Autor Wątek: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)  (Przeczytany 647341 razy)

Offline przemo571

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #700 dnia: Luty 26, 2010, 11:11:38 »
Ciekawe materiały szkoleniowe znalazłem tutaj: http://www.straz-janowlub.pl/bppoz_otwp_powiat.php -_-

Poza tym to chyba książki z serii ABC strażaka, rozwiązywanie testów i akty prawne głównie:

Ustawa o ochronie przeciwpożarowej: http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19910810351

Rozporządzenie MSWiA w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów: http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20060800563

Dział VI (bezpieczeństwo pożarowe) Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie: http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20020750690


hammer.m

  • Gość
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #701 dnia: Luty 27, 2010, 10:06:59 »
W poniedziałek gminne w Gminie Borne Sulinowo , może ktoś słyszał o takiej miejscowości :P . Ostatni rok, 3majcie kciuki !!!

Offline piotrek998998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #702 dnia: Luty 27, 2010, 13:50:41 »
Jak byłeś na centralkach to i na gminnych sobie poradzisz...;p
Powodzenia wszystkim ;D

Offline adamus67

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 144
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #703 dnia: Marzec 01, 2010, 16:08:54 »
Powodzenia!Piotrek do zobaczenia w piątek :D
" Dobry plan wykonany natychmiast, jest lepszy,niż idealny plan wykonany dziesięć minut później."  gen. George Patton

Offline piotrek998998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #704 dnia: Marzec 01, 2010, 18:17:52 »
Już myślałem, że to zamilkło na amen xD
O cześć Adam;)
Jak tam forma? Trzeba sobie jakoś poradzić już w liceum ;p
pozdro:)
p.s. hammer.m jak Ci poszło? Są powiaty ? xD

Offline PatiMDP

  • Pati... ale już nie MDP :)
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 292
  • Członek Zarządu, ratownik - kierowca
    • OSP Praszka
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #705 dnia: Marzec 01, 2010, 19:23:36 »
Ja w tym roku staruję niestety dopiero po raz pierwszy (I liceum). Gminne mam 13 marca, a powiatowe są 25 marca. Najlepiej to startować od podstawówki, przygotowując się tyle lat to są jakieś szanse, a tak to nie wiem ja będzie.

A jak w waszych szkołach traktują OTWP, macie jakieś dodatkowe oceny z przedmiotów czy całkowicie się odcinają od olimpiady nieprzedmiotowej. 
Mercedes Benz Atego 1629 GCBA 4,5/16
Mercedes Benz 409 GLBA 1/8+RD
IFA SD30

Offline strazakbj998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #706 dnia: Marzec 01, 2010, 19:35:22 »
A jak w waszych szkołach traktują OTWP, macie jakieś dodatkowe oceny z przedmiotów czy całkowicie się odcinają od olimpiady nieprzedmiotowej.

W podstawówce i gimnazjum ocena wyżej z techniki, w liceum z PO. Nauczyciel od wf-u powiedział mi na półrocze, że jeśli się do niego zgłoszę na koniec roku , mając jakieś wyniki w konkursach/zawodach "strażackich" , to ocena końcowa też będzie wyższa.
Oczywiście nie można też zapomnieć o wpływie OTWP na ocenę z zachowania.

hammer.m

  • Gość
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #707 dnia: Marzec 06, 2010, 09:21:36 »
Jednostką organizacyjną najniższego szczebla w PSP jest...?  podpowiedź, że nie jest to JRG-PSP -.-    Brygadier z komisji uznał że JRG-PSP nie jest jednostką najinższego szczebla. Proszę o: dziennik ustaw, pozycję i paragraf :) dzięki z góry

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #708 dnia: Marzec 06, 2010, 09:59:30 »
Pan Brygadier miał racje, bo najniższą jednostką organizacyjną jest Komenda Powiatowa/Miejska a w jej skład wchodzą JRG.
Przeczytaj: Ustawa o PSP, Roz. 2 Art. 8. 1.
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

hammer.m

  • Gość
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #709 dnia: Marzec 06, 2010, 11:11:47 »
ale to jest poprawka ma się rozumieć, tak? bo kiedyś był taki zapis, że JRG-PSP jest jednostką organizacyjną najniższego szczebla.

Offline adamus67

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 144
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #710 dnia: Marzec 06, 2010, 11:37:31 »
Hammer ja w pytaniach też spotkałem się zawsze z odpowiedzią JRG-PSP,widocznie błąd.
Macie może wykaz wszystkich skrótów np.MMR, KCKR OL itp?
" Dobry plan wykonany natychmiast, jest lepszy,niż idealny plan wykonany dziesięć minut później."  gen. George Patton

Offline lola

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #711 dnia: Marzec 06, 2010, 12:53:34 »
Hej, jestem tu nowa, ale od jakiegoś czasu śledzę ten wątek. Przygotowuję się do etapu gminnego i mam pytanie:
1.Jaki/jakie są obecnie kolory gaśnic? Na pewno czerwone, ale jeszcze jakieś inne?
Rozwiązywałam testy przykładowe i były odpowiedzi, że srebrne.. Szukałam odpowiedzi na to pytanie ale nic nie znalazłam (może źle szukam, jeśli tak to przepraszam)
2. Oznaczenia pojazdów: lekki,średni, ciężki
Wiem,że zmienił się przekrój na lekkie,ciężkie, średnie. Chodzi mi o to, że jeżeli samochód GCBA kiedyś był zaliczany jako ciężki, bo ważył ponad 12 ton, a teraz ciężki jest od 14,5 tony, to czy zmieniło się nazwę na GBA? Jak to teraz jest? Mam nadzieję, że ktoś zrozumie moje pytanie, jeżeli coś pokręciłam z danymi to przepraszam..
Czekam na odpowiedź...
Pozdrawiam

Offline piotrek998998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #712 dnia: Marzec 06, 2010, 14:54:04 »
1. Obecnie wszystkie gaśnice malowane są na czerwono... nawet śniegowe, które niegdyś malowane były na srebrno... ;)
2. Co do mas samochodów to poczytaj poprzednie strony... był poruszany ten temat.. Ja bynajmniej na wojewódzkich spotkałem się z tym pytaniem i prawidłowa odpowiedź była jak dotychczasowa klasyfikacja... :) w tym roku na miejskich było podobnie ;]

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #713 dnia: Marzec 06, 2010, 16:11:03 »
ale to jest poprawka ma się rozumieć, tak? bo kiedyś był taki zapis, że JRG-PSP jest jednostką organizacyjną najniższego szczebla.
Z tego co pamiętam to zawsze najniższego szczebla była komenda, a dopiero w jej skład wchodzą JRG
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline barthez315

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 226
  • RYCERZE FLORIANA
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #714 dnia: Marzec 06, 2010, 20:39:06 »
Jednostką najniższego szczebla jest komenda PSP na 100 %. Miałem to w testach też na OTWP
"Na dzwięk syreny zostawiają swoje rodziny, przyjaciół aby ratować życie i dobytek innych, czasami niepowracając..."

hammer.m

  • Gość
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #715 dnia: Marzec 06, 2010, 21:05:59 »
okej, rozwialiście ,moje wątpliwości w 101 %, dzięki wielkie. pozdro

Offline piotrek998998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #716 dnia: Marzec 06, 2010, 21:27:06 »
Sprawdzałem i w pytaniach są błędy ;/ też pisze, że JRG-PSP. Dobrze wiedzieć...;)

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #717 dnia: Marzec 06, 2010, 21:33:20 »
Jednostką najniższego szczebla jest komenda PSP na 100 %. Miałem to w testach też na OTWP
W testach to ja miałem wiele rzeczy niezgodnych z prawdą, jeżeli jest jakaś wątpliwość trzeba to sprawdzić w aktualnym akcie prawnym;)

A tak trochę bardziej luźno tutaj: www.ospwitkowo.strazacy.pl akutalnie drugi news to relacja z witkowskiego turnieju wiedzy pożarniczej:)
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline firemanka95

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #718 dnia: Marzec 06, 2010, 21:54:12 »
właśnie dzisiaj miałam powiatowe i miałam pytanie o jednostki organizacyjne PSP. Ponieważ uczyłam się z ABC 2 (która jest już troche nieaktualna ale na eliminacjach powiatowych zawsze są z niej pytania) w swojej odpowiedzi umieściłam też JRG a przewodniczący jury - brygadier powiedział że według obowiązujących przepisów JRG nie jest już jednostką organizacyjną;) wydaje mi się że taki człowiek nie powinnien się mylić więc zdaję się na jego wiedzę;)
"Musicie od siebie wymagać, nawet jeśli gdyby inni od was nie wymagali"

hammer.m

  • Gość
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #719 dnia: Marzec 07, 2010, 08:51:05 »
u mnie Gminne to była totalna porażka. W komisji była jakaś nikomu nieznana pani aspirant, stażysta z kursu podoficerskiego i brygadier w ubraniu koszarowym który cały czas gadał przez telefon. finał ustny zrobili w taki sposób, że każdy dostał po 3 pytania testowe ( takie wiecie, wycinki z testów ) Stażysta stwierdził że Komendanta Głównego powołuje prezydent a brygadier rozkminiał nad tym czy ma racje jakieś 5 minut. Cóż- turniej zrobiony na kolanie, klęska organizacyjna.A koleżance niżej radze ABC 2 włożyć do szafki, ewentualnie dystynkcje sobie wytnij (choć te też nieco uległy zmianom, doszedł zarzad wykonawczy ZOSP RP)  .
To tyle, pozdrawiam !!!

Offline piotrek998998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #720 dnia: Marzec 07, 2010, 10:23:39 »
Miałeś na gminnych jakieś trudniejsze pytania?
Dla pewności: jakie 3 główne elementy wchodzą w skład PSP-R1 ? U nas na ustnych zabrakło pytań za 3 punkty ;/

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #721 dnia: Marzec 07, 2010, 10:33:13 »
Torba ratownicza
deska ortopedyczna
szyny kramera
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline adamus67

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 144
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #722 dnia: Marzec 07, 2010, 12:05:19 »
No i worek samorozprężalny.Wydaje mi się,ze Piotrek powiedział dobrze na ustnych, a mu nie uznali.Zabrakło u nas pytań na ustnych za 3pkt,było nas 5 i każdy walił za 3pkt a pytań było tylko 20,a powinno być 25.
Jakie jest najnowsze ABC?
" Dobry plan wykonany natychmiast, jest lepszy,niż idealny plan wykonany dziesięć minut później."  gen. George Patton

Offline piotrek998998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #723 dnia: Marzec 07, 2010, 12:35:18 »
Tyle, że worek wchodzi w skład torby... więc dobrze, że mi nie uznali...
dzięki Tomek. No nie postarali sie z tymi pytaniami ale cóż... trzeb dalej próbować... Pozdro.:)

Offline firemanka95

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #724 dnia: Marzec 07, 2010, 19:20:32 »
tak troche nie na temat: jest tu ktoś z województwa wielkopolskiego kto będzie brał udział w eliminacjach wojewódzkich w Żerkowie???
"Musicie od siebie wymagać, nawet jeśli gdyby inni od was nie wymagali"