Autor Wątek: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)  (Przeczytany 647277 razy)

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #625 dnia: Maj 25, 2009, 19:20:34 »
Banał. 24 m.

Offline Teodov

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #626 dnia: Maj 25, 2009, 19:43:37 »
Trochę rozwinę. Szerokość wyjścia ewakuacyjnego to 0,6m na każde 100 osób, przy czym minimalna szerkośc to 0,9 metra (czyli jeśli jest 50 osób to wyjscie musi być 0,9m, a jeśli 100>201 osób to wyjście 1,2 metra) Zatem gdy mamy 4000 osób to wykonujemy skomplikowane działanie matematyczne 4000:100x0,6m=24m. Banał jak się wie.
Moje pytania aktualne.

Offline piotrek998998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #627 dnia: Maj 25, 2009, 20:19:22 »
Stacje paliw płynnych należy wyposarzyć w następujący sprzęt ppoż.:
2 agregaty proszkowe lub śniegowe 25 kg.
1 gaśnice proszkową lub śniegową 6 kg dla stacji z jednym odmierzaczem paliwa.
2 gaśnice proszkowe lub śniegowe 6 kg dla stacji więcej niż z jednym odmierzaczem paliw
3 koce gaśnicze w tym 1 dla stanowiska wydawania gazu płynnego
2 gaśnice proszkowe lub śniegowe 6 kg na każde stanowisko wydawania gazu płynnego.
Co do Chomicza nie wiem ale wpisz w google to napewno będzie pisało. :-) ja stawiam lata 80. Chyba 83 ale nie jestem pewien. . . :-)

Offline Teodov

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #628 dnia: Maj 25, 2009, 20:26:42 »
Na necie jest w cały świat. Napewno lata 90'te tylko nie wiem czy 92,93 czy 96 bo różnie podają.

Offline piotrek998998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #629 dnia: Maj 25, 2009, 20:36:15 »
O ile dobrze pamiętam to Chomicza w 1996 a Tuliszkowskiego w 1993 ale nie jestem pewien na 100% poszukaj jeszcze to może znajdziesz.:-)

Offline Bubu

  • So Others May Live
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 146
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #630 dnia: Maj 25, 2009, 22:25:33 »
Hmm a mi inne pytanie chodzi po głowie na wojewódzkich na ustnych kolega dostał następujące pytanie: "Ile wynosi maksymalna wysokość ssania wysysacza, granica błędu 5 m." Według szanownej komisji było to 17,5 m natomiast ja w  literaturze natknąłem się na trzy odpowiedzi dla inżektorów 25 m a dla uniwersalnych 15 m natomiast dla wysysaczy pionowych "maksymalna wysokość wysysania to 7,5 m" Dane na podstawie ABC STRAŻAKA OCHOTNIKA I jak być tu mądrym, jaką odpowiedź byście podali?!
So Others May Live

hammer.m

  • Gość
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #631 dnia: Maj 26, 2009, 16:56:40 »
ja apropo centralnych. Tym którzy będą pierwszy raz, wszystko wyda się tak kosmiczne że bania mała. Pytania na ustnym żywcem z ustawy zerżnięte, testy w 2/5 ustawa budowlana, 1/5 historia , 1/5 prewencja i pytania z aktualnych wydarzeń w zakresie pożarnictwa (2 ,3 pytanka) i reszta pierwsza pomoc i troche ze sprzętu, ale ze sprzetu sa proste w miarę. więc co nieco powiedziałem co trzeba sie uczyć, do konkursu 3 dni, więc czas jest! do dzieła :D osobiście tez się wybieram.

Offline 998strazak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #632 dnia: Maj 27, 2009, 16:18:22 »
Wiatm mam takie pytania:
1.Ile można podać piany ciężkiej o L=12 z samochodu GBA 2,5/16 bez zasilania z zewnętrznego źródła?
2.Ile zastępów z załogą 6-cio osobową powinno uczestniczyć w gaszeniu pożaru aby przy wydatku wymaganym Q=1000 l/min mogły prowadzić skuteczne natarcie z wykorzystaniem PW-52 o wydatku nominalnym q=200 l/min?
3.Na samochodzie GBA 2,5/16 zainstalowane jest DWP – 16. Ile czasu można podawać skuteczny prąd gaśniczy wody z działka przy zasilaniu z hydrantu o wydatku 10l/s
4.Od czego zależy wymagana intensywność podawania środka gaśniczego?
5.Co to jest „zasięg taktyczny zastępu gaśniczego”?
 Pewnie dla niektórych te pytania są "BANAŁEM" ale jednak prosze o odpowiedź.
I pamiętaj że w piekle na przywitanie przedstawią Ci twoje wszystkie niewykorzystane szanse...

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #633 dnia: Maj 27, 2009, 20:21:35 »
1. Zależy ile odcników węża użyjesz i jakiego stężenia środka pianotwórczego użyjesz, zakładając że pianę podajesz bez węża (teoretycznie) i stężenie środka 10%, z definicji liczby spieniania (stosunek wytworzonej piany do wodnego roztworu środka pianotwórczego z którego ta piana powstała) liczymy:
   2500l x 1.10 x 12 = 33000 (33 metry sześcienne) piany

2. Natarcie prowadzą dwie osoby (rota) czyli zastęp 6 osobowy to dca, kierowca i dwie roty. Jedna rota podaję z pw52 200l na minutę a potrzebujemy mieć intensywność 1000l/min. Czyli potrzeba 5 rot czyli 3 saochody z 6 osobową załogą.

4. Od rodzaju pożaru i palącego się materiału i wielkości pożaru.

5. Jest to maksymalna odległość na jaką można podać określoną ilość prądów wody wykorzystując wsystkie węże znajdujące się na wyposażeniu samochodu gaśniczego danego zastępu.

3. Trzeba by równanie napisać, nie chce mi się nad tym myśleć niech ktoś inny zapiszę  :wacko:
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline Teodov

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #634 dnia: Maj 27, 2009, 21:40:07 »
Jakie są zasady noszenia sznura galowego?

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2009, 11:36:27 wysłana przez grzela »

Offline Bubu

  • So Others May Live
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 146
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #636 dnia: Maj 28, 2009, 17:18:42 »
I co z tymi inżektorami, nikt nie zna odpowiedzi?! mam jeszcze jedno pytanie a mianowicie: brać mundur wyjściowy na krajowe? Mój prezes mówi żeby wziąć, znajomy z zarządu powiatowego mówi żeby nie brać i nie wiem co robić. Może Ci co byli kiedyś na krajowych niech się wypowiedzą.
So Others May Live

Offline firefighter935

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
    • OSP Lotyń
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #637 dnia: Maj 28, 2009, 18:04:13 »
co to wysysacza głębinowego ja bym obstawiał 25m co prawda w książce nie ma napisane ile dokładnie tylko że do 25m(książka szkolenie strażaków ratowników OSP cz.1) i nie mam pojęcia skąd komisja wzięła 17,5. A co to ubrania wyjściowego to nie bierz nie ma sensu brać go bo i po co Ci on jest potrzebny przecież on ci w niczym nie pomorze :D ale jak chcesz decyzja należy do Ciebie :D pozdr

Offline piotrek998998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #638 dnia: Maj 28, 2009, 19:10:47 »
A ja jade w mundzurze. -_- co prawda nic nie da ale jak STRAŻ to STRAŻ  :straz:

Offline Bubu

  • So Others May Live
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 146
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #639 dnia: Maj 28, 2009, 19:36:51 »
W gwoli wyjaśnienia, nie chodzi mi o żadne gratyfikacje z powodu noszenia munduru tylko o to, że jest to impreza organizowana przez ZOSP RP więc zdaje mi się, że jeśli posiadam mundur to powinienem w nim jechać, chciałem się tylko dowiedzieć czy inni uczestnicy jadą w mundurach bo nie chciałbym być "tym innym"  :P
So Others May Live

Offline straz22

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
  • I ósmego Dnia Bóg stworzył strażaka
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #640 dnia: Maj 28, 2009, 20:43:15 »
Ja na ten czas munduru nie mam więc nie jadę w mundurze:)
straz22

Offline Teodov

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #641 dnia: Maj 28, 2009, 21:23:11 »
A co to ubrania wyjściowego to nie bierz nie ma sensu brać go bo i po co Ci on jest potrzebny przecież on ci w niczym nie pomorze :D ale jak chcesz decyzja należy do Ciebie :D pozdr

Jestem tego samego zdania. Chociaż wielu uczestników nosi sie w mundurach przez te 3 dni. Według mnie to sie mija z celem, przeciez to nie akcja tylko konkurs, poza tym mundur nie jest zbyt wygodny, a jak bedzie ciepło to sie można w nim ugotować. Ci co jadą pierwszy raz muszą też wziąć pod uwage długie i męczące wycieczki. Sam mam mundur na wieszaku ale nie biore go i odradzam tego innym, ale jak kto woli ;)

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #642 dnia: Maj 28, 2009, 22:10:12 »
Koleżanki i koledzy!
Tak żadko mamy możliwość założyć nasz mundur...
Róbcie co chcecie ja mundur biorę, bo jestem z niego dumny i zawsze kiedy jest stosowna okazja zakładam go.
Prośba do wszystkich, jeżeli macie mundur weźcie!
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline firemanka95

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #643 dnia: Czerwiec 01, 2009, 16:34:41 »
co prawda już po wszelkich eliminacjach ale warto by to widzieć -_-   czy obecnie gaśnice są tylko proszkowe i śniegowe?? bo z tego co wiem halonowe wycofali juz kiedyś ale można używac ich w samolotach do 2030 roku. Czy to prawda?
natomiast pianowe wycofali?
"Musicie od siebie wymagać, nawet jeśli gdyby inni od was nie wymagali"

Offline firefighter935

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
    • OSP Lotyń
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #644 dnia: Czerwiec 01, 2009, 17:24:38 »
tak gaśnice halonowe mogą byc stosowane tylko do 2030 roku a co do gaśnic nadal są gaśnice proszkowe śniegowe i pianowe ale najczęściej stosowane są te dwa pierwsze rodzaje gaśnic i nie wiem skąd masz te informacje że gaśnice pianową wycofali??? pozdr

Offline nygi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #645 dnia: Czerwiec 03, 2009, 20:00:12 »
Szukam tabel z wynikami wszystkich uczestników OTWP 2009 w Łowiczu. Znajduje tylko pierwsze 5 miejsc w kategoriach wiekowych. Czy ktoś wie gdzie można znaleść?? z góry dziękuje
"... w starciu strażak a ogień jest zwycięstwo, nie ma remisów!... Ale są i porażki!...

Offline karola.

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #646 dnia: Czerwiec 03, 2009, 20:33:10 »
Możliwe, że tegoroczne wyniki nie zostały jeszcze umieszczone w internecie, po ubiegłorocznej Krynicy też się tak szybko nie pojawiły. (; zapewne niedługo będzie można je znaleźć. Ja nawet tych pierwszej piątki jeszcze nie znalazłam, aż muszę zobaczyć. :d

Pozdrawiam, Karola.

Offline Bubu

  • So Others May Live
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 146
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #647 dnia: Czerwiec 03, 2009, 21:32:31 »
http://www.zosprp.pl/?q=node/1217 masz tu podane pierwsze piątki z każdej grupy wiekowej  :mellow:
So Others May Live

Offline karola.

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #648 dnia: Czerwiec 03, 2009, 22:08:54 »
Dzięki wielkie. ;] Nie, na serio wydaje mi się, że całościowe wyniki podadzą trochę później. Zazwyczaj chyba tak jest.

Offline firemanka95

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #649 dnia: Czerwiec 09, 2009, 10:47:59 »
firefighter935 strażak pracujący w PSP kiedyś  mi mówił że gaśnice pianowe wycofali a myśle że zawodowcy mają pewne źródła informacji  :straz:
"Musicie od siebie wymagać, nawet jeśli gdyby inni od was nie wymagali"