Autor Wątek: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)  (Przeczytany 647320 razy)

Offline dorota

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #875 dnia: Kwiecień 18, 2010, 20:53:01 »
Co do 2 pytania to ja znalazłam tylko coś takiego
 
Sprzęt o napędzie pneumatycznym
-   poduszki pneumatyczne jako podnośniki
-   przyssawki
-   korki uszczelniające
-   taśmy zaciskowe
-   nożyce i rozpieracze
-   młoty
-   wiertarki

Być może nie o to chodziło... :huh:

Offline firemanka95

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #876 dnia: Kwiecień 19, 2010, 08:31:21 »
nożyce i rozpieracze jako sprzęt pneumatyczny??  przecież to jest sprzęt hydrauliczny! a młoty i wiertatki?? czy to wogóle ze strażą ma jakiś bliższy związek?? chyba nie taki miał być ten podział;/
"Musicie od siebie wymagać, nawet jeśli gdyby inni od was nie wymagali"

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #877 dnia: Kwiecień 19, 2010, 08:43:35 »
Narzędzia takowe istnieją, jak najbardziej. Część z nich używana jest w straży.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline firemanka95

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #878 dnia: Kwiecień 19, 2010, 11:28:59 »
no dobra - młoty to jeszcze do burzącego mogą się kwalifikować ale wiertarki?? to chyba przy remoncie strażnicy najbardziej sie przydadzą ^_^ ^_^
"Musicie od siebie wymagać, nawet jeśli gdyby inni od was nie wymagali"

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #879 dnia: Kwiecień 19, 2010, 11:59:49 »

Offline lukaszc92

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #880 dnia: Kwiecień 19, 2010, 21:13:30 »
Witam. Zastanawia mnie jedna sprawa. Dokładniej mówiąc chodzi o gaśnice. Na niektórych widziałem ze pisze np. "gaśnica proszkowa 6 kg" i to wydaje mi sie normalne ale tez spotkałem sie z napisem "gaśnica ze środkiem gaśniczym 6 kg" te dwie gaśnice były z tego samego roku produkcji.
Czy te dwie formy napisu są prawidłowe ? Jakieś przepisy to precyzują ?

Offline Keniek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
  • Strażak to nie zawód...To sposób na życie...
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #881 dnia: Kwiecień 19, 2010, 21:55:58 »
W tym drugim przypadku nie ma podanej nazwy środka gaśniczego jak w przypadku pierwszym tj. proszek gaśniczy. Jest tylko napisane , że zawiera środek gaśniczy, ale nie wiadomo jaki, więc bez oznaczenia typu,np. ABC lub podanej nazwy środka gaśniczego nie jesteśmy w stanie stwierdzić jakie pożary można ugasić za pomocą tej gaśnicy. Obie formy są chyba poprawne, ale sądzę, że pierwsza forma jest przyjemniejsza i bardziej dokładna, bo środkiem gaśniczym może być, np. proszek gaśniczy, piana gaśnicza, gazy gaśnicze, itd. Jeśli chodzi o przepisy to chyba są wymagania, aby każda gaśnica była odpowiednio oznakowana, tzn. podana masa, typ gaśnicy, środek gaśniczy i grupy pożarów jakie można gasić za pomocą tej gaśnicy oraz czy gaśnica posiada dodatkowy zbiornik zasilający.
Nie jestem na 100% pewien, więc jeżeli się mylę to mnie poprawcie :straz:
W pełni świadom obowiązków strażaka uroczyście przyrzekam czynnie uczestniczyć w ochronie przeciwpożarowej majątku narodowego, być zdyscyplinowanym członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej dbałym o jej godność, ofiarnym i mężnym w ratowaniu życia ludzkiego i mienia. Przyrzekam wiernie służyć Rzeczpospolitej Polskiej.

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #882 dnia: Kwiecień 19, 2010, 22:25:13 »
Zawsze powinna być podana masa(dla proszków) lub objętość(dla cieczy) środka gaśniczego, natomiast masa całej gaśnicy nie może przekraczać 20kg.
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline Keniek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
  • Strażak to nie zawód...To sposób na życie...
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #883 dnia: Kwiecień 20, 2010, 17:17:50 »
Wygrałem dziś w powiecie w III grupie wiekowej - ponadgimnazjalna i będę reprezentował powiat na wojewódzkich 30 kwietnia (piątek) w Ropczycach. Macie może zestawy pytań albo jakieś materiały na szczebel wojewódzki i krajowy, bo pierwszy raz w tej grupie wiekowej się dostałem na wojewódzkie? ( Mogą być też z innych grup wiekowych) Z góry dziękuję  :straz:
W pełni świadom obowiązków strażaka uroczyście przyrzekam czynnie uczestniczyć w ochronie przeciwpożarowej majątku narodowego, być zdyscyplinowanym członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej dbałym o jej godność, ofiarnym i mężnym w ratowaniu życia ludzkiego i mienia. Przyrzekam wiernie służyć Rzeczpospolitej Polskiej.

Offline piotrek998998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #884 dnia: Kwiecień 20, 2010, 18:56:17 »
Sorki, że tak poza tematem ale szkoda zakładać nowy wątek :P wybiera się ktoś może z Was na Pielgrzymkę do Częstochowy w sobotę (24.04) za strażaków ?

Offline lukaszc92

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #885 dnia: Kwiecień 20, 2010, 21:10:51 »
Keniek też jade do ropczyc. Z jakiego powiatu sie dostałeś ? wiesz o której godzinie sie zaczyna ?

Offline Keniek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
  • Strażak to nie zawód...To sposób na życie...
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #886 dnia: Kwiecień 20, 2010, 21:32:19 »
Dostałem się z powiatu jarosławskiego, o 7:30 wyjeżdżamy, 9:15 - 9:45 chyba zbiórka uczestników, a o 10:00 już się to wszystko zaczyna. Też jesteś w tej grupie, jaki powiat?
Ponawiam swoją prośbę, jeżeli ktoś byłby tak miły i podał mi link, lub wysłał jakieś materiały, pytania to byłbym bardzo wdzięczny. :straz:
W pełni świadom obowiązków strażaka uroczyście przyrzekam czynnie uczestniczyć w ochronie przeciwpożarowej majątku narodowego, być zdyscyplinowanym członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej dbałym o jej godność, ofiarnym i mężnym w ratowaniu życia ludzkiego i mienia. Przyrzekam wiernie służyć Rzeczpospolitej Polskiej.

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #887 dnia: Kwiecień 20, 2010, 21:52:57 »
Keniek prześledz wątek to znajdziesz różne materiały.
Przejrzyj akty prawne (ustawa o psp, o ochronie ppoż, rozporządzenie MSWIA o KSRG) i inne :)
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline PatiMDP

  • Pati... ale już nie MDP :)
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 292
  • Członek Zarządu, ratownik - kierowca
    • OSP Praszka
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #888 dnia: Kwiecień 20, 2010, 21:59:19 »
Sorki, że tak poza tematem ale szkoda zakładać nowy wątek :P wybiera się ktoś może z Was na Pielgrzymkę do Częstochowy w sobotę (24.04) za strażaków ?

http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,14807.0.html

Chciałam jechać i nawet grupka osób jedzie, ale mam spowiedź do bierzmowania i muszę być, a potem nie zdążę dotrzeć do Cz-wy.
Mercedes Benz Atego 1629 GCBA 4,5/16
Mercedes Benz 409 GLBA 1/8+RD
IFA SD30

Offline Bubu

  • So Others May Live
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 146
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #889 dnia: Kwiecień 20, 2010, 22:05:10 »
@PatiMDP a co w Częstochowie nie możesz się wyspowiadać?? ;]
So Others May Live

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #890 dnia: Kwiecień 21, 2010, 06:59:54 »
Chciałam jechać i nawet grupka osób jedzie, ale mam spowiedź do bierzmowania i muszę być, a potem nie zdążę dotrzeć do Cz-wy.
Byłem ostatnio na pielgrzymce przed maturalnej w Częstochowie, i uwierz mi że będziesz miała konfesjonałów wybór :D
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline dorota

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #891 dnia: Kwiecień 21, 2010, 17:02:32 »
A ja już po wojewódzkich  -_- Muszę się pochwalić - 1 MIEJSCE ;-)  ^_^ ^_^ ^_^ :klol: :klol: :klol:
Ma ktoś może testy z centralnego, bo ja mam tylko z malborka ?

Offline firemanka95

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #892 dnia: Kwiecień 21, 2010, 18:21:22 »
no ja też po wojewódzkich - 4 miejsce ;/ mogło być lepiej ale na ogólnopolskie i tak bym nie pojechała z powodu takiego iż bierzmowanie będę mieć wtedy...
a co do częstochowy to miałam propozycje ale tak sobie myśle - co ja tam będę robić??
co tam ciekawego ma być???
"Musicie od siebie wymagać, nawet jeśli gdyby inni od was nie wymagali"

Offline PatiMDP

  • Pati... ale już nie MDP :)
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 292
  • Członek Zarządu, ratownik - kierowca
    • OSP Praszka
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #893 dnia: Kwiecień 21, 2010, 18:57:18 »
Gratulacje @Dorota, a jak poradził sobie Szymon Wąsiński? Przeszedł dalej?

Będziesz za rok starować już w III grupie? Jak tak to muszę się ostro uczyć. :fiuu:

Jak chcesz to mam zestaw 555 pytań bez podziału na grupy. To chyba wszystko co może być, nic nowego raczej nie wymyślą. :rolleyes:

Co jeszcze do tematu pielgrzymki, to muszę mieć podpisaną karteczkę i jeszcze się wpisać na listę obecności. Już próbowałam z kumpelami się jakoś z księdzem dogadać, ale... dobra nie ważne koniec OT.
Mercedes Benz Atego 1629 GCBA 4,5/16
Mercedes Benz 409 GLBA 1/8+RD
IFA SD30

Offline Keniek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
  • Strażak to nie zawód...To sposób na życie...
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #894 dnia: Kwiecień 21, 2010, 19:08:26 »
Pati, mogłabyś mi jakoś wysłać te pytania, albo dać jakiś link?
Jest ktoś kto będzie na wojewódzkich w podkarpackim?
W pełni świadom obowiązków strażaka uroczyście przyrzekam czynnie uczestniczyć w ochronie przeciwpożarowej majątku narodowego, być zdyscyplinowanym członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej dbałym o jej godność, ofiarnym i mężnym w ratowaniu życia ludzkiego i mienia. Przyrzekam wiernie służyć Rzeczpospolitej Polskiej.

Offline lukaszc92

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #895 dnia: Kwiecień 21, 2010, 19:27:51 »
Keniek jade z powiatu Łańcut. Jestem w III grupie. Moim zdaniem trochu zapóźno sie zbierasz ale powodzenia. Jak jedziesz pierwszym razem mówie ze nie jest łatwo ;P Do zobaczenia 30 ;]

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #896 dnia: Kwiecień 21, 2010, 19:43:27 »
Jak chcesz to mam zestaw 555 pytań bez podziału na grupy. To chyba wszystko co może być, nic nowego raczej nie wymyślą. :rolleyes:
Na krajówce? Bardzo mało się pytań powtarza, głównie nowe pytania.

Gratuluje tym co przeszli, do zobaczenia w Częstochowie :)
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline piotrek998998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #897 dnia: Kwiecień 21, 2010, 19:45:07 »
Heh ;P dziwne bo ja pierwszy raz wygrałem powiaty w zeszłym roku, pojechałem na województwa i też je wygrałem więc różnie z tym jest.. ;P a jak się bardzo uprzesz i bedziesz się ostro uczył to wszystko jest możliwe... Pozdrawiam ! ;)

Offline firemanka95

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #898 dnia: Kwiecień 21, 2010, 19:56:19 »
ale w województwie wielkopolskim nie jest tak łatwo;/ 4 raz brałam udział, długie godziny przesiedziałam tak nad książkami jak i w straży i tylko 4 miejsce;/ już nie wiem od czego to zależy;/
"Musicie od siebie wymagać, nawet jeśli gdyby inni od was nie wymagali"

Offline Keniek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
  • Strażak to nie zawód...To sposób na życie...
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #899 dnia: Kwiecień 21, 2010, 20:09:44 »
W 6 klasie podstawówki startowałem 1 raz i dostałem się na centralne, później też mi dobrze szło, tylko po prostu teraz dostałem się 1 raz w III grupie wiekowej. Uczę się od połowy lutego, a że nie jest łatwo to wiem ;p
Teraz już jestem w liceum i mam już trochę doświadczenia, ale po prostu ten szczebel w III grupie to dla mnie nowość i szukam pytań właśnie z tych eliminacji lub wyżej (inne grupy wiekowe też mogą być), więc jeżeli ktoś ma to proszę mi przesłać. Z góry dziękuję za pomoc i życzę wszystkim powodzenia ;)
W pełni świadom obowiązków strażaka uroczyście przyrzekam czynnie uczestniczyć w ochronie przeciwpożarowej majątku narodowego, być zdyscyplinowanym członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej dbałym o jej godność, ofiarnym i mężnym w ratowaniu życia ludzkiego i mienia. Przyrzekam wiernie służyć Rzeczpospolitej Polskiej.