak tak mówisz skończyłeś już 19? chodzi mi głównie o to, czy jak np konkurs zaczął się przed Twoimi urodzinami (19-nastymi) a w trakcie kończysz 19 to czy można nadal brać udział (powiaty, województwo, central) w nim i jest to zgodne z regulaminem?
Jeśli walczysz możesz przegrać.
Jeśli nie walczysz wcale już przegrałeś...

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #1248 dnia: Marzec 31, 2011, 00:14:05 »
Ja mając 20 lat byłem na finale cetralnym:)
Nie zapominajcie, że są jeszcze technika. Regulamin nie mówi nic o wieku tylko o "uczniach szkół ponadgimnazjalnych"
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline Dorof

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
  • marzenia...
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #1249 dnia: Marzec 31, 2011, 00:16:56 »
Dzięki :D Kamień z serca... Bo właśnie gdzieś kiedyś pisało, że niby do 19 lat.. Ale jeśli tak to dzięki wielkie jeszcze raz za oświecenie :D  ^_^
Jeśli walczysz możesz przegrać.
Jeśli nie walczysz wcale już przegrałeś...